Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

łooooo ranu boskie :) co jeszcze chcesz sobie poprawic? :P a uszy to jakie masz nowe? wieksze , mniejsze? ja bym chciala miec mniejsze uszka ale cóż:) wole proste zęby gdzie na sylwestra dziewczyny? i w czym? ja kupiłam dzisiaj taką...bluzko,sukienke....wiecie,takie coś długie(za tyłek)na ramiączkach i nie wiem co do tego?spodnie, legginsy..:/ ale mnie tu dawno nie było..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlatego tez uratowalam sie slowem `chyba`:) W kazdym razie zdecydowana wiekszosc nas to (nieoszukujmy sie) podstarzale aparatki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
na sylwestra tylko do siebie, tzn nie w domku bo kto by sprzatal a ja ide w sukieneczce czarnej zawsze na wszyskie imprezy jestem klubowo lub w tym klimacie, na sylwestra chce łaaaadnie ;) za to mam za male butki ale byly takie sliczne i ostatnie w sklepie, musialam je miec... znacie jakis dobry sposob zeby je troszke "rozciagnac"? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Mam 29 lat i za 2 tygoenie bede miala zakladane aparat staly na gore, po miesiacu na dol. Mam ogromny problem, bo nie wiem, JAKI aparat wybrac. Na pewno ma byc trwaly, bo jestem za granica, a ortodontke mam w Polsce. Bede nosic dlugo, wiec zastanawia mnie,czy nie \'zainwestowac\' w jakis bardziej dyskretny - przynajmniej na gorny luk. Wszedzie czytam,ze ceramiczne sa nietrwale i maja slabszy nacisk - spowalniaja leczenie. Rozwalalam szafirowy, albo mikrozamki, ale czytam rozne opinie... Tut tez widzialam dyskusje... Jestem kompletnie skolowana, a chcialabym jak najszybciej podjac decyzje. Moje priorytety: zeby nie byl zbyt delikatny (bo w razie \'wypadku\' nie moge tak, ot , pojsc do ortodonty), zeby byl skuteczny, zeby byl raczej dyskretny... Poki co, zwazywszy te czynniki i po przejrzeniu forow wydaje mi sie,ze moze metalowy z mikrozamkami? Naprawde nie wiem... Pomozcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jeszcze Skarbie jakie, bo narazie mam opatrunek. W niedziele (lub jak sie odwaze to w sobote) sciagam go i myje tlusta juz ponad tydzien(!) łepetyne.. W srode sciagniecie szwow. Uszy mialam ostające od dziecka, bylo to moj kompleks, zostal nawet w zyciu doroslym, zawsze rozpuszczone wlosy, kilka kosmykow podswiadomie na te uszy w łóżku przy mężczyźnie itp. A wada zgryzu pojawila sie jak mialam 15 lat...nagle z dnia na dzien zaczela mi szczeka smiesznie przeskakiwac ;) juz sie przyzwyczailam , da sie z tym zyc, ale zeby coraz bardziej dokuczaja, nie mam czym gryźc. Ogolnie tego nie widac, na pozor mam idealne zeby, z profilu tylko widac ze jeden jest krotszy niz drugi. Ja to widze i dentysta to widzi. Inni ludzie nie. Twierdza ze to fanaberia. Niestety jest to bardzo uciazliwe. Musze cos z tym zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A na sylwka to nie wiem gdzie..hulanki w tym roku z wiadomych wzgledow zdrowotnych odpadaja. Zobacze co moje kochanie wymysli.. bo szczerze mowiac byl to bardzo ciezki rok dla mnie i nie chce witac nowego przed telewizorem ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
Kociulinda - kosmetyczny to nie tylko porcelana ja mam plastikowe zamki, biale, w kolorze zebow i sobie chwale to jaj z tymi butkami?? wie ktos??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam za literowki...ale domyslajcie sie duzo ;) Widze,ze bede \'podstarzala aparatka\' :D Ale dobrze, bo bylam u orto jakies 5 lat temu i kazala mi 4 zdrowe zeby wyrwac. Ta obecna ortodontka chce tylko,zebym usunela martwa szostke. Taka mam wade lekko gryzoniowata ;) Przednie zabki do przodu, ale mi chodzi bardziej o odchylenie trzonowych, bo sie dlawie wlasnym jezykiem i tymze jezorem wypycham przednie zeby - po prostu nie mam miejsca,zeby sobie go swobodnie polozyc... Albo mam za dlugi jezyk ;) W kazdym badz razie, estetycznie wcale nie jest zle, ludzie sie dziwia,ze bede miala aparat na gore i dol. Ale musze, bo mi sie wszystkie zeby ruszaja, przednie coraz mocniej wypycham i dlawie jezykiem sie przy byle okazji... Nie jestem np w stanie trzymac olowka w zebach (czegokolwiek),bo sie dlawie albo mam odruch ... Po prostu za ciasna mam dolna szczeke, choc tego naprawde nie widac... Chyba nietypowa mam wade...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aparatka - plastikowe zamki? Jak to sie fachowo nazywa? I czy jest tak samo skuteczny, jak klasyczny metal z duzymi zamkami? Napisz cos wiecej. A cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przywitam Nowy Rok w centrum w Dormundzie :D Bedzie sie dzialo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
po prostu kosmetyczny plastikowy - kolor amkow jest mleczno-bialy koszt u mnie (w warszawie) 2000 i jest jeszcze taka pocja z pezezroczystymi zamkami plastikowymi rowniez - koszt 2200 zamki sa takiej samej wielkosci jak w metalowym, dziewczymy dzis wspominaly ze jest mniej trwaly, ale w kontekscie krysztalu gorskiego z tego co zrozumialam, ja sobie chwale ten aparat, mam od pol roku i proste juz zeby a mialam cofnieta gorna 2 okropnie u mnie roznica w cenie miedzy metalem a tym miom bylo 400zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka z ... co do butow to chyba nie ma takiego sposobu aby rozeszly sie od zaraz. Ale z czasem owszem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
jejku... ale literówki, mam nadzieje, że sie doczytasz o co mi chodziło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
Cala oddalam do szewca - rozciagnely sie, tylko jeden (ten który nie byl na wystawie i nie byl przymierzany w sklepie) jest troszke ciasny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok, jak na dzis to dosc wrazen, uciekam sprzed kompa ;) zreszta zaraz do mnie zawita moj luby, a on bardzo nie lubi jak zajmuje sie podczas jego wizt czyms innym nizli nim ;) Zagladne do Was jutro, i bardzo sie ciesze ze jednak sie tu przebilam ;) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki, Aparatka :) Dla mnie to dosc wazne,zeby byl trwaly. Ja bym sie troszke bala,ze te biale zamki beda bielsze od moich zebow :) A moze ktos cos napisac o krysztalowym? Bardzo drogi? I jak z trwaloscia? No i mysle,ze jak bede za granica a wizyty co miesiac najczesciej, to moze nie potrzebuje aparatu , ktory \'szybciej\' dziala. Kolega z pracy mi mowil,ze ortodontka jego stwierdzila,ze gdyby mieszkal w Polsce, to by mu mocniej \'srube\' dokrecala :D Piszcie jeszcze, mam trudna decyzje do podjecia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja historia, masz sile przebicia ;) Milego wieczoru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja idac do ortodontki bylam nastawiona na ceramiczny aparat. Jednak ona, jak i pozniej inna orto zmienila moje zdanie. Zakladam metalowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
Cala wlozyl do butkow takie cos, kopytko czy jakos tak ladnie sie nazywalo i trzymal dwa dni no i rzeczywiscie pomoglo, prawie.. a wiadomo - prawie robi wielka roznice ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka- ja tez poprosze o zdjecie:) A tak wogole witam kochane aparatki:) caly dzien dzis ciezka praca ale wlasnie wrocilam i szybciukto zagladam widze nowe aparatki:) witamy!! widze ze juz temat sylwestrowy:) ja ide na taki niewielki bal sukieneczka pantofelki:) a co raz do roku mozna:) moja pierwsza impreza z aparatem!!!!i pierwszy sylwester (i jak twierdzi moja orto nie ostatni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja poszłaam do orto przy AM we Wrocławiu i powiedziałąm że chce kosmetyczny i wcale mi nie odradzala ze slabszy albo cos w tym stylu, ale nie slyszalam zeby ktos taki mial i narzekal slysze tylko ze prto nie polecaja a moze dlatego ze im sie nie chce takiego zklafdac moze z metalem jest im prosciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Zamki:podziału nie przytoczę bo już to robiłem Najtrwalsze sa metalowe leczeni też idzie najszybciej bo w szczelinie zamka jest najmniejsze tarcie,w porcelanowych oczywiście tarcie większe więc czasem ta szczelina jest "wyścielona "metalem.Metalowy zamek jeżeli się odklei w zasadzie można przykleić,porcelanowy raczej nie,Zamki porcelanowe się nie przebarwiają. Szafirowe odradzam bo okropnie pękają ale jeżeli kr=toś ma przystojnego ortodonte i lubi go odwiedzać oraz zostawiać tam dużo kasy to oczywiście. "pomóżcie"-po pierwsze proszę o podanie wieku,po drugie przydałyby sie zdjęcia en face,z profilu ,górnej i dolnej szczęki oraz wyszczerzone zęby to wtedy postaram się coś powiedzieć.Mail znajdziesz na forum. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy ktos ma mikrozamki? Maja jakies wady? Opiszcie sie kochani- jaki macie aparat, jakie widzicie jego wady i zalety. Naprawde, wzielabym moze standardowy metal,ale z trzy latka ponosze, no i na gorny luk odzaluje,zeby nie wygladac az tak \'metalowo\'. Dol chyba raczej standardowy sobie zafunduje. Nie musicie mi doradzac, po prostu piszcie, jak sie ze swoimi aparatami czujecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey Przeczytalem caly watek, czytalem go 3 dni :) Po tej lekturze moge stwierdzic ze *Dora* jest ekstremalistka jesli chodzi o aparaty. Ja to poszedlem do ortodonty i zalozylem aparat opierajac sie jedynie na powierzchownym zaufaniu do mojego ortodonty. Podziwiam twoj zapal, zaangazowanie i entuzjazm :) Mam pytanie do ROMKA o jedzenie. Czytalem wczesniejsze wskazowki ale ja jem i pije wszystko. Pytanie do Romka czy bombelki w napojach oslabiaja klej bo ja musze sie przyznac ze PIWA to sobie nie odmawiam. teraz jestem juz na biezaco w temacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hiruni a masz juz jakis przyblizony termin zalozenia aparatu :)pamietam ze masz podobna wade do mojej:) pytalas o te dwojeczki to powiem ci ze ostatnio to ktastrofa bo spac nie moge bo zacisnac zabkow nie moge bo przesunely sie nad dolne zabki i boli przy najmniejszym nacisku poza tym boje sie ze moze one sie nie przesuwaja jak ja mocno szczeke zaciskam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Pij piwo i co tam chcesz,jedynie proszę ostrożnie z orzechami,jabłkami i gruszkami i podobnymi owocami oraz dosyć twardymi rzeczami.Poza tym nie ma problemów a jak zamek się odklei to po prostu trzeba go przykleić.Do kwestii Twojego aparatu nie wracam bo wyraziłem swoje uwagi a to i tak Twoja sprawa i Ty decydujesz. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
X-MAN no no powdziwaiam za wytrwaloscw lekturze chociaz ciekawa byla?:) ale musze ci powiedziec ze wlasnie dzieki topikowi Dory zaczelam sie tym tematem bardziej interesowac bo inaczej pewnie tak jak ty poszlabym do pierwszego z brzegu orto i bylo by po krzyku a tak wniknelam w temat i juz przed zalozeniem aparatu wiedzialam na ten temat sporo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
X-MAN --> hehe :D Co to za określenie: ekstremalistka? Ja poprostu tak mam, że jak coś mnie zainteresuje, to wyczytam wszystko gdziekolwiek by to było i próbuję sie wszystkiego dowiedzieć na dany temat. Właśnie Wasze opinie i wypowiedzi dają mi dużo, dzięki. Aparat zakładam na 100%, pieniążki już uzbierałam :) Tylko boję się, że jeszcze pódzie sporo na dentystę, bo mam dużooo leczenia :) Przeczytałam w necie masę forów o aparatach ortodontycznych i postanowaiłam sama założyć topic na kafeterii. Widzę, że to był dobry pomysł :) Dziękuję Wam, że tu jesteście!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×