Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

eloooooooooooooooooooo :P Jak ja tu dawno u Was nie byłam ( nauka oczywiście yh ;/;/ ) :P:P:P Co tam Justka słychać i Filip ??????????????????????????? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro lub pojutrze dodam zdjęcia, już ponad dwa miesiące mam aparacik, jakieś tam postępy są. W listopadzie będę miała zakładany aparat na dolną szczękę i wtedy będzie komplecik. A dzisiaj mam moje 21 urodzinki i byłam na imprezie w klubie z tej okazji i powiem wam, że aparat wcale nie odstrasza facetów a wręcz przeciwnie:) A tak ogólnie to bardziej z nim chce mi się uśmiechać (choć podobno w moim przypadku nie jest to do końca możliwe bardziej się uśmiechać bo zawsze szczerze zęby:) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nibinwing - WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO :) To co piszesz to prawda :) Moja koleżanka z którą chodze na imprezy bardzo swobodnie czuje się w aparaciku, uśmiecha się w nim do każdego i niektóra osoba może by się zdziwiła ale faceci nie odstępują jej na krok :) Poprostu rzuca jakiś urok na \"płeć brzydką\". W dodatku każdy chciałby się z nią całować :D hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klucz wiolinowy
witajcie! mam prośbę poradźcie mi coś, każde zdanie się liczy a oto mój problem: mam już nowy plan zajęć, tak się składa że środa jest zupełnie zawalona... a tylko w środę przyjmuje moja orto... w inne dni nie (co mnie trochę dziwni, ale cóż..) mam już górę założoną, a kolejna wizyta (i prawdopodobnie założenie dołu) wypada 8 października oczywiście jest to środa. Nie wiem co mam zrobić, bo jak nie pójdę na zajęcia to będę miała przekichane, tak się niestety złożyło, ze akurat i tylko w środy(!) mam zajęcia z profesorami którzy są przesadnie pedantyczni w sprawdzaniu obecności... chodzę do orto w innym mieście niż studiuję wiec wychodzi mi 3h dojazd wizyta i 3h powrót, normalnie patowa sytuacja...:( jutro zmierzam dzwonić do orto żeby z nią się skonsultować (może przyjmuje gdzie indziej, albo jakiś inny orot mógłby przejąć mnie), ale zastanawiam się też czy możliwe jest całkowite zmienienie orto (i wizyty w mieście w którym studiuję) pantomogram mam ja więc to akurat mniejszy problem, sprawa rozbija się chyba o wyciski.. z tego co wyżej napisane zostało potrzebne są one do ustalenia sposobu lecznia, ale jak byłam na złożeniu góry to orto pytała mnie czy były wyciski wcześniej robione więc odniosłam wrażenie, ze dla niej nie miało to znaczenia żadnego... czy ktoś zmieniał orto w trakcie leczenia? :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klucz wiolinowy
wiecie.. przy tym wszystkim nawet fakt że zmienili mi promotora nie obszedł mnie w ogóle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Wam! ja tez chyba bede zakkladac apara:) mam pytanie: wiecie moze czy bezligaturowy aki bez gumek jest lepszy od takiego zwyklego? jak wiecie cos na ten temat to piszcie: dzieki z gory pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wiecie moze czy aparat bezligatorowy taki bez gumek rozni sie od takiego zwyklego? jak wiecie cos na ten temat to piszcie! z gory dzieki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nie ciekawie ci sie złożyło, wiem jacy niektórzy profesorzy są. niewiem co ci poradzić może z nią jednak porozmawiaj, orto ci coś też zaproponuje może. no bo raz można sobie opuścić czy dwa albo jakieś zwolnienie, ale nie u kazdego to też możliwe pozdrawiam wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dydusia hmmm... u mnie to tam wszytsko po staremu:P byłem w piątek na pierwszej wizycie kontrolnej, orto zmeiniła ligaturki naciagnela druciki (bez skojarzen) i po sprawie, kolejna wizyte mam 14.10:P mowila ze moje zeby pieknie sie prostuja choc ja zadnej, nawet chyba najmniejszej poprawy nie zauwazam, ale coz:P wazne ze ona widzi a tak po za zebami to wsyztsko po staremu... szkola szkola i jeszcze raz szkola;/ do glowy mozna dostac;/... ale damy rade;) pozdrawiam;);*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klucz wiolinowy-->sytuację masz naprawdę ciężką.powiem Ci,że moja orto też przyjeżdża do mojej dentystki tylko 2x w miesiącu (czasem 3x)ale sytuację mam o tyle lepszą,że odbywa się to w moim mieście...zmiana orto to nie najlepszy pomysł.wątpie czy znajdzie się lekarz,który podejmie się kontunuacji leczenia-każdy ma swoją strategię.Lepiej dogadaj się z orto,albo z profesorkami,ale oni często wyżej sr**ą niż d**ę mają.cala nadzieja w Twoich umiejętnościach negocjacyjnych ;) pozdrawiam wszystkich i miłej niedzieli :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klucz wiolinowy
przemyślałam całą sytuację we wszystkie strony, ja na prawdę nie wiem co robić :( żadne zwolnienia nie przejdą, nic z zajęć nie mogę przenieść i d*** na dodatek jak na ironię mam wolny wtorek i czwartek zobaczę co powie orto w rozmowie telefonicznej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klucz wiolinowy
przemyślałam sytuację w każdą stronę i d***, zwolnienia odpadają, zamiana zajęć też, a na dodatek jak na ironię mam wolne wtorki i czwartki jedyna nadzieja w rozmowie z orto... a jak nie to będę laserować cały semestr i przyjdę na poprawkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agatha-A4
Dziękuję Filip za odpowiedź:) Tylko ze u mnie ten zameczek przepadł;/ wiecie ile będę musiała zapłacić za nowy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**Filip** ---->> hieh mi tezmówią że jest poprawa ( niby duuża) a ja widzę tylko odrooobinke :D:D Ostatnio odważyłam się zapali fajki ( bo mnie ciągnęło że szok) :D :D i nic sięnie stało ;D wszystko oke :D hehehe również pooozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ile bedziesz musiala zaplacic to nie mam pojecia bo kazdy ortodonta ma swoje ceny i swoj system, u mnie akurat jak jej dam stary zamek to nic, normalnie w trakie wizyty mi go przyklei;) a jak by go zgubil to sie nie pytalem;) ale pewnie cos wiecej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agatha-A4
oki:) dziękuję:) ide jutro... zobaczymy co powie;p teraz troche się boję jedząc i myjąc zęby;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie zamki nie są takie drogie, ortodontka mi mówiła, że koszt jednego to chyba kilka czy kilkanaście złotych. No chyba że damon, ten to kosztuje z siedem dych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asicuha
Witam wszystkich :) przeczytałam sobie kilka ostatnich stron tego forum i trochę się podbudowałam. Wygląda na to, że częściej będę tu zaglądała za względu na fakt, że jutro będę miała zakładany aparat na górną szczękę ;) z jednej strony się bardzo ciesze, ale z drugiej boje. Już od tygodnia mam założone gumki separacyjne, które przez pierwsze trzy dni strasznie mnie bolały, teraz jest już w porządku, oby tylko aparat mniej bolał :) pozdrawiam bardzo :):) odezwę się jutro ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chmurka27 ->> Witamy w gronie aparaciaków :D Różnica zadziwiająca :D lepsze czasy w końcu :D Dydusia ->> Siemano siemano po długiej przerwie :D U nas nic nowego :D w sumie to może troche :D ja już po pierwszej wizycie :D nowy łuk miałam iii zmiany widze gołym okiem :D :D chociaż do czasu pierwszej wizyty nic się nie działo... teraz w czwartek kolejna wizyta kontrolna :D ciekawe co mnie czeka :D przypuszczam, że mi wyjedzie, że za miesiąc zakładamy na dół... no ale nie wiem :D nie znam się :D A ty kurde mi tu nie pal!! :D Boo palenie szkodzi :D . Setsi ->> Całowanie z aparatką to może dla facetów jakieś nowe doznanie :D :D ja tam ich nie rozumiem :D za bardzo są skomplikowani :D z reszta my teeeż :D :D ale to inna bajka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klucz wiolinowy ->> rzeczywiście troszke przekichane z tymi dojazdami :/ mój orto też przyjmuje tylko w czwartki i oczywiście to ja musze się dostosować do jego grafiku ;> mam o tyle lepiej, że nie musze dojeżdżać :/ Odnośnie zmiany ortodonty to słyszałam, że mało ich decyduje się na „przejęcie” już „zadrutowanego” pacjenta. Ale to wiadomo, że nie wszyscy. Musiała byś poszukać... RADA DLA WSZYSTKICH NASTOLATEK I NASTOLATKÓW? ZAKŁADAJCIE APARAT, PÓKI MACIE JESZCZE NA TO CZAS! ;) **Filip** ->> Jak ci zmieni łuk to już na drugi dzień będziesz miał wytrzeszcz jak to możliwe że przez 1 noc się tak zmieniło ;) Asicuha ->> Te gumki to chyba jedyny bardzo kryzysowy moment w trakcie leczenia :D Aż mi się odechciewa aparatu, jak sobie pomysle że czeka mnie to dziadostwo jeszcze na dół ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asicuha
NO właśnie to jest przerażające, że w grudniu będę miała jeszcze na dół te gumki zakładane ;( ale mam nadzieje, że jednak nie będzie tak źle :) pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klucz wiolinowy - Mogłabyś też spróbować chodzić do innej grupy na zajęcia :) Inny dzień ale z tym samym profesorem :) To jest do zrealizowania :) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam takie pytanie
Dużo osób pisze,że po zdjęciu aparatu będzie wybielać zęby.Jaką metodą zamierzacie to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysza_sza
Witam Wszystkich, 7 października będe miała zakładany aparat (góra-Hyrax, dół-stały bezligaturowy). Miał może ktoś z Was takie cudo jak ten cały Hyrax? podobno troche się trzeba namęczyć :/... Pozdrawiam i czekam na odpowiedź :) P.S. Setsi!!! ja też zakładam aparat u dr M. Świstek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak nie bedzie miał wolnych terminów to mi przyjdzie mieć zakładane te gumki w dzień połowinek! Albo gumki albo sam aparat :| Musze go jakoś przegadać żeby to przesunąć :| Jeden dzień w tygodniu przyjmuje i myśli że co! W czwartek się okaże ... -_- Wogóle to mam chandre...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asicuha
jeżeli bedziesz miała zakładane gumku, to nie tak źle, bo ich w ogóle nie widać a w pierszy dzień nie powinno Cię boleć, dopiero później (bynajmniej tak było w moim przypadku) no ale mam nadzieje, ze uda Ci się tego uniknąc :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamek podczas jedzenia mnie się odkleił. Na szczęście go nie połknąłem i mam go schowanego. Jest to ostatni zamek z szóstki, więc chyba nie odgrywa takiej ważnej roli w prostowaniu. Był już ktoś może w takiej sytuacji i wie co należy zrobić? Wiem, że jutro na pewno zadzwonię do ortodonty. Płaci się coś za samo przyklejenie zamka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asicuha
Fanta88 możesz mnie wpisać :) o ile można :P asicuha, 1989, 1 zą (górna, prawa 5), nie znam wady, 29.09.2008 metalowy- 1500 zł, grudzień 2008, brak łuku podniebnego, czas noszenia to 1,5-2 lata, Szamocin/ Bydgoszcz, zdjęć nie mam ale jakby co się zgłosze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agatha-A4
zombol: Jak już pisałam odpadł mi zamek na dolnej 7. Nawet nie wiem kiedy więc nie wiem co się z nim stało i go nie mam. Jadę jutro do ortodontki i się dowiem co i jak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×