Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

kociulinda- ja lecze ząbki u dr. Pawlaczyk przyjmuje w smochowicach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do osemek, to ja mam wszystkie a bardzo chetnie bym sie pozbyla, bo te na dole sa scisniete i maja kieszonki, ciezko je domyc. Juz sa poplombowane,ale i tak sie psuja :/ Ale orto jest bardzo przeciwna usuwaniu zebow jakichkolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzisiaj mam jeszcze cztery i wszystkie zdrowe, tyle że dwie z nich, dolne muszę usunąć. Jedna wyrosło ociupinkę i to krzywo, zatrzymała się, a druga nie wyszła wcale, ale na zdjęciu widać, że też jest położona, więc wyjścia nie mam. Ich mi właściwie nie szkoada, żal mi za to strasznie dwóch dolnych 4, które też muszę usunąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coz, tu juz dawno byla mowa, jak zagladal ortodonta Romek, ze usuwanie zebow celem leczenia ortodontycznego to absolutna koniecznosc - o ile rozumiem usuniecie osemek, to usuniecie czworek jest naprawde ostatecznoscia. Chodzi o to,ze usmiech sie zaweza, w kacikach ust robia sie czarne \'trojkaciki\', a nawet usta i twarz moga lekko zmienic wyglad (Romek to nazywal \'starczy\' wyglad). Ja widze po swojej buzce - a mam za waskie szczeki,ze gdybym miala usuniete czworki jak chciala moja poprzednia orto, to wygladalabym koszmarnie i dlawila sie jeszcz bardziej. W tej chwili mam Damona2 ktory ma mi rozszerzyc obie szczeki. Zaznaczam,ze wygladam normalnie :D bo tak pisze jakbym miala nie wiem jak paszcze zdeformowana :D Wlasciwie prawie nie widac,ze mam jakakolwiek wade... A zadrutowana jestem kompletnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uciekam i odezwe sie jak juz bede miala separatorki. jestem ciekawa jakie to uczucie buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
hej to nawet u mnie w stolYcy tansze te aparaty są - za kosmetyczny - słyszałam max 2500-2600.. 3200??? szook.. ja dziś po kontrolce - która polegała tylko na zmianie starego gumkowego łańcuszka na nowy, tyle ze teraz ciaśniej - i zęby bolą.. orto twierdzi że luuuuuzik - spokojnie zdejmie mi aparat w okolicach początku wakacji :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się, usunięcie zębów to konieczność, zdaje sobie sprawę w 100%, ale nic na to nie poradzę. Pogadam jutro jeszcze z moją orto na ten temat, ale gdyby była inna możliwość, to powiedziałaby mi o tym. Megara, co do separatorów, to powiem Ci, że to dość dziwne uczucie, ja miałam je dzisiaj zakładane. Mam chyba na ich tle obsesję, bo jak coś jem, to cały czas patrzę czy mam wszystkie :), a jem dzisiaj dużo przed jutrem. Trochę je niestety czuję jak zaciskam zęby, może nie to że to boli, ale czuć że robią swoje. Jak wszystko dobrze pójdzie, to już jutro nie będę ich miała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wyrywania ząbków, ja sie ciesze ze na górze straciłam 8 bo i tak nie było ich jeszcze widac, więc mała strata, 4 lub 5 nie dałabym wyrwac:-), sa zdrowe i nie chciałabym szparek miec,a 8 i tak by nie urosły bo były zatrzymane:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a jak myślicie - ile czasu te szparki po 4 będą zanikać, wiem że to indywidualna sprawa, ale tak orientacyjnie?? Ja nie mam o tym pojęcia, jutro się zapytam, ale może Wy się orientujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra, ja już uciekam, postaram się zajrzeć jutro i zdać Wam relację z moich męk. Jak myślę o tym, to mało mi serducho nie wyskoczy.. 3majcie kciuki, proszę !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość troszkewystraszona
Czesc wszystkim. Ja mam 13 lat mieszkam we Wrocku i byłam wczoraj na 1 wizycie.Wszystko raczej ok. ale najgorsze jest to, ze musze wyrwac 4 ząbki ;( . Jestem zdecydowana na 100% ,ale piszcie mi wrazenia jak ktos miał wyrywane. Dla mnie to jeste wane . Z góry dziekuje:). pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość troszkewystraszona
A i piszcie ile wasze aparaty kosztowały. Moj bedzie kosztował 1200zł za jeden łuk razy 2 no i wizyty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
Kociulinda - o niczym innym nie marzę - tylko zdjąć ten aparat, wybielić ząbki (trzeba odczekać kilka miesięcy) i będzie suuuper :D ja usuwałam 5 do aparatu - w czerwcu 06 - i szpary w zasadzie mam minimalne nadal - po każdek kontrolce inne zęby się do siebie przysuwają a inne odsuwają - ale to max do 1mm te szparki są - i maja się zniwelować zupełnie - mniej więcej teraz - nie ma reguły, ale nie zostaną na pewno na stałe;) troszkę wystraszona - don't worry be happy, nic się nie bój :) mój kosm kosztował 2000za jeden, da się z tym żyć:) ogólnie - dobrze jest;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Don Doggy 24
troszkewystraszona - ja mam aparat kosmetyczny zakładany był dzisiaj i kosztował 1700. (metalowy 1400)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
troszke wystraszona - radze poradzic sie na wszelki wypadek u innego ortodonty. Usuwanie zebow to naprawde ogromna ingerencja w szczeki, czaszke, twarz. Czasem to jest konieczne, ale naprawde rzadko; tu na forum byly dziewczyny, ktore po trzech ortodontow \'zwiedzaly\' zeby nie miec usuwanych zebow, zaprzyjazniony z topikiem ortodonta Romek tez bardzo potepia takie praktyki. Nawet u 30-letnich osob mozna poszerzyc szczeki zeby zrobic miejsce na stloczone zeby - np aparatem Damon albo za pomoca roznych szyn np. heliksow, czy hyraksow. Ja osobiscie znam chlopaka, ktory za trzecim razem trafil na ortodontke, ktoa mu powiedziala,ze absolutnie nie powinien wyrywac czworek. Ma teraz przepiekny usmiech bez wyrywania zebow, tylko troche dluzej nosil aparat. Ja tez mialam miec usuwane czworki, na szczescie zmienilam orto i mimo,ze bylam nastawiona na ich usuwanie, orto sie nie zgodzila. I bardzo sie z tego powodu ciesze, bo mam ciasne szczeki. Gdybym miala usuniete zeby i jeszcze zaciesnione zczeki, to udlawilabym sie wlasnym jezykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
luzik, ja mam kumpelę - która dwa lata chodziła w aparacie, w tym pół roku w hyraxie - hyrax nic a nic nie poszerzył (w widocznym stopniu) szczęki - co wiąże się teraz z ryzykiem rozerwania kości podniebnej w tej częsci niweidocznej dla nas (ona jest technikiem dentystycznym - mniej wiecej zapisuje jak mi to opowaidała). nosiła 2 lata, potem 5 lat reteiner - a teraz wada wraca. ma usuwać 8, poza tym - muszą zbadać (tomografia głowy) gdzie ta kośc po hyraxie się przerwała (jej orto się obwaia, bo miała przypadek - trafił do niej chłopak któremu hyrax rozerwał podniebienie i dlaej - i wypłynął chłopakowi nosem płyn mózgowo-rdzeniowy.. ja się nie znam, ale to musiało być bardzo groźne i nawet się nie dopytywałam co z nim i co jej grozi..:( teraz ma mieć takie "implanciki" - zamiast zamków - ma mieć powwiercane w ząbki (chyba 3) takie "lepki od szpilki" i na tym będzie się trzymał aparat - do nich będzie przykładana siła - drut. kolejne kilka lat naprawiania tego, co ktoś spieprzył robiąc jej krzywdę przy okazji.. dwóch chyba orto nie chciało się podjąć, teraz jakaś babeczka chce spróbować.. tak że nie ma co wychwalać hyraxów i reszty poszerzaczy szczęki, bo jak widać - mogą i one krzydę zrobić (tamta orto która ją leczyła - ogólnie swietna specjalistka podobno....) wiadomo, ze szkoda zdrowę ząbki wyrywać, ale jak trzeba czasami to trzeba..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka z wiekszym - ale Ty masz masakryczne te opowiadania, brrrrrrrrrr... Nie zmienia to faktu, ze wyrywanie zebow bylo do niedawna mocno naduzywane przez ortodontow :/Niektorzy nadal \'lecza\'. Na wszelki warto obskoczyc z trzech ortodontow, bo wyrwanie jest nieodwracalne i zaden implant zeba nie zastapi. Kurcze, ale szkoda, ze sie tu aparatki nie spotykaja, fajnie by bylo sie zobaczyc zadrutowane i z tymi wadami a potem bez aparatow z pieknymi usmiechami... No ale i tak nie jestem w Polsce :/ A e rozne nasze wady juz ustepuja - patrz: aparatka (mi sie wizualnie nic chyba nie zmienilo). A gdzie autorka topiku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mysle ze jakakolwiek intrwencja w obrebie naszych szczek czy to rorszerzanie czy tez wyrywanie niesie za soba prawdopodobienstwo jakis negatywnych konsekwencji wiec dyskusja typu lepsze to czy tamto nie ma sensu Ryzyko zawsze jakies jest i powinnysmy sie wspierac w zwaiaku z tym ze podjelysmy decyzje apropo leczenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
mnie ta jej historia osobiście przeraża... w ogóle to martwią mnie te opinie ludzi którzy już zdjęli, że pomimo noszenia retainera kilka lat, wada im wraca, znów sie krzywią ząbki:( moja orto mówi że zęby całe zycie ewoluują, ale to normalne, i mogą zmieniać położenie, ale nie powinny (co nie znaczy ze nie) wrócić znów do "przed aparatem".. dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
Kamyk - czy to ty wklejałaś kiedyś link do takiego "internetowego pamiętnika" laski która miała hyraxy na górę i dół??? jełsi tak - to czy mozesz jeszcze raz? obiecałam ze komuś pokażę... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
dziękuję :) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny,czy wiecie moze gdzie kupic takie specjalne koncowki do szczoteczek elektrycznych,zeby czyscic pomiedzy lukami?wiem ze sa ale ciezko dostac moze wiecie gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam u orto i niestety bez usuwania 4 nie da rady. Ale w nocy separatory dały mi popalić, bolały mnie wszystkie zęby, rwały jak cholera, a domyślam się że to pikuś w porównaniu do pierwszych dni z aparatem. Dzisiaj orto zdjęła mi je, założyła pierścienie - siedziałam cały czas ze łzami w oczach, 4 sztuki, wzięła wyciski z pierścieniami, potem zdjęła je i założyła ponownie separatory. Wszystko poszło do pracowni, więc kolejny krok do przodu za mną :). No a za 2h z kawałkiem wyruszam na jeszcze większe męki, 8 :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buuujda
za caly kosmetyczny 1700? w takich cenach sa kompozytowe aparaty, nie sa w pelni z porcelany,chociaz na pierwszy rzut oka tak wygladaja 1500 zl roznicy to lekka przesada ;) ktos napisal ze wlasnie za 1700 ma :p hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×