Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Sunshine to tarfiłas mamy podobny plan leczenia: mam usunac dwie górne czwórki i bede miala przesuwane zeby do tylu a w ramach atrakcji jeszcze zbieg usuniecia migdałków i wizyty u logopedy Juz mialm dosyc chodzenia do ortodontow i sluchania coraz nowych rewelacji, w koncu trezba bylo podjac jakas decyzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mi w ramach utrudnienia dla orto usuneli piatki zamiast czworek, bo byly slabsze. a tylko na gore bedziesz miala tak? metal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uuuu Kamyczku dwie 4:-(, szkoda tych zabków,weź je soebie na pamiątke:-) no ale czego sie nie robi:-), jak dobrze ze ja na górze zostane ze wszystkimi, nie liczac 8, nie bedzie szpar:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa i nie dosc ze te do tyłu to jeszcze szostki siodemki i osemki do przodu. tez tak masz miec? bo mnie o tym poinformowano na ktorejs wizycie:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunshine mi tez orto ciagnie 5,6,7 do przodu:-), chyba tak, a 3 do łuku w miejsce 4:-)a z drugiej strony nie mam szpary po w szkole podstawowej wyrwali mi 6:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja czwórki i piątki mam w takim samym stanie i szybciej bedzie jak usune 4 na rzaie bede nocis aparat na góre ( najprawdopodbniej mieszany od 1 do 3 plastic a dalej metal) co z dołem okaze sie w trakcie SZkoda mi tych zabków bo sa zdrowe ale na dole nie mam juz dwoch zebów i trezba to wyrównać (dobrze ze 8 nie musze wyrywać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słodkich snów Sunshine ja tez juz uciekam, bo jutro trzeba wstac o 6:30:-), buziaki, papa!! Kmyk niech sie przysnia tobie piekne zabeczki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy 6,7,i 8 tez beda przesuwane- mozliwe znajac moje zeby to sie same przesuna , na dole nie mam 5 i 6 i zeby m isie same przesunely bez aparatu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze sie spsulo gupie jedno:/ no nic, łąka jest wieć owce liczyć można:P do jutra:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk to nie takie straszne:-), te 8 ja teraz ciesze sie ze poszły 8 a nie 4 czy 5:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Kochane ❤️ Mówiłyście kiedyś, że po płynie Elmex macie gluty na zębach i aparacie :) Ja właśnie myję zęby pastą Elmex i też zauważam te gluty, hehe. Mam smutną wiadomość: będę musiała przesunąć termin wycisków i zakładania aparatu na maj :-( :-( :-( Moja lekarka jednak kazała mi się zaszczepić od żółtaczki. U mnie na lubelszczyźnie wszystko możliwe, panuje sepsa itp. Założyć aparat zawsze mogę, ale jak się zarażę to potem nie wyleczę się z tego (odpukać). Dlatego lepiej odczekać i wziąźć chociaż 2 szczepionki, bo po nich już działa... Moja ósemka z jednej strony (ta co ma zostać) chyba się wynuża, bo mnie czasem boli, nawet jak dotykam dziąsło. Bardzi chciałabym żeby wyszła i miałabym taką niby siódemkę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gluty gluty:D ja wlasnie dlatego odstawiłam elmex w cholere bo uznalam ze to g**** nie pasta jest:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny powiedzcie jaką paste kupić. Przypominam że za 9 dni zakładam aparat ijuż zaczynam \"zbierać sprzęt\" tzn nici, pasty, szczotki itp. Może mi cos polecicie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katekatee tak naprawdę to mozesz myc tą co zwykle:) ja uzywam jak zawsze blend-a-med complete 7 plus white i jestem z niego bardziej zadowolona niz z przereklamowanego moim zdaniem elmexu, ktory nie dosc ze nie wydajny i te gluty i w ogole...(poza tym elmex nie ma zadnych cząsteczek ścierających i żółkły mi po nim zęby:( )nie robie z mycia zebow jakiegos secjalnego rytuału. postepuje tak samo jak wtedy kiedy nie mialam aparatu :) zreszta moja orto mowila, ze takie lamentowanie z myciem zebow nawet po herbacie to chore jest i ze wcale nie jest potrzebne to raz a dwa ze nawet zaszkodzic moze:P mam znajomego ktory myl zeby tak jak zawsze- rano i wieczorem. po zdjeciu aparatu nei ma ani jednego nowego ubytku i ogolnie cieszy sie slicznymi ząbkami:) ja robię podobnie- myję zeby po glownych posilkach plus czasami dodatkowo jesli zjem cos co mi w aparacie sterczy. ale nauczylam sie jesc tak zeby nic do niego nie wlazilo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa jesli chodzi o szczoteczkę to elektryczna oral-b i juz:) w dodatku koncowki \"ortho\" tez sa przereklamowane i myją gorzej niż zwykle a kosztuja nieporownywalnie wiecej(wyprobowalam obie:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mykę zęby elmexem bez glutów, szczoteczką oral b do apatatów a wieczorem jeszcze takimi specjalnymi cieniutkimi oral b.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie zapomnialam o \"wyciorkach\":) ale nie uzywam ich codziennie bo podobno niszcza szkilwo:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej byłam dzisij zapisac sie na wyrywnie zabków na rejonie , ale powiedziano mi ze to trzeba na chirurgii Sunshine też wyrywałaś na chirurgii???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, ja wyrywałam u mojego dentysty:) zanioslam mu ta karteczke taka z zaznaczonymi zebami do wyrwania i juz. podobno tylko 8 sie na chirurgii usuwa, przynajmniej tak mi sie wydawalo do teraz:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mysałam ze tylko 8 wyrywa sie na chirurgi chyba ze dentystka na rejonie chiała mnie sie pozbyć:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyciorki to te małe \"szczoteczki\" to czyszczenia przestszenie między zębami? Ktoś mi mówił że podobno wybielające pasty powodują odklejanie zamków od aparatu prawda to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sie pytałam orto to mi powiedziała że moge każdej pasty używać nic nie mówiła żeby wybielających nie używać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi tez orto mowila ze kazdej moge uzywac:) i tak po zdjeciu aparatu bede miala pewnie wybielane zeby wiec sie nie stresuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taaa wyciorki to wlasnie to:) mi się jeszcze zamek nie odkleil a wpierdzielam nalogowo m&m\'sy:D wiec chyba i pasta im nie da rady. dentystka mowila ze dobrze naklejony zamek nie ma prawa sie odkleic, ze odklejaja sie te, ktore zostały zle przyklejone, pod ktore wlazł w klej jakiś mini pęcherzyk powietrza czy cos...ja mam chyba przyklejone na wieki, bo gdzie niegdzie nawet mi klej wylazi spod nich(nie zalowala mi orto tego specyfiku:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×