Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość niusiaa00
Filip;) czy wpiszesz mnie do listy?? rok urodzenia 1991 usunięc-0 data zalozenia 21.07.2008 na oba łuki aparat bezligaturowy/2200zł łuk łuku podbienego nie mam czas noszenia 0,5-1,0 rok załozenie w olsztynie z gory dziekuje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
czarne oczka;) dentosept masc?? bo ja robilam plukanke z dentosepta takim plynem do higieny jamy ustnej;) a masc to na te poranione miejsca czy na aparat??:D ja tez mam strasznie prawie afty mi sie porobily i nie nakladalam wosku do teraz ale GORACO Cie namawiam jest o niebo lepiej mam chyba z 6 kawalkow gdzies poprzyklejanych i nie boli mnie az tak jak wczesniej! lec szybko i przyklej sobie:P mocno osusz w buzi(przelknij cala sline) i mocno przycisnij wosk do zamka czy tam gdzie Cie obciera i poczekaj az sie utrzyma;) namawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
mam jeszcze pytanie czy w wosku mozna normlanie jesc ?pic? plukac buzie plynem do higieny jamy ustnej?? bo boje sie zeby mi sie nie odkleilo a tyle sie meczylam zeby dobrze umocowac ten wstretny wosk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wosk ci odpadnie :D mi zawsze odpadal jak cos jadlam pic no moze nie ale jak sie zeby szczotkuje to odpadnie :D jka raz zjadlam spora porcje woku tzn polknelam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D mi zjadanie wosku zdazalo sie bardzo czesto :) ale zyje nic mi nie jest :P he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś87
niusiaa00 -> to super, że po wosku jest lepiej ;) Jak u mnie nic się nie poprawi to też zaczne przyklejać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLuśŚ
Mam pytanie : Ile przed założeniem aparatu zakłada się gumki separacyjne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadrutowana
Niusiaa00- radze sobie nie za dobrze:P jeść normalnie nie moge, nie domykam buzi, druty wbijają mi się w policzki i do tego jak myję zęby to bolą... No poprawy nie wiedze żadnej jak narazie ale możę za jakiś miesiąc to sie zmieni? ;) I mam nadzieję ze dlużej niż tydzień to to nie potrwa:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość habcia
niusiaa00>>>>a ja mam takie pytnie do ciebie a do którego orto ty chodzisz????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniś87 --- > dopisałem:) niusiaa00 ---> wpisałem Cię na listę:) OLuśŚ ---> gumki separacyjne zakłada się "na kilka dni" przed założeniem aparatu:) najczęściej jest to 3-5 dni, choć słyszałem że komuś załośono prawie dwa tygodnie przed i jeden dzień przed założeniem aparatu również:) ale gumki zakłada się tylko w wypadku pierścieni:) jeżeli ktoś będzie miał założone tzw. rurki wówczas gumek separacyjnych nie potrzebuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka! Sluchajcie bardzo dobry podobno jest: \"SACHOL żel dentystyczny\" Działanie: Preparat o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i miejscowo odkażającym Wskazania: Do stosowania miejscowego na śluzówki jamy ustnej jako lek wspomagający w leczeniu chorób przyzębia, opryszczkowym zapaleniu błony śluzowej jamy ustnej i innych chorób błon śluzowych przebiegających z odczynem zapalnym, bolesnymi nadżerkami i owrzodzeniami; zapaleniu gruczołowym warg, rumieniu wielopostaciowym wysiękowym jamy ustnej. Może być stosowany przy zapaleniu błon śluzowych u osób noszących protezy zębowe, w zapaleniach alergicznych. Osobiscie nie uzywalam ale moja kumpela nie rozstawala sie z nim i zawsze miala go pod reka --> **Filip** dzieki za zmiany - teraz tabelka wyglada fajniej :) --> Czarne Oczka u Ciebie bardzo szybko bedzie widac proste zabki pozdrowienia aparaty!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLuśŚ
->>**Filip**-> dzięki za odpowiedz ja będę miała pierścienie , to chyba bardziej boli. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
Filip--> dziekuje bardzo;) Habcia--> w olsztynie -dr Wiesława Burek gabibet "Korona" a dlaczego pytasz?? tez leczysz sie w olsztynie?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OLuśŚ ---> nie ma za co:) podobno boli wtedy gdy założone są gumki separacyjne, i mniej przyjemne jest zakładanie (jeśli to w ogóle może być przyjemne):P ale potem sie do wszystkeigo przyzwyczaja i nie ma różnicy czy masz rurki, czy pierścienie:) tylko przy pierścieniach troche trudniej utrzymać właściwą higienę:) ale jak się regularnie myje zęby to też problemów nie ma:) niusiaa00 ---> no problem:) Czy ktoś pragnie zostać dopisany na listę, lub w swojej rubryczce coś zmienione?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mykas -> Tez mi sie tak wydaje, każdego dnia skrupulatnie sprawdzam :) Wydaje mi się że prawa trójka juz pieknie się ruszyła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czerne oczka- to bardzo szybko ci sie ruszyla < kiedy ty zakladalas? > ja tam nadal narzekam na ten pierscein bo niedosc ze zab caly zacementowany to ten cememnt zaczyna mi sie kruszyc ... no nie wiem mam tylko nadzieje ze to tylko schodzi ta nie potrzebna czesc cementu a nie ze zaraz caly piersciec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość the truth
ewela85 - Zakładaj Damona, a koszt leczenia... i tak jest podobny, jeżeli weźmie się pod uwagę to, że wizyty są 1,5 raza rzadsze, a czas leczenia trochę krótszy. Ja naprawdę nie wiem, co wy macie z tym jedzeniem... Ja jadłam normalnie, przez 2 dni może coś mnie bolało przy jedzeniu, ale wcinałam normalnie kanapki i inne... Co do listy, to zniknął link do mojego zdjęcia, a wcześniej chyba był... Tylko że które zdjęcie wstawić tak w ogóle? To jest z pierwszego dnia: http://img509.imageshack.us/img509/7743/36539598ml3.jpg A to bardziej aktualne: http://img387.imageshack.us/img387/3830/94ui8.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja wyczekuje wizyty 19.08, chyba pchnie mi separacje tylko dlaczego kazala mi przyniesc szczoteczke do zebow? wy tez musieliscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć:) Filip--> dziękuję:) SlackerB --> mnie osobiście żadnej szczoteczki nie kazano przynosić, orto sama mi wypucowała zęby:) Wrażenia po 2-gim dniu z aparatem są bardzo ok:D Czuję delikatny nacisk na ząbki, nie mogę co prawda gryźć, ale radzę sobie - wciskam jedzonko zupełnie z tyłu i gryzę ósemkami i siódemkami. Oprócz twardych rzeczy jem wszystko. Wosku jeszcze nie używałam. Póki co nic mi nie dolega, żadnych aft, bólu czy pohaczonych policzków. I jeszcze jedno pytanko - Czy myjecie ząbki także po piciu? (oczywiście mam na myśli słodkie napoje) Miłego wieczoru:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**Filip** Ja poproszę o wklejenie linku do zdjęć. Mam go w stopce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxx_aparatka -> zakładałam w poniedziałek (21.07). To ze się ruszyło to wyczyn mojej wyobraźni :) the truth - moze nie masz aż tak koszmarnie dużej wady i Ci nie tańcują zeby tak jak mnie np. Ja mam wyrwane czwórki na górze, i teraz wyobraź sobie że cały przód ma pojsc do tyłu i jeszcze sie naprostować Nie wyobrażasz sobie jak bola zęby przy nacisku, koszmar. Autentycznie wierze dziewczynom że nie mogą jeść bo ja tez mam taki problem. Wklejone przez Ciebie linki nie działają, albo mi sie nie otwierają ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Robert aparaciarz
dawno mnie tutaj nie było...właśnie wróciłem z 1 wizyty od założenia aparatu (miesiąc go nosze) ;). Ortodontka zadała mi pytanie "i jak, widać jakieś postępy w prostowaniu?" a ja zażartowałem "wie Pani, raczej nie zauważyłem żadnych popraw". No jak się oburzyła to myślałem że mnie tam zje... :P Kazała przynieść lusterko i modele szczęk.. Przyniosła asystentka te rzeczy (już prawie buchnąłem ze śmiechu) i wkońcu powiedziałem "no może troszeczke widać postępy", Pani ortodontka na to "masz szczęście że je zauwazyłeś". Kabaret piękny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Robert aparaciarz
Czarne Oczka - też mam dziury tzn. mam wyrwane czwórki ;| Nie martw się, na początku próbuj ugryzać bocznymi zębami a gryźć tylnimi, po kilki dniach już będzie ok ;) Jaki mieliście zakładany drut na drugiej wizycie (pierwszej od założenia) ? Mi założyła drut "szesnastke" mówiąc "a to jak dwa dni Cie bolało to masz grubszy, szesnastke". Wziołem sobie pudełeczko z woskiem chociaż poprzedni mi jeszcze został, no ale płace tyle kasy to wymagam co nie? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiomalk ---> wkleiłem:) Robert aparaciarz ----> takie meskie pytanie:P jak Cie dziewczyny w aparacie postrzegaja?:P Twoje powodzenie urosło czy zmalało?:P i ile masz lat?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLuśŚ
**Filip**-> mo wiem , dużo o tym czytałam , że trudniej utrzymać higiene ale myje żeby regularnie...boje się tylko wyraywania zęba jedynki na dole i dwójki na górze , ale chyba przeżyje ;p;)... A ma ktoś zdjęcie (np.swoje) jak ma połączenia gumek szarych i różowych..?? Mam jeszcze pytanie: wszyscy mówią że na pierwszy raz najlepiej założyć gumki szare , dlaczego i czy jest jakaś reguła , ze najpierw szare??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLuśŚ
Czarne Oczka -> to nie zapytała się jaki chcesz kolor??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AsiaWch -> jestem pod wrażeniem efektów u Ciebie. Ja też mam aparat ponad dwa miesiące z tymże częściowy i takich efektów nie widze niestety. Ale muszę byc cierpliwa. Dzisiaj bylam u orto na wizycie i zalozylm sobie żółte ligatuki. Mogę szalec z kolorami bo u mnie i tak za bardzo ich nie widać. Orto zalożyła mi jakieś gumowe sprężyny które są odpowiedzialne za przesuwanie zębow. Nie czuje teraz tak tych drutów :) Muszę zrobic jakies fotki i rzucić na strone bo w tej dziedzinie sie zaniedbałam. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie sie tam sspytala jaki kolor chce jak mi zakladala zaczela mi wymieniac a ja taka zestresowana bylam ze prawie polowy nie doslyszalam i wzielam biale ale najlepsze kolorki a szare moze dobre aby sie przyzwyczaic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×