Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość voldtekt
no widzisz,coś w tym jednak jest;);p dobranoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś87
Witajcie, jestem już po pierwszej wizycie, gumeczki zmieniłam na rożowe :-) i bardzo mi się podobają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spirit_of_69
xxx_aparatka proszę napisz jak to było z tym Twoim tyłozgryzem? jakie leczenie zaproponował Ci orotodonta? masz tylko górny łuk? a masz jeszcze jakies dodatkowe "oprzyrządowanie", jakieś wyciągi czy coś w tym stylu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xKarolaxD
Hej wszytkim ;] Daawno mnie tu nie było ;O Przebrnęłam przez te wszystkie strony ;]] Jutro ide do dentystki na wyrywanie 2 zębów :( Nie wiem jak ja to przeżyje ;(( Buu .. Proszę o dopisanie : wada: tyłozgryz maska, wyciągi : nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tesa 36 Piszesz, że piątki ci sie przesuwają? Nie bardzo rozumiem. Moje trójki wchodza na miejsce wyrwanych czwórek czyli dochodza do piątek, ale piątki się nie ruszają. Szpara z prawdej strony schodziła się 3 miesiące a ta z lewej jest w połowie drogi także obawaiam się, że jeszcze conajmniej 3 miechy. :( Długo nosisz aparat? Powiedz mi jak to możliwe, że jedynki i dwójki przesuwaja się do tyłu nie pozostawiając dziur na przedzie, jakoś nie moge sobie tego wyobrazić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ee a mi się wydaje że na tym zdjęciu które zapodała wAdzia zamki do góry i na dole są takie same:P tylko przez to że górne zęby są szersze od dolnych zamki też wyglądają na podłóżne ale to chyba tylko złudzenie optyczne:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spirit_of_69- moj tylozgryz jest inny niz zwyczajny tylozgryz gdyz jest to tylozgryz krzyzowy całkowity z zaburzeniem lini srodkowej (asymetria) . moja orto nie kazala mi wyrywac zadnego zeba tylko wystarczy rozszezyc szczeke przez co zeby \'\'pojda\'\' do tylu :) mam narazie luk gorny ale napewno bd miala na dol przy czym bd wyciagi wewnetrzne. jak sa jeszcze jakies pytania prosze pytac ;) chetnie odpowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
Dzisiaj od 9tej jestem szczęśliwą posiadaczką ślicznej,kryształowej(w połowie) biżuterii na ząbkach i nie powiem,zajebiście mi z tym;))więc oficjalnie dołączam do Waszego grona;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś87
voldtekt-> to super. napisz jak się czujesz, czy ząbki bolą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
>>Moniś87,przy pierwszej próbie potraktowania ich nitką dentystyczną bolały niemiłosiernie.ale jestem świadoma,że to jeszcze nic,jutro się zapewne zacznie:/chociaż to tylko ból,wiele można znieść,żeby osiągnąć swój cel:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
voldtekt ->> Nooo z nitką w aparacie to jest jakas masakra :D :D Mnie już zęby nie bolą a jak pomyśle o nitce to mnie trzęsie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
monis87--> to ekstra:P opowiedz jak bylo co robila orto itp:D bo ja pierwsza wizyte mam 1 wrzesnia w poniedzialek:D:D:D zmieniala drut na grubszy czy przycieła stary i jako krotszy ma wieksza moc??:D opowiadaj kochana:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś87
niusia00-> szczerze, to sama nie wiem co mój orto zrobił bo trwało to chwilke, przyciął chyba drut, zmienił gumki, z drugiej strony też troche poprawił drut i koniec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie też tu dawno nie było:) ale dzis postanowiłam dołaczyc zdjecia mojej nędzy. profile.imageshack.us/user/teofilka/images xxx_aparatka: gdzie się leczysz? opis Twojej wady przypomina mi moją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
aua,pierwsze godziny z aparatem.zjedzenie obiadu okazało się czczym życzeniem,a nic co twarde nie jest mi dobre;((:D >>>justka_pl,a w jaki sposób obeszłaś ból??powinnam zaczekać na "lepsze dni" i rzucić to na razie w cholerę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
>>teofilka,"nędzy"?masz śliczne,prościutkie ząbki,a jakie białe!!!miodzio!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wczoraj zaczęła zamykać mi dolne szapry po piątkach (jakieś 0,8-1 cm) Ile to może jej zająć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytam.sie
A ile musicie nosic aparaty? Chyba nie rok? Bo ja też niedługo zakładam.. ale jeszcze nic na ten temat nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
voldtekt Wcale nie takie prościutkie:) mam II klasę Angla, czyli chyba tyłozgryz, no i stłoczenia. No i lekarza bez specjalizacji, którego bezskutecznie próbuję zmienić, bo nikt mnie nie chce z aparatem:( a w wyniku prostowania tylko mi się przednie zęby dziwnie przechylają do przodu, co wcale mi sie nie podoba. Ale dziękuję za miłe słowa:) prawda jest taka, że odkąd założyłam aparat, kolor zębów systematycznie się pogarsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
voldtekt ->> Po prostu poczekałam na te \"lepsze dni\". A gdy one nadeszły to hmm stwierdziłam że jak wogóle można czyścić zęby nitką z aparatem (dodam, że nitke używałam TYLKO przez 2 tygodnie przed założeniem separatorów :D oczywiście nigdy nie przywiązywałam wagi do tego i po prostu nie używałam :) ). Podsumowując... Nie używam nitki :) Wiem, że powinnam no ale cóż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparatka1985
Do Fanta88 z prośbą o dopisanie Rodzaj wady: zgryz otwarty, przodozgryz, zgryz krzyżowy, stłoczenia, Wyciągi - maska twarzowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tesa 36
wiomalk/////obecnie sytuacja jest taka z lewej strony juz nie mialam 5 awiec nic nie wyrywalam z prawej wyrwalam 4 itam gdzie nie mialam5 wszystko ladnie sie estetycznie przesuwa obecnie luka po 5 to okolo 4 mm zas tam gdzie nie mam 4 wszystko sie przesuwa ale malo estetycznie i jagby wolniej/podobnie jak u ciebie/na dzien dzisiejszy miedzy 1 a 2 mam ze 2 mm szpare a miedzy 2 a 3 1 mm szparazas luka po wyrwanej 4 to okolo 5 mm.sama jestem ciekawa jak to sie bedzie dalej wszystko przemieszczac zwlaszcza te 1 i 2 tesz nie moge sobie tego wyobrazic.co do 5 orto powiedziala ze ona tez sie lekko przesuwa/ moze to zalezy od wielkosci wady jaka sie ma/ 5 wrzesnia mija juz 6 miesiac mojego leczenia.chyba musze porozmawiac z moja orto zobaczymy a poki co pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona94D
Hej ;) dawno tu nie zaglądałam :/ sporo stronek doszło;) Hmm ja juz po zabiegu usuwania ósemki ;] czeka mnie jeszcze jeden :/ A co tam u Was? za niedługo szkoła:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytam.sie
Ooooooooooo.. dzięki za liczne odp -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś87
do pytam się-> aparat metalowy nosi się ok 2-2,5 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×