Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Czesc dziewczyny Na weekend troszke zabalowalam-nie zagladalam do was na forum, dzis nadrobilam. Dora, nie ma sie co wahac, zakladaj aparat-po kilku latach bedziesz wspominala ze byla to twoja najlepsza decyzja. Uwazam ze cena jest przystepna jak najbardziej. Ja za swoj placilam 1800 nie liczac wczesniejszych wizyt. na leczenie zabkow tez troche wydalam ale przeciez warto- bo te zeby bylyby do leczenia i tak- a lepiej wczesniej niz pozniej. Zreszta kiedys sobie obiecalam, ze jak zaczne zarabiac to jedna wyplate wydam na leczenie zebow bo uwazam ze nie powinno sie na nich oszczedzac. Pracuje i dlatego tez mialam kase na aparat. Mysle ze to fajnie -ze sie tu tak wszystkie wspieramy. Kto nas zrozumie lepiej?;) Świetne z was aparatki.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to racja agarra :) Gdy by nie Wy to kogo ja bym tak meczyla pytaniami :) zwłaszcza tymi o odruchach :) Pewnie juz macie dosyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziuuunia
hej dziewczyny !! jutro będę miała zakładany aparat na górną szczękę... troche sie boje, czy to boli?? jak to jest mocowane? zostają jakieś ślady na zebach po tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora, doczekalas sie:) wszystko bedzie super, tylko na razie dziwnie brzmi... moja orto tez ogladala mnie przez chwile, widocznie mam pospolita wade bo powiedziala tylko.. \"a .. to taka waaadaaa.. no to zrobimy tak- wyrwiemy czwórki, alboo nie.. czworki sa ladne.. to ja sobie utrudnie i wyrwiemy piatki bo w jednej widze plombe wiec sa brzydsze niz czworki ktore sa zdrowe, przesuniemy czworki zamiast piatek, trojki w miejsce czworek itd, pozniej wszystkie damy troche do tylu.. taaa \" pomamrotala cos do siebie, zajrzala na fote i umowila sie ze mna na zalozenie apratu... generalnie caly czas mi sie wydawalo ze powinna dluzej sie tym zajac i w ogole//.... odnosnie gory i dolu tez ma widocznie inne zdanie bo uwaza ze ja musze miec tylko aparat na gore.. i ....... CALA, zgadnij co mam za wade w takim razie? bo ja nie wiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziuuunia - Nie bój się! Nie wypowiedza się te co zakłądały juz aparat. Ile masz latek? I jak przeżyłas wyciski? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora ja nie mialam odruchow;) Nie spodziealam sie ze bedzie mi robila wyciski, bo poszlam na 1 wizyte i wtedy bylam jeszcze zieloniutka w temacie- nikt mnie nie uprzedzil co i ja;) Jeszcze tu nie zagladalam;) I z zaskoczenia mnie wziela- nie zdarzylam sobie wkrecac ze to moze jakies odruchy powodowac. Włozyla mi do buziulki jakas foremke (tak to wtedy widzialam) i wcale to dlugo nie trwalo. Dlatego Dora nawet nie mysl o tym w takich kategoriach. Cos mnie dzisiaj pierscienie poranily wewnatrz policzkow, wosk troszke pomaga ale przy jedzeniu ciezko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora.. ja pamietam ze jak bylam mala to mialam odruch przy wyciskach, ale wtedy byla ta masa jakas inna i wredniejsza chyba, bo ta teraz jest neutralna, jesli nie wrecz przyjemna. zimniutka i w ogole:P zreszta to zalezy chyba od orto, od tego jak sprawnie to robi:) A zakładanie aparatu nie boli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane zbliżają się walentynki ale ja już wyznam Wam miłość: LOVE WAS! ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziuuunia , nie boli, jest mocowane na klej a czy zostaja slady moge Ci powiedziec za rok z kawalkiem:P u niekogo ze znajomych nie widzialam sladow po zdjeciu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SUNSHINE23, a skąd ja mam wiedzieć jaką masz wadę skoro w życiu Twoich kłaczy nie widziałam?! :P Poza tym nie jestem lekarzem :P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kociulinda, to na co czekasz? :P Sesja i bawimy się w rozsyłanie fotek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziuuunia zakladanie aparatu nie jest bolesne. Jedynie mocowanie pierscieni moze byc cieco nieprzyjemne. Ja tez mialam zakladany aparacik na gore tydzien temu i pamietam dokaldnie co czulam;) Nie bylo bólu. jak juz umocowala te pierscienie to reszta byla przyjemna;) Nie wiem dokladnie co robila po kolei podczas zakladnia bo niestety nie informowala mnie w trakcie, a ja nie mialam jak zapytac;) Przykleila zameczki, zamocowala drucik cos tam podrecala -wszytsko trwalo jakies 45 min. Nic strasznego Nic a nic;) Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co.. zaczynam sadzic ze zeby byc prawnikiem to najpierw trzeba pobyc debilem.. wlasnie przegladam materialy do kolejnego egzaminu- teoria panstwa i prawa i sa tam takie bajery jak hard pozytywizm i opinia pewnego pana ktory sadz ze \"prawo naturalne to nonsens na szczudłach\" błagam, ja mam sie tego uczyc?????:) Cala, no powinnas wiedziec, Ty wiesz wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sunshine23 a czy przypadkiem nie mialas wysunietej szczeki w stosunku do zuchwy i w zwiazku z tym szpary pomiedzy łukami ??????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm kamyku, ja mialam/mam cos takiego ze rzeczywiscie gorna szczeka nieco wylazila nad dolna do przodu no i zeby mi wlazily jeden na drugi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorze tez wysle.. ktos jeszcze zainteresowany? :) Zachowam tego maila. Pare slow o mnie + pare fotek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sunshine23 no to ja obstawiam tyłozgryz + stłoczenie w górnym łuku (spytaj sie na nastepnej wizycie orto zobaczymy czy miałam racje ) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk.. to czemu mam aparat ino na gore? ktos tam pisal ze tego tam tylozrycia sie nie da jednym aparatem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noooo Kociulinda... Twoje fotki potwierdzaja to co wiemy- wszystkie aparatki sa przeeeurocze:)))))) na razie nie bylo wyjatku od tej zasady.. ;) poza oczywiscie tym ze Cala jest smierdzielem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sunshine 🌻 to sa tylko moje domysły, chociaz jedna ortodontka tez mi proponowała wyrwanie 2 czworek i załozenie aparatu tylko na góre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze akcje z foteczkami- Kociulinda- ja tez poprosze skromniutko..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk a co zrobilas zamiast tego? bo ja juz sie zgubilam na czym stanelo... juz nie wiem jaka bedzie ostateczna opcja leczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×