Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość qwer4
6 lat w sumie?! to baaaaaardzo długo, zazwyczaj nosi się 1,5-3 lat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedługo_aparatka
A ja mam do Was pytanko:ortodontka powiedziała mi,że powinnam nosić aparat rok.Myślicie,że to możliwe że tak krótko?Bo z tego co tu czytam to nosicie najkrócej po 2 lata,a mi się wydaje,że mam strasznie krzywe zęby,co prawda tylko dwójki wymagają korekty,ale mam wrażenie że ich stan jest fatalny.Mimo to nastawiłam sie już że będę nosic aparat tylko rok i strasznie się boję,że jak pójdę do innego lekarza to okaże się,że minimum 2 lata :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witamy nowych aparaciarzy:) fajnie, że już dołączyliście;). A propo te 6 lat-oj bardzo długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niedługo_aparatka--->widzisz czas noszenia aparatu zależy przede wszystkim od wady. Jak sama piszesz, że tylko 2 są nie tak to może faktycznie tylko Tobie zdaje się że jest tak źle. A jest zupełnie inaczej. Każdy ortodonta mówi w przybliżeniu ile czasu trzeba będzie nosić aparat. A gdy ząbki będą się szybko prostowały to czas noszenia może się skrócić lub odwrotnie. Skoro tak Ci orto powiedziała to wie co mówi, więc nie ma się co martwić. I trzeba po prostu zaufać, bo to przecież specjalista:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedługo_aparatka
Czy to znaczy że mogłabym nosić nawet krócej niż rook?Oglądałam fotki dziewczyn z poprzedniej strony i u niej juz po 3 m-cach różnica jest ogromna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niedługo_aparatka - Zęby szybko sie prostują , orientacyjny czas to 5 - 10 miesiacy - zależy od wady. Pamiętaj, ze oprócz tego czasu przeznaczonego na prostowanie ząbków, ważny jest również czas na utrwalenie efektu tzn. czasu w którym zęby zapamiętują swoje miejsce. Dlatego ten czas noszenia aparatu często jest wydłużony od 1,5 do 2 lat a nawet 2,5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedługo_aparatka
Aha.Dzieki wielkie za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xKarolaxD
Jutro .. aparacikkk ;) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xKarolaxD--> radzę nacieszyć się jedzonkiem ;) powiedz ciao ciao,baj baj nieładowi w buźce i zacznij się szeroko uśmiechać od jutra..w sumie czemu od jutra!zacznij ćwiczyć już dziś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ps. zakładasz aparacik w moje urodziny,więc będzie okazja do świętowania dla nas obu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spirit_of_69
wiecie moze gdzie mozna kupic fajne kolorowe gumki? bo moj ortodonta nie ma duzego wyboru i same takie raczej ciemne, a ja bym chcialam jasny niebieski (bo teraz mam taki ciemny niebieski), jasny rozowy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spirit_of_69
wiecie moze gdzie mozna kupic fajne kolorowe gumki? bo moj orto ma taki maly wybor i same raczej ciemne, ja mam teraz ciemny niebieski a chcialabym zmienic na jasny niebiski albo na rozowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xKarolaxD
wAdzia -> tak wiem, objadam się właśnie :) Achaa.. to fajnie bd obie świetowac :) Z góry : WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGOOO =*** I SZZEEROKIEGO UŚMIECHU ;) =**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xKarolaxD
wAdzia -> tak wiem, objadam się właśnie :) Achaa.. to fajnie bd obie świetowac :) Z góry : WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGOOO =*** I SZZEEROKIEGO UŚMIECHU ;) =**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xKarolaxD
wAdzia ->> taak wiem :) Właśnie się objadam :) To fajnie, że będziemy świetowac razem ;) Z góry : Wszystkiego najlepszego ;) A przede wszystkim .. SZEROKIEGO UŚMIECHU ;) =***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xKarolaxD
wAdzia ->> taak wiem :) Właśnie się objadam :) To fajnie, że będziemy świetowac razem ;) Z góry : Wszystkiego najlepszego ;) A przede wszystkim .. SZEROKIEGO UŚMIECHU ;) =***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ankako
Witam wszystkich.. Czy ktoś miał chirurgicznie usuwane ósemki? Jestem po pierwszej wizycie u orto. Jutro ponowna, gdzie dokładnie będę wiedziała kiedy będę miała aparat. Wstępnie wiem, że muszę miec wyrwane 2 dolne ósemki. Przez pierwsze 3-4 miesiące będę miała aparat tylko na dole. Później również na górę. Problem w tym że na dole mam stłoczenie zębów i dolne 3 (dodam że są czubate i wypukłe i wyjątkowo duże) wpychają górne 2. Więc jak to określiła orto musimu najpierw zrobi z nimi porządek. Prawde mówiąc nie mogę się już doczekac.. i tak z zzazdrością czytam wasze wpisy. Poza tym myślałam o aparacie kosmetycznym... ale moja wada jest raczej za duża i orto poleca mi metalowy... Pozdrawiam wszystkich... Jeśli ktoś miał usuwane te ósemki.. proszę o podzielenie się wrażeniami... jestem wystraszona bo słyszałam że to okropne przeżycie i człowiek chodzi po tym strasznie długo opuchnięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xKarolaxD
Sorry cos sie dzieje z forumm ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xKarolaxD
Sorry cos sie dzieje z forumm ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam takie pytanie: czy gumki można zmieniać SAMEMU?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak ktoś ma wprawę to może i tak,ale jak mi spadł i chciałam sama to myslałam że szału dostanę , powodzenia :D (do 3.X. coraz bliżej-może koniec przygody z aparatem hmm)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak ktoś ma wprawę to może i tak,ale jak mi spadł i chciałam sama to myslałam że szału dostanę , powodzenia :D (do 3.X. coraz bliżej-może koniec przygody z aparatem hmm)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafalll
mam takie male pytanko:) mianowicie przed zalozeniem mialem usowane 4 zeby(czworki) jak dlugo trzeba czekaz az zzeby bada sie do sie zblizac bo jak narazie to mam dosyc duze luki miedzy zebami pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafal_TS
mam takie male pytanko:).. mianowiecie przed zalozeniem aparatu musialem usonac 4 zeby (czworki) i teraz moje pytanie:) ile trzeba czekac az zeby sie zlaczą bo narazie mam dosyc duze luki pomiedzy zebami a aparat juz nosze pare miesiecy pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafal_TS
mam takie male pytanko:).. mianowiecie przed zalozeniem aparatu musialem usonac 4 zeby (czworki) i teraz moje pytanie:) ile trzeba czekac az zeby sie zlaczą bo narazie mam dosyc duze luki pomiedzy zebami a aparat juz nosze pare miesiecy pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafal_TS
mam takie male pytanko:).. mianowiecie przed zalozeniem aparatu musialem usonac 4 zeby (czworki) i teraz moje pytanie:) ile trzeba czekac az zeby sie zlaczą bo narazie mam dosyc duze luki pomiedzy zebami a aparat juz nosze pare miesiecy pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
160----- mam zamki mini ale nie na wszystkich zebach, niektore byly za male zeby taki zwykly sie dobrze przykleil. a co do tych gumek to raz mi odstrzelila jedna po wizycie u orto, zachowalam ja i w domu zalozylam ja sama ;p przy dobrych umiejetnosciach mysle, ze jest to mozliwe ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×