Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

sunshine no tez sie zdziwilam ze załozyli mi szwy, niestety nie mialam jak protestowac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strasznie mnie bola zeby na zalozonych gumeczkach, przed aparatem wy tez tak mialyscie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kociulinda, trzymaj sie ryjeczku🌼, ciesze sie ze bedzie dobrze z zabkami moze juz bedziesz spokojniej spała:-) Kamyk, ja jak mi tylko wyciągneli 8 to jeszcze nie zaszyta mówiłam zeby zapakowali mi ząbek;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nusienka - ja tak mialam z dolem, z gora bylo zupelnie bez bolu... Dziekuje za slowa otuchy... Widze,ze on sie dobija do mnie na GG, ale o czym mam rozmawiac... Mialabym traume, gdybym z nim spedzila pare nocek, a pozniej by sie wydalo, co sie wydalo... Nie rozumiem o co w tym wszystkim chodzi, wydawal sie na maksa zakochany we mnie - nawet kumpela,ktora byla ze mna na koncercie mowila,ze facet mial serduszka w oczach i nie mogl wzroku ode mnie oderwac... Nie wiem po co on o mnie jeszcze walczy; on nie moze sie z nia tak, ot pozegnac, bo moglby miec przez to bardzo duze klopoty. Ale sam sie w taki uklad wpakowal... Jest wiele rzeczy o ktorych nie wiem i szczerze mowiac - teraz wole nie wiedziec. Boje sie jego maila - chyba lepiej zeby go nie pisal. Ogolnie jednak chyba odczuwam ulge,ze koniec krecenia i troche obaw, czy dam rade mu sie dalej oprzec, bo go kocham i znam jego upor zeby byc ze mna... Coz - zycie... A co do aparatu na dole - nie moge funkcjonowac bez wosku juz tydzien, ile to moze jeszcze trwac? I czy po zmianie drucika aparat znowu obciera,czy tylko na poczatku, po zalozeniu aparatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kociulinda mi jak założyli góre to tez jakos nie mogłam sie przyzwyczaic, wydawała mi sie bardziej upierdliwa niż dół, a dlaczego drapie to nie mam pojecia, ale wiesz ze to przejdzie, moze odstaw wosk, pomeczysz sie dzien lub dwa i buźka sama sie przystosuje:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka - se ne da, bo juz mialam policzki do krwi poobcierane, masakra... Gora byla bezproblemowa, zero bolu, jeden pierscien minimalnie obcieral, ale 2 dni wosk kladlam i bylo juz spoko. A dol jest nie do przejscia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to może sachol, albo szałwią płucz, nie wiem nie miałam tak nigdy, to nie pomoge, moze taka buźke masz wrażliwą, zajdz do apteki musi coś byc na takie ranki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sachol mam, ale to ten aparat ma takie ostre krawedzie... Mam ochote go potraktowac pilniczkiem do paznokci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale tak patrze na fotke najnowsza - pieknie zabki sie aparatce wyprostowaly! I mimo to musisz miec ten costam helix?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie mam pojecia co robić, pilować, ee chyba nie;-) Wysłałam Ci maila, juz bez sterczacej jedynki:-), chyba wyslałam, jzu nie pamietam komu wysylałam a komu nie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość up up up up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszła aparatko - ja nawet ze zdrowymi zębami wszystkimi nie byłam w stanie wysiedzieć 12 godzin na wykładach, więc po wyrywaniu tym bardziej jest to niemożliwe :) Chyba że masz faktycznie coś czego absolutnie nie możesz opuścić. Don Doggy - ja blisko bo Łazarz :) chociaż przez 6 lat mieszkałam na Wildzie, a przez większość życia na Starym Mieście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziubdziub, dziękuję za odpowiedź. Ja ze zdrowymi zawsze też ledwo siedziałam :) i w tamtym semestrze mogłam sobie pozwolić na małe wagary z niektorych zajęć, zaś w tym niestety muszę chodzić na wszystkie, choć w sobotę coś czarno widzę moją obecność, nie mówiąc już o aktywności, tym bardziej, że dzisiaj dowiedziałam się, że czeka mnie usunięcie nie jednej a dwóch 8, więc masakra będzie jeszcze większa :(. Dzisiaj byłam u orto i założyła mi separatory, z czego się bardzo cieszę, bo zawsze to o jeden krok do przodu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Don Doggy 24
Witam was aparatki od dziś jestem zadrutowany. aparacik nawet mi się podoba gdyż prawie go niewidać.teraz mnie czeka 2 lata noszenia ale spoko dam radę .ryjek narazie nie boli. życzę miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich:) widzę ze forum cały czas żyje:) fajnie fajnie:) ja jestem po wyrwaniu dolnej 5 i za tydzień będę pewnie już nosiła aparat na dol:D moja szczeka sie rozszerza na gorze dzięki temu czemuś co mam zalożne na podniebieniu:D ja po wyrwaniu zębów w ogóle nie spuchłam, ale myślę,że to kazdy musi indywidualnie na to spojrzeć:) Najgorszy na razie jest fakt,ze na gorze \"idą\" mi 8...:( Powiedzcie czy do aparatu konieczne jest ich usuniecie? Do mojej orto wybieram sie w ta sobotę i zobaczymy co na to wszystko powie:) aha a do poobcieranych policzków używam Dentoseptu- takiego gęstego płynu- i nawet pomaga i goi ranki:) Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Don Doggy 24 ---> co sie martwisz:) pomyśl jak będą fajnie wyglądały twoje ząbki jak już zdejmiesz aparat;D ;D Ja sie ciesze ,ze będę nosić i już sie doczekać nie mogę:D A dzięki wszystkim z tego forum utwierdzam sie codziennie w tym,ze podjęłam sluszna decyzje:D Dzieki Dorotko za forum:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
don doggy i dziubdziub ja tez jestem z poznania. tzn z okolic(do poznania mam 3 km) dzis ustalilam date zalozenia aparatu jest to 23.04. bardzo sie ciesze a zarazem boje :\\ Podtrzymuje mnie mysl ze to dobra decyzja i za dwa lata bede miec sliczny usmiech . Pozdrawiam was serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Don Doggy 24
megara - nie bój się nie ma czego ból jest do zniesienia.tylko napisz jaki będziesz mieć aparat ja mam kosmetyczny kosztował mnie 1700zł.a orto mi powiedziała że można jeść wszystko z wyjądkiem rzeczy twardych. więc dasz radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
don doggy- ja zakladam metalowy. nie trzeba bylo wyryac ząbków moja orto powiedziala ze zawsze mozna wyrwac a my bedziemy probowac uratowac moje zdrowe czworki :) za pol roku zakladam na dol. za tydzien w poniedzialek wlozy separatorki a za dwa aparat. kurcze nie moge uwiezyc ze to juz niedlugo. jakos to do mnie chyba nie dociera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielony całkowicie
Zielony jestem w tej materii, prosze napiszcie jak wyglądają pierścienie w aparacie i które to są. Może macie jakiegoś linka? Głupie pytanie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Don Doggy 24
megara- aparat metalowy ile kosztuje tam u ciebie. ja seperatorów nie miałem tylko odrazu miałem montowane pierścienie u mnie aparat metalowy kosztuje 1400 zł a skoro mam nosić przez ok 2-2,5 roku to wolałem założyć kosmetyczny . PS ILE MASZ LATEK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megara, zazdroszczę Tobie, że już wiesz kiedy będziesz miała aparat, a najbardziej tego, że zachowasz wszystkie ząbki. Ja oprócz dwóch 8 mam do wyrwania jeszcze dwie dolne 4, co mnie trochę martwi, ale i tak skaczę z radości, że w ogóle da się coś ze mną zrobić. Ja najpierw będę miała aparat, a potem - przy osiągnięciu już pewnego etapu leczenia operację, no chyba, że zadowolę się tym co do tego momentu się poprawi. Czas pokaże.. Jutro idę do orto i będę miała zakładane pierścienie, co mnie też cieszy. Umieram ze strachu przed tymi 8, jak pomyślę, to już dzisiaj mam łzy w oczach :(, a co to będzie jutro :(, a idę dopiero na 15 więc pół dnia będę oczekiwać.. ZAŁAMKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka właśnie wróciłam z kontroli miałam wymieniany drut 14 na 16 i mam już założone separatory a aparat na dół będę mieć 11 maja wszyscy mówią że po kontrolach bolą zęby a mnie bolało tylko przy zakładaniu gumek i teraz po 4 godzinach jakoś nic mnie jeszcze nie boli dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
don doggy - u mnie metalowy kosztuje 2000 a kosmetyczny 3200 wiec troche mnie zszokowalo ze ty tylko tyle placisz... tez chcialam kosmetyczny ale cena mnie przerazila bo za cene jednego łuku porcelanowego mam dwa łuki metalowe. a ze bardziej go bedzie widac nie przeszkadza mi to. juz sie przyzwyczailam do tej mysli. :) p.s. latek mam 28 przyszla aparatko - ja tez sie ciesze ze juz jest termin i jeszcze do mnie nie dociera ze to juz a tak niedawno w sumie zaczelam to planowac. juz za tydzien separatorki a za dwa tygodnie witaj aparaciku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Don Doggy 24
megara - skąd jesteś że tam takie ceny zobacz sobie na tym forum jakie wiara podaje ceny. a jeżeli jeszcze nie masz założonego to radzę poszukać innego otro. a do poznania masz blisko a tu jest tego masa więc lepiej się popytaj jakie mają ceny inni orto (2000 metalowy,3200 kosmetyczny to są bardzo wysokie ceny) ja robię aparat na wildzie haha mam blisko ale jakbyłem u 2 orto to ceny tam różniły się o jakieś 300 zł. więc radzę zmienić orto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie chce zmieniac orto . nie chce isc do pierwszego lepszego tylko dlatego ze jest taniej. namiary mam z polecenia i wiem ze robi dobrze i uzywa dobrego materialu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ja tez z Poznania,ale za granica siedze... Megara - mozesz mi powiedziec u kogo zabki prastujesz? Moze mamy ta sama orto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak gdybym od razu trafiła do tej orto, to pewnie też już bym znała termin założenia, ale wytrzymałam tyle lat, więc i te pare tygodni dam radę. Widocznie tak miało być. Ja u siebie za metalowy płacę 1400zł. za łuk, a o kosmetyczny się nawet nie pytałam, bo po leczeniu i usuwaniu jutrzejszych 8 (za dwie 500-600 zł.) nie będzie mnie na niego stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×