Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość madzia14102
Ludzie nie kłóćcie się. Mamy przecież sobie pomagać...:) Piszcie lepeij jakie macie kolory gumek bo nie wiem jakie sobie wybrac...:):):) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja co prawda aparacika jeszcze nie mam,ale mnie najbardziej podobają się: -błękitne -lazurowe -jasne różowe -pomarańczowe :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AsiaWch
Przedwczoraj minął 2 miesiąc odkąd mam aparat. I powiem wam szczerze, że efekty widać gołym okiem. Moja górna 2 która była skrzywiona w tył o jakies 50 stopni jest juz prawie w łuku. po za tym 2 jedynki ktore lekko na siebie nachodzily sa juz prościusienkie. jest to dla mnie szok i nawet przez myśl mi nie przeszło ani razu żeby zdjąć mój aparat choćby mieli mi nawet za to zapłacic. jeszcze 8 dni do trzeciej wizyty i wiem że i tym razem coś znowu się przesunie więc z niecierpliwościa czekam na ten ból :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxien
ja jutro mam 1 wizytkę od założenia apartu;) kurde już nie mogę się doczekać...hmm, a jutro znów jogurty:( ale co tam ;p pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxien
aaaa zapomniałam- i sobie przyszaleję z gumeczkami, bo w końcu przy następnej wizycie już ich nie będę miała;( (to z powodu wyjazdu na 2 m-ce), mam nadzieję, że będą jakieś fajne kolorki;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość timexa
mam pytanie do farfadette!jestem z olsztyna tego w war-maz czy ty też? i chciałam się zapytać do którego ortodonty chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-- > aparatka1985 dzieki za pozdrowowionka, Mnie to tez czeka maska i wyciagi hehe az nie moge sie doczekac /zartuje/ Jesli chodzi o ta maske to pewnie ciezko bedzie sie przyzwyczaic - no ale jak juz sie decydujemy na leczenie to oczywiscie godzimy sie na wszystko :) --> farfadette i vitalijka tez mam 28 lat i znaim zalozylam aparat wypytalam sie jak dlugo bede musiala nosic itp za 2 lata planuje wyjsc za maz i moja orto obiecala ze spokojnie damy rade i nie bede dluzej nosic jak 2 lata a pozniej jeszcze ten aparat retencyjny jakis czas Takze mysle ze nie bedzie zle pozdrawiam wszystkie aparatki i aparatow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>>>>>> timexa chodze do orto na Zolnierskiej 41b.. dr Dorota Kubiak-Ptak. Zeby sie prostuja, nic nie musialam wyrywac (chociaz osemki mam niewyrzniete i juz sie raczej nie pokaza), wiec jestem zadowolona :) Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>>>> Mykas no wlasnie..slub :) tez wolalabym juz bez aparatu :/ Mam nadzieje, ze juz o nim zapomne, kiedy sie zdecydujemy. Bo inaczej, to nie wiem..jakos nie wyobrazam sobie pamiatkowych zdjec z druciakiem na zebach :( Ach, kobieca proznosc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farfadette--> oglądałam Twoje zdjęcia z leczenia i powiedź proszę,jaki masz kolor ligaturek?one są przezroczyste??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>>> bluebird aha, przezroczyste, mialam tez biale, ale wole chyba te przezroczyste..kolorowych sie ciagle boje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja mam juz aparat 3 miesiace ale mam do was pytanie :) jakiej pasty najlepiej uzywac ?i jeszcze jedno czy myslicie ze jak mam jedna jedynke krotsza a druga dłuższa to one sie wyrównaja??ktos tak mial? Z gory dzieki za odp.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>>> anka105 z jedynkami mam ten sam problem. Moja orto twierdzi, ze tak bywa w trakcie leczenia i zeby sie nie przejmowac. Mam nadzieje, ze nie mowi tego tylko tak sobie..bo tez mnie martwia te jedynki troche.. Co do pasty, sama nie wiem..ja uzywam normalna. Juz wczesniej byla dyskusja na temat wybielajacych, ze teraz nie ma sensu ich stosowac, bo przeciez pod aparatem dzialac nie beda i dopiero sie narobia przebarwienia. Wiec mysle, ze co do pasty nie ma sensu przesadzac. Natomiast irygator to pewnie bardzo dobra rzecz (choc ja nie uzywam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
____farfadette dzieki bardzo za odp :) mam nadzieje ze te jedynki sie wyrównaja :) tobie i mnie hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bluberry
Z dzisiejszej wizyty niczego nowego się nie dowiedziałam, czekać muszę do poniedziałku, jak będzie gotowy "odlew" :) Dzięki Dziewczyny za przymknięcie oka na moje jak się okazało nudne pytanie, ale gdybym wiedziała, że to o hyrax chodzi to bym nie zawracała głowy. Orto zupełnie inaczej ten aparat nazwała stąd mój błąd. 1. Jestem z Grudziądza 2. Mam nadzieje, że osoba, która tak ostro zareagowała ulżyła tym sobie. W końcu frustracja niedobra rzecz:) Jak coś jestem zawsze do usług ;) Pozdrawiam i życzę wszystkim miłego wieczoru!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>>>> Bluberry Ty sie nie przejmuj. Masz pytania, pytaj. Jezeli komus za ciezko odpowiedziec, to jego sprawa i niech cicho siedzi, zamiast ostentacyjnie krytykowac. Od tego jest to forum, zeby sobie pomagac. A tak przy okazji..calkiem niedaleko masz do Torunia..jak ja Ci zazdroszcze :) To takie piekne miasto :) Chyba nie ma ladniejszej starowki w zadnym innym miescie. Echh..pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bluberry
farfadette dziękuję za miłe słowa:) Wiem, że nie ma się czym przejmować. Może ktoś miał po prostu gorszy dzień :P A co do Torunia to mam 60 km i ostatnio jeżdżę tam bardzo często. Niestety nie po to by spacerować po starówce - sesja mi się jeszcze ciągnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy każdy orto ma kolorowe gumeczki ??? bo ja zapomniałam swojego zapytać, a bardzo chce mieć blado różowe... a czy ktoś z was ma może \"Łańcuszek\" zamiast zwykłych gumek??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy w ogóle można kupić samemu gumki (ligaturki) ????? jeśli tak to czy znacie jakiś sklep???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :D Słuchajcie ... ostatnio naszła mnie ochota na zupę buraczkową ... nio i dziś ugotowałam ale teraz to sobie myślę czy mogę ją zjeść ? czy nie zabarwi gumek w aparacie ? Lubie buraczki ale nie koniecznie podoba mi się ten kolor na zębach nie mówiąc już o aparacie :P ! Co do gumek to na następnej wizycie zakładam sobie jasno różowe tak dla wypróbowania bo jakoś nie jestem przekonana do kolorków. Myślę że to nie będzie drastyczna różnica ... nio i się nie będą odbarwiać. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....////
takie gumki w sklepie dla ortodontow i stomatologow sa za 40 gr cos okolo;p puszukajcie jakiegos internetowego sklepu stomatologicznego i tam znajdziecie o WIELE taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja kolezanka kupila w takim sklepie stomatologicznym nie wiem gdzie ale raz od niej 2 zielone pozyczylam i musialam se wymienic 1 bo mi wypadla sama to zrobilam pinceta . ona tez tak robi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bluberry
Cześć dziś wszystkim. Nosił lub nosi ktoś z Was tą maskę na noc co się zakłada? (oczywiście nie pamiętam nazwy;) Czy to trzeba zakładać przez cały czas noszenia aparatu stałego czy w zależności od tego jak szybko się osiągnie efekt? Pytam, bo oczywiście okazuje się, że w związku z moją wadą będę miała full serwis ortodontyczny :D Maska, Dwa Łuki, ten cały Hyrax... ciekawe czy da radę zmieścić coś jeszcze ;) Pozdrawiam all i miłego wieczoru życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluberry--> a bylas na konsultacji u innego ortodonty,ktory potwierdziłby koniecznosc tych wszystkich cudów-wianków(masek,hyraxów itp.)? Jutro moja druga wizyta u ortodonty:)już sie nie mogę doczekać.ciekawe,co mi powie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bluberry
Niestety nie mam zbyt dużego wyboru - z 2-ch dobrych orto tylko ta ma wolne terminy, a że mnie się spieszy z aparacikiem to wiadomo...:) Druga stwierdziła, że może mnie przyjąć ale dopiero w styczniu 2009! Porażka:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiatm wszytskich:) jestem nowy:) mam 17 lat. właśnie wczoraj dostałem skierowanie od mojej Ortodontki na usnięcie jednej czwórki bo niestety ząbki mi się nie zmieszczą:( mam nadzieję że jakoś to przeżyję, choć chyba będzie ciężko:( może miał ktoś usówane zęby, i powiedziałby mi czego mogę się spodziewać...? U Stomatologa umówiony jestem na 21.07.08r. i już zaczynam się denerwować tym całym wyrywaniem;/ 08.08.08r. jadę do mojej Ortodontki żeby założyła mi separatory w górnym łuku a dokładnie 11.08.08r. o godzinie 10.00 zakładam górny łuk:) nie wiem czy mam sie cieszyć czy nie... nie wiem jak się przyjmę w swoim otoczeniu z drucianym uśmiechem, ale mam nadzieję że wszystko będzie dobrze:) pozdrawiam sercecznie wszytskich:) właściwie to wszytskie bo to głównie dziewczyny noszą stałe aparaty, ale chłopacy również się zdarzają:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiatm wszytskich:) jestem nowy:) mam 17 lat. właśnie wczoraj dostałem skierowanie od mojej Ortodontki na usnięcie jednej czwórki bo niestety ząbki mi się nie zmieszczą:( mam nadzieję że jakoś to przeżyję, choć chyba będzie ciężko:( może miał ktoś usówane zęby, i powiedziałby mi czego mogę się spodziewać...? U Stomatologa umówiony jestem na 21.07.08r. i już zaczynam się denerwować tym całym wyrywaniem;/ 08.08.08r. jadę do mojej Ortodontki żeby założyła mi separatory w górnym łuku a dokładnie 11.08.08r. o godzinie 10.00 zakładam górny łuk:) nie wiem czy mam sie cieszyć czy nie... nie wiem jak się przyjmę w swoim otoczeniu z drucianym uśmiechem, ale mam nadzieję że wszystko będzie dobrze:) pozdrawiam sercecznie wszytskich:) właściwie to wszytskie bo to głównie dziewczyny noszą stałe aparaty, ale chłopacy również się zdarzają:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxien
hmm, już po 12 więc można powiedzieć już, że to wczoraj byłam na tej mojej nieszczęsnej 1 wizytce po założeniu aparatu. Hmm, podciągnęła mi moją prawą 3:( buuuu tak mnie boli, a prochy nie pomagają:(. A najlepsze jest to, że już zauważyłam różnicę, bo moja 3 przesuwa się :)w miejsce wyrwanej 4:(. Jestem ciekawa jakie będą dalej efekty, póki co wracam do jogurtów, tabletek itp. A i jeszcze jak pisałam, tak zrobiłam, zaświrowałam na czerwone gumeczki, są super:). Dla tych, którzy by chcieli a brakuje im odwagi mówię, że nie warto się bać czy tego, że będą się rzucać w oczy. Kolorek jest super;p .Przyznam, że póki go nie miałam, nie mogłam nikomu wytłumaczyć które to gumki na zameczkach, a tak od razu widać, że czerwone:). Jak zrobie foty w świetle dziennym postaram się wstawić:). Póki co życzę miłej nocki:) Ps.ale się rozpisałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×