Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość Justa 01
Mam prośbę jeśli ktoś jest z N.Sacza i moze mi polecic ortodonte ktory sie naprawde sprawdza to podajcie namiary bo ja mam juz totalny metlik.... Błagam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa 01 ja własciwie nie znam zadnej opinii dr Soni Niwickiej Włodek i nie znam rynku sadeckiego co do ortodontów. Ale jak narazie nie narzekam (odpukac)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa 01
Annica Dzięki za info:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa 01 spoko i odezwij sie jak juz zdecydujesz co i jak...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa 01
Napewno się odezwę:) 3 mam kciuki i dopinguję do działania:) wszystkie forumowiczki!!! niedługo do Was dołącze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też już sie zabieram za robienie fotki... przedwczoraj właśnie zauwazylam, ze zrobiła mi sie mała przerwa między jedynkami;/ .... a i odrazu ostrzegam... ta żółć jebie po oczach;pp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahh.. baterie rozładowane w aparcie... podłacze go na noc a dziś może sprobuje telefonem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość extazka
czy wam tez tak odlatuja zamki w aparacie??bo mi juz 3 raz juz mnie to wkurza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extazko :) widzę, że nikt Ci nie chce odpowiedzieć na Twoje pytanie, a widzę że jesteś baaaardzo ciekawa jak to u nas jest, więc Ci odpowiem ja :) ponieważ jestem na tym forum już troszkę i z dużym prawdopodobieństwem mogę odpowiedzieć za Stałe Bywalczynie Forum :) Otóż NIE, nie odpadają nam zamki (mi wogóle nie odpadają), a przynajmniej nie tak często, by stało się to niepokojącym zdarzeniem :) mam nadzieję, że wyczerpałam Twą ciekawość, a jeżeli ktoś się z moim zdaniem nie zgadza, niech odpisze :) brak odezwy uznajmy extazko jako zgodę z moim stwierdzeniem :) ps. możliwe powody częstego odpadania zamków: 1. gryziesz nieprawidłowo narażając zamki na uszkodzenie 2. słaby klej 3. nierówna powierzchnia zęba (ja miałam trochę piłowaną powierzchnię, bo w trakcie zakładania pierwszych gumek jeden zamek odpadł. teraz jest już ok) 4. kombinacja wszystkich powyższych 5. coś o czym nie wiem :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anicca wiesz co nie mam pojęcia ile u mojej orto kosztuje kosmetyczny :P Wizyty średnio co 1,5 m-ca , najbliższą mam na bodajże 9 czy 10 września. Za wizyty jak dotąd nie płaciłam w ogóle. Przy wymianie łuku z tego co słyszałam to mam zapłacić 100 zł. Moim zdaniem nie jest to dużo biorąc pod uwagę to, że nie płace za zwykłe kontrolne wizyty :) A Anicca nie orientujesz się czy płaci się za przyklejenie zamka jeśli się poluzował? P.s. Już mam dość moim zielono-niebieskich gumeczek :P Mam nadzieję, że przy kolejnej wizycie (wrzesień :/) orto mi wymieni gumki :P Chcę teraz pomarańczowo-żółte :) Jak nie będzie to chyba wezmę różowo-niebieskie. :P Anicca jakie masz gumeczki ?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiBi --> w naszych stopkach (czyli pod treścią postu) staramy się umieszczać dane, które zaspokoją częściowo naszą ciekawość nie zajmując forum pytaniami. Anicca ma link do zdjęcia aparatu, gdzie widać dokładnie (jak klikniesz na foto, to się powiększy), że ma gumki w kolorze kości słoniowej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MagdaG
Mam nadzieje ze w niedalekiej przyszlosci postrasze was moim zdjeciem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja sie siebie nie wstydze i choc nie wyszlam za dobrze na tej fotce to dołaczam siebie hehe z aparacikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodałam... narazie telefon bo aparat sie ładuje.... uwaga! straszy;p przynajmniej mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza_87
hej wszystkim :) od jakis dwoch miesiecy ogladam uwaznie cale forum.. w przyszlym tygodniu bede miala zakaldany aparat na zaeby razem z rozszerzaczem szczeki;/ nie wiem co to znaczy , ale wiem, ze bedzie bol.. Czy ktos wie cos o tym rozszerzaczu podniebienia? Dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry 🌼 Kaja989 --> nie wiem jak dużą miałaś wadę przed założeniem aparatu, ale widzę, że już bardzo ładnie się wszystko wyprostowało. mam nadzieję, że u mnie po 4 miesiącach też będzie wszystko w porządku :) bo jak na razie nie widzę efektu, czasem patrzę na wycisk i porównuję, a mój chłopak się śmieje :) w sumie to dopiero (i aż) miesiąc noszę, więc jeszcze poczekam na efekty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zęby miałam podobne jak mam... u mnie najwiekszym chyba problemem jest prawa górna 3, która nie miała miejsca i jest za wysoko, jeszcze jest niestety nie podłaczona do łuku;/ ala mam nadzieje, że już na wizycie która mam za 9 dni, mi ą podłaczy. Na tym zdjeciu tego nie widać... troche może na tym dolnym widać, że kolo prawej( na zdjeciu lewej) dwójki nastepny zab jest wyzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka, nie wchodzilam przez dwa dni i lekture trzeba bylo przeczytac :D wlasnie dzisiaj zalozylam aparat,tak jak pisalam ;) ale narazie nie mam jak robic zdjec,bo cyfrowke zostawilam u kolegi :P ale jak zauwazylam po waszych fotkach, mam bardzo podobny (chyba taki sam :P ) do APARATKI Z WIEKSZYM STAZEM :) i zaraz zmienie stopke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stopka juz zmieniona :D wraz z aparatem, pojawilo sie kilka pytan o obaw,wiec pytam: 1.jak uzywac wosku (ile go nakladac i czym)? 2.podraznilam sobie dziaslo, ale na dole (czy to mozliewie skoro na dole jeszcze nie mam aparatu? :o ) 3.czy wosk widac na kosmetycznym przezroczystym aparacie? 4.jak tez macie taki luk przymocowany pod podniebieniem, ktory jest przymocowany do tylnich zabkow (u mnie do szostek) ? i jak on sie nazywa (czy to jakies \'sruby\' czy co?) 5.czy plyn jest konieczny czy wystarczy tylko co mam, czyli szczoteczka do zebow - jedna elektryczna, druga ortodontyczna (taka malutka do czyszczenia pod lukiem)? 6.zostalo mi troche kleju na zabkach pod aparatem-czy on sam zejdzie po umyciu zabkow,czy moge go sama zeskrobac? :P to chyba wszystko... NARAZIE :P bede wdzieczna jak ktos mi odpowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też miałam ten łuk... ale tylko 2 miesiące... już mi go zdjeła;] ale nie mam pojecia do czegoon służył...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka-ja 1. ja go przyklejam, udziubuje kawałek i naklejam ale nie zawsze to wychodzi, pozatym czasem mozna go zjesc bo sie moze odkleic, i przy myciu zebów sie odkleja 2. skoro sobie podrazniłas to widocznie mozliwe mnie czasem kluje drut z tyłu, albo obcieraja troche zamki, a rano jak sie obudze mam wrazenie jak by mi sie aparat wpił w policzka hehe i:) 3. na metalowym aparacie go widac niestety , na kosmetycznym nie wiem ale bedzie to pewnie wygladało jak resztki jedzenia ;) 4. niestety nie wiem o co ci chodzi, ja do 6stek mam jedynie domocowane pierscienie które okrazaja cały zabek 5. plyn sie przydaje a najlepiej taki dla osób z aparatem 6. klej nie zejdzie i go nie dziub bo jeszce ci zamek odpadnie, a czy oro moze ci z nim cos zrobic nie wiem bo jak widac mam krótko aparacik mama nadzieje ze pomoglam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka - czekam na foto bliźniaczego aparaciku :) wosku nie widać - ja miałam przezroczysty, to nie było widać, ale widziałam różne, truskawkowe, malinowe - różowawe, jagodowe - fioltowawe itp. nakładasz palcami - mi chłopak zawsze przyklejał bo mam długie paznokcie i nie dawałam rady takie malusie kuleczki przyklejać (ja na poszczególne zamki przyklejałam jak mnie drapały):). płyn nie jest konieczny, ja kupiłam płyn jak mi zaczłęy obniżać się dziąsła - żeby je trochę wzmocnić. no i chyba tyle:) jeśli masz taki jak mój aparat ze stopów plastiku, to uważaj z czerwon winkie :) jedno to luzik, ale jedno co tydzień i mój aparat trochę sobie kolorku przywłaszczył;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza_87
Hej:) Powiedzcie mi, czy wiecie cos na temat rozszerzacza szczeki8... 9 sierpnia mam zakaladany aparat razem z rozszezrzaczem szczeki.. Pomozcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza_87
aparatka-> a gdzie moge znalezc jej wypowiedzi.. bo szukalam , ale nie moge ngdzie sie dokopac... Wlasnie nie wiem czy chodzi o hyrax czy nie, bo mi orto nie powiedziala dokladnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza_87
Dobra, znalazlam Jej wypowiedzi.. Strasznie sie boje, bo mnie orto nic nie pwoiedziala, ze to bedzie kosztowac- wiec raczej to nie bedzie hyrax.. Na dodatek zaklada mi to rownoczesnie z aparatem.. wiec juz sama nie wiem... Jescze! wyrywalam dolna 7`emke, bo mialam dziurke i dentystka tam mi zacharatala dziaslo, ze od piatku jesc nie moge..;/ Zyc nie umierac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×