Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

wez lepiej ciemna po swoim przypadku wiem ze takich to nic nie rusza chociaz teraz mam jasno zielone i tez caly miesiac nic sie z nimi nie dzialo moze to taki wyjatkowy kolor:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olka14
Tylko, że ja chce, aby ten aparat był jak najmnije widoczny... Hm.. zapytam się jeszcze w sumie mojej orto, czy nic nie będzie się z nimi dziać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eee wszystko wolno - przecież nikt nam nie zabrania :D ja sama sobie taki narzucam zakaz żeby mi sie ząbki nie przebarwiły przy tym wybielaniu.. przy aparaciku to był luuuzik :P :D mówiła ta dentystka, ze miała babeczkę która podczas wybielania najadła się jagodzianek czy czegoś tam z jagodami - i przyszła z płaczem i fioletowymi zębami :D na szczęście jakoś jej to wybielili mocnym stężeniem, ale przeżyła to jej ;) OLKA - jeśli zakładasz metal to i tak będzie widoczny, więc bierz ładne, żywe kolorki (pastele się poprzebarwiają jak każde jasne) a jeśli kosmetyczny to bierz mleczne, nie przezroczyste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zmartwiona8888
Tak czytam co piszecie o tym aparatach metalowych i kosmetycznych :) A mozecie mi powiedziec czym rozni sie aparat kosmetyczny od porcelanowego? Bo widze ze te porcelanowe sa drozsze tylko nie bardzo wiem czym sie roznia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparat kosmetyczny jest niewidoczny, no moze nie calkiem niewidoczny ale mniej sie rzuca w oczy a normalny-metalowy jest poprostu metalowy :P aparatka z... a to jak bedziesz sobie te zabki wybielac? u dentysty? opwiedz ile za to musisz placic w sumie, jak dlugo to bedzie trwalo i pochwal sie nam po zabiegu zdjatkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madona
A wiec i mnie to spotkalo. Odkleil mi sie zameczek na 2. No i problem, bo nie mieszkam w Polsce, tylko w Irlandii, a stalo sie to w poniedzialek w Hisdzpani na dodatek. I co dalej? Zadzwonilam dzis rano do irlandzkiego ortodonty po ratunek. Jak tylko uslyszal,ze nie jestem jego pacjentka, wiecej sluchac nie chcial. Poryczalam sie. Zadzwonilam do dentysty, u ktorego wyrywalam 4 przed zakladaniem aparatu. Kazal przyjechac i pokazac co jest grane,a zobaczy,my co dalej. Bylam tam po 20 minutach. Ostrzegl,ze nie ma odpowiedniego materialu i przykleil zameczek tym co mial. Trzyma mocno. Byle do stycznia, do wizyty uy orto w Polsce. No i pozbylam sie 60 euro,ale i tak jestem szczesliwa,ze to jakos zreperowal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olka14
A ja mam dzsija pierwszy dzien aparacik i białe gumeczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olka no to gratulacje :) witaj w gronie!! I jak wyglada aparacik z białymi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możecie mi opisać pierwszą wizyte po założeniu aparatu? Czy coś sie zmieniło po tej wizycie w waszej buźce i wogóle... Ja mam wizyte pierwszą 5.12 i ciekawa jestem jak to wszystko będzie wyglądało. Aha i czy wiyty kontrolne długo trwają. Odpowiedzcie ❤️ Pzdr :D 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agaca nom u mnie wizyta polegała jedynie na wymianie gumeczek, nom i tak jakby mi drutka okręciła i to wszystko, niektórzy maja wymieniane te druciki na nowe. wizyta dosyc krótka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olka14
Klamaja, aparacik z bialymi wyglada super i chyba jest mniej widoczny, chociaz przy nastepnej wizycie planuje wziac rozowe:) Pozdrawiam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rockmanka
Ja też dzisiaj mam pierwszy dzień aparat, ale wcale mi sie to nie podoba :( Naszczęście zęby mnie aż tak nie bolą, bo udało mi się pogryźć bułkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i nastał ten dzień!!!!!!!!!!!!!!! po raz pierwszy zjadłam skibeczkę chlebeczka niepokrojonego w łódeczki :D jest powód do oblewania hehe pozdrawiam !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sabiness - oczywiście że zrobię zdjęcia, choćby po to, by mieć porównanie :) i na pewno wam tu wrzucę linki :) będę wybielac żelem opalescence - dentystka doradziła 20proc stężenie, ona mówi, że 14 nocy się wybiela, ale to się zoabczy jak będzie już trwało - niektórym szybciej idzie, innym wolniej, a lepiej nie przedobrzyć płacę za zrobienie szyn do wybielania u niej 100zł, za strzykawkę preparatu (na allegro jednak kupiłam, ale w sklepie stomatologicznym) 15zł, kupiałam na razie 12 szt (4szt są po 60zł, więc chyba dobrze przeliczyłam) plus piaskowanie i skaling przed 110zł i wymiana po wszystkim plomby w 1 na jaśniejszą 90zł tak cenowo całość wygląda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no faktycznie, koszty nie sa ogromne... a gdzie to bedziesz robic? U Ciebie w domku czy u dent w gabinecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napisałam że 14 nocy mam nosić nakładki to chyba nie w gabinecie :D od razu sobie wyobraziłam, jakbym musiała 14 nocy jeździć do nich i siedzieć na tym strasznym fotemu całą noc hehe :D będę wybielać w domku, ale pod kontrolą lekarki. gdybym robiła tak samo - czyli nakładkowo w domu takim samym preparatem, tylko od nich, to kosztowałoby 500zł (a tak to szyna 100zł i sam preparat 180..) plus to czyszczenie no i plombka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziuteczka
Hej:) witam serdecznie, po długiej przerwie!!! Wczoraj byłam na pierwszej wizycie kontrolnej z moim złomkiem na zębach i fantastycznie - zęby mi sie tak rozchwiały, że aż orto był zdziwiony! no i gumeczki fioletowe bo pasują mi do rękawiczek:) poza tym grubszy drucik - trochę boli ale przynajmniej czuję że żyję :P Po 3,5 tygodniach stwierdzam, że aparat jest super, już zapominam, że go mam tylko jak śmieje sie na mrozie to go czuję :P bo trochę zimno:P --->>>>Do tych wszystkich, którzy mieli wątpliwości co do białych gumasków -to ja jadłam wszytko począwszy od buraków przez żelki skończywszy na czerwonym winie i herbacie - nie przebarwiły się no i mniej było widać cały aparat:) Czy możecie polecić jakąś pastę do zębów wybielającą, ale bez sody??? Bo chcę uniknąć wybielania zębów i ładowania dodatkowej kasy. z góry dzięki za odpowiedź ślę uśmiechy -=--=--=--=--=--=- -=--=--=--=--=--=-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziuteczka
ano i jeszcze dodam, że w momencie, gdy zaczęłam nosić aparat - na uczelni zaczęły mi sie ćwiczenia z dykcji i nie ma siły żebym poprawnie powiedziała chociaż część skrętaczy języka bo strasznie sssssssyczę:)))) jest więc wesoło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patulinka
dziś miałam wyrywanie jednej czwórki za tydzień też to mnie czeka powiem wam jedno nic nie boli!! :) a w styczniu juz stały aparat będe na swoje ząbki ;P muszą się wyprostować!! a czy wasz aparat stały dał dużżżżżżżżży efekt???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEj. Też mnie tu trochę nie było...ale to dlatego, że coraz mniej czuję ten aparat. Gdy myślałam o nim często to i częściej tu zaglądałam. Moja klasa przyjęła mój aparat fantastycznie. Każdy tylko mi mówił uśmiechaj się, uśmiechaj się no to ja :D I lśniłam ❤️ ale spoko. W naszej szkole został założony club aparatek. Jest w nim sporo dzieczyn i jeden chłopak. Występujemy na apelech różnego rodzaju i jesteśmy bardzo dobrze przyjmowani. Myślę, że jesteśmy jednyną szkołą, która posiada taki club. heh. Ostatnio przeszłam do drugiego etapu konkursu humanistycznego- częsc ustna:O Myślałam, ze sie załamię!! Miałam stać metr od komisji. I miałam wizję przed samym konkursem jak pluję na dyrektora, myślałam, ze sie poryczę w tej sali. Ale było luźno, było super!! :):) Niezła pompa, luźna atmoswerka. Było tam kilka osób z tego clubu no i nie byłąm osamotniona:) Pozdrawiam was, i nie bójcie się aparatów. A jeśli w waszej szkole nie ma jeszcze clubu zadrutowanych yo go załóżcie. I bawcie się w nim równie dobrze jak ja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kornelio fajny pomysł z tym clubem, szkoda że w mojej budzie takiego nie ma.... A należało by do niego mnóstwo osób... W mojej szkole co piąta osoba ma aparat :D może nie tak dokładanie co piąta ale mnóstwo chłopakówi dziewczyn xD ;) A ja sie martwie :( bo chciałabym żeby były widoczne choć najmniejsze róznice a ja nic nie czuje... wydaje mi sie że wogóle mi nasicku nie dała jakoś... A ja bym wolała żeby bolało, ale widoczne było to, ze zęby sie prostują... jak peppa ... Bu$!aki dla wszystkich 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj pierwsza kanapka zjedzona a dzisiaj w pracy bułeczka bez problemu pogryziona wracam do życia :D, 3m-ce bólu minęło nareszcie, ale w poniedziałek 19 ide na wymiane gumek i może drucika i znowu bół ech, jeszce parę dni się pociesze a potem zobaczymy 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agaca! moze po prostu Ty tak nie odczuwasz jak ja, a ząbki na peno się prostują, ja miałam wrazenie że mi tańczą odczuwasz cos takiego? a miałas jakies wyrwane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peppa Miałam wyrwane wszystkie czwórki, na górze i na dole... Ale ja nie mam zameczków na dwójkach na których mi najbradziej zależy bo są bardzo krzywe i niewiem czemu nie mam tam zamków... Głupio to wygląda bo jak sie uśmiecham to na jedynkach mam zamki a na dwójkach nie a trójek przy uśmiechaniu już nie widac... Wszyscy mi mówią że mam dziewaczny aparat i głupio w nim wyglądam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale fajnie macie z tymi clubami:D u mnie w szkole takiego nie ma i nie będzie a przynajmniej narazie się nie zapowiada, bo na 500 uczniów gimnazjum tylko 3 osoby mają aparacik (łącznie ze mną:D) mnie już zęby prawie nie bolą od ostatniej wizyty. ale musze wam powiedzieć, że wszyscy baaardzo się dziwią, że tak mi się prostują:D dokładnie tydzien tewmu byłam na wizycie, na której orto podlączyła mi do łuku trójkę, drut wtedy był strasznie ugięty a teraz.. prawie prostu ! :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ooo dawno mnie tutaj nie było. Mi jakoś czas mija, i łuk podniebienny mi prawie nie przeszkadza, no jak mówię szybciej to seplenię. I jedzenie trochę się o niego zachacza. Ale nie jest źle już 25 dni minęło odkąd mam łuk górny i łuk podniebienny, i teraz wiem że napewno dotrwam do końca, co mi się wydawało pierwszego dnia nie możliwe. P.S. no i trochę język boli..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agaca! na pewno bedziesz miała zameczki na \"2\" orto pewnie czeka na odpowiedni moment do podłączenia ich więc spoko, ja tez miała usunięte górne \"4\" dlatego tez zęby mi tak szalały=ból potworny, na szczescie jest już oki no i wyraźnie widać poprawę po niespełna 3 m-cach , bedzie dobrze zobaczysz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agaca! na pewno bedziesz miała zameczki na \"2\" orto pewnie czeka na odpowiedni moment do podłączenia ich więc spoko, ja tez miała usunięte górne \"4\" dlatego tez zęby mi tak szalały=ból potworny, na szczescie jest już oki no i wyraźnie widać poprawę po niespełna 3 m-cach , bedzie dobrze zobaczysz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×