Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Ale zaraz TY juz masz sciągniety aparat wiec??? Chyba nie zrozumiałam............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha czaje no jestem do tyłu ze wszystkim ide spac bo boli pa pa wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka z większym...- boli?? dlaczego wybielanie boli..? w takim razie na czym ono polega, bo ja myślałam, że poprostu nakładasz te nakładki i tyle a ty piszesz, że boli...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olka14
Tairaa, to może ja mam jakiś inny ten klej? Nie wiem, zapytam się mojej orto na następnej wizycie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla aparatka
jak ma sie zalozone te gumki przed zalozeniem aparatu to bola zeby??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niekoniecznie... dla jednych gumki retencyjne to koszmar a dla innych pikus :) zazwyczaj tak jest ze po gumeczkach latwiej sie znosi bol zwiazany z noszeniem aparaciku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no... nadtlenkiem karbamidu się wybiela.. zęby są po tym baardzo nadwrażliwe i bolą tak jak przy noszeniu aparatu (podobno) całe zęby bolą, są nadwrażliwe na ciepło/zimno. bolą jeszcze kilka dni po zakończeniu wybielania (planowane jest 14nocy, mam 12 strzykawek, ale zobaczę ile wytrzymam) moja dentystka wybielała i po kilku dniach przerwała, pisałam z kilkoma laskami które wybielały i też albo je bardzo bolało i znosiły to, albo przerywały.. jedna zrezygnowała i poszła do gabinetu na wybielanie - ale to też boli (bo jest większym stężeniem robione) przez jakieś 2-3dni od zabiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka.. - ach no teraz rozumiem... kurcze a ja myślałam, że to jest łatwe, proste i przyjemne:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikulinda
Witam wszystkich,,aparatow". Od tygodnia jestem szczesliwa posiadaczka aparatu i bardzo sie z tego ciesze. Bylo to moim marzeniem od podstawowki(czyli jakies 15lat), ale nigdy za wzgledow finansowych nie bylo to mozliwe. Wszystkie przykre dolegliwosci pierwszych dni juz minely, jem juz doslownie wszystko, troche tylko denerwuje mnie , ze strzasznie wchodzi jedzenie w zameczki, ale do tego tez przywykne:)Na razie mam przezroczyste gumeczki, ale juz mysle jaki sobie wziac kolor przy nastepnej wizycie. Problem w tym, ze lubie brazowy, ale moze nieciekawie wygladac na zabkach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze tez myslalam ze ybielanie to prosta sprawa ale jak przeczytalam ze do tego jest uzywany karbamid to zwatpilam przeciez to strasznie silny zwiazek jedynie boje sie tego ze zeby moga na tym ucierpiec przeciez to silnie na nie dziala staja sie nadwrazliwe wiec to nie jes z pewnoscia cos co lubia:) co do bolu to sie nie boje bo jak piszesz ze jest taki jak przy aparacie to znaczy ze dla mnie on nie istnieje:) gorzej jakby yl tai jek przy separacjach ale miedzy zeby pewnie nic nie beda wsadzac no nie?? bo tego bym nie przezyla:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anica widze ze do mnie dołaczyłaś, wiesz dolne bardziej bola niz górne, wiem cos o tym, z górnym meczyłam sie od nastepnego dnia po załozeniu i tylko 1-den dzien wziełam zwykła przeciwbólową , a z dolnym juz bolało 1-szego dnia i przez 3 dni na ketanolu taki był ból. To wszystko chyba wynika z tego, że ząbki na dole są mniejsze, a druciak mocniej powyginany, ale mina trzy dni i bedzie oki :D POZDRóWKI CIEPLUCHNE Mikulinda to gratulacje!!!!!! :D Witamy kolejna aparatke w gronie!!!! Co do włazenia jedzenia waparat, do tego chyba nie da sie przyzwyczaić, nosze moj ponad 4 miesiace i nadal mnie to wnerwia, najgorsze jak jem jakies włókniste jedzonko albo spagetti ,wtedy to masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lenka - taki dla porównania jak mój przy aparacie, nie taki jak każdy indywidualnie odbiera.. mi łatwiej to przedstawić (no i ta dentystka też tak mówiła) porównując do bólu przy aparacie, bo mnie zajebiście bolało.. będę zdawać relacje na bieżąco, więc luzik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klamaja- ale ja np już się przyzwycziłam do jedzenia w drucikach po posiłku. Co prowda jak sie myje potem ząbki to jest nieprzyjemne, ale jakoś sie przyzwyczaiłam. Wczoraj jadłam pizze w da grasso na mieście, i nawet mi nic nie powchodziło, przed wyjściem poszłam do umywaliki i dokładnie wszystko oglądałam;) A pizza była pyszna, choć bałam się jeść na mieście. Ale musiałam sie do tego przyzwyczić bo często jem z Qmplami poza domem. Wosku już w ogóle nie używam, ale mogę dać rade dla tych którym sie odkleja. JA jak normalnie go zakładałam do przy jedzeniu, poprotu go konsumowałam:D Ale potem przed założeniem mocno go wygniotłam w paluszkach i wtedy on się nagrzewał i lepiej się kleił. A jak i to nicnie da to przyłóżcie go na moment do grzejnika to będzie sie trzymał przez conajmniej pól dnia:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zmartwiona8888
:) Możecie mi powiedziec jak mam sie pozbyc odwapnienia z zeba??Bo dntystka mowila zebym myla Elmexem zeby ale to wogule nie pomaga juz 4 miesiac mija...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikulinda
Ostatnio tez jadlam na miescie i po skonczonym posilku czulam , ze mam aparat pelen jedzenia. Od razu poszlam do lazienki, ale tam bylo pelno ludzi i strasznie glupio bylo mi wyjac szczoteczke i paste i zaczac myc zeby. Jak Wy sie zachowujecie w takiej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikulinda
Ostatnio tez jadlam na miescie i po skonczonym posilku czulam , ze mam aparat pelen jedzenia. Od razu poszlam do lazienki, ale tam bylo pelno ludzi i strasznie glupio bylo mi wyjac szczoteczke i paste i zaczac myc zeby. Jak Wy sie zachowujecie w takiej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikulinda
Ostatnio tez jadlam na miescie i po skonczonym posilku czulam , ze mam aparat pelen jedzenia. Od razu poszlam do lazienki, ale tam bylo pelno ludzi i strasznie glupio bylo mi wyjac szczoteczke i paste i zaczac myc zeby. Jak Wy sie zachowujecie w takiej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikulinda
sorry, ale cos mi sie chyba za mocno kliknelo:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej wszystkim 🖐️ Bardzo dlugo sie nie odzywalam, chyba mnie juz nawet nikt nie pamieta :P Zaczelam pisac jak zakladalam aparacik i mialam wkleic zdjecie, ale wyjechalam i nie mialam jak. Teraz jak sie dorwalam do kompa to rewaznuje sie wklejajac fotke z moim aparacikiem :D Zabki bardzo szybko mi sie prostuja, prawa jedynka byla na lewej, obie dwojki na jedynkach, a na dole jedynki tez sie nakladaly na siebie i dwojki byly krzywe (one najwolniej sie prostuja jak widac na zdjeciu). Ale ja mam problem z tymi wyprostowanymi- jak widac zaczely mi sie robic szpary miedzy zebami (najbardziej widoczna jest miedzy jedynkami u gory), widzialam u niektorych kolezanek co zdjely juz aparat,ze tak im zostalo :o Nie wiecie czy da sie cos z tym zrobic? Nie po to zakladalam aparat,zeby miec teraz szpary mieszy kazdym zebem... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla aparatka
cześć!!!:):):) malutka_ja to nie jest szpara tylko naturalny odstemp miedzy zebami!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj malutka_ja :D ja cię pamiętam:D masz śliczne ząbki. jakie bielutkie:D nie martw się szparą, zwróc uwagę, że prawa dwójka musi jeszcze się do końca wyorostować, będzie potrzebowała miejsca, więc jedynki będą miały ciaśniej:D a moglabyś dać fotke przed założeniem, albo pierwsze dni zaraz po założeniu aparatu, żeby było porownanie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anturium100
Malutka_ja, dzięki takiej szparce nie będziesz miała próchnicy między zębami, ja bym chciała mieć taką odległość między każdym zębem. Bardzo ładnie Ci się prostują!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Powiedzcie mi czy na fotosiku mozna dodawa zdjecia do utworzonych już albumów?? Bo sie morduje z tym cche dodac kilka fotek z dołem zadrutowanycm i ciągle mi dodaje sama nie wiem gdzie... Kto moze niech pomoze :-) A co do bólu nadal wystepuje chwilami okropny zjadłam apap i tyle narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cos wyszło moze fotki nie pokolei sa ale jest. Miłej nocki bo widze ze nikogo nie ma pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daaawid
a mi sie po 3 dniach jeden zamek odkleil od zabka i teraz wisi na druciku ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anica jak chcesz to ci powiem gdzie sie to robi zeby fotki były pokolei ułozone tak jak chcesz, nie doszłam tylko jeszce jak sie je kasuje z albumu ale jak ci pomóc w tej 1-szej sprawie to wyslij mi na emaila nr. gg to tam razem to przejdziemy, bo bede musiała swoj albumik właczyc bo tak na sucho to nie umiem gdzie co i jak :) do gory masz mojego emaila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anica - nie no brak słów.... poprostu bomba! aż niemożliwe, że tak ci się te ząbki prostują:D a pamietam, ze kiedys się martwilas, bo gorne zęby wysunęly ci się za bardzo do przodu, teraz już jest dobrze, nie? i czy to tak wtedy mialo byc, czy byl to skutek uboczny prostowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×