Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

nie bolało nic bo było robione w znieczuleniu :D miało być laserem, ale zrobiono mi nożem elektrycznym - zupełnie bezkrwawy zabieg, dziąsło praktycznie od razu zagojone - żadnego śladu nie było nawet widać. po zabiegu też zero dyskomfortu - więc naprawde spoko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabiness
ahaaa, a no to lajcik :) ja uciekam spac, 3majcie sie Aparatki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała z miasta
hej :) mam pytanie 1. czy aparatem da się rozszerzyć górę tak by później zachodziła na dolne zęby? jeśli tak to jakim aparatem? na stałeczy zdejmowanym? 2. ma ktoś z Was progenię? http://pl.wikipedia.org/wiki/Progenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APARATKA! No mam nosa ;) Z nieba mi spadłaś :D To była taka plastyka tego dziąsła? Szwy były? Nad jednym zabkiem tylko? Kto wykonywał zabieg? Periodontolog? Ja mam przerost dziąsła nad jedynkami i dwójkami i mam mieć własnie takie podcinanie robione po zdjęciu aparatu :O I trochę sie obawiam :) Bezkrwawe mówisz? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedit22 !!! Ty masz rozszerzacz?? Ja tez bede to miala... za miesiac.. ojej, za niecaly miesiac... Powiedz mi czy to boli? Kurcze, tylko orto nic nie mowila o dodatkowym koszcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatkaaaa948
Hej wszystkim aparatkom !!! =D Nazywam się Agata i chciałabym dołączyć do waszej dyskusji o aparatach :) Uważam, ze będe mogła się kogoś tu poradzić jeśli chodzi o aparat... Mam pytanko, czy wasze pierwsze wizyty u otro też sie tak ciągnęły??? Moja orto powiedziała że będę miała zakładany aparacik dopiero na czwartej lub piątej wizycie :/ ja chcem już ten aparacik :)))) czy wszystkie z was mają po 20 lat?? rany, ja mam tylko 13... Pozdrowionka wszystkim byłym, teraźniejszym i przyszłym aparatkom ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młoda aparatko948, z wizytami różnie bywa, ale wydaje mi się, że nie ma się co spieszyć i popędzać ortodonty, bo może coś przeoczyć i zaniedbać. jeżeli uważa, że potrzeba 5 wizyt do założenia aparatu, widocznie ma podstawy by tak planować :) co do wieku, to może i jesteś jedną z młodszych, ale sądze, że w sprawach dbania o siebie, nie ma granic wiekowych, więc śmiało bierz udział w dyskusji :) zachęcam nowe osoby do założenia stopek z info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatkaaaa948
dzięki :) może i masz racje, moja orto jest bardzo fajna... powiedziała ze mam czekać aż ona przeanalizuje zdjęcia RTG.. bardzo sie boje tego, ze jak będę nosić aparat to będzie mnie strasznie to bolało, ale jakoś to przeżyję... Buziaki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatkaaaa948
aha, mam pytanko... dirie, ile ty już nosisz aparat??? bo widze, ze wszyscy pisza że będą nosili 1,5 roku lub rok, a ja aż 2,5 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tedit22
zuza_87 Hey! Bolalo na poczatku, tak jak przy zalozeniu aparatu ale teraz juz jest ok. No ja za to cacko zaplacilam 250 zl. Mnie moja ortodatka tez nie poinformowala o tym no ale coz:) Smiesznie jeste jak Ci sie makaron albo salata zawinie na tym rozszerzaczu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała z miasta -> hej ja też mam chyba tą progenie:O bo ja właśnie muszę mieć wysunięte do przodu górne zęby. ale na szczęście u mnie nie jest to widoczne w rysach twarzy, że żuchwa wysunięta czy coś... i właśnie moja orto powiedziała, że założy mi ten aparat na górę, ale muszę na dole mieć wydłutowane ósemki, bo spychają mi zęby do przodu:D i mówiła właśnie też o tym, że najskuteczniejsze leczenie byłoby, gdybym miała tę wadę usuniętą chirurgicznie, ale na szczęście nie jest tak źle:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatkaa984 -> ja mam 15 lat także nie wszyscy mają tu po 20 lat :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lomonka - zabieg przeprowadzał normalny chirurg szczękowy - poszłam na konsultację bo chciał obejrzeć, umówiłam się dwa dni później do innej kliniki i lajcik. miało być usuwane (podcinane to dziąsło) laserem - koszt ok 200zł (za to jedno, więc pewnie za każde kolejne tyle samo) - ale powiedział, że w innej klinice (jeśli jesteś z warszawy to moge polecić) moze to samo zrobić nozem elektrycznym - kosztowało 45zł:) zabieg bezkrwawy więc nie zakłada się szwów (przy cięciu skalpelem musiałby zakładać więc powiedział, ze woli tego nie robić tak, bo to tylko utrudnienie dla mnie by było). to jest taki sprzęcik jak długopis - taki kształt, i chbya polega na tym, że lekko przypala dziąsło i ono \"odpada\" - bo asystentka odsysała te \"kawałeczki\" takim mini-odkurzeczem (to tyle, ile widziałam bo się odbijało w lampie ;) ) trwało to moze z pięć minut, w dokładnym znieczuleniu (potem jeszcze przez pół dnia miałam zdrętwiałą połowę twarzy..) i naprawdę po zakończeniu nawet śladu nie było, że tam ktoś coś dłubał :) posmarował jeszcze taką maścią żeby się wygoiło idealnie i tyle - naprawdę spoko zabieg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatkaaaa948
Mam pytanko =D czy po zdjęcu aparatu ma się wybielanie zębów???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabiness
no ale przeciez od aparatu sie moga zrobic przebarwienie, nie? Jak bylo u Ciebie aparatka..... ? mialas jakies wyrazne roznice i przebarwienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabiness
sluchajcie kupilam sobie dzisiaj wyciorki :D no poprostu nie umialam sie powstrzymac ;) w Rosmanie kupilam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie miałam żadnych przebarwień (ogólnie to jest tak, że jak dbasz o zęby to nie będziesz mieć przebarwień). mnie tu dziewczyny straszyły, że będę mieć przebarwienia bo myłam zęby pastą wybielającą podczas noszenia aparatu - miałam mieć przebarwienia ciemniejsze pod zamkami - i nie mam:D a przebarwień to się można na stałe dorobić (tzn trwałe przebarwienia na zębach) po wybielaniu zrobionym zbyt wcześnie po zdjeciu - na niezregenerowane szkliwo - zanim przykleją zamki zeby są wytrawiane - i to się musi po zdjęciu i usunięciu kleju (szlifowanie) zregenerować - nie ma tak szybko, ciepliwości :P:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedit22 :) Ale ten rozszezracz mialas zakladany jak juz nosilas aparat?? Bo ja bede miec rozszerzacz 24 wrzesnia, czyli 1,5 miesiaca po zalozeniu aparatu.. Aha, czyli mam sie szykowac na 250 zl minimum.. dobrze wiedziec :) Ale bol nie byl taki wielki, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem po pierwszej wizycie kontrolnej. Ortodontka mówi, że już widać zmiany. Dwójka zaczęła się cofać, a dwa zęby na dole się rozeszły (to dobrze bo jeden musi odrobinkę odwrócić). Mam teraz białe gumki na górze, a różowe na dole. Mam również taką plecionkę z cieniutkiego drucika, która ma zrobić miejsce dla jednej z dwójek. A! I zostałam pochwalona za \"przepiękną higienę ząbków\" :D ELEGANCKO :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uzbrojona po zeby to super jak dostał pochwałe !!! Moja to sie chyba zszokowała jak zobaczyła taki straszny osad :-) no ale cóż nie każdy ma do tego takie tendencje jak ja mimo że szoruje te zeby jak zwariowana !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tedit22
Ja ten rozszerzacz mam od kwietnia a parat zalozony byl w grudniu. najpierw mialam jescze wczesniej pierscienie zakladane bo do nich mocuje sie rozszerzacz.Spytaj Twojego ort czy beda koszta jakies za to...chyba tez zaloze sobie stopkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anicca -> ale ty masz bielutkie ząbki! bo na zdjęciach widze, że masz białe gumeczki, a wcale z zębami nie ma takiej różnicy! ale Ci zazdroszcze...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uzbrojona po zeby Mam nadzieje ze pokażesz jak wyglądają teraz twoje zabki, to sobie prześledzimy postępy heh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedit jeśli sie pytasz o wizytę kontrolna, to nie boli :) wiem bo ja tez miałam niedawno swoja pierwsza (tydz. temu) jest potem tylko potym wrażenie ścierpniętych zębów (tak jak 1szego dnia przy zakładaniu aparaciku) ale tylko prze jakies z 2 dni moze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klamaja - ja tylko odpowiedzialam kolezanke z formu bo pytala czy po zalozeniu rozszerzacza szczeki boli:) Ja nosze aparacik juz od ponad 8 miesiecu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
Anicca-> odpowiem na Twoje pytanie moze juz poniewczasie gdyz nie czytalam zbyt dokladnie- przyrost 4 stron na dzien to masakra :D moim zdaniem mycie zwykla szczoteczka i irygatorem to jest cos. do tego stosuje nitki SuperFloss, plyn do plukania OralB. jak dla mnie czystosc jaka gwarantuje mi irygator jest nie do przebicia. w polaczeniu ze zwyklym sprzetem jak wlasnie szczoteczki, wyciorki, nitki itp. jak wiadomo sprzet tego typu jest drogi- a nie da sie na tym oszczedzic bo za cena niestety idzie jakosc. mysle ze najlepszym rozwiazaniem bedzie konsultacja z ortodonta badz stomatologiem ze celu dobrania optymalnej metody. tak czy owak polecam irygatorki :D ps nie szoruj tak zeby dziasla krwawily bo sobie krzywde zrobisz :D lepiej wiecej szoruj interdentalami :D pozdro Sathis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sathis --->>> Co to są irygatorki? Ja czyszcze zęby szczoreczka zwykla ale musi byc mięka, do tego pasta senstiv i plyn do pukania. W sumie to mi wystacza - albo taki mi sie wydaje.Co powinnam jeszcze uzywac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×