Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

bluebird--> dokładnie to ta babeczka, dzisiaj byłam zanieść zdjęcie i na wizytę się umówić, i już jutro chciała mnie przyjąć ale akurat nie mogę jutro bo pracuję. Dlatego wizytę mam dopiero w piątek rano i będę miała robione te wyciski czy jak to tam się nazywa i separatory zakładane. A w następnym tygodniu aparacik metalowy, na inny mnie za bardzo nie stać stąd ten wybór, a poza tym nie robi mi rodzaj aparatu za wielkiej różnicy:) ważne żeby sprawnie prostował ząbki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość habcia
oj no to jestem znów nie pocieszona:( no już mam pare latek a dokładnie 23 i szczerze myślałam, że aparat stały mnie czeka ale ona powidziała że ruchomy też bedzie dobry!no i nie wiem spróbuje jeśli będą efekty to super a jak nie no to cóż przyłącze się do waszego grona:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojjeejj nie spotkałam sie szczerze jeszcze z takims czyms. Myślalam ze ruchome nosza tylko dzieci gdzies do 12 roku zycia :OO Może twoja wada jest minimalna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość habcia
ja mam w sumie tylko jedynki z przodu do poprawy!!no ja też byłam zdziwiona no ale postanowiłam zaufać w końcu jeśli ktoś kończy jakieś specjalizacje to teoretycznie sie na tym zna!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatek_
niedlugo beda sciagac mi aparat - Czy sciaganie cos boli czy jest nieprzyjemne? jak to jest przy sciaganiu - ile trwa itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochani moi, ja juz prawie pol roku nosze ruchomy jako przystawke przed stalym ktorego zakladam za miesiac i efekty sa fenomenalne, ja tak samo nie bylam przekonana do ruchomego i bylam zla ze musze go nosic przez pol roku zeby poszerzyc boczne zeby i kąt pomiedzy gorna a dolna szczeka, ale moi drodzy dzien w dzien po 12-14-16 h, nie bylo dnia zebym go nie zalozyla, bylam i do teraz jestem zdyscyplinowana nawet do ostatniego dnia przed zalozeniem stalego bede go nosic bo jedynki mi sie przesunely masakrycznie, jak bylam na tej wizycie 8 licpa i jak zobaczylam odlew z 29stycznia to bylam w szoku, i chociaz przez caly ten okres nie czulam nacisku na jedynki to na nich widac najwieksza roznice wiec zalezy jak na kogo dziala, a raczej wszystko zalezy od dyscypliny i motywacji bo ja nie raz mialam wkurwienie, ale zaciskalam zeby i jazda aparat do buzi.Sa plusi i minusy to oczywiste ale ja nie spodziewalam sie takich efektow po pol roku i w wieku 21 lat ze tak sie zeby przemieszcza.Coprawda od malego nosilam ruchome (przez 6lat) ale w gimnazjum byl bunt i pewnie gdyby nie to, to nie musialabym teraz zakladac stalego.No i nie mam problemu z polykaniem sliny i nigdy nie wypadl mi w nocy ale fakt ze mam go tylko na gornej szczece. Takze ja juz sie nie moge doczekac 19sierpnia, separacje i staly:d, a kochani po co mam zabierac ze soboa szczoteczke do zebow? bo orto mi kazala przyniesc a ja zapomnialam spytac w jakim celu, czy przy zakladaniu separacji trzeba szczotkowac zeby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich, muszę wam coś opowiedzieć otóż wczoraj znajomi namowili mnie na Mc ja oczywiście chętnie sie zgodziła, bo lubie Mc i zamówiłam sobie fryteczki, bo pomyślałam cholerka jeść nie mogę... ale zjadłam ok 0,5 hamburgera:D chociaż to trwało ok 10 minut i bolało trochę, ale zjadłam :) później trochę frytek i było oki :) mam nadzieję, że za 2 dni będę normalnie jeść, bo dziś już nic mnie nie boli - tylko jak nagryzam, ale to i tak nie jest taki ból jaki był wcześniej :P hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj ja tez nosilam ruchomy i niestety ale to byl blad bo ta starsza orto zamiast mi rozszerzac szczeke wciskala mi przednie zeby do srodka przez co zdeformowala mi szczeke i jak moja terazniejsza orto to zobaczyla byla w szoku jak niektorzy ludzie sa nie madrtzer.. wiec mam nie mile wspomnienia co do ruchomego i mojej bylej orto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thetruth
No cóż, niektórzy ortodonci są naprawdę tragiczni, ale jeśli ma się małą wadę, to aparat zdejmowany może pomóc, jeśli się będzie go nosiło regularnie. Wina nie była aparatu, lecz ortodonty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z ruchomym aparatem jest tak samo jak ze stalym... na niektorych dziala szybciej na niektorych duzo wolniej.. takze jesli nie nosilo sie go czesto nie bylo efektow noszenia... ja zdejmowalem tylko do jedzenia nawet staralem sie mowic.. przynioslo efekty na gorna szczeke ale na dolna juz nie dalem sobie zalozyc ruchomego... dlatego tez po 5 latach zalozylem stale na obie szczeny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mam aparacik - dzięki:) ale do Poznania raczej się nie wybiorę. Brak czasu po prostu. Na szczęście już znalazłam odpowiedniego człowieka z Torunia i jutro jadę walczyć z czwórkami, bo to z nimi mam większy problem. Ósemki wyszły bez żadnych problemów i teraz pozostały mi po nich tylko dziurki... no i oczywiście wspomnienia:D Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sobotę zakładany miałam aparat dziś wtorek a ja zapominam, że go mam... :) ale śmieszne uczucie - przypomina mi się o nim jak chcę coś zjeść ;/ ale mam nadzieję, że już niedługo to minie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka! Widze ze wiekszosc z nas nosila najpierw ruchomy a teraz staly aparat Niestety gdybysmy wtedy trafili do odpowiednich orto. to juz mielibysmy to za soba Ja tez nosilam ruchomy chyba w 6 czy 7 klasie - na poczatku oczywiscie kilka zabkow do wyrwania - zupelnie zdrowych - masakra Mnostwo wizyt, pieniedzy i rezultatu za bardzo widac nie bylo /co prawda nie zawsze go nosilam i w nocy tez nieraz zapominalam a jak juz mialam to mi wypadal/ ale rzekomo wtedy \"nie bylo potrzeby\" zakladania stalego Moja obecna orto natomiast mowi ze tamten i tak nie pomoglby mi nawet jakbym go nosila caly czas - ehh zycie... Gdyby tak cofnac czas na chwile :) Ale nie ma tego zlego... :) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość habcia
ja mam nadzieję, że trafiłam na dobrego ortodontę, bo nie zamierzam prostować sobie ząbków do późnej starości:) więc czekam na mój ruchomy i oby podziałał!!!pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
habcia ->> my też mamy nadzieje, że zadziała każdemu każdy i szybko pozbędziemy sie ich :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona94D
Hej xD mam jedną prośbę co do naszej listy.. dałoby tam się jedną rzecz zmienić? tam gdzie mam ilość wyrwanych ząbków to usunąć mi to z nawiasu i wpisać dwie dolne ósemki? z góry dzięks ;):*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ona94D Zmieniłam. :D Słuchajcie jak ktoś chce być na liście to mówić. Sama nie będę brała i wpisywała bo potem będzie że ktoś nie chciał a jest. Jak na razie tylko same nicki wpisałam i jeżeli ktoś ma ochotę podać resztę to niech zapodaje. :D Wracając do tematu ja ruchomy aparat nosiłam 9 lat (w tym roku kończę 20 lat ... wiec prawie pół mojego życia nosiłam to coś) i mogę stwierdzić z perspektywy czasu że to nic nie dało, przynajmniej w moim przypadku. Żeby nie robić smutnego nastroju dodam że moja koleżanka nosiła ruchomy i była bardzo zadowolona z postępów (z tym że ona miała malutką wadę). Mnie teraz trochę martwi że mam jedną jedynkę dłuższą od drugiej. :/ Wiem że ten temat był już poruszany ale trochę to niepokojące. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość christina22
ja wyrywałam wszystkie piątki. wczoraj założyłam aparat ortodonyczny na górną i dolną szczękę , lecz nie na wszystkie zęby- bez siekaczy, w tym miejscu mam sam drucik- który sprawia mi więcej problemów niż zamki(nie domykam buzi bo drucik odstaje-poza tym tnie mi wargi;(). Wczoraj nic nie bolało- ale dzis niestety już boli, zwłaszcza gdy jem, i zaraz po jedzeniu. nie mam jeszcze szczoteczki ortotontycznej. jaką najlepiej wybrac? i jak długo jedzenie posiłków będzie bolesną nieprzyjemnością ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
christina22 Ja też nie mam szczoteczki ortodontycznej, myje zwykła. :D Co do jedzenia to pierwszy tyg-półtorej miałam problemy potem przeszło, co prawda każdy inaczej to odczuwa ale myślę że gdzieś w tych granicach się zmieścisz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
troche mnie nie bylo, a tu tyle sie wydarzylo :) Miszt ma juz aparacik :D super :) oj tyle musze nadrobic :)) Pozdrawiam wszystkich :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość christina22
hehe... ja nie mam cierpliwości do zwykłej szczoteczki, musze sobie kupic jakaś tylko wlasnie nie wiem jaką ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojojoj i liste zrobiliscie :)) ja tez moge na liste? To ja podam potrzebne dane :D rok urodzenia:1980 ilosc zebow usunietych: 0 data zalozenia gornego luku: 20.09.2007/ metalowy/ 1500 data zalozenia dolnego luku: ? data zdjecia: ? czas noszenia: 2-2,5 roku Olsztyn moze byc? ja chce na listeeee :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farfadette Zapisane. :D A łuk podniebienny ? Jest, będzie czy nie będzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×