Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Setsi --> musisz iść do ortodonty i porozmawiać na temat Twojego leczenia, bo może on zdecyduje,że przeciągnie Ci aparatem 6 na miejsce 5 i po kłopocie , a może tak jak mówisz bedziesz musiała zastąpić luki implantami :/ różnie bywa to trzeba obejrzeć i zobaczyć czy się tak da w Twojej buźce. Bez konsultacji orto nikt nic nie poradzi (nawet na forum) bo każdy przypadek jest inny i w inny sposób się go leczy a także dużo zależy od ortodonty co zdecyduje i czego się podejmie. Więc nie pozostaje mi nic innego jak doradzić Ci na umowienie się u orto na wizytę kontrolną i wywiad :) Nie martw się bedzie dobrze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale masakra!byłam dzisiaj u dentysty,bo ortodontka znalazła mi jeszcze dwa ubytki.wszystko fajnie,tyle,ze dentystka,dopatrzyła sie jeszcze trzeciego!takze mialam dzisiaj wiercone 3 zęby i kosztowała mnie ta impreza 250zł,eehh.jutro ide zrobic zdjecia panoramiczne itd.czy to moze byc takie klasyczne,na błonie,czy cyfrowe z wydrukiem??jakie Wy robiliscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka1985
A ja oprócz Hyraxa, maski i drutów na dole mam jeszcze założone wyciągi (małe gumeczki, które zahaczam od dolnych trójek do haków, które wychodzą z hyraxa). Znajomi mówią, że to wygląda jak wampirze kły;-) Na dole natomiast przybyła mi między jedynką a trójką sprężynka, która ma zrobić dodatkowe miejsce dla dwójki. Ciekawe co mnie czeka na następnej wizycie;-) Chociaż nie wydaje mi się, że jeszcze coś można zmieścić. Najważniejsza wiadomość - jeszcze 3 miesiące i zdejmuję hyraxa!!! Pozdrowienia zahyraxowanych - takiej_o_silnej_woli, mykasa i mishy609 oraz innych zadrutowanych;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluebird--> ja robiłam tradycyjne zdjęcie, w sumie nie wiem nawet jak wygląda cyfrowe...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka_o_silnej_woli
mnie ta hyraxowa "przyjemność" + maska czeka 23 lipca, a więc jeszcze około 3 tygodnie normalnego życia xD Początkowo jak jechałam do orto liczyłam się z jakimś rozszerzaczem ale nawet mi do głowy maska nie przyszła, w ogóle nie wiedziałam co to wtedy jest, było tylko przerażenie i szok jak zobaczyłam to u orto w jakiejś gazecie eh w domu to wszystko przemyślałam i także dzięki Wam i tym forum doszłam do wniosku, że chcę tego. Jak już będę miała to wszystko to będę się dzielić z Wami moimi spostrzeżeniami :) mam nadzieję że już gorzej być nie może :P pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Setsi
AAPARATKAA dziekuję za odpowiedz :) miszt - - > mam nadzieję ze pierwsza wizyta rozwieje moje obawy... Dziekuję za podniesienie mnie na duchu:) A czy ktoś miał problem ze zle przeprowadzonym leczeniem kanałowym i musiał powtórzyc całe leczenie od początku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tesa 36
tez mam aparacik///////tak tak czesto mysle jak to bedzie po zdjeciu aparatu jak bede wygladac /chyba fajnie juz na tym etapie jest super/czy nie bedzie przebarwien czy wada nie powroci .i co najbardziej istotne jak bedzie wygladalo samo zdiecie aparatu i nie chodzi mi o bol ale czy odrywanie zamkow nie naruszy szkliwa .mam aparat porcelanowy i czytalam tu taka wypowiedz ze tak sie moze stac.tak ze to forum jest nam wszystkim pomocne ale tez moze niezle przestraszyc i zasiac moc wontpliwosci..........pozdrawiam cieplutko o ta paste wybielajaca musze spytac moja orto bo jakos nikt nie odpisuje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>>> miszt nie wyglada tak strasznie ten aparat retencyjny..Chociaz swiadomosc, ze moze trzeba by bylo cale zycie go nosic..brrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejj :) Od dluzszego czasu przeglądam to forum ;) Można sie tu wiele dowiedziec ;P A mnie dzisiaj czeka 1 wizyta u orto .. Ciekawe co mi powie ;P .. Pozdrawiam wszystkich zadrutowanych ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xKarolaaxD -- > koniecznie daj znać jak było!!! :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heeeeeeeeeeej! Ale wy normalnie sie macie fajnie ja juz dawno zapomnialam jak to bylo gdy mialam tydz do zalozenia aparatu ... u lalala 2 dni temu minely mi 2 miesiace od zadrutowania ;p pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tesa >> wlasnie o to wybielanie mi chodzilo!! Jak Ty sobie wyobrazasz stosowanie pasty wybielajacej noszac aparat?? Jak ona ma niby dzialac pod zamkiem?? Przeciez to normalne, ze kolor bedzie inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mam aparacik i Daaawid--> dziękujemy za ciekawe konkluzje :D na pewno weźmiemy je pod uwagę :) pozdrawiam zgromadzonych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OOo no to moze dlatego moj pierwszsy irygator sie tak szybko rozwalil bo wode z kranu lalam teraz w instrukcji nowego przeczytalam ze przegotowana cza lac wiec leje ;;dd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia14102
a jaka jest cena tego irygatora???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irygator mozna kupic od 30 zl-500 zl. jednak ze kupujac za 30 zl wiecie czego mozna sie spodziewac ... raczej badziewia... ja kupilem irygator razem ze szczoteczkami http://www.allegro.pl/item385384978_braun_irygator_szczoteczka_8500dlx_oc18_b_warsza.html prawie cos identycznego tylko ze starszy model... ja swoj sprzet posiadam juz ponad 2 lata i nic sie w nim nie psuje... co prawda irygator zaczelem uzywac dopiero po zalozeniu aparatu i teraz tego zaluje... swietnie czysci zeby. w moim zestawie byly 4 koncowki do szczoteczki + 4 koncowki do irygatora. kupujac sam irygator warto poswiecic na niego 150 zl. niz pozniej zalowac kupna jakiegos badziewia firmy \"wynalazek\" :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No więc .. już po 1 wizycie ;) Zrobili mi zdjecia, wyciski itp .. I wyrok padl .. Aparat na góre i dól .. Myslalam, że bd tylko na góre .. i sie troche zmartwilam .. Ale w sumie .. wole miec oba luki niz np hyrax ;// Wiec .. jakos przezyje ..;) Ale bd mi zakladac oba naraz .. ;) Nastepna wizyta 23.07 i plan leczenia. Potem musze wyrwac 2 zeby na gorze ;( I w polowie sierpnia aparacik ;)) Acha .. jakby cos to moja wada to tylozgryz .. A ortodonta .. fajny , mily ;) Pozdrawiamm Was ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xKarolaaxD- ja tez mam tyłozgryz tyle ze krzyzowy calkowity. moze ty tez taki masz ? ja nie musialam miec usowanych zebow tylko aparatem bd miala rozszezana szczeke pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tesa 36
tez mam aparacik \\\\masz zupelna racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bluberry
Witam wszystkich! Mam 23 lata i dziś idę ze zdjęciem do ortodontki, która powie mi dokładnie co i jak. Na razie wiem tylko, że będę prostować górę i dół. Mam 2 ząbki z dołu do wyrwania:( A na górze jak dla mnie tragedia - przez ok. 4 miesiące będę nosić ten przyrząd (zapomniałam nazwy:) do rozsuwania szczęki i dopiero potem założy mi aparacik. No i pani doktor powiedziała mi, że nie jest zbytnio zwolenniczką kosmetycznych, że nie do każdej wady są dobre, ale jak już koniecznie chce to mogę sobie pozwolić tylko na górze na odcinku od kła do kła:) Zobaczymy jak będzie. Ps. Nosi ktoś to do rozsuwania? Jak wrażenia? Jak bardzo boli i jak długo?:) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blueberry >> pytania o Hyrax robia sie juz jak \"Moda na sukces\" odcinek 4891 Przewijaja sie srednio w co trzecim poscie razem z uwagami odnosnie noszenia. Czy to naprawde tak trudno chwile poczytac zanim sie pierdolnie kolejne pytanie o to samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj...jak ostro... No ale trzeba pamiętac o tym, że kto szuka ten znajdzie. Bluberry - skąd jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setsi ja rozumiem, ze nikt nie bedzie czytal watku od pierwszej strony, to by bylo dosc trudne, no ale kilka stron do tylu chyba mozna sie wysilic. Ostatni raz mowa o Hyraxie byla na 609 stronie a jestesmy na 610. Czy ta jedna strona to tak duzo? Pozniej sie ludzie dziwia, ze bywam niemily :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xKarolaxD
Bluberry ->> ja tez bd miec na gore i dol ;) I tez musze wyrwac 2 zeby ale na gorze ;P Tylko, że Ty jeszcze bd miala hyrax .. Poczytaj sobie troche forum wstecz to znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania co do hyraxa ;) Wczoraj orto powiedzial ze mam zawiązki 2 ósemek .. I ze w przyszlosci to bedzie problem. . ale .. co sie potem robi z tymi zawiązkami ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mam aparacik ---> zgadzam się z Tobą:) Warto zajrzeć kilka stron wstecz zanim zada sie jakieś pytanie. Czy ktoś miał bliskie spotkanie z ENDODENTĄ?? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojjjj...poprawka... ENDODONTĄ :) tak jest poprawnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>>>> tez mam aparacik niby sie zgadzam, ale kurcze..po co az tak ostro? Dziewczyna nowa, my wiemy, ze na 610 bylo o hyraxie, ona nie musi, prawda? To chyba nie jest problem odpowiedziec komus na pytanie. Wiecej zyczliwosci ludzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×