Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość Beti280
hej czym różnią się pierścienie od rurek. Wiem że pierścienie obcierają, ale co widać bardziej. Jak macie to przeslijcie mi zdjęcia i tego i tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Kewcia:) dzieki za slowa otuchy dlugo nosisz juz aparat???czy podraznienie policzkow i jezyka z czasem mija bo na razie to najbardziej mi przeszkadza i czy nadal musisz przyklejac wosk bo ja sie na razie bez niego nie ruszam nigdzie i zastanawiam sie czy kiedys to minie czy bede tak to odczuwac przez caly okres noszenia aparatu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiek1234
a czy 25 letnia dziewczyne z retruzja mozna leczyć ruchomymaparatem? te stałe sa drogie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teoretycznie ruchome są na zęby mleczne bądź mieszane. Podkreślam - teoretycznie. Jest dużo przypadków kiedy są stosowane na zęby stałe z powodzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wyslalem juz do : calej , dori , agaga23 , kamyk22 :) Wy juz macie aparaciki a ja dopiero po nowym roku bede mogl sie wyznaczyc na wiztye u ortodonty :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla jasności: Cala (czytaj Kala) :) Odmiana wg ww :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emma23, to my normalnie jak jeden mąż- ten sam dzień założenia, podobna noc.. no no... Tylko ze mi sie beczec chce bo nie moge nic jesc... a moj chlopak mowi do mnie \"gorylku\" bo podobno mi sie górna warga \"wypchała\":D ale jest faaajnieee:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w ogóle najsmieszniejsze jest to ze ja mam tendencje to \"szczurzenia sie\" jak mowi moj mezczyzna i na potrzeby aparatu nie umiem sie tego oduczyc wiec wszystkim pokazuje moj metal, ale pozniej pojawia sie maly problem, jak mi sie warga zaczepia o aparat i nie moge zamknać paszczy:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Kewcia wiem ze pytałaś i przepraszam ale najlepiej jak wyślesz maila adres wyżęj,podobnie Dora-wmail powinien dotrzec bo od innych dotarły, DI - ktoś ma fajne stawki-niezle zarabia Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SUNSHINE23 no dokladnie leb w leb ja tez nie moge dzis jesc i skonczylo sie u mnie pojadanie w dzien pomiedzy posilkami:( dzis mialam opuchnieta warge gorna od tego aparatu ale ogolnie teraz jest nawet niezle mam nadzieje ze dzis sie chociaz wyspie bo przez zarwana noc jestem zmeczona ja mam tylko gorny luk na razie a ty??drugi za 3 miesiace:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a najgorsze wlasnie jest to ze sie smieje pelna szczena mam duze zabki a teraz jeszcze ten aparat to juz moj usmiech wyglada na szegolnie duzy ale nie mam zamiaru sie przejmowac i usmiechac sie ile wlezie w koncu pokazuje ze dbam o zeby chociaz jeszcze sa krzywe:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja będę miała tylko górny:) no i wiek się zgadza teraz widzę:D:D kurcze glodna jestem jak słoń a mój brat własnie po chamsku żre pizze :/ planowany czas noszenia- 1,5 roku, orto twierdzi, ze moze nawet dwa miesiace krocej :D lub dluzej, heh. pytanie do aparatek z wiekszym stazem.. co jesli mi sie cos odklei, odczepi, zepsuje a bede na przyklad za granica? i jeszcze- czy przyczepia mi pierscienie jesli do teraz tego nie zrobili? mam tylko na szóstkach jakies takie jakby zamki ale inne:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wiec bedziemy razem nosic aparaty ja dwa ale to za jakis czas na razie jeden daje mi we znaki:) planowany czas noszenia u mnie to 1,5 roku:) a mamy tyle samo latek fakt:) moj narzeczony powiedzial ostatnio ze powinnam byc ortodonta bo mam tendencje do zagladania mu w zabki (on ma idealny zgryz chce wiedziec jak to powinno wygladac teoretycznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no.. męzczyzni nasi musza sie wykazac cierpliwoscia.. ja dzis wrzeszczalam, zeby nie calowal tak mocno bo boli:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odnośnie facetów jeszcze: pomijam juz to, ze powinnam miec juz dawno po aparacie, bo mialam go nosic juz 2,5 roku temu ale moj owczesny facet na pytanie: \"a bedziesz mnie wciaz kochal jak bede miala aparat?\" powiedział najpoważniej w świecie- nie wiem, zobacze jak bedziesz wygladala i czy nie bedzie sie wstyd z Toba pokazac.. facet dostal po 2 letnim zwiazku a ja stresa ze na aparat to nikogo juz nie zlapie;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pozwalam na calusy w policzek na razie musi zapomniec boli!!!jak przestanie bedziemy negocjowac tak mu powiedzialm dzis rano jak wstalam z bolem przednich zabków:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wtedy my bedziemy razem z Toba przypominac sobie jak nas teraz bolą kły:* Emma, cicho juz bo sie okaze ze ja to Ty, a Ty to ja;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zreszta jeszcze powiedz ze mieszkasz w Bydgoszczy to pomysle ze mam rozdwojenie jazni i pisze jako dwie osoby:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokojnie ja to ja mnie sie nie da pomylic z nikim fajnie ze mozna wymienic doswiadczenia i pogadac o aparatach bo w domu juz nikt nie chce mnie sluchac :)pozdrawiam aparatki na dzis koniec zmykam :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie w bydgoszcz- 1500 metal, 1900 plastik- przezroczysty, 2500tys ceramika:D za jeden łuk oczywiście:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vira u mnie 1200-1400 zł metalowy ok. 1700-1800 zł metalowy z zamkami mini ok. 1800-1900 zł metalowy + 6 przednich zebów zamki kosmetyczne 2200 zł kosmetyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
do sunshine23, zamki, któe Ci założyli, muszą być pierścieniami, inaczej aparat nie trzymałby się zębów, więc już pewnie niczego zakładać dodatkowo nie będą. Ja mam ten san problem odnośnie wyjazdu za granicę-co jeśli się odklei etc, ale możesz wziąć od orto kopię dokumentacji leczenia i jakby co to po prostu za granicą na dyżur, jak wyjeżdżasz to chyba masz ubezpieczenie, więc nie ma co panikować ; ) zresztą trzeba się nieźle nakombinować, żeby coś zepsuć; ) ja mam kosmetyczny, więc ogólnie bardziej 'delikatny' od czerwca i jeszcze nie udało mi się nic zepsuć ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emma otarcia mina wosk tez, ja juz po kilku dniach ograniczylam wosk, a teraz po ponad 2 tyg juz wogole nie pamietam gdzie go mam:) a co do calowania...to troche nowe doswiadczenie:)na poczatku jest inaczej :)ale fajnie:)a teraz to juz nawet nie zauwazam ze go mam:)i moj chlopak powiedzial ze nie ma roznicy:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×