Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

dzieki TEZ MAM APARACIK :) a juz sie balam ze cos mi sie dzieje niedobrego z zabkami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najgorsze jest to ze mam wizyte dopiero 17 stycznia. Zakładalem 22 listopada i zdziwilo mnie troche odleglosc miedzy pierwsza a druga wizyta ;o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zajrzałam na forum bo dawno dawno mnie nie było tutaj:-), nie wiem czy ktoś jeszcze mnie pamięta, chciałam napisac ze to nie jest prawda ze każdy źle przechodzi wyrywanie 8 , ja miałam dwie wyrywane takie jeszcze nie wyrośniete i poszło szybko i sprawnie razem z rozcinaniem i szyciem dziąsła około 15 min, po zabiegu bez ketonalu tylko ibuprom jak przestało działac znieczulenie no i okład z lodu, na drugi dzien normalnie jadłam, nie byłam opuchnięta ani nie miałam nic typu zakazenie czy coś, jak widać nie zawsze jest tak strasznie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie apropo ósemeczek. Jakie sa koszty usuniecia ?? Szczeze mowiac troche sie boje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie dziwie się ze sie boisz ja też sie bałam i to bardzo bardzo:-) najważniejsze iśc do dobrego chirurga!!! ja płaciłam strasznie dużo 350 zł za jedną:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żabula82
sabiness Trochę dobiłaś mnie tym suchym zębodołem:(, ale jak na to patrzę i poczytałam, co to jest to myślę, że niestety mogło mi się to przytrafić:(:(, ale jak mówiłam temu doktorkowi, że mam problem z krzepliwością i trzeba uważać, to stwierdził, że nie będzie źle:( To dobry dr stomatologii, ale chyba coś tym razem mu nie poszło!!! Już się boję konsekwencji:( Po prostu zajebioza:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żabula82
Też prawda;) dzięki i dobranoc:) oby jutro ten dentysta coś wymyślił....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dziekuje :) białe i krzywe :P ten dol mnie doluje :( chcialbym byc juz po wyrwaniu tych 8emek :P a Tom Cruse to ma te zeby jakby mial sztuczna szczęke :P gratulacje dla niego za taki porzadek w buzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bcbcbc
zabki aparacik i sprezynka o kurwa. czy wy nigdy nie mieliscie lekcji jezyka polskiego? estetyka sie klania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no jasne że chodzi o estetykę - estetykę naszych ząbków :P :D :O też będę miał aparacik - napisz co ci zrobili z tym przerzutem 🌼 ja się wybielam. nadal utrzymuję że to tragedia i jesli ktoś naprawdę nie ma obsesji na tym tle jak ja to niech odpuści, szkoda bólu.. narawdę pozazdrościć niektórym białych ząbków.. nawet krzywych - Dawid - wyprostujesz i będzie cacy :D i nie przekonują mnie opinie stomatologów których się nasłuchałam i naczytałam, ze im bardziej żółte zęby tym zdrowsze, bo lepiej zmineralizowane (g**** prawda, ja mam z tego wynika superzmineralizowane a słabe okrutnie, a Lenka chyba pisała że ma superzdrowe a bielutkie..) no nic, widzę efekty ale bardziej czuję efekty.. na razie daję radę więc nie przerywam pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madona
Bzdury wygaduja stomatolodzy. Moje zeby nie sa bielutkie za to prawie wszystkie po interwencji. Znalazloby sie kilka tylko zabkow nieleczonych, i nie ma to tez nic wspolnego z brakiem higieny, bo o zeby dbalam od dziecka. Robi mi sie kamien, mimo iz pije tylko 1 kawe dziennie i zaraz po niej ide szorowac. Taki los...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zawsze mialam slabe zeby, a nie powiem zeby byly bielutkie.... wrecz przeciwnie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wszystkim! pare dni w ogóle nie mogłam napisać tylko czytałam nie wiem co sie dziao z kompem ale juz mogę, moję ząbki szaleja aczkolwiek zaczynam jesc chlebek i bułki juupi! \"2\" która ma sie wysunac do przodu cosik mi krwawi przy myciu mam nadzieje ze to nic powaznego pozdrawiam!!!!!!!!!!!!🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wszedł mi post chodzi o kolor kości nie przebarwienia itp. że im więcej minerałów w zębach tym są ciemniejsze bo ich obecność wpływa na kolor kości. szkoda że ta ja muszę być takim wyjątkiem.. no i ty Sabiness ;) tym bardziej osoby ze zdrowymi białymi zębami mają za dobrze :P hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe obalilyscie mit stomatologow:):) z tego wszystkiego to wychodzi ze powinnam miec juz wszystkie zepsute jak mam biale jakos mam zdrowe:) wiec jak widac to nie prawda to tak jak kieds mowili ze osoba ktora je duzo cukierkow ma slabsze i bardziej zniszczone zeby od tej co nie je ich prawie wcale dzis wiadomo ze to od wlasciwej higieny po jedzeniu zalezy i od mocnych kosci bo mozna miec slabe i zepsute zeby a dbac o higiene i nie jesc cukierkow natura jest nieprzewidwana wszedzie sa wyjatki fajnie przynajmniej tutaj biale moze ale nie musi byc czarne a czarne moze ale nie musi byc biale a nie jak zawsze to bywa biale jest biale a czarne jest czarne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka... spoko ja tez bede przechodzic przez wybielanie po zdjeciu aparata. No jak juz szalec to do konca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie nie to jest na podstawie jakichś badań stwierdzone - że autentycznie tak jest że im żółtsze zęby tym zdrowsze bo bardziej zmineralizowane tylko że są wyjątki jak zawsze no i ja jestem takim wyjątkiem niestety a Ty Lenka stety :) Sabiness - to jeszcze masz czas na ewentualne uzbieranie hajsu na wybielanie w gabinecie :) ta metoda domowa jest naprawdę uciążliwa.. tyle że kosztowała mnie niecałe 400zł (w tym kupiłam za dużo strzykawek, na moje ząbki wychodzi mniej więcej 1 strzykawka na 3 noce) - spokojnie zmieściłabym się w 4 sztukach.. więc wyniosłoby mnie to jeszcze mniej.. sprzedam albo będą na przyszłość.. bo to trzeba powtarzać mniej więcej co pół roku-rok na noc, dwie nakładać preparat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daawid
ja nigdy nie wybielalem. od 5 lat uzywam szczoteczki elektrycznej oral-b z koncówkami flexisoft i nic wiecej. Miesiac temu dokupilem sobie koncowki z oral-b ktore wybielaja zeby oraz doglebnie czyszcza i powiem ze jak sie myje systematycznie to zeby sa coraz bielsze... takze to moge polecic. co do wybielania to sam bym sie nie podjal.. wole u dentysty chociaz zrobi to dokladniej niz w warunkach domowych przy kosztach nie wiele wiekszych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do Past do zebów. blend-a-med, colgate lub sensodyne albo elmex. innych nie stosowalem wole zaplacic 2 zl drozej i miec pewnosc co do pasty :P aktualnie uzywam elmex i zawsze z rana płuczę zeby jakims plynem do jamy ustnej... tez jest duzo dobrych srodkow :P akurat dostalem sensodyne do pasty wiec tego stosuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała_Lenka - no przepraszam Cię bardzo ale skoro podważasz kompetencje mojej orto to jesteś w błędzie. I to wielkim. Skoro zęby się ruszają to chyba znaczy, że się przesuwają, co nie? Bo po co aparat miałby rozruszać zęby?? tak sobie??? A tak wogóle jak może być aparat przyklejony na zęby, który nie działa?! Otóż od początku, od momentu przyklejenia aparatu na zęby, zaczyna on działać. beata - ach to widać, że czeka mnie to samo... no i masz racje, zaoszczędź mi szczegółow, będę dobraj myśli, że pójdzie szybko, łatwo i przyjemnie, tak jak u aparatki:D:D zawsze sobie mówie, że najważniejsze jest nastawienie psychiczne. i to się sprawdza we wszystkim;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyści się z osadu a wybiela się kość!! to nie to samo co czyszczenie szczoteczką czy skaling u dentysty ja mam zęby czysciutkie (zero osadu) bo od czasu aparatu obsesyjnie myję zęby ale kośc mam żółtą i dlatego wybielam.. wiem ze to niebezpieczne ale wiem też ze dentyści to sobie robią więc chyba aż tak niebezpieczne nie jest i akurat dużych różnic w efekcie wybielania nie ma po metodzie nakładkowej w domu a w gabinecie - po prostu w gabinecie używa się stężenia 38proc a w domu od 10 do 20. metodę laserową ludzie raczej krytykują, nie widząc dużych efektów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madona
No to i ja jestem wyjatkiem. Przebarwienia swoja droga,ale zawsze mialam zeby...no nie wiem jak je okreslic....w kazdym razie nie biale. I strasznie psujace sie. A do tego mialam maly wypadek i zlamana gorna 1 (w polowie). Jest odbudowana, nie da sie zauwazyc roznicy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no moje zęby tak samo, białe nie są a psują się strasznie. mając 15 lat mam już prawie każdy ząb poklejony:O dlatego po zdjęciu aparatu też planuję wybielanko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi sie zeby psuly jak mialem 15-16 lat wtedy tez zrobilem wszystkie zeby. ostatni raz bylem u dentysty z 4-5 lat temu zeby nie sklamac i mam tylko jedna dziurke. Dlaczego ? Zacząłem myc zeby po kazdym wiekszym posilku. Teraz tym bardziej jak mam aparat to trzeba myc po kazdym posilku bo zle sie czuje jak mi cos siedzi miedzy zabkami ;p Naprawde bylem tak zdziwiony jak powiedziala mi ze mam tylko jedna dziurke :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co to za bulwers ????? jak widze niedociagniecia to moge krytykowac wszystko i wszystkich od tego tu jestem i nic nikou do tego trudno jak twoja orto nie dopilnowala tego malego szczeglu to czyba dziala jakos nie tak no nie??? a ze mam dobry humor dzisiaj to nie odesle cie od razu na google i do fachowej lit. na ten temat tylko postaram sie to w jakis w miare prosty sposob wytlumaczyc pocztaj troche o czyms takim jak nerwy o ile wiesz co to jest i zobaczysz wtedy ze one tez sie musza przesunac a o ile mocniej zeby sa krzywe tym dluzej im to zajmie bez szkody dla zebow bo o ile wiesz to do zebow dochodzi nie tylko nerw ale i naczynka krwionisne ktore takze moga zostac uszkodzone przy zbyt szybki dzialaniu aparatu dodatkowo przeciez zeby nie sa wcale przyzwyczajone do zadnego nacisku ! wiec po to potrzebna jest ta faza rozruszania ich bo nic na sile sie nie roi zeby trzeba przygotowac na odpowiedni naklad sily tym bardziej zeby nic nie uszkodzic i zeby efekt nie tylko byl trwaly ale i zdrowy kiedys znalazlam o tym jakis filmik na youtube bylo tez o damonie ze dziala sie innymi drutami przez co zeby nie potrzebuja fazy rozruszania i mozna od razu je przesuwac to jakies takie specjalne druty dzialajace ze stala niezmienna sila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich od jakiś trzech godzin jestem już posiadaczką aparaciku na dolnych zębach. Jak narazie nic nie boli, tylko takie dziwne uczucie, że coś mam na zębach. Jedyne co mi przeszkadza to zaciski. No i dziwnie się je. Mam nadzieję, że nie będzie później boleć. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×