Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość roxien
**Filip** ---> hej nie martw się, ja pamiętam jak się bałam reakcji innych. Zupełnie niepotrzebnie się obawiasz, znajomi przyjeli to raczej normalnie, nie słyszałam od nikogo żadnych docinek czy czegoś takiego, a przeciwnie to chyba świadczy o odwadze, bo jak się całe życie ma krzywe ząbki, a później decyduje się na aparat to tak jest :) Dużo osób mi mówiło, że też chciałoby założyć sobie aparat, ale czekają ze względów finansowych(bo to główny problem, a nie raczej swtyd). Ja tam teraz bardziej się szczerze do innych niż wcześniej, a jak teraz zobaczą wszyscy moje gumy czerwone, będzie:) A i jeden pozytyw- jest sie w centrum uwagi, a po skończonym leczeniu, będą ci zazdrościć;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**Filip**- nie no nie martw sie nie ma czym. lepiej zeby sie smiali z aparatu czy z krzywych zebow ? moim zdaniem z aparatu po za 2 lata jak sciagna to dobiero bd i galy z orbity wychodzic :D A ja mam juz normalnie brode na swoim miejscu . Orto mi dala taki cos co mam przymiezac i mam zaznaczone gdzie powinna byc moja broda i juz jest na swoim miejscu takze teraz orto bd sie brala za wpychanie zebow do tylu . pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thsrtyrt
Forum o aparatch ortodontycznych :) zdjecia i porady :) wpisz swoja historie leczenia :) mozna obejrzec bez logowania :) http://aparatki123.p2a.pl/index.php Forum o aparatch ortodontycznych :) zdjecia i porady :) wpisz swoja historie leczenia :) mozna obejrzec bez logowania :) http://aparatki123.p2a.pl/index.php Forum o aparatch ortodontycznych :) zdjecia i porady :) wpisz swoja historie leczenia :) mozna obejrzec bez logowania :) http://aparatki123.p2a.pl/index.php Forum o aparatch ortodontycznych :) zdjecia i porady :) wpisz swoja historie leczenia :) mozna obejrzec bez logowania :) http://aparatki123.p2a.pl/index.php Forum o aparatch ortodontycznych :) zdjecia i porady :) wpisz swoja historie leczenia :) mozna obejrzec bez logowania :) http://aparatki123.p2a.pl/index.php Forum o aparatch ortodontycznych :) zdjecia i porady :) wpisz swoja historie leczenia :) mozna obejrzec bez logowania :) http://aparatki123.p2a.pl/index.php Forum o aparatch ortodontycznych :) zdjecia i porady :) wpisz swoja historie leczenia :) mozna obejrzec bez logowania :) http://aparatki123.p2a.pl/index.php Forum o aparatch ortodontycznych :) zdjecia i porady :) wpisz swoja historie leczenia :) mozna obejrzec bez logowania :) http://aparatki123.p2a.pl/index.php Forum o aparatch ortodontycznych :) zdjecia i porady :) wpisz swoja historie leczenia :) mozna obejrzec bez logowania :) http://aparatki123.p2a.pl/index.php Forum o aparatch ortodontycznych :) zdjecia i porady :) wpisz swoja historie leczenia :) mozna obejrzec bez logowania :) http://aparatki123.p2a.pl/index.php Forum o aparatch ortodontycznych :) zdjecia i porady :) wpisz swoja historie leczenia :) mozna obejrzec bez logowania :) http://aparatki123.p2a.pl/index.php Forum o aparatch ortodontycznych :) zdjecia i porady :) wpisz swoja historie leczenia :) mozna obejrzec bez logowania :) http://aparatki123.p2a.pl/index.php Forum o aparatch ortodontycznych :) zdjecia i porady :) wpisz swoja historie leczenia :) mozna obejrzec bez logowania :) http://aparatki123.p2a.pl/index.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak... ale boję sie nie tyle reakcji innych, bo chyba przyjmą mnei normalnie, bo przecież teraz pelno ludzi \"to\" nosi:D boję się bardziej tego wyrywania tej czwórki...;/ ma ktoś jakieś doświadczenia z tym związane?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tydzień mi śmignął szybciutko i mam nadzieję, że kolejny przepłynie tak samo..:] jeszcze tylko tydzień do założenia aparatu :) ale się cieszę !!! :D jeszcze żeby było mało atrakcji wczoraj od wczoraj mam nawe autko, którym to pojade na założenie aparatku :) pozdrawiam zwłaszcza tych, którzy muszą jeszcze czekać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Czy ktoś z Was może polecić dobrego chirurga stomatologicznego z Warszawy? Już wiem, że muszę wyrwać ósemkę, która rosnie poziomo i \"pcha\" się na siódemkę:( Chciałabym trafić do dobrego fachowca, a nie chcę iść na ślepo do niewiadomo kogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze przestańcie z tymi lękami \"a co powiedzą znajomi\"... przecież to tak jak by ktoś się smiał , że bierzecie antybiotyk na anginę... Ludzie to jest LECZENIE wad zgryzu, krzywych zębów itp które prowadzą do wiekszych infekcji i zwiększają ryzyko prochnicy!!!! moze i to chorobą jako taką nie jest ale ze zdrowiem się wiąze, nie musi się to każdemu podobać!!! Ważne jest to że wyleczycie swoje zęby, które będziecie pokazywać ludziom przez kolejne 40- 50 a moze i wiecej (bądzi mniej :P ) lat.. a czy śmieszne jest jak ktoś ma szyny bądz gips na rękach lub nogach???? Bo uważam że tak samo \"śmieszny\" jest aparat!!! Poza tym osoba nosząca aparat wiąze się z lepszą sytuacją materialną.. wiadomo ze aparaty maja osoby powiedzmy z tych troche wyzszych warstw społecznych, ponieważ nie każdego stać na takie cudo!!!!! Więc proszę mi tu takich głupot nie pisać !! :D zrozumiano:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miszt pojachałaś po całości :D ale dobrze gada-polać jej!! Nie ma co się stresować i wstydzić tego, że dba się o swoje zdrowie. Pozdrawiam wszystkich, którzy kochają swoje aparaty i tych, którzy się ich obawiają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z wyższych warstw społecznych
jak wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich:) jestem już po drugiej wizycie u ortodonty.okazało sie,ze na dole ósemki rosną sobie w poprzek,wiec powinno sie je usunąc(jak to powiedziala moja orto-\'wyskrobac\'):/to najgorsza informacja.ale na razie nie będe sie nimi zajmowac.dzisiaj miałam szczególowe badanie,zdjęcia,wyciski,zakładanie separatorów itp.zdecydowałam sie na aparat mieszany-do czwórek-szafirowy,dalej metalowy.zapłacę za tą imprezę 2140zł.dzisiaj mnie skasowała na 160zł:/ zakładanie aparatu-w przyszły pt ,w samo południe:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszt--> gratuluje:)ja dopiero rozpocznę kurs na prawko,w przyszłą środe.aleee mamy wrażeń;):) no i za kilka godzin rozpoczynam mega relaks-Open'er Festival:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluebird --> ty w piątek, a ja w sobote :D hihihi ale się fajnie złożyło..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też sie cieszę.będziemy mogły wspólnie biadolić;)bo obawiam sie,ze moje otoczenie może tego nie wytrzymać psychicznie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie!!! :D moje towarzystwo juz nie wyrabia dlatego cieszę się, że mam to forum i was!! bo do kota już mi się znudziło gadać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrywanie czwórek wogóle nie boli... ogolnie zadnych zebów. jedyne co jest nieprzyjemne to znieczulenie... ale na boga to jest pare sekund i po sprawie. a pozniej bedziecie sie z tego smiali :) co do jedzenia... ja jem wszystko. bledem jest na poczatku ograniczanie sie z jedzeniem... latwo wtedy zachorowac jak sie przestaje normalnie jesc. co do wstydliwosci - aparat jest po to zebysmy sie nie wstydzili pozniej szeroko usmiechac. nosimy je po to zeby miec piekne zabki... czasy sie zmieniaja, osoby majace aparat nie sa w jakims stopniu napietnowane... owszem zdarzaja sie teksty \"aparacik\" ale co z tego. tylko dzieci by sie przejmowaly haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxien
ja mojego aparata nie oddałabym za żadne skarby:) chociaż zdarza się, że boli to nie dałabym go sobie ściągnąć:) taraz to przecież kawałek mnie:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daaawid -- > trzymam Cię za słowo:P w związku z tym że wyrywanie czwórek nie boli:P co prawda mam jeszcze troche czasu i jeszcze moja czwórka trochę pożyje:P ale już 21.07 jej żywot się kończy:) więc zobnaczymy czy będzie boleć czy nie (napiszę Wam po fakcie:D ) ale i tak ja wyrwać muszę:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**Filip** -> szczerze nie wiem czy wyrywanie czwórki boli ;p, ale wiem, że nie bolało mnie gdy moja szóstka wypadła (stała oczywiście i co z tego, że była martwa ;) ). Ale póxniej to był kłopot jak wyciągnąć ten durny korzeń ;p No i musiałam iść do chirurga...a że najbliżej mnie jest chirurg tzn. Rusek (troche gadajet i zaciągajet po rusku ;) ) ;p to poszłam do niego. Nie było źle ;) A najważeniejsze, że nic za to nie wziął ;p za to, że była taka grzeczna ;D hihi ;) No ale nie wiem jak to się ma z wyrywaniem ;) pewnie nie powinno być gorzej ;) P.S. Zakładasz aparat w moje urodziny ;D Heh, bedę trzymała za Ciebie kciuki ;) miszt-> ale fajnie...też chce mieć brykę ;) poproszę siostrzyczkę, żeby mnie jeździć (no ale żeby zacząć jeździć to najpierw trzeba ruszyć - czego ja nie potrafie ;) ) E...mam jeszcze 3 lata ;) Mi strasznie dłużył sie dzień założenia...bo było zakończenie i mój dyrektor się oczywiście rozgadał... ;/ jak to on P.S. Nowe zdjęcie z 2 tygodnia :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość **Filip
Onira ---> Ja idę do zwykłego stomatologa bo ta czwórka jest zupelnie zdrowa:P nawet plombowana nie była:P ale ząbki oczywiście się nie zmieszczą, jak to ujęła moja Pani Ortodontka: "Mam za wielkie zęby a za małą twarz":P na początku było w planach usówanie czterech czwórek ale szybko ją od tych dwóch na dole odwiodłem a do góry to sama na ostatniej wizycie stwierdziła że jedna wystarczy:D i skończy się na tylko jednej ofierze:D Pocieszam się tym, że tylu ludzi to przeżyło, nikt na wyrywanie zębów nie umarł, więc ja też to jakoś przeżyje:P niby ma nie boleć, ale jakoś dziwnie moja podświadomość nie pozwala mi w to wierzyć:P ale przeżyłem leczenie kanałowe to i przeżyje to wyrywanie:D podobno szybko idzie:P P.S: Mówisz że w Twoje urodziny:D a to moja Ortodotnka mnie tak zapisała, nawet mi się o zdanie nie pytała, tylko mnie o tym poinformowała:P Dobra trzymaj te kciuki w ten dzień, bo się przyda Jak wyjdę z tego gabinetu to chyba przez te 2,5 roku w lustro nie spojrzę:D Żartuję oczywiście:P jakoś to być musi;) ale maturkę w "tym" zaliczę napewno:P i być może zacznę studia, jak oczywiście mnie przyjmą, a w planach mam niebylejakie tj.stomatologię więc trochę w tych drutach się przemęczę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Onira ---> Ja idę do zwykłego stomatologa bo ta czwórka jest zupelnie zdrowa:P nawet plombowana nie była ale ząbki oczywiście się nie zmieszczą, jak to ujęła moja Pani Ortodontka: \"Mam za wielkie zęby a za małą twarz\":P na początku było w planach usówanie czterech czwórek ale szybko ją od tych dwóch na dole odwiodłem a do góry to sama na ostatniej wizycie stwierdziła że jedna wystarczy:D i skończy się na tylko jednej ofierze:D Pocieszam się tym, że tylu ludzi to przeżyło, nikt na wyrywanie zębów nie umarł, więc ja też to jakoś przeżyje:P niby ma nie boleć, ale jakoś dziwnie moja podświadomość nie pozwala mi w to wierzyć:P ale przeżyłem leczenie kanałowe to i przeżyje to wyrywanie:D podobno szybko idzie:P P.S: Mówisz że w Twoje urodziny:D a to moja Ortodotnka mnie tak zapisała, nawet mi się o zdanie nie pytała, tylko mnie o tym poinformowała:P Dobra trzymaj te kciuki w ten dzień, bo się przyda Jak wyjdę z tego gabinetu to chyba przez te 2,5 roku w lustro nie spojrzę:D Żartuję oczywiście:P jakoś to być musi;) ale maturkę w \"tym\" zaliczę napewno:P i być może zacznę studia, jak oczywiście mnie przyjmą, a w planach mam niebylejakie tj.stomatologię więc trochę w tych drutach się przemęczę :D Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nooo mnie też czeka matura w druciaku. I się modlę, żeby mi nie zdjęli przed bo... nie uczyłabym sie nic, tylko patrzała na równe ząbki. Hih :D Pozdrawiam M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misha609 ---> hah:P no też prawda:P ale ja sie modlić nie muszę, bo i tak mi go nie zdejmą przed maturą, bo przecież ja już jestem po 1 klasie liceum, teraz 2 przede mną, to przecież napewno mi go nie zdejmą po niecałych 2 latach:P więc już wiem że liceum w tym skończę:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam od wczoraj separatory i dziękuję bardzo,wszystkie zęby mnie bolą i nie moge gryźć.:/ i jestem głodna,buuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OOO **Filip** ja tez kiedys myslalam o tym aby isc na studia stomatologic zne z specjalizacja ortodonty ale jednak zostalam przy anestezjologu ;D Onira jaka poprawa :D gratuluje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluebird ---> aż takie złe są te separatory?:P dobrze że ja będę mieć je tylko 3 dni uff:P jakoś wytrzymam:P xxx_aparatka ---> a ja tam narazie nie myśle o specjalizacji, bo czasu do tego mam ... no dużo:P narazie to trzeba zacząć myśleć jak sie wcisnąć na UMed:P a to nie jest łatwe:P a stomatologiem chce być juz hmm od jakiś 7 lat i już mi się chyba to nie zmieni:P mam taką nadzieję, bo po to jestem na bio-chem-fizie:Pnie wiem po co ta fizyka;| :P i tak nic nie umiem;] :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxx_aparatka -> Ach dziękuję, dziękuję ;) A Ty dodaj wreszcie zdjęcia tych Twoich gumek! ;p Bo chciałabym założyć sobie takie kolory 24.07 ;) A co do przyszłości ;p to nie chciałabym zostać lekarzem (krew... :O ) Ja pójdę na japonistykę :D - cos innego ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluebird Jaki mi orto załozyła separatory to miałam tak samo jak ty, strasznie bolały mnie zęby. Ten ból był gorszy niz po założeniu aparatu :). Dobrze, że te pare dni juz mineło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daria0405
hej wszytskim, ja bede miała zakładany aparat chyba póki co tylko na górną szczęke:) boje sie jak nie wiem co jak miałam z 11 lat to miałam taki aparta ruchomy i zgryz mi sie po nim troche poprawił, ale jakoś przestałam go nisic (głupia byłam) ze jestem tu nowa to mam kilka pytan:) powiedzcie czy zawsze trzeba wyrywac zeby przed załozeniem aparatu i czy samo zakładnie boli? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**Filip** ---> No ja też skończyłam klasę I liceum :D Dostałam promocję do drugiej juuupi!! :D heh. I ja mam dół już od pół roku, więc, więc może się tak zdążyć że maturę będę pisała tylko z górnym aparatem. I JA TEŻ CHCĘ BYĆ STOMATOLOGIEM (dokładniej ortodontą)!!! Ale ta chemia... :( płacz. To wszystko przez nią, przez nią nie dostanę się na medyka i kurde po marzeniach... ehh :/ A można być ortodontą bez \"lekarz stomatolog\" przed nazwiskiem?? Chyba nie nie?? Wiem, głupie pytanie... :( Pieprzona chemia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misha609 ---> hah no ja też mam promocję do 2giej klasy:D prawie z wyróżnieniem, ale troche zabrakło:P a maturę anpewno w aparacie napiszę, jak już mówilem wcześniej;/ no trudno, mogłem wcześniej założyć sobie te druty i może już teraz byloby po, a tak jak sie nie mogłem zdecydować tyle czasu to nici z mojej matury bez drutów:P ale trudno:P jakoś się do nich przyzwyczaje i mam nadzieję że nie będą uciążliwe i że będę je lubić:P Chemię umiem bardzo dobrze:P właśnie jest o wiele łatwiejsza od biologii z tego względu iż chemię trzeba zrozumieć, jak już zrozumiesz i masz jakieś podstawy to reszt idzie jak \"po maśle\":) ja myślę że mam dobre podstawy, a teraz umiem tak 99% materiału z klasy pierwszej;) Z biologią natomiast u mnie gorzej, ponieważ tam trzeba się wszystkiego uczyć na pamięć, a u mnie z tym gorzej, ale douczę się tego jak będę zakówać do maturki w 3 klasie;) Bo coś tam też umiem:P No a nie wspominam już o mojej fizyce bo nic nie umiem:P ale i tak wybieram uczelnię w Poznaniu, a tam (chwała Bogu za to:P) fizyka obowiązkowa nie jest:P Więc: Chemię umiem, Biologii się douczę i mam nadzieję że przyjmą mnie na te studia jakimś cudem:P Bardzo mi zależy na tym bo nie wyobrażam sobie siebie w innym zawodzie:) już od dawna mam to zaplanowane:D o specjalizacji nie myślę, bo najpierw trzeba się dostać i skończyć tą stomatologię, a to nie jest łatwe:P ale myślę że dam sobie radę jakoś:P Niestety muszę Cię zmartwić, bo Ortodoncja to specjalizacja Stomatologii, więc najpierw musisz zdobyć tytuł lekarza stomatologa, żeby zrobić tą specjalizację;) przed Tobą (tudzież nami:P) długa droga:D choć ja chyba wolę wiercić w ząbkach niż montować aparaty:P więc może pozostane rpzy tytule lekarz stomatolog, i będę z niego bardzo dumny:P Zobaczymy co czas przyniesie;) Pozdrawiam Cię (no niech Wam będzie:P \"Was\"):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×