Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość zazebiona
niestety nie stac mnie na damona czego bardzo zaluje:( co do zabkow to chyba u na zadnych waszych zdjeciach nie widzialam czegos chocby podobnego jak u mnie-nie wiem jak tego kla mi wloza na miejsce.... jesli chodzi o wyrywanie to jestem sklonna poswiecic 8ki ktore i tak sa juz zaplombowane no i w zuchwie jedna 6 (to sie w ogole usuwa? bo nie slyszalam o tym) bo jest na skraju kanalowki no wlasnie jak u was jest z martwymi zebami? je tez sie da przesunac? i czy tez macie takie problemy z zebami-ja mam dosyc biale ale niestety slabe:( zastanawiam sie czy przezyja w ogole aparat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aparatko >> poczytalem i mysle, ze cos w tym jest:) Nie wiem, naprawde nie wnikam, ciesze sie ze sporych efektow po tak krotkim czasie:D Ty koniecznie dotrwaj do konca wybielania i wklejaj zdjecia bo sam juz mam plany nastepnego etapu poprawiania usmiechu:D No i nie mysl w ogole o psuciu sobie zdrowych zabkow licowkami! Daawid >> sprobuj, na wizyte sie dlugo nie czeka. Maksymalnie ok. tygodnia mysle. Ja jak zadzwonilem pierwszy raz to w sumie moglem umowic sie \"na pojutrze\" ale, ze mi nie pasowalo to przelozylem i jakos chyba za tydzien jechalem (ja jestem z Poznania). Co do rwania - osemek sie i tak pozbedziesz. U mojej orto to jest w standardzie w ciagu leczenia ale to nie dla zadnego ulatwiania tylko po to aby pozniej osemki Ci nie psuly efektow leczenia. One lubia spychac zeby do przodu. Poza tym jak juz wiele osob wspomnialo one sa cholernie slabe. Ja np. mam je jeszcze tak na dobra sprawe to nie do konca wyrzniete a na jednej juz jest mala plamka. Czworki Ci na bank zostawi... no chyba, ze juz za pozno bo nie masz ich na gorze a jak wiadomo zeby jakos musza w siebie pasowac. Co do tego czy Cie przyjmie - nie wiem ale raczej tak. Sam bylem kiedys swiadkiem jak Panie w recepcji rozmawialy o jakiejs dziewczynie, ktora do nich trafila po dwoch czy trzech \"dobrych\" orto a aparatami stalymi leczy sie juz szosty czy siodmy rok! Przygotuj sie na naprawde mile widoki;) Personel w 100% stanowi plec piekna... doslownie:D Agaca >> w Twoim wieku na 90% daloby sie te zabki uratowac. Szkoda, ze nie popytalas w kilku miejscach. Nie martw sie zebem obroconym, ilosc miejsca jaka on zajmuje jest taka sama a i spory scisk daloby sie pewnie jakos rozciagnac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka z... - a ile bedziesz placic a ten reteiner? zazebiona - spokojnie, martwe tez sie przesuwaja :) wolniej (bo orto dziala na nie duzo mniejsza sila) ale zawsze cos :) ja mam 2-ke martwa i sie przesuwa. a co do usuwania zabkow, to nie mozesz sobie wybierac jakie zabki se powyrywac tylko orto Ci powie ktorych sie powinnas pozbyc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zazebiona >> pracujesz, uczysz sie jeszcze?? Jesli masz taka mozliwosc to albo poczekaj, uzbieraj troche albo zwyczajnie wez sobie aparacik na raty! Teraz wiekszosc orto oferuje taka mozliwosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też mam aparacik - ciekawe co ty zamierzasz wybielać? :P chyba nie te cudownie białe ząbki o których kolorze marzę :P :) właśnie nie zamierzam tych okropnych licówek zakładać! już sobie dała wyrwać dwa zdrowe zęby, teraz już nie dam zębów niszczyć piłowaniem po całości i zaklejaniem porcelaną.. ;) co do tego przypadku dziewczyny który opisujesz - o matko kochana !! to dopiero musi być koszmar.. Sabiness - 250zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aparatko - no widzisz, tak juz jest, ze zawsze chce sie wiecej:) Tak juz nasza ludzka natura:) Co do Twojego retainera to szczerze mowiac dziwie sie dlaczego od razu nie chcialas na stale. Ja inaczej sobie tego nie wyobrazam... choc fakt, ze to z powodu mojego niedbalstwa. Mam do wyboru albo przezroczysta szyne albo wlasnie staly drucik przyklejony od 3 do 3 i zdecydowanie wiem, ze wybiore druga opcje. Nie trzeba pamietac o nim i jakos wydaje mi sie wygodniej po prostu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zazebiona
tak wiem ze nie ja wybieram ale po prostu bardzo nie chcialabym usuwac zdrowych zebow studiuje, wiekszosc pieniedzy maja wylozyc rodzice wiec nie chce sie bawic w zadne kosmetyczne aparaty i narazac ich na koszty a z drugiej strony nie chce juz czekac bo mam prawie 23 lata i nie znosze swoich zebow:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem jak to jest, sam mialem podobnie. Juz sie nie moge oczekac slicznych, rowniotkich zabkow. Ale przemysl wszystko 100 razy bo naprawde zabki masz jedne. Czasami moze jednak lepiej poczekac jeszcze pol roku czy rok, jak masz mozliwosc to popracowac gdzies w wolnym czasie, odlozyc troche pieniedzy i wtedy zaczac. Nie sugeruj sie tak do konca cena jaka mam w stopce, ja we Wrocku znalazlem kiedys przez przypadek babeczke, ktora miala Damona w cenie 2300 zl. Zaloz najpierw gore a z dolem wstrzymaj sie po prostu i zrob to pozniej. Tez jest to przeciez jakas opcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zazebiona
mozliwosci pracy nie bede miala az do wakacji bo studiuje 2 kierunki wiec nie wystarczyloby mi czasu:( na razie probuje wybrac ortodonte pozniej pojde do niego no i on dobierze najlepsza forme leczenia (oby w miare znosna dla kieszeni) na razie na pewno zaloze tylko na gore, mam nadzieje ze niedlugo pozniej dol na razie wytypowany mam ten orthosmile ale jeszcze pytam znajomych gdzie robia i w jakich cenach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zazebiona >> wiesz, Orthosmile jest dosc drogie. Oprocz aparatu musisz jeszcze doliczyc wszelkie inne pierdoly. ciezko mi powiedziec co u Ciebie bedzie potrzebne ale wiesz... a to np. łuk podniebienny a to piaskowanie itd., same zdjecia i wyciski to u nich 300 zl. Z drugiej strony tak jak pisalem wczeniej - wiele rzeczy pozniej jest wliczonych w cene aparatu, za nic nie doplacasz na wizytach kontrolnych, kosztuja zawsze tyle samo niezaleznie co jest robione. Do wakacji juz nie tak daleko, glowa do gory :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zazebiona
no coz jeszcze troche popytam i wtedy zadecyduje:) w kazdym razie dziekuje za wszystkie rady-bardzo sie przydaly:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma za co dziekowac:) Forum jest po to zeby sobie pomagac i dowiedziec sie jak najwiecej. Zastanow sie nad wszystkim dobrze:) Jesli chcesz to pisz na maila: ptr_83@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma za co dziekowac, po to jest forum aby sobie pomagac i jak najwiecej sie dowiedziec:) Zastanow sie dobrze nad wszystkim i nie spiesz sie az tak bardzo;) Pamietaj, ze moze lepiej przemeczyc sie jeszcze pol roku czy rok ale pozniej oddac zabki w rece kogos naprawde dobrego. Oczywiscie to moje zdanie, jesli Ci sie jakos mocno spieszy to nie pozostaje nic innego niz szukac kogos na miare mozliwosci kieszeni;) Jesli masz ochote to pisz na maila: ptr_83@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrooneczka333
tez bd mieć aparat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość black eyes
Witajcie dziewczyny ;), ja zakładam 27.12. i juz nie moge sie doczekac, tez bede nosiła, "szynę" jak to nazywacie do podnieniebienia. Przyjaciółka moja nosi aparat juz od 1,5 roku, i rowniez miała szynę, ale wspomina ze było zabawnie, seplenieła, na samym poczatku, jakies kilkanascie dni, zdjeli jej zaraz po miesiącu, ja bedę miała na 3 miesiące. Wcale nie sie tego nie boję, a nie bolu, ktory przez pierwsze dni rzekomo nie jest mały :D, ale mimo wszystko jestem dobrej mysli, natomiast ja mam cos takiego, ze bede miala zakładany aparat na dol, w momencie, gdy gora mi sie nieco rozszerzy, gdyz, gora nachodzi na dół tak, ze nie ma sznas, na wcisniecie tam na dol aparatu, bo nie zamknęłabym szczeki. Generalnie jestem z wami, jesli ktos jest zainteresowany, przebiegiem, zakładani aparatu to ja sie chetnie podziele wrazeniemi, a czemu nie?? Jestem bardzo pozytywnie nastawiona, przecież z tego płyną same korzysci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słuchajcie, nieźle się wczoraj przestraszyłam... cały czas używałam pasty colgate lub sensodyne. jednak tym razem kupiłam paste elmex. używałam ją kilka, moze ze 4 razy i było dobrze, ale wczoraj..... po wyszorowaniu ząbków i wypłukaniu zaglądam do buźki i co widzę?? gumki zaczęły się rozpuszczać! dosłownie! to wyglądało jak taki roztopiony ser tylko, że różowe:D:D teraz na co niektórych widać, że jest ich jakby troche mniej :D narazie się trzymają, ale zwłaszcza jedna jest dziwnie \"chuda\" :D oby tylko nie pękła!!! czy komuś przytrafiło się coś podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie, To już mój piaty tydzień z aparatem:)) jest ok, nawet nie wiedziałam, że będzie tak łatwo;)))) Właśnie przyszły mi ortodoncyjne końcówki do szczoteczki, które kupiłam na allegro i są super!! Polecam:) Pozdrawiam wszystkie APARATKI I wszystkich APARATóW:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ladnie... drucik na podniebieniu mi sie odczepil.. zdazylo sie Wam cos takiego? tak w ogole to jak sie na niego fachowo mowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka ja >> prawdopodobnie mowisz o przerzucie podniebiennym lub łuku podniebiennym (te dwie nazwy sa w uzyciu zamiennie) bo raczej nie masz bihelixa ani nic takiego?? Mi sie zdarzylo, ze sie nie odczepil tylko pekl:P Zasuwaj do orto niech Ci poprawia a poki co wyjmij go z drugiego pierscienia jak dasz rade i ciesz sie jego brakiem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy mozna jeść buraczki czerwone i barszczyk w kosmetycznym???????????????? kurcze bo jak nie to kiepsko ze mną w wigilię :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kochane & kochani:D Mi niedługo mija pół roku z aparatem:), jest cool...przez te \"wyciągi\" mam szparę między lewą 2 a 3, ale cóż...a wizyta w piątek, a w piątek gram turniej w siatkówkę, później wizyta, a w sobotę następny turniej...zobaczymy jak będzie z bólem w sobotę, bo może znów założy mi jakieś gumuy, i będzie aua;), ale poradzimy sobie, jak przez pół roku radziliśmy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka z większym stażem Ja myślę, że uda Ci się z tą snieżnobiałą bielą, zobacz ile amerykańskich dziecieków wybiela zęby, a mają różne różniste i efetkt jest jeden...zęby bielsze niż białka w oczach;) Trzeba zbierać kasę albo grać w totolotka;) Powodzenia:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>> tez mam aparacik Hmmm... krzywe sa, szczególnie te na dole, ale tam zakładam za miesiąc:) Ale u Ciebie jakie efekty - szok, gratuluje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ami8 Jeju, jakie ty masz śliczne ząbki. Takie bialutkie i tylko lekko krzywe. Czego ja takich nie mam :( Pzdr =***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinaa
a ja zakładam aparacik za 2 dni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinaa
do Magdyzet :D:p ja tez trenuje siatkowkeee :d kurcze ;d i za niedlugo tez mam turniej :D strasznie sie boje ze bedzie bolaaalo :P nie no jestem dobrej mysli :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×