Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Ja nosze aparat 7 m-cy na dole i gorze i wiecie cio wcale mnie tak bardzo nie bolalo jak mi opowiadaly rozne osoby...dentystka powiedziala ze to zalezy od progu bolu czlowieka,fakt faktem pietki od chleba ugryzlam dopiero po jakis 3,5 tyg ale tak to bylo nawetok!Naprawde warto patrzec na swoje prosciutkie zabki i aparat nie jest taki starszny jak sie juz przyzwyczai czlowiek:)Polecam kazdemu kto ma mozliwosc zalozenia!!!Naprawde!:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nosze aparat 7 m-cy na dole i gorze i wiecie cio wcale mnie tak bardzo nie bolalo jak mi opowiadaly rozne osoby...dentystka powiedziala ze to zalezy od progu bolu czlowieka,fakt faktem pietki od chleba ugryzlam dopiero po jakis 3,5 tyg ale tak to bylo nawetok!Naprawde warto patrzec na swoje prosciutkie zabki i aparat nie jest taki starszny jak sie juz przyzwyczai czlowiek:)Polecam kazdemu kto ma mozliwosc zalozenia!!!Naprawde!:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Markowa
DORA! Ja od 7 tygodni mam aparat, chciałam mieć załozony od razu na żuchwę i szczęke, lecz orto powiedziała , ze jest to niemozliwe. Mam teraz tylko górny łuk, a dolny za około rok.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kryniczanka1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kryniczanka25
cześć dziewczyny zastanawiam się nad założeniem aparatu (mam wadę zgryzu) moja wada z tego co sie dowiedziałam porównując z zdjęciami na internecie i od dentysty to zgryz głęboki. Może któras z Was ma apara na tą wadę , bo przeczytałam gdzieś że do tego pozrebna jest operacja.Ciekawa jestem jakie są efekty leczenia. z góry dzieki za odpowiedź pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie nowe aparatki!!!! Niestety nie mogę teraz pogadać bo lecę jeść i zaraz na wizyte do orto :) Pogadamy jak wrócę......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciao!nareszcie koniec!wszystkie egzaminy za mna...(mm nadzieje ze beda doprzod:):):) dzis mala imrezka i jade do omku!ferie!!!:) na dobre wroce do was za 2 tyg!trzymajcie sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cała - podsumowując. Mogę więc nosić aparat w celu naprostwoania swoich zębów, a jeśli uda się przy okazji zredukować choć trochę tyłozgryz to będzie taki efekt dodatkowy, tak?Mogę z takim założeniem pójśc do lekarza? Bo faktycznie jeśli mam nocić aparat 4 lata a potem am wrócić wszystko na swoje stare miejsce to bez sensu. Jeszcze jedno. Czy tyłozgryz jest jakiś \"niebezpieczny dla zdrowia\"?Chodzi mi o to, czy jeżeli mi nie przeszkadza w zyciu codziennym to w przyszłości może przeszkadzać? Pozdrwaima, jesteście nieocenione. Wizyta u kolejnego ortodonty - w środę o 16.00. Znowu pierwsza ale idę już z modelami i zdjęciami, Ciekawe co powie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nescafe, a więc tak... Głównym Twoim zamierzeniem jest wyprostowanie zębów. Zrozumiałe. One zaliczają się do wyglądu estetycznego i podejrzewam, że każda z nas z tego właśnie względu chce mieć aparat ortodontyczny. Tyłozgryz nie wpływa na nasz wygląd aż w takim stopniu jak zęby. \"Psuje\" zaledwie profil. Jednak ma wpływ m.in. na staw skroniowo-żuchwowy, który może w przyszłości pobolewać, strzelać podczas żucia itp. Popatrz... Fakt, że wada jaką jest tyłozgryz uważana jest za trudną do całkowitego wyleczenia nie może przyćmiewać Twoich chęci jej leczenia. Nie jest regułą, że wyleczony tyłozgryz powraca. Nie musi stać się tak, że u Ciebie ta wada powróci po wyleczeniu. Powiem tak. Jeśli masz możliwość leczenia tylozgryzu zrób to, jednak zarządaj od orto gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze ze sie nowe osoby pojawiajaja:) fajnie!:) pozdrawiam wszystkich!:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewcia, cóż za romantyczna stopka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki, komputerek mi padł:-(, moze jutro wieczorkiem bedzie juz ok, poki co z komputerka chlopaka korzystam, pewnie dopiero jutro wieczorem przeczytam jak sie udala wizyta Dory no i jak Cala sie cieszysz z aparatu:-) Dora nie zazdrość mi tego ze juz mam 8 z głowy, jeszcze jedna mnie czeka:-), i tak sie bede bała ale już mniej:-), Ty tez bedziesz miała to za sobą:-)zobaczysz nawet sie nie obejrzysz i bedzie po ósemeczkach:-) Juz nie moge sie doczekać relacji z twojej wizyty no i relacji Cali z zadrutowaną szczeka;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka-, ja już się cieszę ;) A co to dopiero jutro będzie, mmmmmmmmmmm :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Niedawno wróciłam do domu, idę się kąpać, potem zajrzę. Dora, pytałam dziś o tiramisu :) . Na początku ma być takie rzadkie, ale na drugi dzień jest super. Napisz koniecznie czy było dobre. Kto chce jeszcze przepis na Tiramisu? Mówię Wam przepyszne :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemano! kope lat:) ja jeden egz.zdałam...reszte sie dowiem jeszcze w tym tygodniu. ale dosc o sesji Cala, mnie juz \"trzaska\" zuchwa.czasem to mi tak odskoczy ze łooo rany boskie :P niezbyt przyjemne uczucie. dzis chrupałam marchewke i nawet kurde szeroko szczeki nie moglam otworzyc bo juz mnie bolało. to przez te zeby, ze sa tak ciasno:/ wrrrrrrrrrrr tez musze cos z tym zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalutkaMałaJa, ja poproszę:) Jak mi wyjdzie zaskoczę chłopaka na walentynki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka22, no to gratulacje. Zawsze to już jeden zaliczony ;) A widzisz... A kiedy idziesz do orto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no planuje po egzaminach czyli w przyszlym tygodniu na pewno. do dentysty równiez. mowilam im ze mi trzaska w gebie a oni chyba to chyba sobie olali :/ boje sie co to bedzie za kilka lat..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cala...a jak nie wyjdzie? :P :P :P to tiramisu zaskoczy Ciebie.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka22, to idź ładnie do orto i wszystko powiedz co Ci dolega, czego się obawiasz, czego żądasz. Wypytaj się wszystkiego co Ci powie i czego Ci nie powie ;) To Ci doradziłam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka22, jak nie wyjdzie to żeby się nie skompromitować zjem potajemnie sama ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalutkaMałaJa, dziękuję Ci ślicznie 👄 Wierzę, że mi wyjdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam 😭 😭 😭 😭 MalutkaMałaJa - Tiramisu jest pyszne, rzeczywiście po dobie spędzonej w lodówce jest gęściejsze :) Mniam mniam.... aparatka- Jak wycinalaś ósemke to dostalaś antybiotyk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie oglądam VIVĘ. Moje sokole oko spostrzegło aparat ortodontyczny na górnym łuku prezenterki Gosi :) Kosmetyczny rzecz jasna. Podejrzewam, że jest to kryształ z białym drucikiem ;) To tak w ramach ciekawostek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cala, spostrzegawcza jesteś :) Zawsze kiedy patrzyłam na Gosię z VIVY myślałam, że przydałby się Jej aparat :) . Dora, cieszę się, że Ci smakuje, może odważę się sama zrobić, a jak nie, to Mama zrobi ;) . Cala, torcik jest tak pyszny, że cały czas ma się ochotę na jeszcze. Juz dawno nie jadłam czegoś tak smacznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem od czego zacząć :) Na wizycie chciało mi się 😭 Orto jak tylko zajrzała do mojej buzi to sie pytała gdzie do tej pory byłam, hehe. No i że mam zęby zaniedbane 😭 😭 😭 Ogólnie jest taka sobie (przynajmniej na pierwszej wizycie mi się taka wydawala), dużo gada i prawie krzyczy 😭, ale widać, że zna się na rzeczy. Kazała mi natychmiast usunąć jeszcze ten pozostały korzeń na dole i wyciąć jedną ósemkę :O Jutro dzwonię do chirurga i się umawiam! Powiedziała, że u mnie leczenie bedzie długieeee. To jest jej propozycja: 1) założyć jakiś drut podniebny na górze od siódemki do siódemki (400 zł), żeby trzymał siódemki w swoim miejscu, które będą ciągnąć moje równolegle rosnące piątki i czwórki; 2) założyć częściowy aparat (tylko na tylnie zęby), z przodu nie trzeba (700 zł); 3) założyć na dół szynę zdejmowaną, żeby szybciej się zęby przesuwały na górze i żeby zachować jakąś \"równowagę\" (400 zł) = 1500 zł :O Powiedziała, ż ez czasem na przednie zęby doklei zamki i połaczy w całość (700 zł). Dziś nie było wycisków. Kazała mi jeszcze wyleczyć 2 dwójki na górze i powyrywać te zęby co pisalam wcześniej. Zapisali mnie na 3 kolejne wizyty (co tydzień): 19 marzec - wyciski szczęki górnej i na łuk jakiś tam (50 zł); 26 marzec - wyciski szyny na żuchwę (50 zł); 2 kwiecień - zakładanie tego wszystkiego (1500 zł) ...jak nie więcej :-( A wycisków dziś nie było bo za duża odległość czasu do zakładania aparatu. Musza vbyc \"świeże\" :D Aha, z przodu boi mi się przyklejac zamki, bo mam zjechane szkliwo :) Pytałam sie o retencję, czy musiałabym nosi.c na stałe aparat, powiedziała, ze raczej nie, bo na stale się nosi przy stłoczeniu zębów. Mój jest innych przypadek, ale nie ukrywa, że trudny 😭 Przeraża mnie to wszystko, po tym wszystkim stanęły mi \"świeczki w oczach\", ale idę na to!!! Bo jak nie teraz to kiedy??? A Wy mówicie, że warto nosić aparat! Jeszcze mówiła, że mam na trzech zębach próchnicę :O Co o tym myślicie? Czekam na Wasze opinie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora, wszystkie na pewno myślimy to samo: zakładaj aparat:) . A orto pewnie ma taki sposób bycia. Jeśli jest dobra, to warto do Niej chodzić. A to, że zapytała gdzie do tej pory byłaś, to było nie na miejscu. Z różnych powodów nie byłaś wcześniej i to Twoja sprawa. Ważne, że się zgłosiłaś. Nie znam się na tym, ale wyglada, że może będziesz miała rorator-irytator :P tak jak Cala. Dora, teraz już z górki, wizyta za wizytą i będziesz miała aparat. Koszty fakt, będą. Niestety tego nie da się ominąć :( . Ale cały czas myśl o prostych ząbkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Dora*, czemu masz sie nie zgodzić? To dla Twojego dobra. Jak sama powiedziałaś, jak nie teraz to kiedy? Plan leczenia jest całkiem przystępny. Cenowo również. Jak pisałaś masz odłożone na górny łuk czyli prawie tyle co wyjdzie Cię łuk podniebienny, aparat na tylnych zębach i szyna na dolny łuk, a 700 zł. na zamki na zęby przednie będziesz miała czas dozbierać. P.S. Wspaniały łuk podniebienny :D Nie będę sama :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×