Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

bujana hejka ja mam gore metalową co do dołu jeszcze sie zastanawiam czy założę... Płaciłam 1500 w Nowym Sączu tj woj. małopolskie. Ale wiesz jestem w takiej samej sytuacji jak Ty szukam pracy i równiez obawiam sie co do pracowadawcy...tzn obawiałam bo jest tu jeszcze kilka dziewczyn które sa ten na tym etapie i wiesz nie ma sie co przejmowac aparatem to chyba dobrze o nas swiadczy prawda?? Acha a odnosne kosmetycznego to miałam taki wziąc ale ten ólkosmetyczny i odradziła mi orto wiec w osatniej chili zmieniłam na metal. Niby kosmetyczny jest mniej wytrzymały i co najgorsze przy jakims uszkodzeniu ja ponosze koszty naprawy wiec z tego wzgledu zmeniłam zdanie bo dziekuje jeszcze dokładac do interesu a kosmetyczny u mnie 2000 półkosmetyczny 1700. takze głowa do góry jesli tylko ze wzgledu na szukanie pracy masz ten termin przesuwac to raczej nie polecałabym, zakałdaj jak najszybciej. Chociaz mnie rowniez trzymała kasa, dopiero po slubie pozowliłam sobie na ta \"przyjemnośc \" :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klamaja 23 A ile masz latek i jaki aparat góra dół? I od kiedy nosisz? Ile pąłciłas gdzie? Pewno to juz pisałas ale jesli możęsz sie powtórzyć..... o to rzeczywiście masz bardziej wydajny ten płyn...ale czy on jest tez do aparatów? Bo ten mój specjalny do tych urządzeń :-) Co do szczoteczek ja szoruje 3 za kazdym razem Oj przekichane....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MagdaG
Witajcie!! ja juz trzeci dzien z gumeczkami i jakos zyje i chyba gdyby mialo mnie bolec to juz by zaczelo?? :) jem wszystko poki moge teraz wcinam pizze:) w sobote zakladam gore i dol juz zdecydowalam sadze ze przetrzymam pierwsze najgorsze dni. Ja do swojej orto jezdze z wawy 100 km wiec nie mam zamiaru byc ta co tydzien wystarczy jak sie pokaze na wizyte kontrolna raz w miesiacu. Anicca a ty jak sie czujesz przeszly ci juz dolegliwosci zwiazane z aparatem?? Strachliwa- a jak u ciebie?? jak to w koncu wyszlo z tym twoim leczeniem kiedy aparat???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bujana
dzieki anicca, musze to sobie wszystko dokladnie przemyslec, u mnie pojawia sie pare problemow. aparat chce zalozyc u mnie w miescie, bo an pewno taniej, ale potem bede studiowac i pracowac w krakowie, dlatego bylby na pewno problem z wizytami kontrolnymi. moglibyscie mi jeszcze napisac jak wygladaj teraz metalowe aparaty? wydaje mi sie ze nie sa to juz takie wielkie, extrawidoczne konserwy jak kiedyś, no nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bujana
w ogole to wam strasznie zazdroszcze ze macie to wszystko za soba i macie wreszcie te aparaty.cos mi sie wydaje ze moja droga bedzie jeszcze dluuuga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MagdaG no to sie trzeba cieszyć jak Cie nie boli byc może z aparatem tez bedzie ok. Mnie nie boli przyzyczaiłam sie juz prawie Jedynie nie jewsm jeszcze wszystkiego bo ugyźc nie moge np skórke od chleba czy twarde owoce. No i jeszcze wkurz... mnie te antenki bo jak sie usmiecham a potem zamykam buzie to ciagle one wadza mi o wargi........... Mam nadzieje ze to przejdzie.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
Annica --> już pisałam Ci JAK nosi się płytkę retencyjną. moja kosztowała 350 plus zdjęcie stałego 50 plus wyciski 80.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bujana
ostrowiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka z większym stażem ok dzieki ale teraz pytałam kogo innego......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
myślisz że inni lekarze zalecają inaczej? to byłoby z lekka bez sensu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niekoniecznie ale ceny tez mnie interesuja bo sa różne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
no ceny to kosmos w ogóle... a co do tego nie mycia o którym pisałaś - przecież się nie zastrzelisz jak nie dasz rady umyć za każdym razem prawda? ja się ratowałam gumami do żucia jak nie mogłam umyć (a zdarzało się to, ponieważ czasami naprawdę nie da rady umyć zębów co chwilę..) albo właśnie wodą - ale przepłukiwanie to jednak nie to samo, lepsze dla mnie były gumy (wyłącznie owocowe, typu orbit grajfrutowa itp, miętowe przyklejjały się do zamków.. tak więc moze spróbuj tego :) albo noś ze sobą płyn w takiej małej buteleczce - ostatnio w realu taki mini-meridol widziałam, szkoda że dopiero po zdjęciu aparatu - idealnie do torebki, mała buteleczka, a lepiej przepłukać płynem jak nie można umyć i zawsze coś.. tak myślę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alunia1105
hej mam aparat juz rok czasu. na poczatku lekarz mi mowil ze bede go naosila 2,5 roku a teraz wl istopadzie sciagam...wiec zycze wszystkim wytrwalosci!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klamaja 23
anicca ja nosze 6ty dzien dopiero. A ten plyn no nie do konca wydajny bo w zaadzie powinno sie pewnie go jednak uzywac czesciej niz raz dziennie a lat mam prawie 23, narazie mam załozony górny metalowy kosztował mnie 1300 zł (moglam miec kosmetyczny za 1600 ale 300 zł to mimo wszystko kilka wizyt) a po 1 -2 miesiacach zaklada mi drugi. Za wizyty bede płaciła 60 zł. Moja orto mówiła ze ponosze 1,5 roku ale kto to tam wie w kazym raze mam miec 2 -3 razy zmieniane druty jeden to koszt 120 zł, no i zaplace 200 zł za kazdy aparat retencyjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klamaja 23
A wlasnie mozna zuc gumy?? Mnie orto mówiła ze nie i gdzies tez tak pisało, ale gdzie indziej pisało ze jest zalecan taka bez cukru i sama nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alunia1105
ja zuje ale raz mi odpadla ta obrecz ktora jest na tylnych zebach wiec ostraznie no ale ogolnie to mi lekarz odradzal rzeczy ktore sie kleja bo mozna przypadkiem cos uszkodzic ale tak szczerze to ja jem wszystko tylko na poczatku nie jadlam duzo twardych rzeczy typu jablka....pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nyfalain
Do Anicca. Hm... Ja szczerze mówiąc, gdy miałam aparat, myłam zęby 2-3 trzy razy dziennie, nie chciało mi się częściej. Rano - po śniadaniu, po obiedzie i po kolacji, ale w międzyczasie coś jadłam i nic mi się nie działo, bez mycia, po każdym posiłku:P Mam zdrowe ząbki, a gdy nie masz jak skorzystać z toalety i umyć zębów, to je przepłucz jakąś wodą, zwykłą lub mineralną. Gdy ma się już dość długo aparat, można nawet żuć gumę bez cukru, co według mnie, jest jak mycie zębów, tylko, że trzeba ją rzuć delikatnie i poczekać aż się rozpuści. Ja płaciłam za aparat na noc 250 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nyfalain
Do klamaja 23 Każdy ortodonta odradza żucia gumy. Ale można to robić, ja to robiłam i nic mi się nie uszkodziło. Jak wkładamy gumę do buzi, trzeba odczekać trochę aż się rozpuści i będzie miększa, a później delikatnie ją gryźć :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nyfalain
Do magdazet Znam ten ból z jedzeniem jabłek. Gdy ma się aparat stały na dół i je się jabłko, to jego kawałki ci wchodzą pomiędzy druty i nie jest to zbytnio przyjemne i strasznie wkurza ;). Najlepiej - jak podałaś - kroić kawałki jabłka nożem i dopiero je jeść - wtedy mniej ci wchodzi kawałków między druty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nyfalain
Do alunia1105 Ortodonta mówi mniej więcej ile będzie pacjent nosił aparat, ale może się mylić, bo w końcu zależy jakie kto ma zęby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klamaja 23
from nyfalain masz pewnie dosc zdrowe zabki ?? ja mam chorowite nie wiem czemu ale czesto mi sie psuja a niektorzy nie myja prawie w ogóle a maja zdrowe! Dlatego sie boje ich nie umyc zeby nie dostac tej wstretnej próchnicy, a ogladałam zdjecie jak ktos miał ja bleeeee!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nyfalain
Do klamaja 23 Jeżeli twoje zęby są takie, jakie opisałaś, to powinnaś myć po każdym posiłku. Jeżeli ktoś ma próchnicę, a nosi stały aparat, to niestety ortodonta jest zmuszony zdjąć aparat i wyleczyć zęba, ale niestety trzeba będzie płacić jeszcze raz za nowy. To się zdarza bardzo rzadko. Jeżeli już ci się nie chce myć zębów i masz tego dość, to żuj gumy bez cukry, tylko jak mówiłam wcześnie, trzeba ją na początku rozpuścić i odczekać, a później normalnie rzuć(Ale mimo wszystko uważać!). Ale bez przesady z tym myciem, słyszałam, że zębów nie wolno myć za często, bo to szkodzi i można sobie uszkodzić szkliwo, ale to chyba tylko plotka. Więc myj zęby po jakimś większym posiłku (Śniadanie, obiad, kolacja), a po tym mniejszych, czyli na przykład jakieś ciasto czy coś, to żuj gumę, albo tylko przepłukaj zęby. Zresztą zęby to nie cukier, nie roztopi się(zepsują), gdy się ich nie umyje od razu po jakimś posiłku :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nyfalain
Chodziło mi to... Hm... Można to nazwać przysłowiem? "Gdy pada deszcz dziewczyna, krzycz, że jej się zniszczy fryzura. Jej koleżanka, odpowiada jej na to. - Nie jesteś z cukru, nie rozpuścisz się." E... To taki przykład:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klamaja 23
dzieki nyfalain cenne wskazówki zawsze sie przydadza!! a i jeszcze jedno bo te paskudne pierscienie wydaja sie jak by nie za luzne tylko za szerokie i wkurza mnie to ze stukaja mi o dolne zabki, ty tez tak miałaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi jeden pierścień też stuka w dolny ząb :/ orto już mi spiłowała trochę, ale jednak jeszcze czuję, że coś jest nie tak... jak tylko znajdę chwilę to pójdę, żeby jeszcze poprawiła, a przy okazji spiłuje mi też nadmiar kleju wokół i pod pierścieniem :) :) no i może w końcu zamknę buzię jak normalny człowiek :D hehe nie jest tak źle na szczęście :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka od 2 miesięcy
Dziewczyny, proszę polećcie jakieś dobre wyciorki, bo ja już jestem bankrutem przez nie. Używałam tych wymiennych Oral B, totalna lipa. Teraz mam Jordana z Rossmana i zachwycające też nie są, szczerze mówiąc rano wezmę nowy a wieczorem już nadaje się do wymiany :(, nale z oszczędności przetrzymuję je do 2 dni. 5 sztuk to 15zł więc łatwo podliczyć ile wychodzi. Też macie ten problem? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka od 2 miesięcy
A i mam jeszcze pytanie o łuk, a konkretnie o jego wymianę. Noszę aparat od 2 miesięcy i orto mi powiedziała, że na następnej wizycie będę miała zmieniany łuk na grubszy. Możecie mi napisać w jakim celu się to robi i czy różnica w grubości (w stosunku do poprzedniego) jest spora? Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strachliwa
Cześć Dziewczyny:) Madziu G chyba pisłam po wizycie:)Ale możliwe że nie zauważyłaś:) Aparacik zakładam 2 sierpnia...wiec juz niedługo..nie moge sie doczekać:)Teraz jestem w moim rodzinnym mieści i dzisiaj miałam wyrywanego ząbka (5):)Jakoś poszło...wyrwałam o 16 i nic mnie nie boli...tylko takie głupie uczucie...w następny pon druga 5 i koniec:) Dobrze, że Twoje separatorki nie sprawiają Ci problemu:) W środę jadę nad morze troche poleniuchować:) nie mogę się doczekać:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nyfalain
Do klamaja 23 Też tak miałam, ale nie martw się tym, niedługo powinno być już dobrze, to taka faza przejściowa. To całkowicie normalne :). Ale jeżeli chcesz, to powiadom o tym ortodoncie, a on powinien ci w tym pomóc :) Do aparatka od 2 miesięcy Hm... Ja szczerze mówiąc przez te dwa lata, noszenia aparatu, myłam zęby normalnymi pastami za 5zł - 15 zł. Nie chciałam przepłacać ;) Używałam płynów do płukania, jedynie wtedy, gdy moje dziąsła były opuchnięte :P. Jeżeli chodzi o zmianę łuku, na grubszy, to wiem jedno, przez parę dni strasznie bolą zęby. Jest on zmieniany na grubszy, ponieważ przez niego, zęby się mniej "poruszają" i trzymają się wtedy bardziej na miejscu :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×