Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Hej, Kewciu:-), są juz fotki??, przyzwyczaiłas sie do kolorków??, ja mam jutro wizyte i tez sie pochwale nowymi gumeczkami:-) mała lenka, jak sie wyprostuja ząbki to poźniej mniej boli, mnie dół po wizytach juz mniej boli niż na poczatku, chociaz obawiam sie ze jutro dostane łańcuszek a wtedy bardzo boli:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej 🌻 witam po swietach :D jutro w koncu wybieram się na wyrywanie zebów i mam malego stracha brrrrrrr trzymajcie kciuki!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
heh, coraz więcej facetów zadrutowanych - fajnie :) mój braciszek (kuzyn) też zakłada - na razie leczy ząbki i szuka dobrego orto :) pewnie jemu założą jak mi zdejmą :) podrzucę mu nasze forum;) zasadniczo - to stałych aparatów się nie podkręca, tylko wymienia łuk na mocniejszy, z większą siła :) aktywuje łuk - uwielbiam jak moja orto to wymawia - taka smieszna wymowe, akcent temu nadaje :) Don Doggy 24 - ja miałam mieć półtora roku a po roku obiecała mi zdjąć:) więc to planowanie leczenia to taki luźny okres - moze będziesz mieć krócej.. a czemu wyrwali ci 6? na nich są pierscienie, na 7 masz założone w związku z tym? pozdrawiam Kamyk - trzymam kciuki zeby nic nie bolało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamycku, bedzie dobrze🌼, a ja ide dzis zakładać to coś co ma rozszerzać ryjek i tez sie boje:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparacik_na_zebach
ja mam 14 lat i mam juz aparat, nosze go z jakies 2 miesiace.... szczerze, to nie nawidze go! po kazdym posilku trzeba myc zeby, ok jesli jestem w domu, ale jak np. w szkole.. ;/ musez potem chodzic i wydlubywac xD ale zycze powodzenia^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej don Doggy - ja jestem z Poznania :) Aparat mam od niecałych trzech tygodni i w piątek czeka mnie wizyta u orto bo zsunęła mi sie jedna gumka. Nie mam pojęcia jak to się stało, bo przecież sa super mocno naciągnięte i nie dało rady z powrotem jej zahaczyć (zsunęła się z jednego haczyka). Myslałam że to nic takiego i da radę do planowej wizyty, ale mam przyjść już teraz to będę miała założone jeszcze gumki, bo okazuje się ze na tylnych zębach nie mam jeszcze wszędzie. Może dowiem się czy są już jakieś efekty bo codziennie patrzę w lustro i na razie nic :( A chciałabym latem już mieć w miarę prostą górę... A jako ciekawostkę mogę wam powiedziec że ojciec do tej pory nie zauważył, że noszę aparat :D Trzymajcie się i miłęgo dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
dziudbdziub a nie dało rady wciągnąć tej gumeczki pensetą? mi kiedyś orto nie dociągnęła w jednym rogu gumki, ale oczywiście pierwsze co jak wyjdę z gabinetu to biegiem do łaienki sprawdzać czym mnie upiększyła, i zauważyłam - wróciłam do gabinetu a ona że na luzaku jakby co w domku bym sobie pensetką naciągnęła ją na ten róg zamka :) dodam że to było na 1 i nie wiem jak ona tego nie zauważyła:P :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MMJ to jest tak z tymi pierścieniami, że mam ich aktualnie 4 (normalnie na szóstkach), ale... moje ósemki i siódemki są tak jakby szerzej od reszty zębów (od szóstek do jedynek) no i te wszystkie zęby trzeba wysunąć w stronę policzków. Nie wiem czy rozumiesz :) No i ma mi założyć pierścienie na siódemki i pociągnąć wszystkie zęby w stronę policzka (rozszerzyć szczękę tak jakby). Zagmatwane to i wcale nie podoba mi się wizja pierścieni na wszystkich szóstkach i siódemkach, ale skoro ma pomóc to niech robi co tam chce :) Dziś właśnie idę na założenie gumek separacyjnych pod te pierścienie. Czeka mnie tygodniowy ból :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh, no właśnie próbowałam sama to poprawić, co rpawda nie pęsetą, ale to jest dwójka, która jest schowana za jedynką i ten zamek jest zupełnie z boku w zakamarku właściwie. Niech tam mi sama to zrobi bo jak urwę to będzie jeszcze gorzej, a przy okazji mi powie czy to dobrze że tak nic efektów nie widać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
ja też miałam taką schowaną 2 :) już się ie ukrywa:) może nie kombinuj, chociaż ja z ciekawosci bym nie wytrzymała.. a jak się zerwie to nową założą :) mi tą schowaną 2 na początku podpinała drucikiem żeby wyszła do przodu, dopiero jak był a juz w łuku (nadal trochę krzywo) to podpięła ją gumką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wróciłam o orto. Zakładała mi te nieszczęsne gumki separacyjne. No i przez to że mam wszystkie zęby (łącznie z ósemkami) to było tak ciasno, że poraniła mi dziąsła, wewnętrzną część policzków i podniebienie. Tak mocno naciągała te gumki i wciskała na siłę między zęby (a gumek do wciśnięcia było 8). Napiszcie mi co jest dobre na rany w buzi? Macie jakieś sprawdzone sposoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Don Doggy 24
aparatka z większym stażem - witaj pierścienie mam założone na 7. wyrwane miałem dlatego że akurat 6 miałem popsute a 5 zdrowe więc lepiel było wyrwać 6.a powiedz mi ty jaki masz aparat bo ja jutro zakładam porcelanowy i czy ząbki się myje normalnie czy trzeba uważać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej No i stało sie - nie mam juz dwoch zebów Wygladam masakrycznie :/ Kolezanka sie ze mnie smieje ze jestem jakas masochistka bo sie ciesze z tego ze jestem szczerbata Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
Kamyk - ja miałam dwie 5 usuwane razem.. mały wampirek był jak się uśmiechałam, na szczęscie ogólnie nie było widać..:) w samym środu sesji - było strasznie upalnie, sesja, coś mi się robiło w jednej dziurze, no masakra... poszłam do nich, przedmuchali to i kazali przepłukiwać eludrilem.. dobrze ze wyrywasz teraz - bo jest zimno.. Don Doggy - ja mam kosmetyczny aparat z zamkami plastikowymi, zasadniczo jem wszystko (z wyjątkiem chińszczyzny-zakaz, i jagód we wszelkiej postaci), nie mogę sobie odmówić czerwonego winka i niestety widać to na aparacie :) ale ogólnie wszystko jest z aparatem ok, żuję w nim gumę, jem wszystko co chcę. właśnie dziś muszę się najeść bo jutro kontrolka i znów będę tydzień na ketonalu żyć..:( może mi powie wreszcie czy już na pewno zdejmie mi w czerwcu czy jeszcze nie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam usuwane dwie 4 i strasznie to widać ale minelo dopiero dwie godziny od wyrwania wiec pewnie dlatego Juz wziełam ketonal bo z jednym zebem byly kłopoty a wole nie cierpiec niestety chirurg zostawila mi za dlugie szwy i musze je jakos skrócic :( po jakim czasie aparatko a wiekszym.... zjadłaś pierwszy posiłek ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
miaław usuwane jakoś o 15 a posiłek pierwszy - następnego dnia.... mi to prawie dwa dni krwawiło z jednej dziury, druga się swietnie zabliźniła.. bolało i w ogóle nieciekawie... ale poszłam do nich i już potem było ok. a jeść można (tak chirurg przy okazji dłutowania 8 mówił) już po 2 godz (przede wszystkim musi zejść znieczulenie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :). Jutro idę do ortodonty i poznam szczegóły mojego leczenia, zapadnie decyzja czy będzie leczenie operacyjne :(, czy aparatem :), 3majcie kciuki, by jednak był aparat. No a w piątek popołudniu idę usunąć dolną zatrzymaną, krzywą 8, domyślam się, że nie będzie fajnie, ale nie ucieknę spod gabinetu. Dziewczyny, jak myślicie - dam radę w sobotę wysiedzieć 12 godzin na uczelni?, bo pechowo mam akurat zjazd. Może macie jakieś rady, jako już doświadczone..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość denis-krzywy-zgryz
hello:) kamyk22 a bolało cie cos podczas zabiegu?opisz jak to wygladało, ja tez wkrotce usuwam:) znieczulenie w podniebienie i nic sie nie czuje czy niekoniecznie? aha a twarz napuchnieta? moja dentystka nie hcce mi dwoch na raz usunac a zaluję bo mialabym z glowy, eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HELLO:-) Kamyk gratulacje:-)🌼, wzielas sobie ząbki na pamietke:-)?? Aparatka z większym stazem to Ty po kontrolach jesz ketonal??, Dlaczego, tak mocno boli ryjek? Miałam dzis wizyte i nie mam jeszcze tego na rozszerzanie:-D, mam spręzynke i fajne gumeczki błękitno - zielone:-), i jakis taki przeplatany cienki drucik na czterech ząbkach:-), ale po co on jest to nie wiem:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
aparatka - mnie masakrycznie bolą zęby po kontrolkach... a nie lubię cierpieć tak, więc ketonal łykam.. dobrze ze już bliżej niż dalej...:) usuwanie 4 czy tak ja miałam 5 nie boli, nie puchnie się ani nic - jeśli się dobrze goi itd. boli potem - dziury, ale to po każdym tak jest (u mnie obowiązkowo po kazdym:) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
porzypomniało mi się jak wracałam z tego usuwania 5..:) z warszawskeij ochoty na ursynów... hihi - z buźką wypchaną tamponami jak buldog:) facet mi w tramwaju miejsce ustąpił, potem w metrze to samo - musiałam naprawdę nieźle wyglądać:D a w domku dopiero zauważyłam krew w kącikach ust - i te tampony wpakowane na ścisk do buźki.. ciekawy to musiał być widok :D (jak ten kot co łapał ptaszka Tweety i go do paszczy pakował :D:D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Don Doggy 24
więc jutro o 9 będę miał zakładany aparacik.zje..... bo mogłem założyć tak z 3 lata wcześniej. ale trudno moja strata.bólu się nie boję,tylko martwi mnie jak dziewczyny będą na niego reagować. dziubdziub - z jakiej dzielnicy jesteś ja z WILDY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie tez bolą, ale lekko raz było porządnie jak dostałam łańcuszek:-)wtedy to bolało bardzo, teraz boli jeden ząb, ten na którym zaczepiona jest sprezyna:-) Z tym puchnieciem po wyrwaniu to różnie bywa, chyba kazdy inaczej to znosi, ja nawet po tym wyrywaniu 8 nie byłam opuchnieta:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moim zdaniem to
przyszła... wg mnie to kiepski pomysl następnego dnia iśc na zajęcia i to na tak dlugo, nie dasz rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich! Dlugo nie pisalam, bylam w Polsce na Swieta i zakladanie dolu. Wszystko sie szczesliwie zakonczylo - na razie nie mam zadnych szyn i innych rozszerzaczy. Na gorze orto nie wymienila drucika, na dole zalozyla kolejnego Damona2. Harmonijka z jedynek i dwojek, ktora mi sie zrobila w lutym (po miesiacu noszenia aparatu na gorze) wyprostowala mi sie w jedna noc. Boli mnie paszcza, ten dol naprawde mialam bardzo waski, wiec teraz zeby \'pracuja\' w strone łuku wyznaczonego przez drucik. Mozliwe,ze ekspanderow zadnych nie bedzie, bo faktycznie Damon daje sobie dobrze rade bez wspomagania. Czyli \'gudnius\',ze dol troszke moze gore dogoni i sie bedzie lepiej paszcza skladac, bo nie bedzie takiej roznicy miedzy waskim dolem a szeroka gora. Na dodatek jestem superzadowolona, bo orto mi zrobila (nie pamietam nazwy) takie jakby przedluzenie szostek,ze nie opieram paszczy przypadkowo i nie wykrzywiam sobie np siekaczy siekaczami, czy nie wykrzywiam przedtrzonowcow poprzez zly zgryz. Najdziwniejsze to,ze jest mi z tym superwygodnie, lepiej mi sie oddycha (choc dol jeszcze ciasny) i niedlugo juz czuje,ze sie wreszcie niedlugo dobrze szczeki zloza (na razie to bardziej sie opiera wszystko na jednej szostce tylko,ale bedzie na dwoch jak sie dol rozszerzy troszke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coz jeszcze... Schudlam, bo do tej pory boli dol no i strasznie mnie drapie aparat w policzek (mnostwo wosku zuzylam i zanosi sie , ze niepredko z niego zrezygnuje, to juz tydzien!!). W Polsce bylo cudownie, \'obskoczylam\' przyjaciol i znajomych, bylam na Kocura koncercie gdzie mnie gonil 3 razy po sali a za nim fani do autografow i zdjec ;) Poza tym z Kocurem jednak koniec... Nie wiem jak sie stalo,ze nie pojechalam z nim w kawalek trasy,ze nie zostalam z nim w jednym miescie w hotelu, ze w ogole bylam cnotka-niewydymka ;) On chyba kogos ma... Wpakowal sie w cos i nie umial wybrnac... Jest od niej zalezny, a ja przypadkowo to odkrylam i coz.. odwrocilam sie na piecie i zupelnie sie z nim nie kontaktuje... Twierdzi,ze musze poznac prawde, probowal dzwonic, smsowac, umawiac sie... Odpuscilam. Dostalam sms-a,ze ma napisac do mnie maila, ktory wzystko wyjasni, ale wlasciwie nie ma co wyjasniac. Nie interesuje mnie,czy zbladzil, czy wpadl w jakas sytuacje. Nie wiem,czemu on sie jeszcze za mna ugania. Odkad mnie zna zachowuje sie jakby zyc beze mnie nie mogl, ale moze ma tak samo wobec tamtej? Brak slow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
Kociulinda - :(:(:( nie daj, walcz o siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SUNSHINE23+11
Kociulinda małpiszonie dawno Cie nie bylo:) Kamycek-to po wyrywaniu czworek zaklada sie szwy tez? ja nic nie mialam takiego po piatkach:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kociulinda 🌻 ❤️ to przykre ze w polsce nie spotkały sie tylko same dobre rzeczy:( Trzymaj sie dzielnie i idz do przodu !!!!!!!!!!!!!! Denis-krzywy-zgryz ja mialam od razu dwa zabki rwane u chirurga -dostałam w 4 miejsca znieczulenie i nic nie bolalo, tylko troche ciagło przy wyrywaniu. przy jednym zabku byly jakies komplikacje i duzo dłubania ale nic nie czułam, nic tez nie widzialm bo mialam zamkniete oczy pózniej napakowali mi mase wcików do ust i wygladałam jak buldog, rany krwawily jakies 2 godz na razie nic nie boli - ale wzielam ketonal i zamiast zimnych okładów wcinam lody :D niestety zabbków nie zabrałam bo przywiezli pacjenta karetka i szybko zostalam odesłana a poza tym mialam zapchana buzie i nie mialm jak poprosic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×