Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Hej Ponownie:) Już wszystko wiem, mam 4 zęby do usunięcia ZGROZA!!! 2 czwórki na dole i 2 ósemki na górze :/ Dodam, że nie mam już jednego stałego - pozostałość po leczeniu aparatem ruchomym. Powinnam nazwać się SZCZERBATA :D Jutro idę wyrwać pierwszego, a może nawet na dwa od razu się zgodzi, bo chciałabym jak najszybciej już aparat założyć:) W każdym bądź razie jak na górze tego expandera, tudzież hyraxa czy jak mu tam:) Tak więc pod koniec lipca powinnam już świecić metalem. Mam jeszcze pytanko, chyba głupie:). Zakładając, że wyrywanie obejdzie się bez komplikacji... chodzi mi o dźwięki temu towarzyszące, co wtedy słychać? Jakieś chrupanie, brzdękanie czy cuś:D Szczerze Wam powiem, że tego się boję najbardziej, nie że boli - w końcu jest znieczulenie, ale dźwięk wyrywania mnie przeraża!!:) Pozdrawiam i miłego wieczoru - dla Wszystkich bez wyjątku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale namieszałam:) Część tekstu mi zjadło. To z wrażenia napewno:D. Miało być, że po wyrwaniu będę mieć ten uciążliwy aparat do poszerzania na górze i założy mi metal na dolne zębiska:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxien nmzc :D Bluberry czyli 5 zębów nie będziesz mieć ? Z własnego doświadczenia nie mogę opowiedzieć jakie tą są dzwięki bo nie miałam zębów usuwanych ale słyszałam że podczas usuwania chirurgicznego przy dłutowaniu słychać takie \"łup-łup\". :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fanta!! Usuwanie chirurgiczne :D O mamo, ale z grubej rury przywaliłaś;) Z tego co wiem to chyba nie będzie problemu z tymi ósemkami, bo są wyrżnięte prawie całe + rosną prosto i mam nadzieje, że obędzie się bez tego ŁUPANIA:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaa ... no to jak wyszły to będą normalnie usuwać. :D Hmm ... dziwne że aż 5 zębów. A konsultacje z innym orto były ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie było, zdałam się tylko na jedną opinię. Jak już kiedyś pisałam spośród 2-ch dobrych orto tylko ta miała czas by mnie przyjąć, ta druga stwierdziła, że mam się umówić na wizytę w styczniu 2009 :D A ta mi dziś powiedziała, że mam bardzo skomplikowaną wadę i nawet konsultowała to z jakimś technikiem czy kimś takim i długo się zastanawiała co ze mną począć. Na początku myślała, by usunąć nie czwórki a siódemki z dołu, ale jednak ostatecznie mają być czwórki (z tego wszystkiego lepsze te czwórki...:D) Nie pozostaje mi nic innego jak zaufać, w końcu babka doświadczona, chyba wie co robi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gajdzio_r
Witam wszystkich!!! założylam aparat 23.04.2008 wiec mam go dopiero 3 miesiace. Mam dwa luki na gorze i na dole,na pocztaku tj. tydzien po zalozeniu masakra, obdrapane wargi nie moglam nic jesc, ale pomogl mi sachol i przestrzegam przed zelem Protex strasznie wyszczypalo mi buzie :( i jezyk wiec nie polecam!! ale sachol jest git!!! mialam wyrwanego 1 zeba- 6 na gorze nic mnie nie bolalo, i jakos pozniej dalam rade z jedzieniem itd. teraz mam nosic wyciagi na noc przez trzy miesice- to sa takie gumki ktore sie naciaga na zamki ale nie wiem za bardzo co one robia, noi jak rano zdejmuje to mnie bardzo zeby bola:( w ogole mam na gorze kilka zamkow bialych i przezroczyste gumki i mi strasznie zolkna!! a pije kawe i takie inne napoje przez rurke!! nie wiem po tygodniu juz sa zolte zeby tez mi troche zzolkly!! ale poza tym nie jest tak zle. najgorszy 1 tydzien!! pozdrawiam i trzymam kciuki za wszystkich ktorzy zakladaja!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> Fanta88 Pamietam jakis czas temu byla tutaj taka lista na forum fajnie to wygladalo - ale chyba bylo nas juz za duzo i sie nie miescila na stronce :) Oczywiscie i ja prosze o wpisanie: Mykas, 1979, -, 17.05.2008 metalik/1300,- rok produkcji 2008 :) , góra za okolo 3 m-ce, -, -, hyrax/hass, czas noszenia ok 2 lata, pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gajdzio_r
niee sorry tez zel to nie Protex tylko Prtoefix!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mykas ... hmm ... dobrze wypełniłam twoje rubryczki czy cos pokreciłam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fanta88 --> ja tez chetnie sie zapisze :) 1. mariemi, 2. 1982, 3. 3 (dwie górne czwórki i prawa dolna ósemka), 4. 13.05.2008 - aparat częściowy góra - 1000zł, 5. ?, 6. ?, 7. ?, 8 -, 9. ok 2 lat To wszystko... dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fanta88 -> mój mail to onira@o2.pl ;p Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czemu mi posta zjadło :| częsciowy czyli mieszany ? udostepnienie wysłane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatkatorun221 ->> A może jakbyś usiadła z rodzicami i powiedziała w prost ze potrzebujesz aparat aparat to może rzeczywiscie to zauważą. U mnie było troche podobnie, nikt nie interesował sie tym, że mam krzywe zęby, mi to też nie robiło różnicy... oczywiście do czasu... i gdyby nie zmiana dentysty, który mi przegadał + moja starsza siostra która też stwierdziła że 17 lat to czas najwyższy, to na 100% nie miała był wogóle myśli o aparacie w głowie. Tak więc myśle, że skoro rodzice mają pieniądze na kupowanie czegoś innego, to po rozmowie napewno się zgodzą. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nio częściowy... bo ja mam założony narazie na trójkach, piątkach a na szóstkach pierścienie. Jedynki i dwójki są bez aparatu... narazie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aa... miejscowość Kraków..... no i nie mieszany tylko częściowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona94D
Jeszcze ja xD Nick: ona94D Rok urodzenia: 1994 Ilość usuniętych zębów na potrzebę aparatu: 2 (ale dopiero będą usuwane za niedługo) Data założenia górnego łuku / rodzaj / cena: 21.02.2008 / metalowy / 2500zł Data założenia dolnego łuku / rodzaj / cena: 12.06.2008 / metalowy / 2500zł Data zdjęcia górnego łuku: ? Data zdjęcia dolnego łuku: ? Łuk podniebienny: - Czas noszenia: ok.2 lata dziękuję xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W takim razie ja też proszę o dopisanie do tej sławetnej listy Szindlera:D Z wiadomych powodów podaję tylko kilka info Grudziądz, Bydgoszcz 1985, usuwane zęby - 4 - górne ósemki i dolne czwórki - widzę pod tym względem będę przodować:) (tego 5-tego nie liczę to było 100 lat temu;) To chyba na razie tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ona94D a miejscowosc :P Bluberry wypełnione :D nio tego piątego nie liczymy bo nie byl na potrzeby aparatu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariemi Nic się nie smuć :P ... ja też się tam staro czuje. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×