Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość Kinaa
aha jeszcze jedno pytanko.. czy mozna wybielic zeby w czasie gdy nosimy aparat.. chodzi mi konkretnie o wybielanie laserowe:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zmartwiona8888
ami8 mozesz mi napisac ile zaplacilas za aparacik albo moze sie orientujesz ile tam kosztuj eparcelanowy?i ile placisz co miesiac za wizyte?Bo szukam dobrego orto z Krakowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zmartwiona8888
Kinaa i Magdazet ja tez trenuje siatkóweczke :P Niestety jeszcze nie mam aparatu ale powiem szrzeze ze o nim marze.Nrazie mecze z takim ruchomym,chociaz powiem szrzeze ze efakty i tak sa boskie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zmartwiona8888
Przepraszam was ze te moje zdania nie całkiem po polsku ale pisze notatke na samoksztalcenie i już mi się w głowie miesza hahaha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaalisha
Ja też planuję założyć ale na sam dół. Mam tak krzywe zęby ze czasami juz nie mogę się wyraźnie wysłowić. Ktoś wie czy na sam dół można założyć?? Bo górę mam prostą... Proszę o odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinaa - na tyle, co się orientuję, to mogę Ci powiedzieć, że z aparatem nie wybiela się zębów, bo przecież do zębów są poprzyklejane zamki, więc po zdjęciu aparatu byłyby straszne ślady. Aaalisha - wydaje mi się, że na sam dół nie zakłada się aparatu, na samą górę to ewentualnie niektórzy ortodonci zakładają, ale aparat jest potrzebny raczej na dwa łuki, żeby potem góre i dół możnabyło do siebie dopasować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaalisha - ale tak naprawdę, żeby dowiedzieć się dokładnie najlepiej jeśli wybierzesz się do ortodonty na konsultacje i wtedy będziesz wiedziała, może akurat Ci się uda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i co z Tą wigilia ??? jadł ktos barszczyk i buraczki w kosmetycznym ??? na szcescie juz nie boli wiec sobie pojem pierogi i inne bajery pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajakk
kochani, a slyszeliscie o gabinecie Orthos w Wawie? Pls dajcie zanc czy tam warto, dzieki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to fajnie, że mamy coś wspólnego, oprócz drutów. A z tą siatkówką to już myślę tak bardziej życiowo...hm:D Myślę, że przeżyjemy ból;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla aparatka
cześć!!!:):):) Aaalisha----->da sie zalozyć aparat tylko na dól wiem bo mój kuzyn ma!!!:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jadłam wszystko w aparacie, barszcz czerwony bardzo często, bo jestem maniakiem tego, pza tym jagody i inne takie :) co prawda mój aparat pod koniec noszenia wyglądał już mniej biało jak na początku, ale jak raz zjesz barszcz to się NIC nie stanie :D zakłada się na sam dół takk samo jak na sama górę jak najbardziej. moja koleżanka tak nosiła - praktycznie nie było tego widać Madgazet - dzieciaki w stanach to sobie chyba licówki od przedszkola przyklajają. to jest fizycznie niemożliwe aby przeskoczyć naturę w ten sposób - jeśli masz dany kolor kości (powiedzmy jak ja) to jej nie wybielisz bo śnieżnej bieli - wybielą się na ile mogą a potem zaczną robić przezroczyste (przezierność) i to dopiero będzie za przeproszeniem dupa :P ;) na razie wybielałam 6 nocy (teraz dwie noce przerwy zrobiłam żeby się zregenerować, bo cała sobotę przeleżałam w łóżku płacząc i błagając żeby mnie dobito.. bez kitu, ból straszny.. przechodzi trochę wieczorami, więc stwierdzam - ee jeszcze są żółte, to dziś jeszcze nałożę - po czym wstaję rano i wyję z bółu - masochizm :P :D ) nie wolno w zaden sposób wybielać zęby na 6 miesiecy przed założeniem stałego aparatu i na 6 miesiecy po zdjeciu. laserowe wybielanie też polega na nałożeniu preparatu na zęby i przyłożeniu lampy, wiec jak się ma zamki to jak to zrobić? :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no takie coś - porcelanowe (droższe ale lepsze) lub kompozytowe piłuje się własne zęby (od \"frontu\" że tak powiem) i na to przykleja te porcelanowe jakby \"nakładki\" - pojedynczo trzeba mieć super zdrowe zęby do tego i trochę pieniążków ;) ale szkoda własnych zębów - przynajmniej mi na razie :) nie wiem jak te dzieci o których piszesz wytrzymują ból związany z wybielaniem.. moze ćpają coś mocniejszego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żabula82
hej:) wróciłam z moimi problemami;) no, jak się okazało to był suchy zębodół:/ całe szczęście uporali się z nim szybko i w miarę bezboleśnie w tydzień:) Jutro idę na usunięcie kolejnej czwórki:(, aż się boje po ostatnich przejściach:(, ale powiedziało się "a" trzeba powiedzieć "b"... No, ale nie o to mi chodzi:) Czy ktoś z Was mógłby mnie łaskawie oświecić:) bo problem wygląda tak: orto kazała usunąć wszystkie zdrowe czwóreczki:( i co do góry nie miałam wątpliwości, bo tam stłoczenie było duże:(, ale dół trochę mnie przeraża, bo wydaje mi się, że po usunięciu czwórek będzie tam za duuuużo miejsca:( No i jeszcze mój dentysta, któremu ten pomysł też się nie podoba, bo twierdzi, że szkoda zdrowych zębów, skoro mam już ósemki, które kiedyś były już leczone i jego zdaniem to one powinny polecieć!! Gdy pytałam orto powiedziała, że 8 są za daleko i nie da to efektu:( poszłam do innego orto na konsultacje ten powiedział to samo: to muszą być czwórki:( Dentysta cały czas mnie namawia,żeby poszła pertraktować z orto.... pogubiłam się kompletnie:( Jak to jest mogą iść ósemki czy muszą być czwórki?? Bo jak już usunę to nie będzie odwrotu:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatko z_____________wielkie dzięki za informacje uratowałś mi wigilię , która dla mnie mogłaby sie skałdac z barszczyku i pierogów :D, ja nie mam śnieżnobiałego aparatu z czego się cieszę, bo wtedy to bym chyba sie obawiała, a z resztą po kazdym \"farbującym\" posiłku staram sie zaraz iść umyć ząbki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to fajnie ze mnie ktoś rozumie, dobrze ze pierogi są mięciutkie aparacik nie będzie mi przeszkadzał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żabula - pare stron wczesniej byla dyskusja o wyrywaniu zabkow. Dobry orto przy dzisiejszych cudach jakie mozna robic nie bedzie Ci w ogole kazal ich wyrywac i praktycznie nie wazne jak duze jest stloczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żabula82
"też mam aparacik" dzięki:) już poczytałam:) oj!! coś czuję, że jak straciłam już jedną górną czwórkę, a jutro tracę drugą, to pewnie dolne tez stracę:( skoro 3 orto tak mówiło:( tylko mój dentysta bardzo mnie zaniepokoił tymi swoimi przemyśleniami:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinaa
do Tairaa . dzieki za odpowiedz :D;] ha ha dzis bylam zalozyc gumeczki a w srode aparacik :D juz nie moge sie doczekać ;] tak długo na to czekałam :P a własnie.. na sam dół da sie :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinaa
ahaa a co do wyrywania zebow ;] mi tez jeden powiedzial ze mam wyrwac ;] ale moja terazniejsza orto powiedziala ze da sie tojakos zrobic bez wyrywaniaa :D no i mam ''bez'' ;] mm :D;p jakie kolory gumeczek polecacie :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żabula82
też mam aparacik jak tak będę zmieniała, co 2 tygodnie, to daleko mnie to nie zaprowadzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinaa Ja Ci polecam świąteczne barwy, ja sobie iorę w piątek zielono-czaerwone:) Ale Twój wybór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też biorę czerwono-zielone. Wizyta już za równy tydzień. Już się nie mogę doczekać zmiany gumeczek. Ale naciąganie drucika to już mnniej fajna sprawa. No i chyba zmienianie go na Grubszy :O Ale ja się cieszę. Bo starsznie mi sie te niebieskie znudziły. Jestem dopiero w podstawówce, więc moge pokąbinować z kolorkami. Ale czerwono-zielone na święta to bardzo dobry pomysł magdozet :D Pozdrowienia dla zadrutowanych. I tych niebawem zadrutowanych ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×