Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość strachliwa
Dzieciaczki od 1-3:) W tym roku byłam na zastępstwie i dostałam druga klase...teraz musiałam ich oddać:( ale za to dostaje pierwszą klasę:)) Juz nie mogę się doczekac 1 września:) Chciaż teraz prowadzę półkolonie i miałam możliwość poznania kilku moich przyszłych uczniów i czasami jestem przerażona:) Ale wiem, że będzie dobrze, bo bardzo lubię swoja pracę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdo G nie bój żaby :-) bedzie ok Separatorki powiadasz?? Oj mam okropne wspomnienia po nich, ale moze akurat w Twoim przypadku bedzie lepiej. A kiedy aparat?? Od razu dwa łuki?? A Ty pracujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strachliwa
Anicca nie starasz mnie, bo ja mam jutro zakładane separatorki:)mam nadzieje, że ja tak nie bedę cierpiała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strachliwa Absolutnie nie strasze Cie i nie zycze tego uczucia które ja miałam......... ale wiesz podobno każdy ma inaczej i raczej to nie boli, wiesz mnie bardzie bolały separatory niz teraz jak mam aparat no nie wspominając o okaleczeniu buzi, któremu mogłam zapobiec nakładając wosk na te wszystkie czesci, ale niestey nie ponformowała mnie o tym orto... wiedc Ty jak tylko bedziesz miec aparat załozony to po przyjsciu do domu zamaskuj woskiem zeby Ci nie robiło ran....... a wtedy powinno byc ok :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też zakładam
Anicca Tak, zakładam w piątek góre metal a za jakieś 2 miesiące dół. Za jeden łuk płacę 1500zł, a z wizytami to mam jakoś dziwnie... Zapłaciłam raz 50zł jak robila wycisk, a za kolejne wizyty nic nie płaciłam. Powiedziała ze skoro sie zdecydowałam na aparat to mi darowała. Nie wiem dlaczego... Podejrzewam że i tak sporo zarobi skoro niektórzy płacą po 1200zł. A później ile będe płacić to nie wiem. A dlaczego nie wiesz co z dołem??? Do gumek sie przyzwyczajam. Dolną szczękę noszę w powietrzu i nic nie boli. No chyba że docisne... Ale nie dociskam hehe. Jeszcze tylko do piątku. Co ja pisze do piątku?! W piątek sie dopiero zacznie jak założy mi aparat. Gorzej jest z gumkami czy aparatem??? A to jak sie ma aparat to też boli jak sie dociska ząbki??? Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też zakładam
strachliwa Nie przejmuj sie tymi gumkami zbyt mocno bo nie musi być aż tak strasznie jak to było w przypadku Aniccy. Ja mam obecie sepatorki i właściwie to jak nie jem jest ok. Tylko trzeba jeść takie papkowate rzeczy. Ale teraz na rynku jest tyle różnego rodzaju jogurtów, serków, kefirów że nie da sie znudzić. Będzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdazet
hej dziewuszki... Widzę, że znów temat separatorków, ale ja wam powiem , że jak miałam separatorki to nawet pizzę bez krojenia zjadłam, i żyję...nie wiem tylko co z tym moim odklejonym i zjedzonym przeze mnie kawałku pierścienia...w piątek mam wizytę i zastanawiam się, czy muszę wziąć więcej niż 50 zł, bo jak będzie kazała mi dopłacić za ten element...?? nie wiem co mam robić:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też zakładam odnosnie mojego dołu to było tak: ustalilismy z mężem ze robie tylko góre bo chodzi mi o usmiech a dół jak dół przejdzie nie jest taki najgorszy, oczywiście kwestia kasy tu zawazyła...... Wiec do wiztyty pierwszej byłam za gora tylko, ale orto oznajmiła ze jak dołu nie zrobie to gorny siekacz do końca sie nie schowa i dalej bnedzie wystawał.... ale oznajmiłam ze sie zastanowie jeszcze dała mi czas do 3-4 mieiecy........ Jak załozyłam aparat to była porazka wszystko mmmnie otarło i na drugi dzień zero mówienia i jedzienia taka byłm wsciekła ze powiedziałam nigby dołu mam dość tych bółow!!!! Dzis jest 4 dzien i do apartu sie przyzyczaiłam tylko własnie podczas jedzeinia nie bardzo dam rade gryźć, bo własnie dociskając tak jak przy separatorach odczuwam ból ale teraz juz zwiazany z nasickiem siły na zeby.... Ale ogólnie nie jest xle chociaz jeszcze nie całkiem sie przyzwyczaiłam.............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doradzi mi ktoś co z tą żółta powłoką na kleju pod zamkiem, który mi widać???????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedno pytanko - mam 4 dzień aparat i podaczas jedzenia nie bardzo moge gryźć np skórke chleba nie daje rady, bo boli mnie jak chce docisnąć szczeke o szczekę. Czy tak Wy też miałyście czy to bedzie mi już towarzyszyło cały czas przez ten nacisk na zęby??????? Kto może niech poradzi będe wdzięczna oczywiście :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedno pytanko - mam 4 dzień aparat i podaczas jedzenia nie bardzo moge gryźć np skórke chleba nie daje rady, bo boli mnie jak chce docisnąć szczeke o szczekę. Czy tak Wy też miałyście czy to bedzie mi już towarzyszyło cały czas przez ten nacisk na zęby??????? Kto może niech poradzi będe wdzięczna oczywiście :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdazet
Annica---> ja też mam ten klej nie tlyko po zamkiem, ale mnie to np. nie przeszkadza, bo mam metal...może na tych niewidocznych bardziej to widać, ale to normalne, że orto nie zostawia tego marginesu na to by klej mógł się rozejść tylko pod zamkiem i ładują tego kleju na cały...co do chleba i innych twardszych rezeczy to też to przechodziłam, aleto minie nie pamiętam kiedy mi to minęło, ael nie długo się męczyłam...teraz wszystko jest pięknie, i mam pomysł, żebym robiła zdjęcia aparatowi co miesiąc...będę miała pamiątkę i wgląd do postępów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdazet dzieki za wiadomośc no ja mam metal takze nie jest to tak barzo widoczne ale jest...... w sumie da sie przezyc To spoko jak juz niedługo bede mogła ciupać skóre świeżo upieczonego chlebusia........ teskno mi za takim..... No mam andzieje ze bede mogła ze ten ból przejdzie podczas gryzienia.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strachliwa
Dzięki Dziewczyny za odpowiedzi:) Jutro zobaczę i powiem jak będę się czuła:) Jestem bardzo pozytywnie nastawiona na aparat więc wszystko jestem gotowa znieść:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znalazłam ortodontke i umówiłam się na wizytę... niestety dopiero na 23 sierpnia :( ale dobre i to, mogło być gorzej:) SUNSHINE ponawiam moje pytanko:P (co to są te rurki zamiast pierścieni i czy każdy je może mieć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anicca, nie mam pojecia czemu klej robi sie ciemniejszy mi tez wystaje koło zameczków ale nie zauważyłam zeby był jakiś brudny, nie martw sie:-), moze tak sie tylko tobie wydaje a moze masz super białe ząbki a klej sie brudzi szybciej niz zabki:-) nie martw sie to uczucie nacisku mija, bedziesz jadła skórki od chleba, i wszystko co tylko zechcesz, daj sobie jeszcze 3 l;ub 4 dni a zobbaczysz wszystko wróci do normy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strachliwa
Tairaa! Szybciutko Ci minie ten czas do pierwszej wizyty:) Najważniejsze jest to, że się zdecydowałaś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strachliwa
Dziewczyny! mam jeszcze pytanie:) czy te separatorki zakłada się na wszystkie zęby czy tylko na tylne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proste ząbkiXD
strachliwa >> ja mialam zakladane na dwa tylne zeby z kazdej strony:) Ja juz pozalozeniu:D Nawet fajnie wygladama hehe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noo mam nadzieję, że mi szybko minie, ale zależało mi, żeby wyrobić się z tym aparatem jescze w wakacje... no trudno ważne, że wogole bede go miała. ale mi serducho biło, jak się już umówiłam hehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MagdaG
Anicca ja tez mam nadzije ze te separatorki przejda u mnie nie zauwazenie:) zakladam odrazu gore i dol ale na pierwszej wizycie orto powiedziala mi ze jesli chce miec dobry efekt to musi popracowac tez dolem zeby sie z gora w miare zgralo dlugo sie nie zastanawialam skoro zarobie na jeden luk to i z drugim dam rade! narazie pracuje jako opiekunka do dziecka ale po skonczeniu szkoly ktora chwilowo zawiesilam chcialabym pracowac w wiezieniu lub poprawczaku (studiuje resocjalizacjie) Powiem ci ze jak czytalam co sie dzieje z toba po zalozeniu aparatu to mialam lekkiego stracha ale ciesze sie ze zaczynasz wracac do normalnego zycia:) Aparat chcialabym zaraz po separatorach tzn chyba tak trzeba??? ale jakby sie udalo po separatorach zrobic przerwe i odczekac z zalozeniem aparatu do 12 sierpnia to wtedy opekalabym wesele bez zlelazniaka:) tylko wlasnie czy jest taka mozliwosc zalozyc separatory, zdjac i zrobic przerwe tydzie czy trzeba po ich zdjeciu odrazu aparat? a jak te separatory wygladaja?? ile jest tych gumek i miedzy ktore zeby??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam 15 lat. Moją wadą są leciutko cofnięte jedynki (obie) oraz prawa dwójka wysunięta do przodu pod kątem ok. 30 stopni. jestem ciekawa ile mogłoby kosztować takie leczenie i ile by trwało. i czy mogłabym korzystać z aparatu ruchomego czy tylko stałego? a takie leczenie nie może być opłąacone z NFZ? bo za bardzo nie ma funduszy na moje zęby. ale chciałabym mieć ładne prościutkie ząbki. to moje jedyne marzenie. ale niestety nic za darmo... to jest mój problem od dziecka. i mam trochę wysuniętą górną wargę. czy to może być spowodowane tym skrzywieniem? czy może wysuniętą górną szczęką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mona123- hej:) ja też mam 15 latek i też mam cofnięte jedynki (górne) i też chcę założyć aparat, ale jestem już nastawiona na stały, zapisałam się na pierwszą wizytę zoę jak to będzie;) wcześniej nosiłam ruchome aparaty, ale ona za przeproszeniem g**no dają :/ a to, jakim aparatem musisz leczyć swoją wadę to musi stwierdzić już ortodonta. a właśnie, ostatnio właśnie dowiedziałąm się, że taka moja koleżanka, która ma 17 lat jakiś rok temu zaczęła leczyć się aparatem ... ruchomym... zdziwiło mnie to, bo myślałam, że ona to już raczej tylko stały, a jadnak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MagdaG A wiec tak co do mnie to wiesz na początku to strasznie wyglądało ale teraz juz jest coraz lepiej jak juz pisałam. Odnośnie zakąłdania obydwu łuków na jednej wizycie to chyba nie najlepsy pomysł, lepiej miec troche przerwy jak juz jedno sie przyzwyczai do buźki to wtedy drugi łuk. Ja przynajmniej nie wyobrazam sobie jak miałabym dwa w buzi tak od razu. Co do separatorów to do tyg czasu musi być założony aparat, mi tak orto mówiła ale ja to miałąm w jakimś szybkim tempie bo separatory we srode a aparat w sobote wiec krótko sie z nimi meczyłam. Są to gumeczki włozone miedzy 5-6 i 6-7 ząb z obu stron a potem na to miejsce jest założony pierścień czyli takie jakby kółeczko..... Są mało widoczne prawie wcale no i z tyłu .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka- no mam nadzieje ze bedzie ok i zaczne jesc skórki........ Co do ząbków to wałąsnie nie mam najbielszych jak tylko skońćze to prostowanie to chciałąbym je wybielic o ile można bedzie cos takiego robić po stałym aparacie ale mam nadzieje ze nie ma wrzeciwskazań zadnych Wiec nie wiem o co chodzi z tym klejem może ja cos zawaliłam i sie zafarbowała? ale myje po kazdym posiłku no tylko nie myje ani nie płukam niczym po herbacie z cytryna czy tymbarku np jabłkowym wiec to moze one tak mnie załatwiły nie wiem ........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też zakładam
MagdaG separatorki są to takie małe okrągłe gumki które są wciskane między 5-6 i 6-7, więc w sumie jest ich cztery. Wydaje mi sie że aparat zakłada się zaraz po ich wyjęciu bo w sumie to jeżeli przez te pare dni kiedy będziesz je nosić i ząbki sie przesuną to przez następny tydzień mogą wrócić do początkowego położenia. I cała robota na nic. No ale nie ja jestem tu ekspertem. Zapyatj swojej orto co ona na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobiety a wiecie o co chodzi z tymi aparatami retencyjnymi, bo jak pzreczytałam ze je tzrzeba nosić tez nawet do 2 lat to masakra nie dośc ze to a to potem jeszcze koleje druty??? Czy ktoś juz może to przeszedł????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też zakładam
hehe nie potrzebnie sie tyle napisałam bo Anicca Ci wszystko wyjaśniła..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×