Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

do DON DOGY LECH TO JEBANE KURWY JEDNA AKCJA NA JEDEN MECZ DO PIĘT LEGII NIE DORASTAJĄ ZAJEBANE SKURWYSYNY SZMATY ZASRANE PEDAŁY JEBAC LECHA JEBAĆ WIDZEW LEGIA TO POTĘGA ŻADNE LARWY Z PIERDOLONEGO LECHA IMBECYLE PIERDOLONE jak sie czujesz jak ktoś obraża twój kub?? mam nadzieje że tak jak ja sie poczułam takie sprawy jak obrażanie innych kubów zostaw dla siebie bo na forum każdy może mieć inne zdanie i nie powinniśmy o tym dyskutować sory za przeklentwa ale nie wytrzymałam musiałam wyrównać rachunki a ze mną sie nie zadziera prosze na przyszłość pamiętć!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natalia , niecierpek ja tez miałam takie usta wysuszone i popekane i czerwone kaciki , mnie pomógł taki balsamik do ust \"Tisane\" dostepny w aptece jest w takim mini mini (bo jedyne 4,7 grama) pudełeczku jak kremiki, ma fajna gesta konsystencje , długo zostaje na ustach a przede wszystkim pomaga, pachnie tak az chciało by sie go zjeść smak tez ok. Wiec polecam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i jutro wkoncu ide na wymiane gumeczek :D tez tak macie ze juz po krotkim czasie wasze kolorki wam sie nudza? jak myslicie, czy polaczenie blekitu z rozem, albo blekitu z fioletem bedzie pasowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do popekanych ust najlepszy jest normalny tlusty krem. swietna jest zwykla NIVEA albo jakis nawilzajacy krem do rak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klamaja, Masz rację!! :) Istotnie balsam Tisane jest rewelacyjny :) używamy (cała moja rodzinka) głównie zimą ale chętnie zastosuję go wcześniej. Dzisiaj mija 12 doba od założenia aparatu a ja nadal nie mogę normalnie gryźć .... Zęby mam odrętwiałe ....:(. Kto wie jak długo to jeszcze potrwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minela pierwsza doba odkad mam ten aparat... pierwszy dzien w pracy z tymi drutami i musze przyznac ze moje zycie zamienilo sie w koszmar :( pomijam juz fakt ze mam problem z wymowa a jak mnie ktos rozsmieszy to wargi wychodza mi na zewnatrz tego dziadostwa i zaczepiaja sie o niego tak ze nie moge zamknac ust :o najgorsze jest to, ze dzis zjadlam tylko 7daysa ktorego musialam poskubac na kawalki :( i wypilam sok bo nie jestem w stanie NIC ugryzc !!! co teraz? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha zapomnialam jeszcze dodac ze te sruby czy co to jest na pierscieniach wzynaja mi sie w jezyk z obu stron i to boli jeszcze bardziej niz zeby ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze cos - dlaczego bola mnie jedynki najbardziej skoro one sa proste a prostowac sie maja dwojki ? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga.1311
Hello! Mam problem. Jakieś 8 lat temu nosiłam taki ruchomy aparat na ząbki i się nawet wyprostowały ale po latach nic nie robienia rozjechały się znowu. Chciałabym założyć stały aparat,żeby był jak najmniej widoczny bo mam już 28 lat i się wstydzę.Poradźcie jakie są najlepsze i ile to może kosztować w Toruniu????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga.1311
i czy ktoś słyszał o aparacie LINGWALNYM??? czy każdy może go mieć i gdzie takie zakładają i za ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga.1311
Pewnie już śpicie. Odezwę się jutro papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga ja mam kosmetyczny jest ciut droższy ale niewiele ale lingwalny to bardzo duzy wydatek, ja ma 29 lat wiec jestem starsza, nie ma co sie wstydzić, tylko zakładać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga - nosiłaś ruchomy mając ok 20 lat..? lingwalny można u nas w pl zrobić, ale trzeba poszukac kogoś kto robi, nie takie łatwe.. poza tym - pomysl ze to dość niewygodne - poczytaj tu o ludziach którzy mają rozszerzecze szczęk - takie \"coś\" zakładane od wewnętrznej strony zębów - ociera język, rani bardzo, jest niwygodne no i seplenią. nie będziesz się wstydzić seplenienia..? :) kosmetycznego prawie nie widać (nosiłam), zresztą - nie rozumiem czego się tu wstydzić? ;) jest jeszcze opcja leczenia netodą Invisalign - poczytaj w googlach na czym to polega. jeszcze droższe niż lingwalny (u nas ling. kosztuje ok 5-7tys za łuk chyba, raczej bliżej tej górnej granicy, invisalign jeszcze więcej) - może jeśli az tak ci myśl o aparacie przeszkadza, spróbuj prostowania tymi szynami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SABINES jak chcesz moge ci przysłac jakies mixy kolorków niebieskiego lub filetu jak znajde :) NENI początki z aparatem sa ciężkie i większość z nas przezywa je dość bolesne, ale po tygodniu będzie lepiej i przestanie cie w ogóle obcierac, a z czasem będziesz mogła jescc coraz więcej a narazie niestety jakies kaszki i jogórty, i gotowane duszone warzywka wcinaj :D Ja w pierwsze 2 dni chciałam go wyrwać z zebów bo bolały, usta popekane, policzki i jezyk poraniony, ale teraz nie załuje ze go mam, trzeba swoje przecierpieć :) To zahaczanie sie ust o haczyki tez minie :D cosik wiem na ten temat. Co do jedynek moga cie bolec dlatego, bo 2jki chca sie wyprostowac i naciskaja na 1dynki . TRZYMAJ SIE, BEDZIE DOBRZE!!!! AGA Nie ma co czekać, zakładaj kosmetyczny,PEPPA jak widziałas jest w twoim wieku a sie nie bała i juz jej sie ładnie zabki prostuja!! :D DO ZAINTERESOWANYCH mam nowa kolekcje zdjatek aparacików w kolorkach, niektóre sie powtarzają kilka razy ale co tam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
neni ząbki sie ustawiają stąd ten ból, ja miałam krzywe \"3\"a \"1\"nadal gryźc nie mogę dopiero od niedawna ból ustąpił, ale jedna \"3\" jest juz w łuku juuuuupi :)!!!!!!!!teraz czas na drugą \"3\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klamaja - byłabyś tak miła i przesłała i fotki?:D jeżeli tak to z góry bardzo dziękuję. Mam wizyte za tydzień i oczywiście dylemat z kolorkami.... moj e-mail: dariaad1@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klamaja - dziękuje Ci bardzo:) kochana jesteś. niezłą kolekcję tych fotek masz:) a co myślicie o zielonych gumeczkach? bo ja mam dużo ciuchów i dodatków zielonych, także chciałam sobie takie sprawić, ale tak właściwie to nie potrafię ocenić jak wyglądają.... bo u jednego wyglądają fajnie, a u drugiego tak jakoś dziwacznie.... pozdrawiam cieplutko:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klamaja Możesz mi wysłac te fotki . Boje sie, z tego co wy piszecie, ohh, a to juz za tydzień:( Chce mieć proste zęby, ale nie wiedziałam, ze to się łączy z takim bólem:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim zadrutowanym xD Ja zakładam aparacik już we wtorek ;) Bardzo sie ciesze, choć wiem, że nie raz będę przez niego płakała, ale już nie moge patrzeć na te swoje krzywulce ;/ W mojej szkole bardzo dużo osób nosi aparat, nawet chłopaki ;P Aparaty są teraz trendy ;)) I powinniśmy sie cieszyć, bo niektórych na nie nie stać, choć bardzo by chcieli- jak my mieć proste zęby... Pozdrawiam wszystkich cieplutko ;* Jak będę miała już aparacik to sie odezwe, jakie mam odczucia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha jak zmienić stopke??? Bo pomyliłam sie w cenie, bo za oba łuki płace 2800zł. Buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nawet tych separatorów nie czuje ;P Troszeczke pobolało w trzeci dzień a tak to nic... ;) Ale boje sie odczucia ruszających sie zębów, bo wtedy trudno jeść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja separatorów w ogóle nie czułam za to aparat dał mi w kośc i to nieźle grr, \"1\" nadal nie gryza więc widać kazdy inaczej to przechodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisałam do tej co sie boi bólu nie wiem która to z was bo cofac mi sie nie chce:) ja separatory wspominam masakrycznie najpierw dziwny ból a poźniej to ju masakra i nic mi nie pomagało za to nie cierpiałam po założeniu aparatu na drógi dzien już pożarłam kanpkę i to ze skórką a jak miałam zakładany aparat na dół to już wogóle z górki było bo w zasadzie to go nie poczółam tylko później jak 2 była podłączana do łuku to tylko wtedy troche mnie boało po wizytach tez mnie nic nie boli troche inna jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniczkaa
Witam wszystkich. Od wczoraj mam aparat na razie na dwa ząbki - na piątkach na górze i taki drut zygzakowaty w poprzek.. żeby sie ząbki obróciły.. przez ten drut nie mogę w ogóle mówić, jedzenie to drugi problem, na dodatek cały jęzor mnie boli, bo ten drut zahacza :( Czy ktoś tak ma jeszcze? Już chciałam usunąć ten aparat, ale orto powiedziała, że jest konieczny.. Dramat :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×