Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Dzień dobry! Mnie gardełko nadal boli :-( agaga23 --> a jakie zdj. doszło? Jaki numer? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to szkoda, po pracy wysle jeszcze raz, oki? Bo te 01 zdj. jest z przed 2 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agaga to koszt rzeczywiście nie tak ogromny jak nowy aparat w takim razie co jest takie drogie w aparacie że on tyle kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora masz już zdjęcie swoich ząbków???? Ja poprosze!!!! I poproszę a zdjęcia z aparatami, chcę zobaczyć jak to będzie wyglądać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie obliczyłam- mam aparat równy tydzień! załozyli mi w poprzedni czwartek, wizyta na 11.45 czyli za jakies kilka minut:P bilans: BÓL: 2,3 dzień cała szczęka, kolejne dni- wewnętrzna strona zębów podczas mycia, na zmiane- szóstki, czwórki, teraz tylko jedynki przy gryzieniu JEDZENIE:pierwszy dzień- wszystko, kolejne 2-3 dni wszystko do czego nie bardzo są potrzebne zęby, teraz- wszystko do czego nie są potrzebne jedynki-jakoś mi nie idzie:/ czyli podsumowując: dramatu nie ma:):D:D teraz święta, później sylwester, zasłużone wakacje, powrót na uczelnie i sesja zimowa- czyli zapomne o aparacie na dobre:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SUNSHINE23 napewno to do mnie o tych spodaniach???? To dzinsy które kupiłam w desperacji bo ja mam problem że mi wszystko za krótkie. A zakupu tego dokonałam w biegu w Auchanie, szybka przymiarka, wrzut do koszyka i wybiegnięcie ze sklepu ;-) Ostatnio jak kupowałam dzinsy to miałam znowy problem, firmowe są najczęsciej do długości 33, 34 a to za krótkie a 36 jest rzadko :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no do Ciebie, maja jakies takie fajowe przeszycia- ja tez mam problem ze spodniami, kiedyś tylko Big Star zaspokajał moje potrzeby, teraz doszło Lee jeszcze i moja miłość- Zara- tam maja wszystkie spodnie w naszej dlugosci, tylko na razie nie ma zary u mnie w miescie wiec musze jezdzic do poznania, lub kupuje na zapas w anglii:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie wiedzieć że Zara ma długie spodnie, uszę sie wybrać. Tak big star ma długie, a lee są strasznie słabe, miałam dwie pary ale szybko się zniszczyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ładnie, Hiruni bluzga na moją najlepszą od kilku lat firme spodni :p Jeśli chodzi o Lee, ja jestem z każdej pary baaaardzo zadowolona :) No, ale ja nie o tym chciałam. Byłam dzisiaj na wizycie. Mam już założone pierścienie i... ten nieszczęsny rotator. Juz wiem jak wygląda. I musze przyznac, ze nie jest to nic ciekawego. Mianowicie jest to łuk przyczepiony do pierścieni od strony wewnętrznej, który leży na podniebieniu. \"Leży\" to złe słowo. On ODSTAJE jakieś 7-10 mm od pondniebienia. Możecie sobie wyobraźić jak ja mówię. W sumie tego nie da się nazwać mówieniem. Ja bełkocze! :o Ale wiecie co mnie najbardziej przeraża??? Otóż fakt, że będę go miała przez okres (UWAGA!!!) JEDNEGO ROKU!!! Wyobrażacie to sobie? Ja niestety nie :( Myślałam, że 4 miesiące max będę \"to\" miała w buźćce, ale rok? :( Jedyne co trzyma mnie przy życiu to fakt, że aparat stały będę miała założony przed zdjęciem tego **************************************** (ocenzurowano) rotatora. A mianowicie 6.lutego 2007 założą mi górny i dolny łuk. *Dora* możesz już wpisać tą magiczną datę w naszą niezwykłą tabelkę:) Właśnie podano mi obiad do stołu (klopsiki, frutki, surówka)... Pyszności! Jednak obawiam się, że nie wsunę ich tak jak zwykle :( Tymczasem wcinam, a relacje zdam Wam po... Co to będzie co to będzie? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cala no może teraz tobia lepsze lee ja je miałam kilka lat temu i sie zraziłam. Kurcze nie zazdroszczę ci z tym sprzetem w buzi :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyk22
Cala rzeczywiscie strasznie długo bedziesz nosic ten "dodatek"- dobrze ze jest teraz wolne - nauczysz sie w tym mówić :) jezeli chodzi o spodnie to w Zarze sa długie - na mnie przy wzroscie 175 sa czesto za dlugie :)ale jezeli chodzi o jakosc to róznie z nia bywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja mam 179cm wzrostu, a spodnie z zary jako jedyne sa tak dlugie ze nawet buty na obcasie sie jeszcze zmieszcza:D a co do jakosci- jedne wytrzymały mi ponad dwa lata- a nosilam je prawie caly czas- byly juz fabrycznie poprzecierane i tylko dlatego zrobila sie na nich w miejscu przetarcia mala dziura- mimo tego nosze dalej, kocham te spodnie:) ale kolejne ktore kupilam nie sa juz takie wypasione- rozlazly sie troche:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cala- mowienie jeszcze nie jest najgorsze, po tygodniu juz bedzie normalnie, ale odgnioty na jezyku na pewno Ci się dadza we znaki po jakichs 3-4 dniach.... i najgorsze, ze nic no t o nie poradzisz niestety sorki ze Cie tak \"pocieszam\" ale pierwsze tygodnie tak sie przedstawiaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zjadłam dziewczyny. Jednak zajęło mi to sporo czasu i nerwów. Kiepsko sie mówi z tym rotatorem, ale jeszcze gorzej się z nim je:( Jedzenie wchodzi mi w przestrzeń między podniebieniem, a tym drutem i żeby je stamtąd wydostać muszę udawać konika (wysysając je za pomoca jezyka wydobywając przy tym dzwięk cwału konia). Nie wiem czy się z tego śmiać czy plakać :D Jak na razie sie smieje, ale to sa zaledwie 4 godziny z udzialem rotatora w mojej buzi. Buehehehe, a gdzie tu dalej (365 dni!) :D Jedynie mój języczek ma fajnie :D Z zaciekawieniem penetruje ciało obce :) Ale może się wqrzyć! W końcu to jego teren :D No nic, zobaczymy jak to będzie. Myślę, że nie będę \"aż tak bardzo\" seplenić. Przyzwyczaję się... Tak się pocieszam :D Zaraz zmykam w dłuuugą podróż. Jadę do Niemczech z moim mężczyzną do \"teściów\". Aaaaa! 3majcie kciuki. Jade po raz pierwszy :o Wpakowałam się z tym rotatorem, co? I to na samą Gwiazdkę. Tyle pyszności na stole, a ja będę mogła ich jedynie \"posmakować\". Jeju, tylko żebym nie schudła bo wtedy już naprawdę będzie anoreksja ;) Bede regularnie zagladac na nasze forum :D Papatki 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
________________________________APARATKI__________________________________________ ******************************************************************************************************************* Lp._____Nick_______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_noszenia_____rodzaj____ ******************************************************************************************************************* 1.__*Dora*__________27______________ X______________________3_lata__________________ 2.__brown_eyed_girl__16______________X_______________X______2_lata__________________ 3.__Krzywa_________27____07.11.06____X______________________2_lata_______kosmetyczny 4.__minka__________22______________________________________2_lata__________________ 5.__wiiolciaa________17____08.09.06___X_____07.11.06___X_____1,5_roku_________metalowy 6.__Agnieszka31_____31____03.10.06___X______________________________________________ 7.__Ileneczka_______16______________________________________________________________ 8.__agaga23________23____08.11.06___X______________________2,5_roku_________metalowy 9.__kamyk22________22_____________________________________________________________ 10._markotka_______21______________________________________________________________ 11._igna**aparatka___17____07.10.05___X____07.06.06____X______2_lata__________metalowy 12._Shiiine_________16________________________________X_____________________________ 13._kati24__________24____26.06.06___X____07.08.06____X____1,5_roku______porcel./metal 14._Aparacik________13_______________X_______________X______2_lata_________metalowy 15._sylvie__________32____04.11.06____X____04.11.06____X__________________kosmetyczny 16._netka91________15____06.11.06____X_____________________________________metalowy 17._linnnea_________18_______________X_______________X_____________________metalowy 18._wiola15________15____ 04.11.06____X_____________________________________metalowy 19._Monola_________36____10.08.06____X______________________2_lata________ceramiczny 20._Aagness______________31.08.06____X______________________2_lata__________metalowy 21._Onaa21_________21_____________________________________________________________ 22._edro___________38____16.12.06__________________________________________________ 23._hiruni___________________________X_____________________________________________ 24._Kiikunia________20_______11.03____X_______02.04____X_____3_lata__________metalowy 25._*Aparatka*_______________12.04____X_______06.05____X____________________metalowy 26._Kociulinda______29_______01.07____X_______02.07____X____________________________ 27._Hadasa_________27____15.11.06____X____15.11.06____X____________________________ 28._kabansa_______________________________________________________________________ 29._najeli_________________________________________________________________________ 30._Agaa24_______________17.11.06_____X____17.11.06____X_____2_lata______kosmetyczny 31._Kofanaaaaa______19___16.10.06_____X_____________________1,5_roku_______metalowy 32._Mała_Miiiii____________10.11.06_____X_______________X______2_lata______kosmetyczny 33._beata_81______________________________________________________________________ 34._ana73________________14.12.06_____X____14.12.06____X___________________metalowy 35._an_ette_______________________________________________________________________ 36._**KwIaTuSzEk**___17____________________________________________________________ 37._MalutkaMałaJa___27_______________X________________X_______________kryształ_górski 38._olaszu2________________________________________________________________________ 39._cranberry________24____________________________________________________________ 40._aneczka_20_____________________________________________________________________ 41._Kewcia__________22____28.11.06___X_______________________2_lata_________metalowy 42._ewelll___________22____________________________________________________________ 43._skaa____________22______03.06____X_______09.06____X____________________________ 44._amaalka_______________________________________________________________________ 45._Triss14__________19____21.09.06___X__________________________________kosmetyczny 46._gini*____________27____________________________________________________________ 47._EDYTA_NAVY_____________12.06____X____________________________________________ 48._diam____________________12.06____X____________________________________________ 49._Gosiaa24________24____13.12.06____X__________________________________kosmetyczny 50._Ewdzia________________________________________________________________________ 60._Cala____________20____06.02.07____X_____06.02.07____X___________________metalowy 61._foisss___________16___15.09.06_____X_____22.08.06____X_____2_lata_________metalowy 62._Braces__________________08.06_____X________08.06____X_____2_lata _____kosmetyczny 63._Emma23________23____14.12.06____X_________________X___________________metalowy 64._Chester________________________________________________________________________ c.d.n.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c.d. ________________________________APARATKI__________________________________________ ******************************************************************************************************************* Lp._____Nick_______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_noszenia_____rodzaj____ ******************************************************************************************************************* 65._ona81_________________________________________________________________________ 66._malutka22_____________________________________________________________________ 67._ina24___________24_____________________________________________________________ 68._magdalena_____________________________________________________________________ 69._rogasiowa______________________________________________________________________ 70._SUNSHINE23_____23____14.12.06___X______________________________________metalowy 71._Becia280_______13______________________________________________________________ 72._di5____________________________________________________________________________ 73._Vira___________________________________________________________________________ 74._madziasbb______23_____09.09.05___X____09.09.05___X______________________metalowy 75._ANKA_666_____________16.12.06___X______________________________________metalowy 76._io_io___________57____19.07.06___X_______08.06____X______2_lata________kosmetyczny 77._aparatka_z...____20____16.06.06___X_____________________1,5_roku_______kosmetyczny 78._absinthe__________A_P_A_R_A_T___Z_D_J_Ę_T_Y____________3_lata___________________ 79._venlaa__________23_______01.07___X_______01.07___X______2_lata______kosmet./metal. 80._spinaczowa______22____22.12.06___X______________________3_lata___________metalowy 81._gryglus__________22______05.06____X_______05.06___X______1_rok___________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cala widzę, że masz już początki aparatu :) Już nie masz odwrotu... :D Ja właśnie wróciłam z zakupów i ubralam choinkę, teraz zrobię te zdj. szczęki i później upiekę placka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kewcia Tobie równiez wesolych i udanych swiat:) wracaj do nas szybciutko :) Dziewczynki u mnie dzis minal tydzien z apratem i juz prawie zapomnialam o niedogodnosciach pierwszych dni wczoraj mialam przymusowa wizyte u mojego orto bo drucik mi przeszkadzal z jednej strony i musiala go skrocic bo wbijal mi sie w policzek dzis juz wszelkie zadrapania minely i jest coraz lepiej czuje swieta:):) Najwiekszym zaskoczeniem jest to ze nigdy nie wiem jak przesuna sie moje zabki i gdzie beda po wstaniu rano:):) dzis gorna dwojka po jednej stronie jest w bliskim kontakcie w trojka na dole i nie moge zacisnac zabków:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SUNSHINE23 u Ciebie rowniez pierwszy tydzien z aparatem:) twoj jest starszy moj zostal mi przyklejony o 14.15:) widzisz juz jakies pierwsze zmiany???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AKCJA \"POKAŻMY SIĘ\" ************************************************ *Dora* --> dora.kafeteria@wp.pl Cala --> cala14@wp.pl kamyk22 --> kamyk22-84@o2.pl chester --> krakson@vp.pl ileneczka --> bilka_14@tlen.pl Romek --> rroommeekk@onet.eu hiruni --> hiruni@o2.pl agaga23 --> hospod_m@eu.pl SUNSHINE23 --> aurora102@wp.pl Emma23 --> ewciaos4@wp.pl malutka22 --> jagodka69@buziaczek.pl Becia280 --> becia280@buziaczek.pl igna**aparatka --> igna_aparatka@o2.pl MalutkaMałaJa --> malutkamalaja@o2.pl Gosiaa24 --> gojusik@interia.pl Kewcia --> kewciaaaaaa@wp.pl io-io --> joannaio@life.pl venlaa --> venla@poczta.fm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Twin block nosimy pzed aparatem stałym-po nie ma sensu bo jak wysuniemy dolną szczękę do przodu to między bocznymi górnymi i dolnymi zębami robią się przerwy-aparatami stałymi "dociągamy "je(zęby) do siebie -jeżeli najpierw założysz aparaty stałe a później TB to i tak znowu trzeba wrócic do stałych,jest jeszcze możliwość noszenia Twin blocku równocześnie z aparatami stałymi. Żuchwa po usunięciu TWin blocku się nie cofnie-aparat powinien być noszony przez ok6m-cy przez 20h dziennie-następuje wtedy przebudowa stawów i mamy wysuniętą żuchwę. Jeżeli jakiś inny orto twierdzi inaczej to jego sprawa,ja pobierałem takie nauki i mam widoczne efekty takiego leczenia. Pozdrawiam PS przepraszam ale zdjęcia wciąż czekają na pomiary-mamy okres przedświąteczny i nadmiar pacjentów a czasu tyle samo Wesołych Świąt!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora twoje zabki z przodu nie sa takie tragiczne jak wczesniej mowilas:) ponosisz staly aparat i wszysto bedzie pieknie:) dolne zabki masz rowne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×