Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość Qrchid*
Kurcze, zazdroszczę wam tego "spokojnego" podejścia do aparatu :) Ja jak {dzisiaj} się dowiedziałam, że muszę nosić aparat stały to się rozryczałam :P okazało się się ząb boli mnie bo obciera się o górną jedynkę i żeby mnie nie bolało muszę zacząć nosić aparat. Teraz stwierdzam, że moja reakcja była głupia mimo, że do tej pory nie mogę oswoić z tą myślą. Jakoś to będzie :) Pozdrawiam wszystkich ^^*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedit A sorki troche nieuważnie czytałam hehe :) fajne fotki a co to iirygator tez ci moge powiedziec, mimo iż go nie mam :) To takie urzadzonko- cos jak takie u dentystki którym przeczyszcza wiercone dziury , takie z tryskajaca woda :). Dzieki niemu łatwiej jest wypłukac osad na zebach lub miedzy zabkami, fajne urządzonko ale niestety drogie troche :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkoda.. ale dzięki za odp.:D poprostu pytam się, bo chyba bałabym się zamówić to na allegro, nie jestem do tego typu zakupów do końca przekonana:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-->> Klamaja dzieki za wytłumaczenie. Fakt drogie to cacko ;/ co jesczez uzywsz do higieny zebow???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak długo normalnie nie będę mogła gryżć?????????????? ech ja tak lubie jeśc a teraz? jem bo muszę bo inaczej padnę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tairaa a dziękuje bardzo ale co z ego jak to było zaraz po wizycie u orto po czyszczeniu teraz może sa troche niej bielsze ale za to osad od środka jest straszny no i zafarbowałam sobie gumeczki na zółte od cholinexu !!! Mimo wszystko dziekuje za podniesienie na duchu bo ja mam ciagle wrażenie ze one mi zółkną.... Sathis ok porozmawiam z orto ale dopiero 8 X wiec jeszcze sporo czasu może rzeczywiśce zainwestuje w ten irygaor bo i tak przy czyszczeniou osadu u niej płace o 50 zł wiecej za wizyte wiec..... no i na dodatekk kupuje paste i płyn z ortokin sa one po 15 zł pasta mi starcza na jakies 5 tyg ale ten płyn ok 1-1,5 tyg wiec szok jak kasa idzie, zreszta szczoteczki tez juz zdarłam przez to intensywne szorowanie którym jak zauwazyłam robie sobie krzywde... oj oj musze cos mądrego zrobić zeby było ok. Ale przynajmniej cieszmy mnie to ze widac niezły efekt tylko szczelina miedzy szczeka też jest przerazająca :-( Oj oj ale sie rozpisałam .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peppa07 a od kiedy masz aparat bo nie masz stopki wiec nie jestem na bierząco??? Ale nie przejmuj sie miałam jakies 3 dni po założeniu to samo jadłam zeby przezyc i to papki kaszki szok dal mnie był, nawet czekolady nie mogłam zjesc a teraz ciupie ...... zresztą wszystko ciupie no jabłka kroje nożem najpierw bo jednak nie ugryze .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anicca -> no właśnie, może tylko Ci się wydaje, że ci ząbki żókną:D może to tak tylko na tle żółtych gumeczek wypadają:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedit22 :) Dzieki za odpowiedz:) Ale to chyba nie bylo az tak straszne:) Ja jak mi zalozyli aparat to moze dwa dni ciezko bylo jesc, ale nie bolalo:) Wiec moze i ten rozszerzacz tez nie bedzie bolal:P:P Mnie orto powiedziala : \" na nastepnej wizycie zaloze rozszerzacz, bo nie chce zebys sie teraz meczyla podwojnie\".. wiec chyba zadnych pierscieni nie bede miala..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co rozumiem, to ten rozszerzacz można założyć również po założeniu aparatu, tak? bo mi orto nie mowila o tym, że coś takiego mam mieć, ale kiedy miałam aparaty wyjmowane to caly czas rozszerzali mi szczęke... sama nie wiem, może to u mnie niepotrzebne... a może orto mi najzwyczajniej w świecie nic nie powiedziała... a tak wogole, to rozszerzacz to to samo co hyrax, nie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DorotkaRZ
Ja miałam taką szynę na podniebieniu która rozszerzała mi górną szczękę. Muszę przyznać, że bardzo to bolało. Ale miałam wtedy jakieś 13 lat i jestem z siebie dumna że to zniosłam ;) Jednak musisz uprzedzić swojego ortodontę o tym, czy wyrosły Ci już zęby mądrości. Moja ortodontka o tym nie pomyślała, gdy rozszerzała mi szczękę przed założeniem stałego aparatu ortodontycznego. Zęby się super wyprostowały, miałam piękny uśmiech, lecz gdy z tyłu zaczęły wyżynać mi się zęby mądrości w górnej szczęce, to jeden ząb wyszedł mi z łuku, i nie mam już idealnie prostych zębów :( Ale rozszerzanie szczęki nie jest takie złe. Ja nosiłam aparat na górze i na dole, prawie w jednakowym czasie. Nie przeszkadzało mi to. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabiness
no wlasnie ja tez nie mialam zadnego rozszerzania... a moze nie kazdy tego potrzebuje, przynajmniej tak mowila jedna kolezanka z forum :) mam nadzieje ze nie bede miala tego wynalazku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry. od dziś jestem posiadaczką stałego aparatu uczucie - wspaniałe! :) ps. no ale bolec ma od jutra.chociaz do tej pory nic nie bolalo separatory kompletnie mi nie przeszkadzaly :) Dziewczyny wiecie moze jakiej pasty do zebow uzywac i jakiej szczotevczki tej normalnej ,chodzi mi o to czy twardej czy miekkiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daisy07
mozecie mi polecic jakies dobre szczoteczki do zebow? slyszalam,ze dobre sa firmy oral-b. kupilam juz sobie takie 'czysciki', ale podobno sa jeszcze jakies z roznymi koncowkami, ktore ulatwiaja szczotkowanie. orto mi proponowala caly zestaw szczoteczek za 100 PLN, nie wiem czy to dobra cena,czy lepiej kupic sobie w aptece? poradzcie. pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ee no ja też mam nadzieję, że bez tego się obejdzie.:D sabiness-> a jaką ty masz wadę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze sa rozne rodzaje rozszerzaczy. Moj jest zaczepiony o pierscienie. Mysle, ze to zalezy. Ile macie nosic swoje aparaty bo ja 2,5 roku;/ Troche dlugo ale mysle, ze bedzie warto:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabiness
ja mam stloczenie zabkow i lewa jedynka zachodzi na druga i tak brzydko wystaje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabiness
no mi orto powiedziala ze bede nosic gora 1,5 bo wiecej nie potrzebuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja się nawet nie zapytałam ile bede musiała nosic. za dużo emocji :D:D:D sabiness-wiem wiem, że ciągle pytam ale cóż:) (a ząbki jakieś wyrywane musisz mieć:D:D?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabiness
spoko, ja tez sie ciagle o cos pytam :) juz mam wyrwane :P lewa gorna piatke mialam wyrwana we wtorek... juz nawet tak nie boli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabiness - aa to pewnie dlatego nie muszisz mieć separacji:) bo ja narazie nic nie muszę wyrywać i ciasno mam. dopiero jak mi wyjdą górne ósemki to odrazu do ekstrakcji:D no a dolne musze usunąć jeszcze zanim mi wyjdą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
Anicca- ja jestem szczesliwa posiadaczka braun 8500 oxyjet. irygator to faktycznie cos jak mini karcher- tylko ze do zabkow. moj wali z sila zdaje sie 5atm a to wystarcza zeby rozbijac na biezaco plytke i usuwac bakterie :D przy okazji jest tez cos milego- masowanie dziasel :D otoz moj model ma 2 rozne stumienie- taki w 1 punkt- mocno czysci 1 miejsce albo taki do masazu dziasel i to jest debesciak :D czysci i jednoczesnie masuje a wtedy mniej bola dziaselka :D ja swoj kupilam przez sklep www.NEO24.pl- natanszy tam byl. nie chce tu robic reklamy ale coz- mowie jak jest :) pozdrawiam Sathis :* ps co do zolkniecia to mozna uzywac delikatnie wybielajacej pasty jak bialaperla itp- ale to w zasadzie osad jest zolty wiec moze lepiej go ususwac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
Anicca- ja tez policzylam sobie to 50 zl za 1 czyszczenie raz na pol roku jak nic i wyszlo mi ze lepiej zainwestowac 250 zlotych w dobry sprzet ktory bede miala na latal dowiedzialam sie tez czegos ciekawego od znajomego dentysty- Ci co maja retainery w postaci nakladki na zabki moga sobie sami zafundowac wybielanie tanio i skutecznie metodami jak z gabinetu. jednak to mozna przeprowadzic dopiero po pol roku od zdjecia aparatu- to wazne. w kazdy zabek na plytce wkropic kropelke Opalescence 10% i zalozyc na noc- 1 tydzien zabki jak marzenie :D stosujemy ta metode przez 7 nocy z rzedu i przerwa min pol roku. ten srodek mozna kupic za jakies 22-25zlotych w takich strzykaweczkach w sklepach z zaopatrzeniem stomatologicznym lub w internecie- www.sanacja.com.pl 1 strzykawka starczyc powinna na caly tydzien :D w sklepie jaki Wam podalam mozna kupic go za 61zl 4 strzykawki. pozdro Sathis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anicca aparat mam od 20.08 czyli dopiero początek, czekam czekam, zeby mam wrazemnie że się ruszająale do tego juz się przyzwyczaiłam :), szkoda ze wczesniej nie było mnie stać(parę wiosenek już mam) miłej soboty wszystkim aparatkom i aparato życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×