Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

zmiana historii.... dodałam fotkę na której widac jak wysunęła mi sie szczeka do przodu i to mnie przeraża najbardziej w tym wszystkim !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bez uśmiechu
czy ktos wie gdzie jest dobry ortodonta w czestochowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie W końcu mam komputerek, naprawiony :). Zaległości mam mnóstwo, nie wiem czy podołam przeczytać te wszystkie strony, jeśli nie to przepraszam. Właśnie działam by zrobić sobie taki fajny albumik, jak niektóre z Was mają, a co mi z tego wyjdzie, zobaczymy :). Niestety cyfrówka nadal nie działa tak jak powinna, więc jakość zdjęć pozostawia wiele do życzenia, ale lepsze takie niż żadne :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak narazie to ani swojego linka nie daje rady otworzyc ani Twojego Efffciu !!!! Nie wiem co jest grane ale byc może mój net....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak narazie to ani swojego linka z albumem nie daje rady otworzyc ani Twojego Efffciu , byc może to mój net nawala.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anicca, ja przed chwilą sprawdzałam i zarówno Twój, jak i mój mogę otworzyć, więc się udało :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że te wysunięcie szczęki do przodu jest chwilowe i minie, nie martw się na zapas, orto na pewno wie co robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Efffcia no mój otworzyłam ale kurcze kiepskie mam te zdjecia bo musze je obcinac w Poincie i sa niestety takie malutkie a jak robie fotke z przyliżeniem jest bardzo niewidoczna wiec......I na dodatek w minatura=kach mam szt 4 a jest 5 wiec tez nie wiem o co chodzi ..... A Twojego linka nadal nie moge otworzyc.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Efffcia dziekuje i mam nadzieje ze tak bedzie bo nawet zauwazyłam gorzej mi sie mówi i szybciej mozna zauwazyć ze \"cos\" mam w buzi .... w sumie ta fotka dobrze nie pokazuje musiałabym umieścić z twarzą ale raczej na to sie nie pisze.... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, ja też się nagmimnastykowałam z robieniem tych zdjęć, są troche rozmazane i w porównaniu do tych pierwszych kiepskie, ale co zrobić jak sprzęt odmawia posłuszeństwa. Ponoć najlepiej robić rano i przy naturalnym świetle, wtedy niby się nie rozmazują. Ja robię normalnie zdjęcię a potem obcinam je w programie Picasa (darmowym). Jutro jak znajdę czas, to poproszę Mamę o sesję :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Efffcia no efekty niezłe widac i sporo tych ftek tylko szkoda ze trochę zamazane są.... pewno robiłas na zbliżeniu co? a Tobie szczeki sie nie wysunęły do przodu w ogóle?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bynajmniej narazie buźki swojej też nie umieszczę :). Nie martw się, ja po sobie też widzę, że każdy dzień z aparatem przynosi coś nowego. W poniedziałek orto \"włączyła\" mi te moje cztery dolne zęby do łuku, cieszę się niesamowicie, ale dolna prawa dwójka rusza się i to bardzo. Boję się czy nie wypadnie, przez co znowu jestem na jogurtach, zupkach, póki się trochę nie ustabilizuje. Głowa do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Efffciu a to nie znam tego programu Picasa, pewno jest lepszy niz Point w którym sie robi jak zresztą widac. Ja to boje sie tego ze ta wysunieta szczeka to jest wada tzn kolejna moja wada !!!! Poniewaz moja kuzynka wąłsnie ma taka paskudna wade i to genetycznie ze ma taka szczeline miedzy szczekami w ogóle przodem nie gryzie i wąłsnie przy mowie ten jezyk ucieka..... No i najgorsze jest to ze aparat stały jej nie pomoze ewentualnie operacja .... na krtóra sobie anpewno nie pozwoli. Ale czy w moim przypadku przy zdjeciach jakie robiłąm przez założeniam aparatu nie byłoby widac tego ze mam np wade związana ze szczeliną?? Czy po prostu przez krzywe zeby była ona zamaskowana??? Sama nie wiem co myslec ale zaczynam sie bac bo jesli sie okaze ze mam to co kuzynka to ... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Są zamazane, wiem, ale co zrobić. Wiesz co, właśnie nie robiłam w przybliżeniu, bo ta opcja teraz w moim aparacie nie działa, a mimo to wyszły zamazane, w przeciwieństwie do tych pierwszych, przy których używałam przybliżenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
efffciu a to nie wiem w takim razie dlaczego sie rozmazały moze za blisko miałąs aparat przy buźce bo wtedy tez wychodza zamazane....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej, no to nie fajnie, ale bądźmy dobrej myśli, że to jednak tylko etap leczenia, który minie. A orto to jakoś skomentowała, pytałaś o to? Jeśli chodzi o moją \"ruchliwość\" szczęki, to miałam różne jej ustawienia, w zależności od tego, jak zęby się przesuwały, teraz jak piszę to przypominam sobie, że przez pewien czas też miałam szczelinę, ale jak widać teraz już jej nie mam. Bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też tak myślę, że chyba jednak trochę za blisko, no cóż nie za dobre z Nas fotografki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No własnie na ostatniej wizycie jeszcze to nie było ani dokuczliwe a widoczne mało i moze orto tetgo nie dopatryzła sama nie wiem a ja nie zdazyłam zapytac bo włąsciwie miałam tyle pytan ze zapomniałam .... Pamietam jak na pierwszej wizycie mi powiedziała ze sie mzienia rysy twarzy ze warki sie podnosza ale czy miałoby to byc tym spowodowane nie sądze bo to jestokropna szczelina i jesli ktos robii jeden ług to wtedy ta szczelina zostaje.... wiec to nie moze byc to....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Effcia -> no widzę, że ty masz już niemal idealne ząbki! jeszcze tylko ta górna trójka i będzie pięknie:D no i masz wogóle śliczne ząbki. Ja niestety mam jedynki dłuższe od pozostałych i nieciekawie to wygląda:( ale dobrze przynajmniej , że nie są one wysunięte:) Anicca- a ja myslę, że orto Ci specjalnie tą szczękę wysunęła, widocznie taka była potrzeba, żeby ząbki się jakoś poprzestawiały a przecież to nie koniec leczenia, a do tego czasu wszystko będzie ok! zobaczysz:D przecież orto wie co robi. no i Ty też masz takie równiutkie ząbki:) tylko ja taki odlud:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tairaa tak sądzisz??? Mam nadzieje i dziekuje za słowa otuchy ja oczywiście już spanikowana jestem a to dlatego bo moja kuzynka ma włąsnie to co ja teraz tylko chyba jeszcze wiekszą szczelinę....... i tak mi sie umyślało. Ej gdziez tam proste, tzn juz efekty sa a Ty pokaż swoje i załóż stopkę jesli możesz.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anicca, rozumiem, mówię Ci nic się nie martw, szkoda zdrowia, poczekaj do następnej wizyty i wtedy się dokładnie wypytaj co i jak, 3mam za Ciebie kciuki. Tairaa, oj do ideału im jeszcze bardzo daleko, na zdjęciach może i tak wyglądają, a to dlatego że są ona rozmazane, ale tak to została jeszcze ta górna 3 (jeszcze kupa czasu), na którą robi się miejsce, na dole mam też luki po usuniętych czwórkach, no i w ogóle jest jeszcze dużo roboty, choć oczywiście przynaję, że w porównaniu do pierwszego zdjęcia jest Ameryka :D. Jak zobaczyłam te cztery nowe zamki na dole to normalnie łzy mi popłynęły ze szczęścia :). Górna 3 i ten dół to jest ( w przypadku 3) i był (jeśli chodzi o dół)mój największy kompleks. Ja też mam różnej długości te zęby i podejrzewam, że też czeka mnie \"podcinanie\" dziąseł w paru mejscach. Na pewno i w Twoim przypadku nie jest tak źle..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no pewnie, ze efekty widać i to spoore! a ja narazie jeszcze aparatu nie mam, bede miala za niecale 2 tygodnie to wtedy zaloze:) a najbardziej w moich ząbkach przeraza mnie to, ze te jedynki sa dluzsze :(:(:( a tego naprawic sie chyba nie da:( poza tym nie sa takie krzywe, glownie chodzi u mnie o zgryz, bo jak juz pisalam moje gorne zeby nie nachodza na dolne, chociaz po tym jak nosze to cos co dala mi orto juz sie lekko stykaja:D zobaczymy czy aparat pomoze, a boje sie ze nie, bo moja wada jest bardziej do leczenie chirurgicznego, wlasnie jak u Twojej kuzynki Anicca, tylko u mnie trzeba skrócić żuchwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Effcia - mowie Ci , masz sliczne ząbki, nie widze roznicy w dlugosciach;) ale widze, ze masz bardzo dokladnego ortodonte, bo inny wyrwalby pewnie poprostu tę trójkę, żeby nie było tyle roboty... a Twoj-widac ze nie robi tego byle jak:) a u mnie naprawde jest zle i zadne podcinanie dziasel u mnie nawet by nie pomoglo, bo one wyrastają na tym samym poziomie, tylko dwojki sa malutkie w porownaniu z jedynkami :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to będziemy mieć kolejną Aparatkę :). Ja po zdjęciu aparatu też mam mieć operację, ale po co, w jakim celu to tego niestety nie wiem, orto wspominała o niej tylko na pierwszej wizycie, z emocji i stresu nic nie pamiętam :), a teraz nie pytam by nie psuć sobie nastroju, do zdjęcia jeszcze z minimum 2 latka, więc zdążę :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tairaa, dziekuję za te milutkie słowa. Ja się jednak upieram :), że im bliżej tyłu, dalszych zębów, tym gorzej. Orto wydaje się być kompetentną osobą i myślę, że zna się na rzeczy, została mi polecona przez inną orto, która to nie podjęła się mojego leczenia, twierdząc że mam zbyt poważną wadę i ona jej nie podoła. Najbardziej obawiała się, że przy prostowaniu dołu wypadną mi dolne zęby i teraz to ja się tego obawiam, bo tak jak pisałam dolna prawa dwójka się poprostu buja, ale robię wszystko by jej nie ruszać i mam nadzieję, że się uspokoi. Najważniejsze, że zdecydowałaś się na leczenie, nawet jak efekty nie będą idealne, to pamiętaj, że zawsze będzie lepiej niż teraz i nie zarzucisz sobie, że nie próbowałaś..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Effcia - no pewnie nie martw się na zapas i nie mysl o tym:D a u mnie wlasnie na szczescie obejdzie sie bez operacji. bo wlasnie przy mojej wadzie bylaby wskazana ale jakos jeszcze nikt jej mi nie zalecal, bo nie jest to proste, wkoncu to scinanie kosci zuchwy:O a az tak zle nie jest zeby ja koniecznie robic. a ta wada az tak mi nie przeszkadza, niektorzy wogole nie zauwazają jej u mnie , nie przeszkadza mi w jedzeniu, mowieniu... takze nigdy bym jej sie nie podjela dlatego probuje z aparatem stalym. mam nadzieje ze beda jakies efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Efffcia - no to niezła ta pierwsza ortodontka:D Tobie też bardzo dziekuję, wiem, ze gorzej na pewno nie będzie dlatego też cieszę się, że będę miala aparat i już nie mogę się doczekać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tairaa i Efffcia dziekuje jeszcze raz ale wiecie jak to jest ktos tłumaczy a człowiek i tak swoje mysli dopiero jak mi powie orto to sie moze uspokoje albo całkiem załamię........ U Was tez bedzie ok głowy do góry babeczki :-) Ja spadam spac bo po wczorajszej imprezie pieczenia barana mam braki w snie wiec ide nadbrabiac... Pa pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×