Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Dzień dobry! Ja już w pracy :) W nocy nie spałam i się wierciłam, myślałam o zębach i o orto. Dziś wizyta :P Boję się, że powie coś co mi sie nie spodoba :-(, że np. będę musiala wyrwac jeszcze jakieś zęby albo, że tych ze środka nie wyciągnie :O Mam chyba jakąś obsesję :D W dodatku rano sie budzę i zrobila mi się mała zajadka :-( Mam nadzieję, że się nie powiększy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora, nie wiem jak jest u ciebie ale moja ortodontka dopiero po zrobieniu wycisków i analizie zjeć powiedziała mi co i jak:-), u mnie było tak wizyta numer 1-wyciski, wizyta numer 2- rozmowa tłumaczenie ogladanie jeszcze raz buzi,przedstawienie planu leczenia i kosztów, wizyta numer 3- aparat:-):-), ale jakby co przycisnij swoja otro powiedz ze zalezy tobie na czasie:-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki aparatka- :) Kurcze jak tak to aparat będę miała chyba w maju :) Może nie ma co jej przyśpieszać, bo zrobi byle jak :) Jak juz zostana u niej zdj. to jakbym chciała potem jechac do chirurga szczękowego na wyrywanie ósemki to musiałabym od niej zdj. odebrać, nie? Bo do chirurga trzeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Dora, do chirurga trzeba miec zdjecie, musi wiziec wszystko:-) Cala, bezsennośc ciebie dopadła;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka-, żebyś wiedziała. Cierpię na nią od dawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uuuu , biedactwo, ja śpie jak zabita:-), wstaje wczesnie, uwielbiam wstawac wcześnie rano czyli około 8:-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O rany :O Dla mnie to samobójstwo! No nic, idę się ogarnąć i sru na praktyki :/ Miłego dnia laski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cala - gdzie masz praktyki? aparatka- zazdroszczę ci, że masz juz ósemkę za sobą :O Ja wstaję o w nocy (przynajmniej dla mnie to jest środek nocy!), budzik dzwoni o 06:15 a ja się zwlekam ok. 06:30 :O i wychodzę z domu 07:15. Praca zaczyna się 07:30, nie raz się trochę spóźniam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na razie na jedna szczekę, bo nie mam kasy :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kahakaha
czesc Wam:) dzis kolejna wizyta u dentystki. oczywiscie wzięłam poprzednim razem znieczulenie i poczułam tylko ukłucie igiełką a potem to nic:) Tylko wiecie co mnie zdziwiło? bo ja mam na kilku zębach takie czarne kropki i byłam pewna, że to trzeba będzie leczyć a pani doktor mi nic nie wspominała o tych zębach, tylko 2 inne i 3, które mają ubytki klinowe. Czy wy też tak macie, że macie czarne plamki na zębach a mimo to zęby są zdrowe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam na kilku zębach czarne kropki. Dentystka ich nie robiła. Dopiero na końcu leczenia powiedziała, że na ostatniej wizycie \"załata\" wszystkie kropeczki. Bo to sa małe dziureczki :) Fajnie, że sie odważyłas do dentysty! Ja tak samo panikowałam. Prawda, że człowiek głupi? Nie poszedł wcześniej... Powiedz czy zastanawaisz sie dalej nad aparacikiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak Was czytam i czytam i zastanawiam się...ktos napisal, że zaklada na jeden łuk bo teraz nie ma kasy. Fakt, orto do której ja trafiłam była straszna, ale powiedziała, ze nie można zrobić na jeden łuk jesli leczenie ma przynieśc skutek. Trzeba na dwa. Ja tez bym wolała na jeden. Można tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kahakaha
no człowiek głupi, że aż boli:P pocieszyłaś mnie Dora z tymi kropkami:), bo już się wystraszyłam, że mam jakaś ślepą (chociaż przemiłą) dentystkę:P nad aparacikiem dalej się zastanawiam:) byłam już u orto i kazała mi wyrwać 4 zęby- 2 z góry i 2 z dołu, innej możliwości nie widzi, bo musi nasunąć górną szczękę na dolną i trochę się boję tego starczego profilu i w ogóle:/ ale zdecydowana na aparat jestem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W laboratorium techniki dentystycznej i ortodoncji. I właśnie wróciłam, wcześniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nescafe - to ja pisałam o jednej szczęce. Wiem, że najlepiej za 2 luki założyć, ale na razie na drugi nie mam kasy :-( Postaram sie jak najszybciej zebrać, żeby założyć aparacik i na dół. Słyszałam, że muszą być oba łuki, żeby była zachowana równowaga :) kahakaha - Twoja wada to wysunięta gróna szczęka do przodu? Może obyłoby sie bez wyrywania.... Jest taki aparacik DAMON :) On poszerza szczekę bez wyrywania zebów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Dora*, Nescafe, ja chciałam założyć aparat tylko na górny łuk. Orto powiedziała, że muszę też na dolny, dla równowagi. I z reguły zakłada się aparat na dwa łuki. Jednak nie zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam przyśpieszoną sprawę bo wizyta nr 1: omówienie planu, skierowanie po zdjęcia, założenie gumeczek, wizyta nr 2: oglądnięcie zdjęć i skorygowanie planu leczenia, założenie aparatu itp itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a mogłybyście mi napisac coś o tyłozgryzie i jego leczeniu? Jestem alikiem, a mam tę wadę podobno i nic mi o niej nie wiadomo. Tak po krótce. I czy ciężko ją wyleczyć, szczególnie jak się ma 28 lat:)? A można poprosić tylko o naprostowanie zębów, bez leczenia wady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nescafe, ja również mam tyłozgryz. M.in. dlatego muszę mieć założone dwa łuki od razu. Tyłozgryz, tak jak napisałaś jest bardzo trudny do wyleczenia. Takie wady leczy się przed okresem dojrzewania, u dziewcząt przed pierwszą miesiączką. Do leczenia tyłozgryzu służą m.in. wyciągi, sprężyny, które umocowuję się do aparatów i one wyciągają żuchwę do przodu. Jednak w naszym wieku (ja mam 21 lat) wada ta może powrócić pod wpływem nacisku mięśni żwaczowych i całe leczenie oraz kasa na nie wydana może zostać wyrzucona w błoto (pisałam juz kiedyś o tym). W grę wchodzi również operacja, na którą ja bym się nie zdecydowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stąd włąsnie moje drugie pytanie. skoro moja wada nie przeszkadza mi w zyciu, czy mogłabym nosić aparat tylko po to, żeby naprostowac swoje krzwy jedynki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, jasne. To w końcu Ty dokonujesz wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A słuchajcie: Jak sie bedzie nosic aparat na oba łuki to nie naprostuje trochę tyłozgryzu? Lęcę już dodoma ;) Czeka na mnie TIRAMISU, mniam, mniam... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kahakaha
ja mam 24 lata:) Cala, widzę, że jesteś tu niejako ekspertem, więc chciałam się Ciebie zapytać, czy zgryz otwarty jest ciężki do wyleczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Dora*, no nie. Przy tyłozgryzie trzeba wysunąć żuchwę do przodu. Aparat stały tego nie zrobi. On jedynie prostuje zęby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kahakaha, nie jestem expertem bez przesady :P Az się zawstydziłam. Wiem tyle co miałam na wykładach, nawet mniej ;) Jeśli chodzi o zgryz otwarty... Jest to wada pionowa, którą wyleczy się aparatem stałym. Nie powinno być większych problemu. Jednak trzeba pamiętać, że każdy przypadek chociażby tej wady jest indywidualny i to lekarz po zweryfikowaniu jamy ustnej pacjenta, zdjęć rtg dokonuje werdyktu i opracowywuje plan leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×