Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość baloo25
witam druciaki :) jestem tutaj nowa i mam pytanie,może trochę smieszne.. czy moge liczyć na to że w ciągu 10m-cy noszenia aparatu stałego na górną szczęke będe mogła go zdjac z efektami ? pytam bo za mniej więcej 11m-cy wychodze za maz i chciałam w tym wyjątkowym dniu wyglądać ślicznie..a mam krzywą jedynkę :( wiem że to boli, miałam już aparat wkładany na górna szczękę, ale nosiłam go niezbyt regularnie.. cóż głupota:( proszę pomóżcie ;( i czy macie może namiary na niedrogich ortodontów z kuj-pom (okolice gniezna) PROSZĘ :( pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy wątek na ten sam temat: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3893328 Nowy wątek na ten sam temat: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3893328 Nowy wątek na ten sam temat: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3893328 Nowy wątek na ten sam temat: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3893328 Nowy wątek na ten sam temat: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3893328 Nowy wątek na ten sam temat: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3893328 Nowy wątek na ten sam temat: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3893328 Nowy wątek na ten sam temat: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3893328

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XSXSXS
hej, od 3 dni jestem właścicielką aparatu szafirowego na górnym łuku ( zanim go zainstalowali to musialam miec wydłutowane 2 zęby podcięte wędzidełko bo było przerośnięte i miałam taką 2-3mm szpare miedzy jedynkami, która po podcięciu się sama zeszła do 0,5 mm). Jak ortodonta zakładał mi aparat to powiedział że teraz ta szpara może mi się chwilowo znowu powiększyć ale zaraz potem dodał"... tak ze bedziesz mogła sobie palec pomiędzy nimi przełożyć" myślałam że żartował ale ta szpara naprawde zaczela się powiekszac :( POwinnam sie do niego zgłosić żeby to zobaczył ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XSXSXS
hej. od 3 dni jestem właścicielką aparatu szafirowaego na górnym łuku. zanim mi go zainstalowali musiałam przejść przez dłutowania ósemek i podcinanie górnego wędzidełka bo miałam przerwe miedzy jedynkami górnymi ( 2-3 mm) Po podcięciu jedynki sie same zeszły , tak że szpara sie zmniejszyla do około 0,5 mm , była niewidoczna. Jak miałam zakładany aparat to ortodonta powiedział mi że teraz ta szpara może sie powiększyc ale zaraz potem dodał "... tak ze bedziesz mogła sobie włożyc palec pomiędzy zęby" więc myślałam że to żart. Ale jednak nie :/ znowu mam taką szpare jak miałam na począrku. Myślicie że powinnam sie do niego zgłosić żeby to zobaczył ? Czeka sie miesiące na wizyte u niego a chyba wie co robi skoro nawet mnie uprzedził że tak się może stać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XSXSXS
hej. od 3 dni jestem właścicielką aparatu szafirowaego na górnym łuku. zanim mi go zainstalowali musiałam przejść przez dłutowania ósemek i podcinanie górnego wędzidełka bo miałam przerwe miedzy jedynkami górnymi ( 2-3 mm) Po podcięciu jedynki sie same zeszły , tak że szpara sie zmniejszyla do około 0,5 mm , była niewidoczna. Jak miałam zakładany aparat to ortodonta powiedział mi że teraz ta szpara może sie powiększyc ale zaraz potem dodał "... tak ze bedziesz mogła sobie włożyc palec pomiędzy zęby" więc myślałam że to żart. Ale jednak nie :/ znowu mam taką szpare jak miałam na począrku. Myślicie że powinnam sie do niego zgłosić żeby to zobaczył ? Czeka sie miesiące na wizyte u niego a chyba wie co robi skoro nawet mnie uprzedził że tak się może stać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikacola
hej, mam pytanie do "też mam aparacik" jak włożyłeś ten drucik pęsetką bo ja próbowałam i nie udało mi się... fakt że boje się go jakoś bardziej wygiąć bo nie wiem czy przypadkiem jakoś go nie uszkodze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikacola
hej mam mały problem, wypadł mi drucik z zamka umieszczonego na ostatnim zębie, aparat mam dopiero 2 tyg i nie wiem czy to jest jakiś duży problem, nie mogę skontaktować się z ortodontką, bo wiadomo "długi weekend", a wizytę mam dopiero za dwa tygodnie. Strasznie mnie ten drut wkurza bo rani mi policzek, więc obklejam go silikonem. Mam pytanko czy wogóle i jak możne samemu próbować go umieścić na swoim miejscu??:):) próbowałam pęsetką tak jak radził jeden z użytkowników ale nie udało mi się, nie wiem czy kompletnie źle się do tego zabierałam czy poprostu za bardzo bałam się go wyginać żeby go nie uszkodzić...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti83
Hej wszystkim:) Dawno tu nie zaglądałam a tyle stron przybyło. Ja noszę aparat już dwa miesiące i luz!!! Ani nie boli-anie nie przeszkadza!!! Polecam i trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SoniX
Czesc wszystkimmam 16 lat i zalozylam sobie aparat prawie tydzen temu:) strasznie bola mnie przednie zeby i mam problemy z gryzieniem . co w robicie jak was bola???? moze pluczecie czyms jame ustna? a i jeszcze mam pytanie odnosnie jakiegos aparatu ktory sie nosi pozniej zeby zeby znowu nie byly krzywe, ile on kosztuje, jak dlugo sie go nosi i czy to jest konieczne ?????????? Pozdrawiam :):):):):):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SoniX
Czesc wszystkimmam 16 lat i zalozylam sobie aparat prawie tydzen temu:) strasznie bola mnie przednie zeby i mam problemy z gryzieniem . co w robicie jak was bola???? moze pluczecie czyms jame ustna? a i jeszcze mam pytanie odnosnie jakiegos aparatu ktory sie nosi pozniej zeby zeby znowu nie byly krzywe, ile on kosztuje, jak dlugo sie go nosi i czy to jest konieczne ?????????? Pozdrawiam :):):):):):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
temat został przeniesiony na inne forum: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3893328 temat został przeniesiony na inne forum: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3893328 temat został przeniesiony na inne forum: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3893328 temat został przeniesiony na inne forum: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3893328 temat został przeniesiony na inne forum: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3893328

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka ja mam taki aparat juz od 5 miesięcy. Na poczatku polecam jeść jogurty i przetarte zupy jarzynowe, aha na samym początku jadłam też kaszki dla dzieci.... wiem że niesmaczne ale na poczatku faktycznie boli jak się coś je ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka ja mam taki aparat juz od 5 miesięcy. Na poczatku polecam jeść jogurty i przetarte zupy jarzynowe, aha na samym początku jadłam też kaszki dla dzieci.... wiem że niesmaczne ale na poczatku faktycznie boli jak się coś je ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej polecam jeść przetarte zupy jarzynowe, bo nie trzeba się męczyć z gryzieniem i są syte. Ja jadłam dużo jogurtówi kaszek mlecznych dla dzieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej polecam jeść przetarte zupy jarzynowe, bo nie trzeba się męczyć z gryzieniem i są syte. Ja jadłam dużo jogurtówi kaszek mlecznych dla dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej polecam jeść przetarte zupy jarzynowe, bo nie trzeba się męczyć z gryzieniem i są syte. Ja jadłam dużo jogurtówi kaszek mlecznych dla dzieci .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJKA ja mam taką szynę -jest bardzo niewygodna, bardzo boli i nie da się w niej gadać, bo człowiek sepleni ;( totalna porażka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjówcia
Ja będę miała stały zakładany 17(dolny łuk) troszeczkę sie boje ale nie wiem co mam jeść??jeżeli wiecie co sie je napiszcie prosze;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beer
Ja mam taki aparat z jakims plastikiem na podniebieniu ale na zebach od zewnątrz nie widac drutów... moje zeby sa przesuwane bo 3 mi sie nie miesci. Jaki to jest model?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beeer
Ja mam taki aparat z jakims plastikiem na podniebieniu ale na zebach od zewnątrz nie widac drutów... moje zeby sa przesuwane bo 3 mi sie nie miesci. Jaki to jest model?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beeer
Ja mam taki aparat z jakims plastikiem na podniebieniu ale na zebach od zewnątrz nie widac drutów... moje zeby sa przesuwane bo 3 mi sie nie miesci. Jaki to jest model?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beeer
Ja mam taki aparat z jakims plastikiem na podniebieniu ale na zebach od zewnątrz nie widac drutów... moje zeby sa przesuwane bo 3 mi sie nie miesci. Jaki to jest model?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aluniet
czy jest ktoś kto nie jest zadowolony z efektów leczenia ortodoncyjnego? Ja założyłam aparat 5 lat temu, aparat nosiłam ponad rok na górnym łuku, później pod spodem miałam podklejone takie rusztowanie aby mi sie nie rozsuneły zęby do stanu początkowego. To rusztowanie nosiłam ok. 3 lat. Dodam jeszcze ze miałam usuniete jeden ząb bo na górnym łuku miałam po prawej stronie 2 dwójki. Po wyrwaniu a potem zamknięciu szpary, górny łuk troszke sie zmniejszył przez co dolny łuk nie miał miejsca i zaczął sie wykrzywiać.Co więcej gdy kładłam sie spać to nie mogłam ułożyć szczęki do snu, rano jak jeszcze spałam podświadomie dolnym łukiem wypychałam na siłe górny co było strasznie nie przyjemne. Pare miesięcy temu musiałam zdjąć to górne, podklejone od spodu rusztowanie bo miałam juz ubytki. Łuk znowu rozstąpił sie. Teraz na nowo musze zakładać aparat na górny i dolny łuk. Ile czasu straciłam... Ile kasy wydałam...Ile jeszcze będe musiała wydać? I czyja to wina?.....kto mi powie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aluniet
Czy jest ktoś kto miał problemy w leczeniu/prostowaniu zębów, nie z jego winy? Ja założyłam aparat 5 lat temu, ponieważ na górnym prawym łuku miałam 2 dwójki i po usunięciu jednej, zbędnej założyłam aparat aby zamknąć szpare. Aparat nosiłam ponad rok po czym założone miałam takie rusztowanie od spodu aby mi sie zęby nie rozeszły. To rusztowanie nosiłam ok 3 lat. W tym czasie przez to ze górny łuk troszke sie zmniejszył, dolny łuk nie mając miejsca zaczął się wykrzywiać. Co więcej gdy kładłam sie spać to nie mogłam dobrze złożyć szczęki, rano jak się budziłam to podświadomie wypychałam dolnym łukiem górny co było strasznie nie przyjemne. Byłam z tym u ortodontki, ale ona nawet mi w zęby nie zajrzała, bo jak zawsze miała ruch i powiedziała, że mam przyjść jak się pogorszy. Głupie co?....6 miesięcy temu musiałam zdjąć to rusztowanie bo miałam już ubytki. Zęby rozstąpiły się na nowo. Teraz musze zakładać aparat na górny i dolny łuk i leczyć je na nowo. Ile czasu straciłam...Ile kasy wydałam...Ile jescze wydam? czy moze powinnam mieć za darmo teraz prostowane zęby u ortodontki, która mi to źle zrobiła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aluniet
Czy jest ktoś kto miał problemy w leczeniu/prostowaniu zębów, nie z jego winy? Ja założyłam aparat 5 lat temu, ponieważ na górnym prawym łuku miałam 2 dwójki i po usunięciu jednej, zbędnej założyłam aparat aby zamknąć szpare. Aparat nosiłam ponad rok po czym założone miałam takie rusztowanie od spodu aby mi sie zęby nie rozeszły. To rusztowanie nosiłam ok 3 lat. W tym czasie przez to ze górny łuk troszke sie zmniejszył, dolny łuk nie mając miejsca zaczął się wykrzywiać. Co więcej gdy kładłam sie spać to nie mogłam dobrze złożyć szczęki, rano jak się budziłam to podświadomie wypychałam dolnym łukiem górny co było strasznie nie przyjemne. Byłam z tym u ortodontki, ale ona nawet mi w zęby nie zajrzała, bo jak zawsze miała ruch i powiedziała, że mam przyjść jak się pogorszy. Głupie co?....6 miesięcy temu musiałam zdjąć to rusztowanie bo miałam już ubytki. Zęby rozstąpiły się na nowo. Teraz musze zakładać aparat na górny i dolny łuk i leczyć je na nowo. Ile czasu straciłam...Ile kasy wydałam...Ile jescze wydam? czy moze powinnam mieć za darmo teraz prostowane zęby u ortodontki, która mi to źle zrobiła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aluniet
Czy jest ktoś kto miał problemy w leczeniu/prostowaniu zębów, nie z jego winy? Ja założyłam aparat 5 lat temu, ponieważ na górnym prawym łuku miałam 2 dwójki i po usunięciu jednej, zbędnej założyłam aparat aby zamknąć szpare. Aparat nosiłam ponad rok po czym założone miałam takie rusztowanie od spodu aby mi sie zęby nie rozeszły. To rusztowanie nosiłam ok 3 lat. W tym czasie przez to ze górny łuk troszke sie zmniejszył, dolny łuk nie mając miejsca zaczął się wykrzywiać. Co więcej gdy kładłam sie spać to nie mogłam dobrze złożyć szczęki, rano jak się budziłam to podświadomie wypychałam dolnym łukiem górny co było strasznie nie przyjemne. Byłam z tym u ortodontki, ale ona nawet mi w zęby nie zajrzała, bo jak zawsze miała ruch i powiedziała, że mam przyjść jak się pogorszy. Głupie co?....6 miesięcy temu musiałam zdjąć to rusztowanie bo miałam już ubytki. Zęby rozstąpiły się na nowo. Teraz musze zakładać aparat na górny i dolny łuk i leczyć je na nowo. Ile czasu straciłam...Ile kasy wydałam...Ile jescze wydam? czy moze powinnam mieć za darmo teraz prostowane zęby u ortodontki, która mi to źle zrobiła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania1456
Ja mam takie dosc nietypowe pytanie do ludzi noszacych hyraxa... Glownie do dziewczyn ;) czy przeszkadza Wam on w dosc intymnych sytuacjach? :P i nie mam tu na mysli calowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×