Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

kup cos co sama chcialabys dostac...przy okazji kup drugą taką samą rzecz dla siebie:P ja tak robie b.czesto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Odnośnie tych operacji to spotkałem sie z sytuacją pacjenta ok 40 latka któremu zaproponowano operacje celem "wyleczenia"tyłozgryzu-inny orto zrobił to po prostu Twin blockiem bez żadnej operacji. Powiem po raz kolejny -operacja wysuwa dolną część żuchwy (bo jest przecięta podczas zabiegu)i tyle,natomiast Twin block całą i jednocześnie leczy staw,kjeszcze jedno -powikłania operacji są takie że ja osobiście nigdy bym się na nią nie zdecydował Pozdrwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romek, czyli jest nadzieja wyleczenia tyłozgryzu innym sposobem niż operacja? Jak się przedstawia leczenie Twin blokiem? Kosztowne leczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Cena Twin blocku jest bardzo zróżnicowana ja biorę ok 650 zł ale spotkałem się z ceną 1400 taka normalna to ok 800zł plus później aparaty stałe oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romek, a jaka gwarancję daję twin blok? Czy to nie jest tak, ze zuchwa wroci do swojej pierwotnej pozycji przez nacisk zwaczow po leczeniu? I ostatnie pytanie, czy mozna zakladac twin blok po leczeniu stalymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka22, szykuj się na czytanie recenzji z mojego zycia :D Pisze do Ciebie maila juz ok. godziny! Mysle, ze koniec kiedys bedzie... moze za niedlugo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka22, ufff, wyslalam :D Az mnie paluszki bola od stukania w klawiature :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejne pytanie do Romka:) Naczytałam się w ostatnim czasie o tym, że może się zdarzyć taka sytuacja, że po zdjęciu aparatu szkkliwo jest naruszone. Zęby nie są gładkie, tylko szorstkie i nie dzieje się to przez klej pozostowiony na zębach. Więc jak to jest? Bo zaczęłam się obawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalutkaMalaJa, To są tak zwane odwapnienia, o które ja też sie obawiam. Przez to mogą powstać plamki na zębach :/ Trzeba bardzo dbać o higienę podczas leczenia oraz używać past i plynów z fluorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lokol
MEDISAR dzieki za radę , rzeczywiście ten Medisar jest ok. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedź Cala. Słyszłałam, że z pastami z dużą zawartością fluoru też nie należy przesadzać, tak jak z wybielającymi. Ale to chyba jak ze wszystkim;). Za dużo czytam na temat aparatów i teoretycznych zagrożeń, bo mi się już miesza wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaraz cykne fotkę zębów :D Cos mnie rozbolało gardło :-( Mam nadzieję, że do Świąt przejdzie i mnie nie rozłoży. Bo nie będę miała apetytu i nie pojem świątecznych smakołyków :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyk22
to czekamy Dora na zdjecie ;) a na gardło wez cos szybko i nos szalik- ja jak zbagatelizowalam moje przyziebienie to pozniej prze trzy tyg bylam na antybiotykach z zapaleniem gardła i migdałków :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, dostałam nowe zdjęcia oczywiści wyśle swoje , ale nie dzisiaj . Przyszłam sie zameldować i uciekam , nawet nie zdązyłam przeczytać wszystkich postów . Dora dziękuje za kartke do jutra 🖐️ pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chwilkę tylko się ładują baterie w aparacie :) Ssam tabletki, ale nic nie pomagają :-( W dodatku mi zimno a w domu nie ma polopierynki. Założę barhany na noc i się wygrzeję. Nie chce mi się wstawać rano do pracy, tak bym się wykurowała w domciu. Jeszcze zakupki trzeba zrobić. Ech... Może jutro przejdzie :) Ps. Jak na zdjęciach wyjdzie żółty lub pomarańczowy jeżyk to się nie przestraszcie, bo to farba po tabletkach i po proszku Visolvit :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane dziewczynki..i chlopcy rowniez oczywiscie:) nie bylo mnie caly dzien a tu takie propozycje jestem za!!!zorganizujemy ogolnopolski zjazd zadrutowanych sadze ze poczatek wakacji bedzie najlepszym terminem wszyscy juz beda mieli aparaty co wy na to:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedna bateria się naładowała, ale jeszcze trzy czerwone :-( Chyba nici z fotek dzisiaj, może być jutro? Jestem \"zdechła\" i idę w kimę... Nie gniewajcie się! Trzymajcie się i papapa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zakładaj ten paprat!!!!! pamietaj tylko,ze u dobrego specjalisty nie zapłacisz mniej za 1 łuk niz 1500zł.nie warto oszczedzac!!!!!!leczenie powinno byc przeprowadzone przez specjaliste!!!!!!a to musi kosztowac....ale efekty sa pocieszajace;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogie aparatki!jutro moge juz nie zdazyc wiec juz dzis zycze wszystki!:)swiat z pysznym jedzonkiem nie barwiacym mieciutkim i bardzo bardzo przepyszny:) zeby zabki sie latwo mylo:) i zeby wszuystko bylo tak jak marzyltscie o tym przez caly rok! trzymajcie sie dziewczyny a ja wracam do was po Nowym Roku i przesylam fotki mojego aparaciku! pozdrawiam wszystkie!pewno jak worce to nie bedzie wpisów na stronie 56 a 156;P bede tesknic!powaznie!:( a w domu nie mam neta! trzymajcie sie aparatki i chlopaki tez:) wesolych swiat! I PAMIETEJCIE O MNIE TEZ:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kewcia tobie również życzymy wesołych, wspaniałych świąt! Bedziesz miała dużo do czytania po powrocie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyk22
Kewcia wesołych swiąt i bogatego, przystojnego Mikołaja ;) Do zobaczenia w nowym roku!!!! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przystojneo mikolaja juz mam ;p:) a jutro to nawet po mnie przyjedzie!:):)trzymajcie sie wszystkie! buzka!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
----> Dora-przyszła mi tylko jedna twoja fotka, jak inni mają więcej, to ja tez chcę.... ----> Hiruni- koszt wymiany zamkow na biale od kła do kła to ok 400,500zł (tak sie wczoraj dowiedzialam) , ale u mnie nie wiem czy realne, bo metal ma opory z przesuwaniem zębów, a co dopiero porcelana. po 6 tygodniach zeby \"ruszyły\" sie ok. 1mm- wcoraj mi orto mierzyła. zalozyła mi wiec 2x grubszy drut, moze teraz pojdzie.... nastawilam sie na bol po kontroli - a tu NIC. zeby nie bolą, jem wszystko, super. pozdrawiam i rowniez zycze wesołych,spokojnych i rodzinnych świąt... no i oczywiscie wypasionych prezentów pod choinką!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×