Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

aparatka.... ojej sliczne masz te zabki :) normalnie az sie chce tak cierpiec dla efektu koncowego :) a ile nosilas aparata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a juz widze ile :) w sumie roczek to nie dlugo, moj czas przewidywalny to od 1,5 do 2 lat a pozniej jeszcze min 1 rok z plytka retencyjna czy jakos tak bo podobno moja wada lubi powracac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peppa - no ja bym próbowała pogadać z nią, może da się troszkę ten nacisk zmniejszyć.. chociaż jeśłi ci to tak bardzo nie przeszkadza.. Neni - no właśnie, rok nosiłam a teraz po 3 miesiacach od zjęcia coś mi się zaczyna przesuwać niefajnie :o idę jutro do orto na kontrolę z tym, może w płytce retencyjnej coś \"podkręci\" i to się zatrzyma.. tylko ciekawe co będzie jak przestanę nosić płytkę.. jeśli Ty masz nosić ,5-2 lata aparat, to tyle samo MINIMUM nosi się płytkę retencyjną.. ale to już jest pikuś :) myślałam, że będę zapominać ją zakładać, a teraz budzę się jak przysnę po parunastu minutach jak nie założę na noc :) na imprezy jak chodzę i mam spać u kogoś to też biorę i zakładam - luzik :) tylko mogłoby działać!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka nie dobijaj mnie bo jesli sie okaze ze po 2 latach meczarni z aparatem moje zeby znow zaczna sie krzywic to chyba skocze z mostu :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lenka - ooo fajnie, że pokazałaś zielone gumeczki. śliczne są:D a jakie masz zarąbiste zęby!:P ile Ty już aparat nosisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rockmanka
Mam 13 lat i mam mieć za 2 tygodnie zakladany stały aparat porcelanowy na górną szczękę na ok. 1 rok. Miałam już wyrwane cztery czwórki, strasznie się bałam ale nie było czego tylko troche bolał zastrzyk ale potem juz nic nie czułam tylko się dziwiłam ze tak szybko poszło. Trochę się boję tego bólu po założeniu aparatu, ale u mnie to będzię chyba tylko na początku bo nie mam mieć rozciąganej szczęki tylko naciągnięte dwie trójki bo wyglądam jak wampirek :D mam nadzieję że nie będą sie ze mnie śmiali ale chyba będą bo ja jeszcze nie mam a już się śmieją :( pozdrawiam wszystkich zadrutowanych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała lenka jak tak patrze na foteczke z zabkami twoimi to na twojej to bedzie lewa chyba na 2jce i 3jce widze do gory na zabkach takie lekkie białe to tylko światło?? bo ja mam takie lekko białe na jedynkach czy to sa odwapnienia jakies :( a nawiasem ładne masz ustka tez bym chciała takie pełne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe, to nie sa zameczki :) to sa gumki nie wiem czemu mam po dwie wszedzie, moze tylko po to zeby miec oryginalny aparat :D a wlasnie teraz wrocilam od orto i nie mam juz gumeczek tylko zalozyla mi takie paskudne druciki i taka sprezynke :( a juz chcialam miec ladne fioletowo niebieski gumeczki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lenka ale masz sliczny aparacik.... i te zabki sa boskie :) a powiedz mi czy Ty masz jakis inny aparat ze masz te druciki takie na krzyz? tez bym takie chciala :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rockmanka nie przejmuj sie rówieśnikami, powiedz że aparaty sa teraz trendy i że może sie teraz śmieja ale za to jak go zdejmiesz to jaki bedziesz miała piekny usmiech :D a jak zakładasz kosmetyczny, to doradzała bym ci kolorowe gumeczki mimo ze przeznaczenie tego aparatu jest tez by był zamaskowany, ale z kolorowymi gumeczkami wyglada naprawde slicznie i wyjatkowo:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam zalozone takie sprezynki na zabki zeby mi jesdne sciagac a inne rozsuwac... mieliscie takie cosik? jejku jak to boli, tak dziwnie ciagnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabiness - ja miałam. nawet jak się przypatrzysz mocno to na pierwszym zdjęciu po 2 miesiącach noszenia w mojej stopce zobaczysz sprężynę :) a ktoś pytał Lenkę o przeplatankę - to ściaśnia zęby i jakby w całym procesie przesuwania i prostowania trzyma je \"razem\" - te co są złączone tą przeplatanką. tak więc jak przyjdzie czas to je założą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruszynnnnka gratulacje!! Śliczne ząbki. Dziewczyny..mama mi chce zakładać aparat za granicą, dokładniej w czechach, a ja nie chce!! Nie chce zeby jakiś melepeta zakładał mi aparat, co prawda różnica cenowa jest ogromna, tam za wizyte płaci sie 20 zł.!! A u nas ze 100. Ale ja nie chce za granicą, co wy o tym myślicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Truskaweczka - a co za różnica gdzie i kto ci robi? ważne jaki będzie efekt no i nie ukrywajmy, cena co za chore (sorry) uprzedzenia. myslisz że czech kończył inną stomatologię niż polak? ja robię depilację laserową i choć jestem z warszawy dojeżdżam do łodzi, co też wielu ludziom wydaje się dziwne, a mnie się po prostu bardziej opłaca pojechać do łodzi i zrobić tam.. i gdybym wiedziała, że u mojego faceta pod mistem ortodontka bierze za aparat kosm 1/3 ceny którą zapłaciłam a wizyty 1/4 to też leczyłabym się u niej. przecież to że ma gabinet pod miaset a nie w nie znaczy że leczy gorzej bo jest jakaś zacofana czy coś tam. co za ciemnogród :o podsumowując, bo zaczynam wchodzić na grząski temat bezpodstawnych uprzedzeń - czasami warto słuchać mamy :) dodam jeszcze na zakończenie, że jestem na pewnym topiku o powiększaniu piersi i tam dziewczyny również do czech jeżdżą powięszać ponieważ są tam niższe ceny za TAKĄ samą usługę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć wszystim ! :) dziś dołączyłam do zadutowanych :P Nadal nie moge uwierzyć, że mam apracik ;) Siedziałam u orto 1,5 godz. Troszke mnie bolą tylne ząbki :0 Ale może po paru dniach przejdzie, ale dziwie sie tylko, ze nie założyła mi żadnych gumeczek :/ i na dwie dwójki nie założyła zamków, bo powiedziała że są za krzywe :/ Nie wiem o co jej chodzi przeciez właśnie mają sie wyprostować.... Doradźcie i jak umiecie to wyjaśnijcie mi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może masz taki specjalny bezgumkowy aparat czyli damon a o te zęby nie podłączonymi do łuku to sie nie martw jak aparat zrobi miejsce na nie to takim innym drucikiem orto ci ściągnie ładnie do łuku i będzie po krzyku sorki że nie odpowiedziałam no pytanko do mnie ale prawie całe dnie nie ma mnie w domu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madona
A mi juz coraz lepiej idzie z jedzeniem. To 5 dzien od kiedy mam aparat i juz powoli zapominam o nim. Mnie tez okrutnie ranil ten pierscien z jezyk, wiec zaklejalam te ostra czesc woskiem i bylo cacy:) Jest tylko jeden problem: moje zeby staly sie strasznie wrazliwe na zimno lub goraco. Cokolwiek pije-bol, czy herbata,czy sok z lodowki. nawet jak plucze usta po myciu zebow to wyje z bolu...Tez tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madona - ja a szczęście tak z aparatem nie mam, ale kiedyś miałam strasznie nadwrażliwe zęby, bardzo bolały przy piciu herbaty czy jedzeniu lodów... powiem Ci, że kupiłam sobie Sensodyne, zużyłam 2 tubki i od tamtego czasu jest o wiele lepiej:) także może warto spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madona
Koniecznie po pracy lece do sklepu po sensodyne :) Uwielbiam goraca kawusie, a wiec to chyba jedyne wyjscie. Jeszcze mi sie cos przypomialo...Wiadomo,zabki poleczone, wszystko ok, a od kiedy mam aparat jakos szybciej pojawia sie nieswiezy oddech.Nie wiem czemu, to nie kwestia szorowania,bo szczotkuje solidnie, szczoteczke nosze ze soba wszedzie, bo czesto jadam na miescie. Zanim zalozylam aparat mialam 2 zeby do zaleczenia, a nie mialam tego problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz mi sie zrobilam taka szparka miedzy 5 a 4 ale boli jak skurczybyk.... bardzo sie dziwie ze przez 1 noc taka duza zmiana nastapila... dzisiaj zrobie zdjecia to wrzuce do stopki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\'A powiedzcie mi, jak to jest ze zciąganiem aparatu. Jak to sie robi, przecież ten klej mocno trzyma??? Kurcze, wiem, że to jest to samo, ale mam rodzine w czechach, i nie lubie za bardzo czechów, a poza tym jak się cos stanie, np odklei mi się zamek, albo gumka separacuyjna mi wypadnie to bede jezdziła do czech..? Nie wiem głupie mi się to wydaje. Jeszcze nic pewnego, ale jednak mam nadzieję, że moja mama zgodzi się robić ten aparata po ludzku w polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×