Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość aparatka z większym stażem
a nie wiem, pewnie by mógł jak dopłacisz :) na pewno na trochę by to pomogło.. poza tym te pasty jak się nimi szoruje zamki - najlepiej wyciorkami bo one wszędzie po bokach docierają, to się rozjaśniają, więc spróbuj tym, a jak będziesz na wizycie to zapytaj o to piaskowanie, myślę że to pownno dać się zrobić.. nom, jeszcze trzy dni, niecałe :D ale teraz zastanawiam się, bo zapomniałam orto zapytać, jak się robi tę plastykę dziąsła - ja mam kawałek dziąsła do wycięcia - nad tą 2 bo jest obniżone w stosunku do reszty i czy to robi normanie dentysta czy chirurg? i czy to długo się goi itd.. brr ale i tak odliczam już do zdjęcia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze sprężyn nie miałam mam nadzieję że nie będę mieć miałam przeplatankę zakładaną od 1 do 3 na górze po 2 miesiącach za to 2 dolnej jeszcze nie mam podłączonej do łuku :( czekam z niecierpliwością choć aparat na dole mam dopiero miesiąc jutro wyjeżdżam do usa do szkoły i albo nie będzie mnie 3 miesięce więc to mój ostatni post, żegnam przy okazji, lub jutro dorwe laptopa mam nadzieję i zostanę na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zlosnica85
mała Lenka to powodzenia i wracaj z samymi piatkami :-) ehh a ja ide dziś na grilla ze starymi znajomymi z czasów licealnych (nie widzieliśmy się gdzieś ze 3 miesiące więc dzisiaj zobaczą mnie po raz pierwszy w aparacie :-( no cóż głowa do góry będzie dobrze. Chociaż jak dzisiaj mnie mama pierwszy raz zobaczyła to jej pierwsze słowa były "kurcze ale ci to odstaje" :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evelaaa
hej.od 15 czerwca mam separacje a dziś przy jedzeniu wypadła mi jedna gumka,aparat bede miała zakładany 26 czyli za 3 dni.Nie wiem co robic;/ zrobiła mi sie mała szparka ale nie wiem czy do wtorku nie wróci ząb na swoje miejsce?prosze o odpowiedz bo niestety jest weekend a moja orto ma gabinet nieczynny;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
hej, nie musisz nic robić z tym, przez 3 dni nic się wielkiego stać nie powinno.mojemu bratu wypadła jedna zaraz następnego dnia chyba i po prostu przy zakładaniu aparatu przez godzinę siedział w poczekalni z takim "pierścieniem" rozszerzającym zęby (mówi ze nie bolało) i normalnie wepchnęli mu ten normalny pierścień od aparatu na 6, więc myślę że i tobie tak zrobią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zlosnica85
hej mi separacja wypadła już o 15 minutach bo była nie do końca założona a mimo to przy zakładaniu pierścieni wszystko było ok. A zaznaczam ze miałam ząbki bardzo ściśnięte. Więc nie martw się już orto ma swoje sposoby na takie sprawy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kati89
Dzięki Sathis!!!;)troche mnie uspokoiłaś,szczerze mówiąc to ja juz nie moge doczekać się tego aparatu może to troche głupie ale tak jest;)moje krzywulce tak mnie wnerwiaja ze szok.......tylko ja nie czaje co to jest ta cała separacja?!może mi to ktoś wytłumaczyć....no zreszta zobaczymy co mi powie moja orto jutro...hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evelaaa
ale mi wypadła podczas czyszczenia nitkami;/nie sama,wiec dlatego pytałam;)ale dziekuje bardzo za odpowiedz:)mam nadzieje,że nie bedzie to nic komplikowało!!Jutro na wszelki wypadek zadzwonie jeszcze do mojej orto i powiem co sie stało;/pozdrawiam...jeszcze dwa dni do aparatu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) będę miała zakładany aparacik 5 lipca i już nie mogę się doczekać :D mam nadzieję, że wszystko będzie ok. najlepsze jest to, że nic nie powiedziałam rodzicom :D ale się zdziwią :) ciekawe forum, dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy :) na pewno będę zaglądać częściej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
evelaaa --> a ja dwa dni z aparatem heh :) moja orto też się pytała, teraz mi się przypomniało, jak przyszłam na zakładanie aparatu, czy separacje same nie wypadły. więc to chyba nie jest nic dziwnego że one wypadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh, a mnie się udało bez separacji :) czyli najgorszy etap mi się upiekł. Miałam mieć zakładane gumki tydzień temu, ale że moja orto akurat wyjechała to poszłam od razu na zakładanie aparatu, tymczasowo bez pierścieni. Ale okazało się, że uda się założyć wszystko od razu, bez tych gumek. Na czas przyklejania zamków miałam tylko wciśnięte pierścienie żeby mi się trochę rozeszło (i żeby szło je wyjąć;) ) a potem dopiero mi je zacementowała. Dół jest zdecydowanie mniej upierdliwy jeżeli chodzi o układanie ust, chociaż ciągnie nieco mocniej, ale na szczęście nie jest źle zwłaszcze że pomogło piwkowanie przy grillu. Trochę obciera ale też nie ma potrzeby użycia wosku. Gorzej jest z jedzeniem bo jak sobie pomyślę że znowu mam wszystko dziubać i meczyć się pół godziny to tracę apetyt.Ale czekoladę wsuwam bez problemu :) Gumeczki mam w jednym kolorze, fiolecik na górę i dół, całkiem fajny. Będzie miał co robić ten aparat na dole, ale cytując \"gdyby te zęby były proste to byśmy nie zakładali\" :) Pozdrawiam wszystkich korzystających z weekendu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aparatko z wiekszym stazem, mam prośbe, jak zdejma ci aparacik opowiedz krok po kroku jak to wygladało:-) Ja tez nie maiłam separatorów, i z tego co czytam to bardzo bardzo dobrze:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziubdziub - chyba nie sądzisz, że zrobiłabym taką niespodziankę rodzicom :D oczywiście sama płacę :) u mnie też podobno ma się obyć bez separacji i już się cieszę, bo widzę że to nic dobrego :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez sama bede sobie sponsorowac aparat - ehh jak sobie pomysle ile na to pojdzie pieniazkow to troszke zal... - ale czego sie nie robi dla pieknego usmiechu pozdrowionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evelaaa
no pięknie!!wypadła mi trzecia gumka;/jeszcze tylko jedna jakos sie trzyma.dzis zadzwonie do mojej orto,mam nadzieje,że bedzie wszystko ok!!jeszcze 27h:D i bede szcześliiwa posiadzaczka aparatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
jesli separatki wypadna okolo 24h przed zalozeniem to nie jest wogole problem- byle z 2 dni posiedzialy. w sumie nie ma sie co niepokoic- bo ja same wypadaja to znaczy ze jest tam wystarczajaco miejca zeby pierscienie wlozyc :D separatki po prostu odwalily swoja robote dobrze i wszystko :D ja tez ten okres z separacja wspominam najmniej przyjemnie- chocby dlatego ze zabki zaczely sie przemieszczac ale wogole w dowolny sposob :D na szczescie mam juz to za soba i teraz tylko walcze zeby mi porcelana nie pozolkla od kawy i fajek ale mam paste wybielajaca i jest git :D pozdrawiam WAs i Wasze aparaciki :D Sathis www.aparatkowo.phorum.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość musinka
ja tez chce zalozyc aparat, ale troche sie boje jak bedzie wygladal, a ile kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolka9013
Witam!:) Mam do Was kilka pytań. Mam 17 lat i chciałabym założyć stały aparat. Jednak nie wiem jak się do tego zabrać... Czy najpierw muszę odwiedzić ortodontę? Czy może zacząć od wyleczenia zębów? Bo jeżeli wyleczę, a później okaże się, że trzeba wyrwać jakiegoś zęba... to strata kasy... Ile czeka się średnio na pierwszą wizytę u ortodonty? Jakie są wady i zalety aparatu porcelanowego i metalowego? Ile kosztują wizyty u ortodonty? Dużo tych pytań;) Hehe;) będę wdzięczna za odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
Ceny wszystkiego zależą od miasta - ja w warszawie za kontrolkę z jednym łukiem płacę 130zł, a dziewczyna z topiku gdzieś z polski (MMJ wybacz, zapomniałm skąd jesteś :) ) płaci za dwa łuki ok 60zł.. najpierw idź do orto na konsultację, ja najpierw leczyłam zęby a potem mi wyrwali świeżo wyleczone górne 5 heh :) metalowy jest lepszy, jeśli ci nie przeszkadza noszenie metalu, to załóż ten - szybciej prostuje zęby, bo ma większą "siłę" no i w sumie tyle.. to już jutro... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh ja mam od soboty separacje... jakos zyje :) w piatek o 12 mi zakładaja heh nie umiem sie naprawde doczekac, a jutro ide na wyrwanie juz drugiego zeba... a pojutrze ide do pracy (pracuje jako kelnerka) i jak ja bede sie usmiechac do klientow?! co za zycie no :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak to jak? normalnie! ja napoczatku też sie wtsydziłam, zamiast sie śmiac to zaciskałam usta zeby nie bylo widać aparatu... a teraz to pokauje moje zeby ile wlezie;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kati89
ufff...byłam wczoraj na pierwszej wizycie u orto,nie było tak źle!!!zrobiłam mi te wyciski(bardzo fajne uczucie:)założyła separacje, na razie gumeczki się trzymaj ale szczeka to mnie juz nieźle boli nie ma co ,no i powiedziała że mam dużo wad - normalnie szok!u dołu nie jest jeszcze tak żle mam tylko bardzo ściśnięte i lekko wypchniętą jedynke do tyłu a z górą jest zdecydowanie gorzej dlatego najpierw zakładam aparat metalowy na górze i to już 2 lipca jak wszystko pójdzie dobrze!no bo właśnie nie czaje powiedziała że prawdopodobnie do usuniecia sa 2 czwórki(zdrowe:(dałam mi skierowanie na RTG,ale i tak w pon chce spróbować zakladać aparat bez wyrwania to co jak zobaczy prześwietlenie to wtedy bedzie rwanie?!a czy naprawde zakładanie nic nie boli a ile może trwac założenie jednego luku?no i czy ten metalowy jest naprawde metalowy chodzi mi o to czy bardzo go widać i czy gumki mają duży wpływ na jego wygląd?pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zlosnica85
karolka zrób tak jak ja zrobiłam. Miałam zęby w strasznym stanie ale zanim zaczęłam je leczyć to poszłam do orto na wstępną konsultację czy trzeba będzie coś wyrywać itp. Potem rozpoczęłam leczenie a jak już skończyłam to znowu poszłam do orto (około rok później) i już zrobili mi wyciski, prześwietlenia i zdjęcia kolorowe mojej buźki kolejna wizyta to już było zakładanie aparatu Kati89 nie martw się ja też usunęłam dwie zdrowe 4 :-) a aparat może ci założyć przed wyrywaniem a nuż się okaże że nie trzeba usuwać? Mnie zakładanie aparatu nie bolało a trwało godzinę bo miałam od razu górę i dół zakładaną. Generalnie to dużo więcej czasu zajęła im góra gdzie mam kryształki (podobno te zamki lubią się odklejać więc trzeba było je jakoś tam specjalnie innym klejem przykleić) sam dół trwał mniej niż 20 minut. Mi osobiście podobają się zamki metalowe dlatego że wydaje mi się ze są dużo mniejsze od kryształowych ale z drugiej strony są szalenie widoczne :-( W kryształkach jak się uśmiecham i np ktoś robi zdjęcie to w ogóle nie widać że mam aparat no chyba że przez nieuwagę wystawię też dół na światło dzienne to wtedy metal daje po oczach :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glupoty gadacieee
ze metalowy ma wieksza sile :p to dziwne ze ja kiedys mialam metalowy, wada mi wrocila,teraz mam kosmetyczny i mam wrazenie ze szyciej zeby mam prostsze niz kiedys. w kazdym razie napewno nie jest to mniejsza sila !!!!!! pozdro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kati, zakładanie jednego łuku trwa około 30 - 40 minut, i nie boli, moze nie przyjemnie jak zakładaja pierscienie, ale to chwilka:-), samo przyklejanie zamków nic nie boli:-) Kolorowe gumeczki maja duzy wpływ na wygląd dzieki nim aparat jest weselszy nie jest to sam metal:-), pewnie jak większośc bedziesz miała zamki mini, są widoczne bo to metal ale nie sa duze i gumeczki wybieraj raczej takie w zywych kolorkach, ja kiedyśmialam granatowe i nie było ich widac bo sie zlewały z metalem, taraz zakładam takie bardziej wyraźne, aktualnie mam zielone i różowe, róż nie pastelowy tylko taki mocny:-), a zielen taka soczysta:-), nic się nie bój:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szprota
mam do Was pytanie - ile kosztuje taki mniej widoczny aparat?? czy jest duzo drozszy od metalowego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kati89
dzięki dziewczyny za otuche!!!!może samego zakładnia to sie tak nie boje ale tego jak bedzie po i jak będe wyglądać z aparatem,slyszalam ze potem bardzo boli juz teraz z tymi gumkami nie moge jesc nic twardego a co będzie z aparatem boje sie pomyśleć!(chyba wykupie stos jogurtów i jakichs papek:) ...racja trzeba sobie wybrać jakieś kolorowe gumeczki moze niebieskie...hmm...pozdro Byle do 2 lipca!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×