Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

on jest taki sam jak nasze?? tzn identyczne zamki ma?? jesli jest od wew strony to takie duze zamki pewnie mocno przeszkadzaja jak ta twoja kolezanka radzi sobie z mówieniem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala lenka poczatkowo seplenila, ale to tylko krotki czas, potem juz normalnie.. z tego co opowiad to jakis szczegolnych roznic co do standardowego nie ma jesli chodzi o noszenie.. ale kurcze super to wyglada, bo zeby jej sie poprzesuwaly a aparatu jakby nie miala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no fajny bajer:) nikt pewnie nawet nie wie ze ma aparat taki cod ze same sie prostuja:):) tylko ciezej i trudniej sie myje bo dokladnie nie widac co sie czysci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak zawsze jest jakies wyjscie chodzi mi tylko o to ze trudniejszy jest w utrzymaniu nawet przy jedzeniu wiecej zarcia wchodzi miedzy zamki bo w koncu z drugiej strony jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boshe. Z tego co wiem, lingwalny aparat kosztuje 6000 za jeden łuk. Gdyby rzeczywiście kosztował 1200 to normalnie wkrw bo ja wiecej zapłaciłam za metal i to samą górę!!! Bez sensu. Moze za 12.000 :D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaaaa
hej dzieki dziewczyny za odp!!:)Truskaweczka nie wiem czy zauwazylas ale zostawiklam wczesniej notke do Ciebie bo jetsem z wcha:)napisz jak ceny u ciebie i gdzie warto sie zapisac pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi też sie nie chce wierzyć, że taki tani ten aparat. może faktycznie o jedno zero więcej? :D ale wiecie tak sobie mysle, ze dziwne to jest, ze lingwalny jest o tyle droższy od takich zwykłych, skoro składa się z tych samych elementów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowaaaa, rzeczywiście na zuważyłam. Ja aparat robiłam w Szczawnie na ulicy Okrężnej, to jest prywatny gabinet. Orto jest superowa, bardzo miła dowciapna itp. Cena za łuk metalowy to 1300 i można wziąsc na raty, ale trzeba wpłacić zaliczkę 500 zł, a potem po jakiej kwocie chcesz. Jest jeshcze ortodąta na placu grunwaldzkim na przeciwko przystanków, cena aparatu jest podobno większa, a szcegułów nie znam, bo tam nie chodzę. No i jeszcze zostaje cholernie drogi gabinet na Podzamczu Ossowscy. Tam za metalowy łuk liczą sobie ponad dwa tysiące. Jest to bardzo dobry gabinet, ale ceny są dwa razy większe, ale tam gdzie ja chodzę jest też super sprzecik. Podałam ci najlepszych orto jakich w Wałku znam, ale i tak najbardziej polecam Ci Ulicę Okrężną w Szczawnie. A jeśli cena nie gra roli To Ossowscy, albo Okręzna, bo powiem szczeże, że tej na pl.Grunwaldzkim nie polecam, otro jest niemiła i w ogóle nie delikatna. Wedłóg mnie. Pzdrawiam cię mocno. Napisz coś więcej o sobie, może się znamy?...z jakiej dzielnicy Wałbrzycha jesteś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olka14
Mi takze nie chce się wierzyć, że ten aparat moze kosztować 1200zł! Sama moja orto mówiła, że jest baardzo drogi, więc...;| Moje ząbki już się prostują! Mozna powiedziec, że juz są wyprostowane:D Nie mialam wielkiej wady, praktycznie żadnej, za to na dole to masakra:( No, ale na razie się cieszę, że nic nei boli, a 12 grudnia jadę na zmianę gumek;) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla aparatka
cześć!!!:):):):) dawno sie nie odzywalam faktycznie strasznie tani tamten aparacik!!! :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi sie wydaje ze zeby od wew sa wlasnie gladsze niz od zew ale glowny problem to ksztalt zmkow bo od wew str zeby maja ksztalt ludeczkowaty i wklesly a od zew wypukly i sa bardziej jednolite i ciezko jest zalozyc taki aparat na wizytach tez go ciezko skontrolowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ok, może gorzej z zakładaniem, ale pomyślcie sami... to że ortodonta troche bardziej sie nameczy z zakładaniem, no i da trochę droższe elementy to chyba nie jest warte aż kilka tysięcy więcej?! ach ortodonta to wymarzony zawód, musze o nim pomyśleć:D tyle kaski z nas zdzierają:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noooo dochodowy zawod i wlasciwie sie nie przemeczaja no moze troche ale ja bym sie nie chciala grzebac w slinie a jakby przyszedl ktos z nieswierzym oddechem to chyba bym padla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no fakt, przyjemny zawód to to nie jest. mowi się nawet, że ginekolog to czystszy zawód niż stomatolog... no ale niektórzy to lubią:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no fakt w jamie ustnej najwiecej bakterii jest ale ma sie rekawiczki jedyne co moze byc tu uciazliwe to dyskomfort psychiczny ale to jest jak najbardziej do przejscia niektozy nawet wcale go nie maja ja bym miala bo 100 razy bardziej wolalabym kroic ludzi w prosektorium :) juz to robilam nawet fajnie:):)bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kroiłas ludzi w prosektorium?? a co studiujesz medycyne? :D ja nie wiem, czy by się przełamała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze, ze wielka burze wzbudzil koszt aparatu, ktory podalam.. otoz mowilam prawde, ale czy to jest ten lingwalny czy nie to nie wiem, napewno jest zalozony od wew strony zabkow, bo widzialam na wlasne oczy, a moge wam powiedziec, ze 12tys nie kosztowal, bo moja kolezanke by na to nie bylo stac... jak tylko zdobede adres to podam, napewno w weekend postara sie z nia skontaktowac.. aha.. sama tez bylam zla jak sie dowiedzialam ze tak malo zaplacila.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaaaa
TruskaweczkaGoya dzieki za info!!a to nie slyszalam o tej orto w szczawnie szczerze mowiac ,duzo osob poleca willak makowska ze schmidta tam kolo szpitala...co o niej myslisz Raczej sie nie znamy mam 20 lat heh a ty 13 wiec raczej niee:) apropo aparaciku ,wiecie co nieraz widzialam dziewcyny co ladnie wygladaly w aparacie byly takie malo widoczne i biale, sie z nie zucaly,ale widzialam tez takie ze wygladaly okropnie....;/ A na okreznej robia tez te takie kosmetyczne ???pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lingwalny kosztuje wszedzie cos ok. 6 tys za jeden luk bez znaczenia czy to Wawa czy inne miasto. W Szczecinie np w jednym miejscu kosztuje nawet 7 a w Wawie znalazlem w jednym gabinecie za 3800. Jest jeszcze tylko kwestia tego czy to jest facowy lingwalny (Incognito) czy zwykly metal przyklejony od wewnatrz bo tak tez orto robia chociaz nie powinni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tiaraa nie studiuje jeszcze jestem w LO ale jak chodzilam do szkoly biologicznej w USA to tam byly takie zajecia i ja sie zapisalam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowaaaa chyga ze tak;) a o tym koło sgpitała nie słyshałam za dużo, kilka moim Qmpeli tam chodzi, i mówią, ze całkiem spoko:) Rób co chcesz. JA i tak bardzo polecam Szczawno :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Tairaa dziekuje bardzo wiesz sorki ze nie odpisałam od raz ale niestety mam dostep do neta tylko na wekendy, co do zabków to sie góra łądnie wyprostowała a szczeka owszem jest wysynieta bo to jest jej poprawne połżenie wcześniej miałam złe za bardzo do srodka posuniete, teraz tylko musze czeka aż dół dołączy do góryi bedzie git :-) TruskaweczkaGoya odpowiedź masz wyżej .....po prostu wczesniej miałąm zle zabki a teraz jest ok No i w sumie co do dołu to byłam zmuszona załozyc bo nie wyobrażam sobie jak miałabym tak życ z ta gorą wysuniętą ! Pozdowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olka14
Słuchajcie dziewczyny. Czy jak się założy aparat na dół, to mozna normalnie zamykac buzię, czy zamki nei beda haczyc? Bo niedługo zakldama juz chyba doł i tak sie zastanawialam ostatnio;) Pozdrawiam wszystkei aparatki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jak zalozylam dol to nawet go nie poczulam i nie wiem czy nie jestem ewenementem:) dopiero na nastepn dzien rano jak jadlam kanapke to takie zdretwiale sie wydawaly ae do biadu odretwienie minelo mozna normalnie zamknac usta i nic nie haczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×