Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość aniacx
kana013 ja wyrwalam wszystkie ósemki,dolne mialam wrosniete pod siodemkami,balam sie ale nie potrzebnie,wyrywanie nie boli,tylko po usunieciu dolnych ósemek dostalam czszekoscisku,bo tak reaguja umiejscowione tam nerwy,ale po kilku dniach minelo,owszem bolalo pozniej ale po ketonalu przechodzi i nie jest az tak zle.... wiesz nie boj sie bedzie ok,mnie chirurg bardzo postraszyl opisujac wszystkie powiklania,ale nicszczegolnego sie nie dzialo,a na przyklad usunelam czwórke i dostalam zapalenia......zrobil mi sie pusty zebodul i musialam odlozyc zalozeni aparatu do 11 04 ale juz sie zaleczylo,tak ze nie przejmuj sie bedzie oki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kana >> tak sie sklada, ze mialem osemke dlutowana wczoraj :) Powiem tak - znajdz DOBREGO chirurga. Ja takiego wlasnie znalazlem i jestem bardzo zadowolony pomimo, ze niezle mnie skasowal. Caly strach byl zupelnie niepotrzebny, zabieg lacznie z zalozeniem szwow i wypisaniem recepty trwal pol godziny. Najbardziej oczywiscie boli... znieczulenie :) Pozniej nie czulem zupelnie nic a po 15 minutach zeba nie bylo. Do tego albo ja jestem wyjatkiem albo to wlasnie zasluga chirurga ale... nie spuchlem ani troche, bol czuje tylko jak probuje mocno otworzyc usta a nie jestem na zadnych przeciwbolowych. Profilaktycznie wzialem ketonal na noc zaraz po zabiegu a dzis ani pol tabletki mi nie bylo juz potrzebne. Nie boj sie, to nic strasznego jesli znajdziesz dobrego chirurga! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kana013
Orto poleciła mi podobno dobrego chirurga i się już troche uspokoiłam, aniacx a nie wiesz czy ten szczękościsk zawsze jest po usunięciu dolnych ósemek?, bo ja właśnie dolne będe miała wyrywane :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniacx
wiesz podobno czasem,to zalezy od ulozenia zebow ja mialam je blisko nerwow za to odpowiedzialnych i dlatego tak sie stalo,troche tez spuchlam ale minelo po tygodniu..mowie ci bedzie dobrze ja mam juz za soba 6 zebow i jeszcze mi 2 usuna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3ci dzień w aparacie, poraniony policzek od pierscienia, jakieś rady ? help ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kana013
A właśnie, a co do pytania Kayana , te pierścienie zawsze tak ranią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona_1986
niestety ale pierścienie praktycznie zawsze ranią. ale krótko bo póxniej sie ogranizm przyzwyczaja. tak jak pisałam wcześniej ja juz nie czuje że mam ten aparat. no chyba że coś twardszego ugryze to sobie przypomne ;) a tak poza tym to chciałam powiedzieć że podziwiam tych co tyle zębów usunęli. ja bym się bała. na szczęście mój ortodonta powiedział że damy rade bez . nawet nie wiecie jaka ulga było usłyszeć coś takiego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kana >> ja np zadnego szczekoscisku nie mialem, ogolnie prawie zadnego bolu, opuchlizna tak mala, ze jak ktos nie wie to nie zauwazy. dawid >> nie no to juz by byla przesada zebym do Wrocka jechal usuwac zab :D Wycieczki do orto mi wystarcza ;) Tak ogolnie do wszystkich, ktorzy pytaja o pierscienie i takie tam... po kilku dniach jezyk i policzki sie przyzwyczajaja i nic juz nie przeszkadza, nie kaleczy itd. Zabki mozna rwac nawet w trakcie noszenia aparatu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SlackerB
miszt -> tak tak przepraszam chodzilo mi o zdjecia dziubdziuba z leczenia nie wiem czemu napislaam twoj nick ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mam aparacik pytalam o to po jakim czasie zakladaliscie, a nie czy mozna wyrywac jak ma sie aparat:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kana013
ja mam miesiąc na wyleczenie i usunięcie zębów, tzn. te na dole moge leczyć jak będe miała już aparat a to będzie 28 kwietnia, a w poniedziałek czyli jutro ide rwać piątki, wiem że się powtórze z pytaniem, ale wole sie upewnić, bo jak już wiecie boje rwania, nie będzie bolało? a tak wogóle jak taki zabieg wygląda mniej więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do tabanidae... Po usunięciu ostatniej czwórki odczekałam 8 dni i poszłam juz robić wyciski. Aparat założyła mi po kolejnych 8 dniach, czyli upłynęło 16 dni od wyrwania ostatniego zęba do założenia aparatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kana013 -> ja usunęłam czwórki, nie wiem jak u innych ale mnie nic nie bolało ani w czasie usuwania ani później, czułam tylko lekkie ukłucie igły, znieczulenie działa już po kilku minutach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinka23
Czy aparatem stałym można naprawić duży tyłozgryz? Nosiłam jako dziecko taki wyjmowany, ale nic nie pomógł. Kiedy złączam jedynki, to tylne zęby mi się nie stykają. Boję się, że jak skoryguję zgryz, to będe mogła gryźć tylko jedynkami, bo z tłu będę miała lukę. Proszę o odpowiedź, może ktoś leczył podobną wadę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kociara102
Dawid-dziękuje za adres. Tez mam aparacik-dlaczego Twój aparat był taki drogi?3 tys. zł za jeden łuk? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kana013
paulinka23 ja też mam jedynki wysunięte, ale mi się wydaje że po noszeniu aparatu i szczęki i żeby się wyrównują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kana013
paulinka23 ja też mam jedynki wysunięte, ale mi się wydaje że po noszeniu aparatu i szczęki i zęby się wyrównują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stokrotka1276

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stokrotka1276
Czy mozna chodzic z aparartem na zebach na basen? , doadam ze aparat mam 3 tygdonie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe to pytanie to juz mnie naprawde rozbawilo :P a czy wogole mozna sie kapac po zalozeniu aparatu ? czy tylko mozna brac prysznic :D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinka23
kana013 ja mam ząbki raczej równe, wiec problem polega tylko na wysuniętej górnej szczęce. Czy taki aparat wyrównuje szczęki powolii bezboleśnie, bo wcześniej maiłam wyjmowany i kiedy się go nosi szczęki są idealnie równe, ale nie mogłam wytrzymać w nim tyle godzin dziennie ile powinnam, bo mnie strasznie żuchwa bolała (ból miał minąć po kilku dniach, a aparat nosiłak kilka lat i zawsze bolało). Czy ktoś wyleczył duży tyłozgryz stałym aparatem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patryshia
Dziś byłam na wizycie, nosiłam już ruchome aparaty, ale odłożyłam, z tego względu, iż ona pogorszyły całą sytuację. albo były za ciasne, bo jak ściągałam, to zęby się kiwały. Będę nosić stały, tylko jak uzbieram. za jakieś pół roku. jakie kolory... jaki najlepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich!!! oj dawno nie pisałam, poczytuje sobie raz po raz, doba stanowczo za krótka, dziś kolejna kontrola wszystko idzie ok-mam wyciągo od 3 do5 coby \"3\" w końcu \"wlazły \" tam gdzie ich miejsce ;). po kazdej wizycie i wymianie gumek muszę poprawić sobie z 2 gumeczki grr, boli jak diabli!!!!no ale jakoś sie udało nie musiałam jechac do orto, a czy Don Doggy jeszce czasami tu bywa????? pozdrawiam papa!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patryshia
słyszałam, że są aparaty z gumkami kolorowymi, przezroczyste... eh, nie wiem jakie jeszcze ale jaki waszym zdaniem wyglądałby najładniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kana013
patryshia weź sobie jakiś kolorek najlepiej, odradzam zielone bo nie wyglądają za ciekawie (widziałam u mojego kolego)..., ale ja na przykład wezmę sobie jasno fioletowe bo są ładne a później może niebieskie, ale to sie już zobaczy jak bede miała aparat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peppa07 Mam pytanie: jak wygląda wyciąg?? bo ostatnio moje ortodontki zamontowały mi na dolnym łuku takie dziwo od 3 do 5 i coś dodatkowo wokół pierścieni - wygląda to jak \"plątanina\" dodatkowych drucików - nie wiem, co to, ale trochę boli:( czy to może być wyciąg??? noszę to żeby cofnąć żuchwę i żeby zęby zeszły w dół, tak mi ostatnio powiedziały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuk_a88
eLO:) PRZYPADKOWO TU WPADLAM, ALE MOGE COS OD SIEBIE POWIEDZIEC:) jA MAM JUZ WYRWANE 2 "4" NA GORZE(NIE BOLALO NIC) TYDZIEN NOSILAM gUMKI SEPARACYJNE A DZIS NA 16.30 IDE ZAKLADAC APARTA NA GORE...POTEM MI DA ORT. SKIEROWANIE NA WYRYWANIE KOLEJNYCH 2 "4" POTEM GUMECZKI..I APARACIK NA DóL:)ORPCZ TEGO MIALAM JESZCZE LECZENIE KANALOWE...JAOS DA SIE TO PRZEZYC...aLE WARTO POCIEPRIEC...POTEM MA SIE PIEKNY USMIECH:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
który aparat mam wybrać metalowy klasyczna cena 1500 czy bezligaturowy cena 2500 czy warto tyle płacić plus wizyty ok.200 czy to są normalne ceny w w-wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×