Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość bessi
Hej dziewczyny zmieniam nic z zalamanej 2222 na bessi . Mozecie mi powiedziec co macie do przesuniecia zebow. Bo mi orto dala jakis metal i ledwo mowie , bede musiala jechac do niej zeby mi zdjela bo mam ostatni rok szkoly w i sie bronie nie moge zawalic szkoly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igiełeczka ...
Hej .. :* ... ehh rozmawiałam juz z rodzicami i nie mają nic przeciwko abym załozyła aparat tylko na górną szczęnke ... wiem mam okazje to powinnam jak najszybciej udac się do ortodonty jednak ... cos mnie zatrzymuje ... z ogółu jestem ładną dziewczyną mam naeet powodzenie jednak te krzywe ząbki :( zawsze kazdy usmiecha sie szeroko .. a ja musze sie zakrywac ;/ ale boje sie ze jak załoze aparat to poprostu kazdy sie będzie na mnie dziwnie patrzył itd ;/ ... nie wiem jak zareaguje otoczenie ... np moja kumpela mówiła ze ona nigdy by nie załozyła apartu bo to brzydko wygląda ;/ a tu przeciez nie chodzi o to czy brzydko czy ładnie ... chce miec poprostu proste zęby .. nie wiem czy w szkole sie nie będą nabijac czy cos ;/ moze załoze jakis aparat , który przystosuje się do mojego koloru szkliwa czy cos ... sama juz nie wiem .. POZDRAWIAM WSZYSTKICH :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bessi
igieleczka ja tez sie o to martwilam ale jak zalozysz sobie kosmetyczny nie widac tego tak. Ja również mialam dylemt z tym czy sobie zalozyc ale sie zdecydowalam i tobie tez radze podjac taka decyzje. Najgorsze w tym jak sie nosi to albo usowanie zebow albo noszenie na podniebieniu drutow aby poszerzyc szczeke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albo piłowanie zębów tak jak w moim przypadku a co najgorsze to orto decyduje o tym który wariant wybierze a nie my:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igiełeczka ...
chyba się zdecyduje ... nie mam innego wyjscia .. aa aparat kosmetyczny taki , który przystosowuje się do koloru szkliwa jest o wiele drozszy niz ten zwykły ?? dzięki wszystkim za odpowiedzi z góry :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja będe miec porcelanowy 1800, zwykły 1300 a szafirowy 2500 Wybór należy do Ciebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
witam, znów nie było mnie chwilę a 40 nowych stron..:) mam pytanie - wiem, że było to z pięć tysięcy razy, ale 276str to za dużo aby przeszukać... jakie są dobre pasty (i płyny i w ogóle wszystko) dobrze działające na dziąsła? (oprócz sensodyne której nie znoszę..) regenerujące, trzymające je w dobrej kondycji itd? po aparacie chcę wybielić żelem i muszą być zdrowe zęby i dziąsła a przy aparacie ich stan nie jest idealny niestety... macie jakieś swoje typy? Dora, a ty jeszcze tej 8 nie usunęłaś...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
Kociulinda - ty jesteś na wyspach a na wizyty do orto przyjeżdżasz do polski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasty Elmex nie miałam, ale jestem zadowolona z płynu Elmex. Pasty wybielające nie wpływają niekorzystnie na odklejanie się zamków (też to czytałam, ale moja orto powiedziała, że to nieprawda, jedynie może być różnica w kolorze zębów po zdjęciu aparatu, ale można wybielić). Nie znam past delikatnych dla dziąseł, bo nie mam tego problemu. Oprócz Sensodyne jest jeszcze Elmex. Też uważam, że nie trzeba stosować koniecznie past i płynów do aparatów (przepłaca się za to). Wyciorek mam w buzi dwa razy dziennie :) , rano i wieczorem, nici - wieczorem, pasta po każdym posiłku (chyba, że naprawdę nie mam możliwości, to płuczę buzię, ale kiedy nie mogę wymyć zębów, jem raczej jakąś nieszkodliwą przekąskę ;) ). Zabieram się za obiad. Nogi mnie bolą, założyłam dziś kozaki szpilki (na co dzień chodzę na płaskich ulubionych kozakach zamszowych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słońce jaki wyciorki?????? :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam paste sensodyne i płyn sensodyne:-), nie robia sie glutki i sa bardzo delikatne:-) Dora biedactwo ale ty sie naczekasz na ten aparat🌼, no ale jak musisz sie szczepic to trzeba zdrowie ważniejsze:-), ja jeszcze musze jakies 2 zabiegi mieć, jakies przyrosty czy przerosty wycinac boze nie wiem o co chodzi w środe sie dowiem:-), ale juz sie nie boje, bo to ne bedzie wyrywanie zeba, ale tez w buzi:-), tam gdzie były 8:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora juz po zabiegu normalnie jem i byłam na aerobiku, nic nie czuje ze miałam wycinana 8;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunshine, mi tez sklej z zamków wystaje;-), na kilku ząbkach go widac:-) igieleczka, zakładaj aparat nie zastanawiej sie jak bedzie wygladalo, lepiej pomyśl jakie śliczne zabki beda jak juz go zdejmiesz:-) MMJ, ja tez buciki na obcasiku zakładam tylko czasami i moje ulubione kozaczki to zamszowe na płaskiej:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
no właśnie chodzi o to, żeby to nie była sensodyne, bo nie mogę jej... nikt nie ma problemów z wrażliwymi dziąsłami? w sumie to dobrze:) ale może ktoś ma jakiś pomysł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aparatka z wiekszym stazem nie wiem jaką inna polecic, bo mi ta bardzo odpowiada:-), ale kazda buzi inna i kazda buzia lubi co innego:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
fakt, moja nie znosi sensodyne - zwłaszcza tych małych bałych "kuleczek" w paście gdy zaczyna się pienić:) ohyda..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora nie powinno sie wyrywac zebow kiedy ma sie @ bo masz wtedy obnizona krzepliwosc a przy twojej to bylaby katastrofa. ja osobiscie wyrywalam jednego z moich zebow kiedy mialam @ i musialam podpisac specjalne oswiadczenie ze robie to na wlasna odpowiedzialnosc. A co do wyrywania zebow to ja wyrywalam moje obydwa (4 góra i 5 dół) na fundusz bezplatnie. Robilam to w szpitalu na chirurgii szczękowej a to pewnie dlatego ze zwykly stomatolog mogłby sobie z tym nie poradzic. Takie dostalam polecenie i skierowanie od orto - na chirurgie szczekowa. A co do past i szczoteczek, kazdy ma swoja ulubiona. Ja uzywalam oral-b ortodontycznej i oral-b interdental czyli takiej z wyciorkami. nici niestety nie dalam rady uzywac bo mialam zbyt male przestrzenie i nadal tak jest. hmmm a co do pasty dbajacej o dziasla...moge polecic Lacalut activ, wprawdzie jest to pasta na krwawiace dziasla i paradontoze ale moim zdaniem swietnie o nie dba (zachwalaja ja bardzo pacjenci z apteki w ktorej pracuje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez wyrywałam 4 u chirurga szczekowego:-), jakoś tak bezpieczniej sie czułam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moj chirurg mi spiewal az sie fajnie wyrywalo :) choć przed wejsciem do gabinetu bylam przerazona. A teraz mam ten striping na kazdej wyzycie i juz nie jest tak fajnie bo to strasznie dlugo trwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, aparatki! aparatka z wiekszym... - tak, jestem na wyspach a orto mam w Polsce, dlatego nosze Damona2 - wizyty raz na 3 m-ce wystarczaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
a nie wygodniej było tam jakiegoś znaleźć? pytam bo mnie też to będzie dotyczyć niedługo, a w razie nieprzewidzianych problemów nie chcę na szybko przyjeżdzać na naprawę... w sumie z płytką też trzeba na kontrolki, ale orto powiedziała że co pół roku wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde strasznie przykro mi sie zrobiło , bo nie mam w nikim wparcia w sprawie aparatu Wszyscy uwazaja ze sobie sama problem wymyslilam i nie mam na co pieniedzy wydawac :( :( Dobrez ze Wy jesteście ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie daj sie kamyk! mi tez wszyscy mowia ze mam piekne zabki ale ja wiem ze mam lekka wade ktora mi przeszkadza. Nie sluchaj innych bo to przeciez twoja buzia i twoj wyglad!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyczku, nie przejmuj sie mmoj chłopak powiedział ze po ślubie grosza nie przyłozy do aparatu;-) To ty decydujesz co chcesz zrobić z ząbkami🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tatonka racja chyba z tą krzepliwośią i @ Bo pierwsze badanie robiłam tydzień po @ i wyniki były poza normami, a potem zrobiłam w środku cyklu i było OK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie by sie pzrydał taki chłop co by dołozył - musze chyba zaczac takiego szukac :D bo na rodziców niestety nie moge liczyć Dora ❤️ a nie mozesz najpierw załozyc aparatu a ta szyne na doł miesiac pózniej?? tyle juz czekasz szkoda zeby znowu wszystko sie opóźniło ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora kochana co u Ciebie??, juz pisałam ze strasznie strasznie mi przykro ze jeszcze tyle czasu musisz czekac na aparat🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze usune te przerosty czy coś tam i zakładam na góre:-D, w środe sie umówie na to cos:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×