Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

a właśnie zdjątka ludziów (nie aparatów) dostałam tylko od: Aparatki Tatonki Agarry Dory a gdzie reszta?? Słoneczko, Cala, Kamyk wszyscy?! chce fotki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny własnie wróciłam od ortodontki!...i troche sie przeraziłam.przedstawiła mi plan leczenia co nie i załozyła 3 gumeczki i zapłacilam 250 zł.Do tego usłyszałam ze musi mi załozyc PŁYTKE RETENCYJNA koszt 400zł I aparat na razie na jeden łuk bo nie wyrobie koszt 1800zł aparat ceramiczny to razem 2200zł Boze. a pózniej wyrwanie 8-ki i załozenie apatratu na dolne zeby.Na załozenie aparatu na górny łuk i płytki retencyjnej wyznaczyła mi termin 22.02.07 o 10 rano czyli za 7 dni.dziewczyny prosze powiedzcie mi bo słyszałam ze z ta płytka retencyjna to ciezka sprawa nie mozna mówic i se pleni człowiek.czy to tak na poczatku? czy przez pół roku tak bedzie i czy to boli? czardzo wam przeszkadzało? prosze napiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba jeszce zapisze sie do jakis ortodontów- moze znajdzie sie ktos kto wymysli jakies normalne rozwiazanie Rodzice chca mi załatwic konsulatcje u chirurga twarzowo - szcekowego ale ja nie jestem przekonana :/ Jeszce mi dzisij mama przypomniala ze mój organizm zle toleruje metal - wiec kolejna zla wiadomosc ale w koncu bede musila sie na cos zdecydowac Ski zaraz dostaniesz zdjecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekam zestresowana na fotkę:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale Kamyczku na zdjęciiu ząbki wyglądają prosto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyczku, przykro mi a z tą wizyta u chirurga to nie głupi pomysł:-), warto wszystkich mozliwosci szukać:-), bedzie dobrze, no ale raca tyle sprzetu w buzi to nic przyjemnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chirirg to chyba najbardziej mnie przeraza operacja zuchwy jest powazna a poza tym zeby ja wusunac wkladaja jakies metalowe plytki - a mój organizm metalu nie przyjmuje (kiedyś zostawili mi w kosci jakis gwózdz i on sam wylazł mi z kosci i przebił skóre - masakryczne przezycie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka22 - wyciski przede mną :O 19 marca i 26 marca :) Sunshine - u mnie ze zdrówkie OK, na razie na nic nie narzekam, tylko troche pobolewa mnie korzeń po siódemce. Musze go wyrwać! kamyk22 - nie przejmuj się! Ja tez po swojej pierwszej wizycie miałam świeczki w oczach :-( I byłam totalnie przerażona... na drugi dzień mi przeszło i bylam nastawiona optymistycznie! A orto zjechała mnie równo, że ma taaakie zeby i gdzie ja do tej pory byłam. Poza tym zaoferowała mi dużo różnych drutów i szyn :O kamillakamilla - to samo :) Nie załamuj się! Bedzie dobrze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diabliczka1983 - :-( Smutne rzeczy piszesz :-) Opowiedz jak po wizycie? Zdjęli Ci ten łuk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamyk22, odwiedź innych ortodontów. Na bank będą mieli inne koncepcje. Może korzystniejsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ski, no juz ładnie odmieniasz :P W nagrodę zaraz wyślę Ci fotkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamillakamilla, czy to o czym mówisz to na pewno płytka retencyjna? Taką nosi się po zdjęciu aparatu. Może chodzi o jakąś inną. Przed założeniem aparatu zakłada się np. hyrax.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diabliczka1983
DORA: Jutro bedę miała zdjęty dolny łuk. Lekarz potwierdził, że moja wystająca górną jedynkę da sie skorygowac tylko jednym, górnym łukiem. Trochę szkoda, że nie skoryguje sie od razu wady zgryzu, choc jest bardzo minimalna. Ale zdrowie fizyczne i psychiczne jest wazniejsze. Może jak dojrzeje do tego, za kilka miesięcy zdecyduję się jednak wrócic do całkowitej poprawy zgryzu. Serdecznie pozdrawiam wszystkich dzielniejszych ode mnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona81
kamyk22: mamy praktycznie identyczny plan leczenia.. ja mam jeszcze gorzej.. bo ortodontka chce mi usunać 1 zęba na dole (a już kiedys miałam po 1 usuniętym) według tego planu byłby: haas aparat na dół potem aparat na górę rotator twin force z kolei druga orto. powiedziała, że nie widzi szansy, zeby jakikolwiek aparat mi wyciągnął tą żuchwę :( że ona może ustawić zęby ale szpara zostanie - że to wada szkieletowa na leczenie chirurgiczne zazdroszczę CI, że rodzice namawiają CIę na konsultację chirurgiczną, moi jedynie mnie do niej zniechęcają :( nie wiem w tej chwili co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cala, Sunshine ma racje . piła 3 jest beeeeeeeeeznadziejna, rzygać mi sie chciało :/ łeeeeeeeee. widzialas 1 albo 2? jak dla mnie spoko, ciekawe i nie takie odrażające .... uczylam sie , uczylam ale jakos nie za bardzo sie nauczyłam:P po nocach mi sie sni ze jade na desce:) masakra....i ze sie wywalalam. te upadki, ała....strasznie boli ... no a ja musze pachnidło sobie w koncu obejrzec bo mnie ciekawi a nie mam czasu... zadzwonił :) :) :) chyba mu zależy, co...? :) ahhh jaka jestem szcześliwa teraz. pędze na basenik bo trzeba nowy stroj wypróbować. buziaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona81
Romku: czy bywasz jeszcze na tym forum? może rzuciłbyś okiem na moje RTG? przyda mi się jeszcze jedna opinia :) (proszę o maila)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diabliczka1983 - Ty też jesteś dzielna, bo już trochę wytrzymałaś z tym sprzętem :) Możesz jeszcze raz po krótce steścić co masz na ząbkach? Masz stały aparat na dwóch łukach czy na jednym? A jakieś dodatkowe łuki? Te które chciałaś ściągnąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diabliczka1983, przykro mi ze tak drastycznie przebiega u ciebie leczenie, trzymaj się dzielnie z jednym łukiem też będziesz dzielną aparatką:-) Malutka22 to fajniutki miałaś wypoczynek, Sunshine a jak twoje ząbki??? już spokojnie siedzą na miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ona81 i zdecydowałaś się na leczenie z tym całym oprzyrzadowaniem ???? dziwne ze orto chce Ci usuwac zeby na dole -to moze pogłebic wade Ja na operacje się nie pisze - jedna juz w swoim zyciu przeszlm z duzymi atrakcjami (operacja reki - pisałąm kilka postów wczesniej) i ciagle mi sie ona daje we znaki :( A proponował Ci jakis lekarz wyrywanie zebów na gorze i i cofniecie zebów ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewuszki. Dora dziekuje za karteczke bardzo fajna i humorystyczna :) a no i dzieki za twoje fotki - niezla laseczka z ciebie. No wlaśnie mam tylko twoje i Ski zdjecie wiec prosze inne aparatki o swoje fotki wygladowe i aparatowe :) A jako ciekawostke powiem wam ze \"ortodonta\" to jest moja byla orto z Opola. Ceny rzeczywiscie ma niskie w porownaniu do waszych orto. Jest duza profesjonalistka, ma piekny gabinet i fajne asystentki ale... moim zdanie troche malo czasu poswieca pacjentom, moze to przez to ze ma takie duze oblozenie. Czy u waszych orto tez sa takie tlumy? I jeszcze jedno pytanie. jak czesto macie zmieniany łuk? ja mialam tylko 2 razy przez cale leczenie a zauwazylam ze w Czechach zmienia sie go na kazdej wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tatonka, ja mam zmieniany luk na kazdej wizycie:-), za kazdym razem jest inny, co do otrodontki, to moja ma dużo pacjentów ale jest bardzo bardzo kochana, trzymała mnie za ręke jak byłam na usuwaniu ósemeczki;-), wydaje mi sie ze poświęca mi wystarczająco duzo czasu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona81
kamyk22: orto. wyjaśniała, że inaczej nie da się dopasować góry i dołu- że te zęby u góry i na dole musza się odpowiednio stykać - mam to wszystko takie dziwnie asymetryczne - np. na dole z jednej strony mam: 1,2,3,5,6 (ktora jest mała i rośnie praktycznie na leżąco),7,8 a z drugiej na dole: 1,2,3,5,6,7 (i nie ma już miejsca na ósemkę, która sobie rośnie bokiem pod powierzchnią) u góry nie chcą mi usuwac bo nie ma czego, 4ki mi wyrwano w dzieciństwie (nie musze pisac, że nic dobrego mi to nie przyniosło) - więc jakby mi jeszcze coś usunąć i zostawić żuchwę w tyle to mhm..byłabym kurcze bez twarzy :(0 a mi baardzo zależy żeby coś zrobić z tym profilem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam zamiar nadal szukac jakiegoś rozwiazania z jak najmniejsza iloscia metalu w moim \"aparacie gębowym \" rodzice namiawiaja mnie na wizyte u chirurga tylko z racji tego ze sami pracuja w szpitalu a uwazaja ze przesadzam i mam ladne zeby ( moja mama ma taka sama wade) Jak dużą masz szpare przednio - tylnia ??? jak podasz maila to moge wysłac Ci zdj jak to u mnie wyglada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk nie poddawaj się!!!, Rób wszystk co w twojej mocy, nie bedziesz załowała:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kobietki, ale popierdzielacie z tym topikiem :D kamyk, a pomijajac ewentualne wzgledy estetyczne - masz jakies problemy zdrowotne przez zly zgryz? Moze niepotrzebnie chcesz byc \'jeszcze piekniejsza\'. Kobiety sa zbyt samokrytyczne... Jesli nie masz problemow zdrowotnych, a wada nie postepuje, to moze odpusc? Ja nosze aparat, bo postepuje mi wada i zagraza mojemu zdrowiu (dlawie sie jezykiem, mam problem przelknac tabletke, zaczynam pochrapywac w nocy!!). Ale moze Ty nie musisz nosic aparatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wszystkim aparatkom \'zlozonym\' ,czyli z pretami dodatkowymi w dolnej, tudziez gornej szczece proponuje spotkanie za rok. Komisyjnie zdejmiemy to zelastwo i zlozymy z niego toster. a moze nawet telewizor damy rade jak nas duzo bedzie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×