Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość katia_27
przyszla aparatko , nie masz rAacji.. podczas noszenia aparatu o wiele szybciej robi sie kamien i osad wiec na wizytach normalnie robia skaling i piaskowanie zebow, ja mam aparat rok i juz mialam 2 razy piaskowanie /i to za darmo/.. po prostu jak zdejma ci gumki i drucik to piaskuja zeby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katia_27
o to ja nie wim jak 2 lata w aparacie bez piaskowania wytrzymac, ja dbam o higiene, myje zeby czesto, dlugo a i tak sie robi osad i kamien, szczegolnie od wew strony na dole.. po piaskowaniu zeby latwiej domyc i napewno lepiej chronic dzieki temu przed prochnica..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JUDITH, dzięki :), krzywulce miałam straszne, dół od dawna był moim wielkim kompleksem, zresztą przez tego kła góra też i od kąd mam aparat, wiem, że to była moja najlepsza decyzja, ani troszkę nie żałuję :D. Pytałaś o dół, zaczęłam w maju, ale początkowo bez dolnych czterech zębów, które to dopiero po 4 miesiącach (jak dobrze pamiętam) doczekały się zamków i łuku, zresztą to pewnie widziałaś na zdjęciach. Niestety musiałam usunąć dwie 4, ale bez tego by się nie obyło i to opinia nie tylko mojej orto, ale i innej i pani stomatolog i chiruraga, więc \"pretensji\" do nikogo mieć nie mogę, choć żal mi było i jest ich strasznie, szczególnie jak przy usuwaniu wszyscy się nimi zachwycali :). Mówię Wam, jaka ja jestem cierpiąca po czwartkowej wizycie i naklejeniu zamka na kła. Boli mnie 3/4 zębów, a kła właściwie nie mogę dotknąć, ból niesamowity :(, aż łzy lecą przy myciu. Jedzenie ograniczyłam do minimum, żyję na kefirach i wodzie, by mycia było jak najmniej i by jak najmniej powchodziło w aparat a nie daj Boże pod kła. Mam nadzieję, że jeszcze ze 2 dni bólu i będzie po, choć oczywiście jestem przeszczęsliwa, bo wiem, że kieł już teraz nie ma wyjścia, musi ładnie schodzić do reszty ząbków :) Sorki, że się tak rozpisałam :). Aaa, miałam jeszcze napisac o usuwaniu kamienia przy aparacie, więc muszę Wam powiedzieć, że jak w czwartek byłam u orto, to właśnie mi go usuwała, zdębiałam, ale mówiła, że trzeba, bo na dole zęby się rozchodzą, a były mega stłoczone, więc się trochę poodkładało, no i obejrzała każdy ząb po kolei i tam gdzie było trzeba robiła ten skaling, czy jak to się tam nazywa. To była gratisówka, nic nie dopłacałam :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za info jakos sobie nie wyobrażam nie usuwać bo nad zameczkami sporo sie nazbierało mimo że myje częściej, czyli usuwam bez obaw :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja najwięcej miałam na dolnych zębach, od strony wewnętrznej, na samym dole zęba. A orto Tobie nic nie mówiła? Myślę, że nie ma przeciwwskazań, tyle że mi to orto robiła, jak miałam zdjęte ligaturki i łuki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlenunia25
Efffcia Czy ja dobrze zozumiałam... Czy klejenie zamczków boli???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zameczki nic nie bolą zreszta załozenie całego aparatu nie boli poźniej taki dziwny dyskomfort, a u mnie był potworny ból niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszla aparatka--->mam 22,no zaraz 23 lata effcia-->dasz rade,malutka!pomysl o celu;) aparatka z wiekszym stazem-->no to wlasnie jest cel;)pięknie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam problem wyrwalam mleczaka i wszystkie korzonki wyszly tyko sie na dziasle zawiesil i nie moge go oderwac !!!!!!!!!! bbbbbbbbbbbbbbboooooooooooooolllllllllliiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pomóżcie co mam zreobic?????????????!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ;) Bardzo dawno mnie tu nie było.... ale nadążyłam z czytaniem :D Ja mam niedługo, bo 15.01. drugą wizyte po założeniu u orto... Ciekawe co mi powie... jestem przeszczęślwa bo w końcu widać efekty, po 2 miesiącach (małe, ale widać) :D aparatko z większym stażem Powinnaś się duuuuuuużo uśmiechać. Niech ci zazdroszczą tego uśmiechu !!! Każdy z nas tu na forum chce osiągnąć to, co ty. Przecierpieć noszenie i wybielić zęby. Wyglądają przecudownie!!!!!!!! Jak uśmiech słynnej gwiazdy :) Buziaki dla ciebie ;* 👄 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdazet taaak?:D na zdjeciach,nawet tych dopiero po dwóch miesiacach od zalozenia wygladaja na bardziej proste:) jak długo bedziesz nosic?? wyrywali Ci cos??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misha609
Oj... Naczytałam się, naczytałam się =D No cóż. Ja też niedługo mam być szczęśliwą (?) posiadaczką aparatu ortodontycznego. Mam 17 lat. Czekałam na niego ponad 3 lata i w te ferie (2008) będę miała chyba założony. Byłam na pierwszej wizycie (bezpłatnej) i... dostałam skierowanie na RTG na zdjęcie cefalometryczne oraz pantomograficzne, jedno kosztuje 60zł. Mam dostarczyć te zdjęcie ortodontce i umówi mnie na następna wizyta czyli odlewy. Mam strasznie skrzywione zęby no normalnie masakra i cały czas czuję jak się jeszcze bardziej stłaczają. I do tego wyrosły mi wszystkie zęby mądrości (te ostatnie). Cały czas mie boli... Jeżeli chodzi o ceny to 1400zł jeden łuk. W moim przypadku x2. Moja orto jest bardzo sympatyczna, ma tytuł lekarza stomatologa specjalistę ortodoncji II stopnia i mam nadzieję, że na 100-dniówkę już go nie będę miała czyli za 2 lata. Pozdrawiam wszystkich :) :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loperaz - najlepiej zadzwoń i zapytaj bo ja tam nieco po znajomości chodzę ;) http://www.plotek.pl/plotek/1,78646,4810690.html Sensacja nad sensacjami - Monika brodka nosi aparat a SE podliczył że będzie ją to kosztowało (Łomatko) minimun 11 tysięcy !! A określenie "gwiazdki" pierwsze słyszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _akasha_
Witam wszystkich:) też będę miała aparacik, a właściwie 2 jednocześnie... długo się zastanawiałam, ale w końcu się odważyłam:) przetrwałam już usuwanie wszystkich czwórek:( teraz mam separacje, a w środę montują mi mój sprzęt;) To głupie, ale trochę się boję:( i w związku z tym mam pyt: czy zakładanie aparatów bardzo boli? I czy po wszystkim da się przetrwać bez tabsów przeciwbólowych???? bo niestety mnie nie wolno obecnie ich przyjmować:(:( i boję się, że szybciej zwariuję niż przetrzymam to wszystko bez środków przeciwbólowych:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_akasha_ - zakładanie aparatu nie boli wogóle:D i nawet ta godzinka zakładania mija bardzo szybko. a jeżeli chodzi o ten ból po... no troche boli, jednego bardziej drugiego mniej, mnie bolało dosyć... jakieś może 5 dni, tak że nic nie gryzłam a przy myciu zębów ciężko wytrzymać było ale tabletek nie brałam żadnych i przeżyłam:D nie jest to jakiś tam tragiczny ból, da się wytrzymać:D poprostu żęby są bardziej wrażliwe niż zwykle na jakikolwiek dotyk. a przynajmniej tak było w moim przypadku:D głowa do góry, bedzie ok:D no i oczywiście po założeniu pochwal się nam swoim cudeńkiem:D a powiedz mi, czy ty miałaś dłutowane ósemki? czy miałaś jej już wyrżnięte? bo mnie też to czeka niestety....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _akasha_
Tairaa dzięki za wsparcie:):) podniosłaś mnie trochę na duchu:):):) oczywiście, że się pochwalę:), jak tylko się z tym oswoję, myślę, że nie zajmie mi to więcej niż tydzień;) a co do ósemek, to ja mam to szczęście, że wszystkie już są na wierzchu i niczego nie trzeba z nimi robić - przynajmniej tyle:) moja koleżanka miała dłutowaną jedną i mówiła, że da się wytrzymać:) najgorsze są podobno 2-3 dni po, ale niestety szczegółów nie znam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_akasha_ - ależ nie ma za co, po to jest to forum, żeby się wspierać:D aha, sorry moj bląd, bo ja myślalam, że miałaś wyrywane wszystkie osemki, a to były czworki:P nie wiem czemu, chyba źle przeczytalam, heh:P a to słyszałam że najgorsze są te dni po dłutowaniu.. ehh no myślę, że jakoś to będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlenunia25
Właśnie w ferie zakładam górny łuk i też chciałabym się dowiedzieć jak to będzie wyglądało... :p boję się :( nie nawidze bólu :( .,::latek 15;::,.. w ferie zakładam górny łuczek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w w ielkim skrócie po wyciskach, na kazdy zabek klej na to zameczki a potem drucik i ligaturki i do widzenia hehe to był mega skrót :D, jestem po kolejnej kontroli , zmiana drucika i ligaturek(120zł), zęby po prostu szleją orto az sie zdiwiała jak porównała z odlewem- ja zresztą też, w ferie biorę sie za kamień pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _akasha_
peppa07 mam pytanko: czy mając założony aparacik można bez problemu chodzić do zdejmowania kamienia? i w razie czego na zakładanie plomb itp.?? tak na wszelki wielki, gdyby w trakcie leczenia wdała się jakaś próchnica, bo trochę mnie to zastanawia... bo wiadomo ząbki pod aparatem przez 1,5roku mogą się popsuć i co wtedy???? można iść do stomatologa czy też jest problem w tym temacie - oby nie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozna w ostateczności zdejmowanie drucika ale moja stomatolog powiedziała ze jej aparat nie przeszkadza i kamień spokojnie usunie-uff na szczescie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _akasha_
dobrze wiedzieć:) bo jakby na to nie patrzeć nie wyobrażam sobie chodzenia z kamieniem przez półtora roku; w takim razie niech się mój stomatolog szykuje na to, że nieprędko się mnie pozbędzie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×