Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

klamaja...przecież ja mam różowy i zielony a Ty błękitny...nie żebym się pluła i była wredna...wiesz:P tylko róż nam się powtarza...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klamaja no wąłsnie patrez na Twoja fotke i zauwazyłam ten osad ale wiesz ja miałam jeszcze gorszy czarne ząbki się robiły szok. więc sie wkurz..... i kupiłam szczoteczkę elektryczna za 89 zł i jestem bardzo zadowolona wyszysciła osadzik wprawdzie jeszcze nie tak dokładnie bo to teraz to tylko orto moze zrobić ale potem bede już pilnowac zeby sie nie zrobił ponownie. W moim przypadku za czyszczenie osadu u orto płace dodatkowo 50 zł wiecej za wizyte wiec wolałam kupić szczoteczke przymnajmniej jest to bezpieczniejsze niż ciągle czyszczenie u orto ta sodą i chlapanie po całej buźce............. No ale jeszcze mam zamiar tą przekonsultować z orto co mi powie i mam nadzieje irygator nie bedzie potrzebny, bo tez go brałam pod uwagę, zeby się tylko ratowac od tego wstrętnego osadu !!! :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mm aa rta
dziewczyny, czyli co polecacie stosowac, by osad nie powstał? muszę się zabezpieczyć w takie informacje, bo wystarczy, że mam krzywe zęby, osadu już nie potrzebuje do tego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mm aa rta odnośnie mnie to było tak .................. zęby stłoczone więc osad mi towarzyszył, no ale w sumie taki dla mie za bardzo nie widocznynie przeszkadzał mi bardzo. jAk załozyłam aparat zaczłey sie schodki ponieważ ok miesiąc po założeniu aparatu zeby zrobiły się szare na wizycie orto powiedziałą mi ze to moja wina bo za słabo i krotko szoruje wiec zaczełam po 8 min rano i wieczorem i mocno dociskałam po czym zaczeły krwawić dziąsła i odsłoniły się szyjki wiec było jeszcze gorzej !!!! Osad pojawił sie już po 2 tyg wiec jeszcze gorzej jak wcześniej !!!!! Wkurz..... sie i kupiłam szczoteczke elektryczną wyczyścił mi sporo jednak w szczelinach został jeszcze i tak to było..... Ale 8 mam wizyte to moze przekonsultuje jeszcze z orto odnośnie elektrycznej . No ale wcale nie jest powiedzane ze u innyj osób tez bedzie sie robił tak ten okropny osad, nie zycze nikomu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam taki płyn do płukania specjalny zapobiegający tworzenia się osadu... mam nadzieję, że skuteczny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdozet ja mam gumki różowe i morski zielony (taki podchodzący pod niebieski- ale nie błękitne), a zresztą niech będzie ze mam niebieskie wchodzące w zielony ;) wiec mamy podobne kolorki :D a twoja zieleń to tez taka nie do końca prawdziwa zieleń tylko taka inna jakby pastelowa A poza tym nie rozumiem czemu miała byś być wredna i sie pluć :P przecież mówiłam ze sobie żartuje :P :P kurcze a właściwie po co te kontrowersje.... Acha!!!! Nna tej stronie zabki sa jak prawdziwe wiec bardziej realistycznie mozna kombinowqc z gumkami -taki inny symulator http://www.bryantorthodontics.com/bracepainter.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EwCiA**
miał ktoś moze podcinane wiązadełko albo wycinane???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EwCia** - chodzi Ci o jezyk czy gorna warge? Jesli to drugie to bede sie mogl podzielic wrazeniami juz jutro albo w piatek, nie pamietam kiedy mam to miec robione;P Nie stresuje sie tym jakos szczegolnie, robi sie to w znieczuleniu takim elektrycznym drucikiem, zupelnie bezkrwawo i podobno bezbolesnie :) Jutro separatorki a w piatek dolaczam do Was z moim Damonkiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EwCiA** ..... ja mialem podcinaną błonkę pod językiem to jest zabieg bezbolesny ale miałem przez to dużo nieprzyjemności :O mianowicie gdy miałem mie pierwszy aparat ruchomy potrzebne były wyciski a ja niemogłem dośc wysoko podnieśc a durna pani orto tak sie na mnie wydzierała :O że normalnie już miałem dosyśc tego aparatu dodam że miałem wtedy ok 8-9 lat :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klamaja, przez te Twoje linki do stronek z kolorami mam totalny zamęt!! miałam mieć zawsze srebrne gumki, to namówiliście mnie na kolorki :) teraz mam metaliczny niebieski :) oczywiście nie narzekam, bo mi się bardzo podoba :) wizyta 8 października, a ja już myślę o kolorkach i nie umiem wybrać :D ehhh jak kobieta ma wybór spośród więcej niż dwóch opcji to jest kłopot :/ ale na szczęście aparat nosimy na tyle długo, żeby (prawie) wszystkie kolorki wypróbować :) pozdr 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniqa01
ojojj... az mi się przypomnialo jak nosilam ja staly aparat ortodontyczny przez rok... ale ja zawsze wolalam bezbarwne gumki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirie hehe sorki za mętlik ;) hehe ale ta strona co teraz dałam jest najlepszym chyba symulatorkiem :) taki bardziej realny, tylko ciezko sie tam zaznacza ten kolorek wskakuje gdzie nie ma :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klamaja... fajny ten symulator...najbardziej realny z tych co dotychczas widziałam...:D No to już wiem jakie wezmę następnym razem jak będą...jaskrawa zieleń i jaskrawy pomarańcz...myślę, że fajnie będzie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdozet nom to fajny zestaw, ja myslałam zeby sobie na gawiazdke zafundowac czerwien z zielenia :) ja mam w domu czerwony i pomarancz wiec tez kombinuje jaki zestawik wybrac, czy czerwony z rózem albo pomarancz z rózem, bo czerwony i pomarancz razem to troche ostro i sama juz nie wiem :)) ehhh te kolorkowe dylematy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejo:) wczoraj pierwszy raz się całowałam z apratem i nie tylko całowałam;) hehe i wam powiem że pierwszy taki bardziej gorący pocałunek był dla mnie dość dziwny, tzn bo bałam się o aparat ale to kwesia treningu chyba bo dziś już całowanie szło nam całkiem fajnie;) to ja miałam aż 4 ząbki wyrywane!!! ale to były piatki więc tych ubytków nie widać wcale ale dziury po nich wydają mi się takie duże że nie wiem czy nasunięte ząbki całkiem t dziure zakryją ale pewnie tak ja też mam jakoś tak pokombinowane z drucikami bos ie orto bałą zeby mi szóstki nie poszły na miescjce tych dziur po piątkach wiec mam jakieś dwa druciki ciągnące w rózne strony chyba, sama nie wiem dokładnie;) a ja teraz już bólu raczej nie czuje tylko mi ta górna warga starsznie zawadza o aparat, myślę ze może troche spuchła od obtarć o aparat spowodowanych całowaniem i mówieniem i dlatego mam takie wrażenie a..niepojęte jest dla mnie narazie jak ma mi się w moją buźkę zmieścić jeszcze aparacik na dolnej szczece klamaja - i gumeczki w tym twoim symulatorze są całkiem realistyczne i aparat całkiem też:) a do mnie się wczoraj koledzy z uczelni tylko uśmiechali jak zobaczyli aparat i chyba się wszytkim podobał, chłopakowi też się podoba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolorki macie czad !!!:) symulator tez jest świetny, bawcie sie kolorkami i wklejajcie zdjątka to chociaz sobie pooglądam hehe, o kurcze serducho jeszce wlai ostro po meczu siatkówki ale Polki dały nam adrenalinki brawooooooooooo!!! miłego wieczoru :) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klamaja - swietny symulator! mam 4, ale ten jest najbardziej realny;) ja myślałam o czerwonych gumkach lub turkusowych... co o tym myślicie? miał ktoś z Was czerwone kiedys? bo ja nie wiedziałam jeszcze jak to na ząbkach wygląda, jedynie na symulatorze;) a powiedzcie mi, czy Wy też macie takie haczyki przy zamkach na trójkach, czworkach i piątkach? bo ja tak mam i nie wiem po co tyle tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam tylko na \"3\" rzeczywiscie sporo tego ale do czego to jest nie mam pojęcia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haczyki są do wyciągów - znaczy się będą na nie zakładane takie gumki - jedna zepnie lewe zęby (dół z górą) a druga prawe. Zdaje się że to potęguje działanie aparatu. Zdejmuje się toto do mycia i jedzenia. Bankowo któraś z dziewczyn miała już to zakładane to będzie mogła się bardziej wypowiedzieć. Ciekawe czy każdy to musi mieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziubdziub - hmmm... no tak, ale ja nie nie będę mieć aparatu na dole... :O a ty też to masz na 3-kach, 4-kach i 5-kach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh, no to nie wiem w takim razie... Ja mam tylko na trójkach, może jakoś inaczej też można założyć. Chociaż znalazłam takie coś: \" Mam krzywe tylko górne zęby. Czy muszę nosić oba aparaty? Najprawdopodobniej tak - i to z dwóch powodów. Po pierwsze, podczas leczenia stosuje się tzw. wyciągi międzyszczękowe (czyli gumeczki biegnące od górnych do dolnych zębów), które są niezbędne do prawidłowego wyleczenia. Jeśli założony jest tylko jeden aparat, to wyciągów nie można użyć. \" Czyli nie można mieć wyciągu tylko z jednym łukiem, więc nie wiem po co takie zamki wtedy. A tak przy okazji - wiedzieliście, że istnieją też: \"Aparaty stałe kolorowe. To ceramiczne aparaty stałe, przeznaczone przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, dostępne w kolorach: szafirowym, różowym i czerwonym. Aparaty o ozdobnych kształtach. To metalowe aparaty stałe, przeznaczone dla dzieci i młodzieży, dostępne w przeróżnych kształtach (gwiazdka, kwiatek, serduszko itp.). \"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taira daj mi emaila to ci wysle mnustwo buziek z kolorowymi zabkami, bo zbierałam po róznych forach i innych takich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i ja sobie założę
tylko proszę polećcie mi dobrego ortodonte w bydgoszczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m_arta >> a co jeszcze robilas?:D Opowiedz nam o tym;) A tak powaznie to wlasnie sie zastanawiam jak to bedzie z calowaniem i innymi takimi przyjemnosciami;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i ja sobie załoę jestem dobra samarytanka ehhh :) Naprawde czasem trzeba wejsc na google i pokombinowac!! prosze znalazłam ci http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=71&w=56516413 na tej stronie masz wypowiedzi róznych ludków na temat ortodonty w Bydgoszczy- poczytaj sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez nie chce hmmm no to inaczej: wpisz w google tytuł watku, czyli: Dobry ortodonta Torun lub Bydgoszcz!! i od razu ci sie wyświetli hehe :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×