Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

No i już po wizycie..mam te gumaski już i założyła mi nowe gumowe łańcuszki na lewą stronę, a na prawą nie, pomimo tego, że mam jeszcze tam szpary...poprostu zostawiła tyo tak jak jest bez żadnych gum, ai drucików małych, tlyko ligatury nałożyła...nierozumiem trego, bo przecież tam jeszcze twe zęby nie są tak poukładane jak maja być, mam tam takie szpary, że sobie moge tam język wsadzić ...bosz...ja nie wiem co to miało być.... A tak nawiasem, moja orto sprawiła sobie nowy wózek...sportowy, z a j e b i s t y poprostu...taka biedna kobita:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agaca ja u siebie zauważyłam już po miesiącu, ale to zależy wiesz każdy jest inny...może moja mi tak ściskała, że jakoś to szybciej posżła, a może poprostu wolniej Ci się same zęby prostują, to wiesz nie jest tak od razu:D Cierpliwości...wiecie co...ja tylko żałuję, że musiałam wyrwać te ząbki moje...żałuję tego strasznie...ja tlyko możecie, to idźcie do tych ortodontów, którzy nie każą wyrywać, bo będziecie żałować tak jak ja teraz;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdazet Ja też żałuje że wyrwałam zęby... :( Fajnei masz że tak szybko zauważyłaś zmiany ja niestety tak nie mam... :( Zauważyłam u siebie jedną rzecz jakiej nie moge robić z aparatem a wychodziło mi bez... Nie umiem gwizdać z aparatem... Niewiem czego :P Heheheh :D Pozdrowionka :) Miłego weekendu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mam prawiesliczne zabki
Pytanie: Mam 30 lat i brakuje mi 4 zabkow(konkretnie 6).Moj nowy lekarz-stomatolog poradzil mi,ze moglabym zamknac je aparatem.Mowi,ze jest to jak najbardziej mozliwe,poniewaz sa juz dosyc zawezone.Ma ktos takie doswiadczenia???Prosze o porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mam prawie sliczne zabki
Luki po tych brakujacych 6 ,oczywiscie!Zapomnialam dopisac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziomaskaa
Ja mam dwa. Porcelanowe. Nie polecam porcelanowych. Strasznie się odklejają i są droższe. Gorzej prostują. Gdybym jeszcze raz zakładała to bym wybrała na 100% metalowe!!!!!;] ps. jedyny plus porcelany to to że sa prawie nie widoczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byrd
no o to głównie chodzi osobom,które chca porcelanowy:)zeby był jak najmniej widoczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cynammon
z racji wykonywanego przeze mnie zawodu,nie moge sobie pozwolić na metalowy,bo jest zbyt widoczny.jestem sędzią...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Afra
Ludzie! Dawno mnie tu nie było.. Ostatnio jak tu byłam to panikowałam, że zakładam ten aparat. Kurde jaka byłam głupia. Teraz jak pomyślę, że go nie chciałam mieć to dosłownie... weeź! ;* Mam aparat już na dół.. Założyłam sobie błękitne gumeczki :) Ładniuchno z nimi ;D Zapomniałam już, że go noszę... Widze to tylko kiedy patrzę w lusterko. Ale najbardziej mnie cieszą efekty! Wszystko na górze już prawie sie wyrównało, tylko jeszcze dziurki po wyrwanych zębach muszą się zatkać :] A na dole tez widze juz efekty a dopiero pierwszy miesiac noszę! Serio aparat to coś pięknego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agaca, ja mam aparat juz p[rawie 2 miesiace i nie zauwazylam najmniejszej poprawy:( Luka po 4 jest jaka byla. Wizyta dopiero w styczniu niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzia - to tak musi być. widocznie najpierw muszą się z jednej strony pościągać do siebie (mozesz mieć lekko przesunięte w całej szczęce zęby w jedną stronę i to na przykład trezbe wyrównać żeby potem dorównywać resztę) spokojnie, oni tego specjalnie w czasie nie odwlekają, taki jest plan :) pewnie że da się aparatem podomykać szpary - sporo osób ma tak, że usuwa zęby specjalnie do aparatu - jak jest za duży ścisk (choć są już takie aparaty do których nie trzeba... szkoda ze tak mało orto je stosuje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki aparatka z większym stażem za informacje klamaja Te zdjęcia gumek, to wygląda tak samo jak u mnie tylko na innych zębach:)) dodam jak zrovbię sobie sesjęxD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pibi właśnie tak spojzalam dlaczego tak napisałaś, ja miałam 7demke wyrywana ale dlatego ze była do wyrwania i nie do uratowania, i miałam normalnie wyrywana nie chirurgicznie , z reszta 8semki tez mozna normalnie wyrwac- szkopuł jest tylko w korzeniach bo czesto przy 8-semkach sa powyginane, mam nadzieje ze choc troszke pomogłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No daję wam zdjęcie...:) brzydkie, bo brzydkie, ale jest:) miło wyglądają te gumeczki, naprawdę polecam:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helołek wszystkim!:) moja \"3\" której brakuje 2-3mm do łuku baaaaaardzo pboli mam nadZieję że jest to znak jej przemieszczania się na swoje miejsce hehe, wizyta dopiero w styczniu ale i tak jest juz superek miłego tygodnia WSZYSTKIM życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znowu....
a ja jestem znowu zla,bo po dwoch tyg od przyklejenia zamka, znowu odkleil mi sie zamek z gornej trojki wrrr a aparat mam juz rok... i znowu musze jechac do orto, a mam do niej 70km...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kara metalowa
Hej :) złożyłam sobie 12 grudnia aparat stały na góre (wczesniej 2 4-ki wyrwane ze względu na brak miejsca w szczęce;) ) , teraz czekam na dół montaż mam 19 grudnia i tu też 2 4-ki wyrwane . W sumie to mam 26 lat i jak bym wiedziala jak sie przy tym nacierpie to na 100% bym go nie załozyła ,jeszcze jeść wszystkiego nie moge bo zęby bolą a ida święta i pyszne jedzonko będzie :((( \ale teraz nie mam wyjścia wyrwałam 4 zęby i musze to jakoś przetrwać :( Powiedzcie mi czy dół bardziej boli?? i czy boli podkręcanie druta???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klamaja, wielkie dzięki za odpowiedź :):) Już myślałam, że się nigdy nie dowiem. Jeszcze raz dzięki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kara metalowa jezeli chodzi o to czy bardziej boli dół, to w moim wypadku tak, ponieważ miałam troche powyginane zabkina dole (zobacz sobie na moim blogu-link na dole) i był dość duży przez to nacisk druta na nie, i dłużej nie mogłam nimi jeść :( niestety co do drugiej sprawy, to \"dokrecanie\" a raczej wizyta kontrolna nie boli, bo to jest raczej głównie wymiana gumek na nowe (jest to- nom troche nieprzyjemne z reszta jak ci zakładała za pierwszym razem to sama wiesz co mam na myśli ) , a u niektórych tez drucika ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdazet!!! gumeczki po prostu superek-a tak w ogóle jak długo trzyma się kolorek gumek??? ja mam mleczne wiec wiadomo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klamaja dziękuje ci bardzo za odpowiedź:) góra dopiero dzisiaj mnie przestaje bolec boje się ze w te świeta przez ten aparat nie najem sie tyle ile bym chciała chociaz moje gabaryty o tym wcale nie światczą ;) ale pochłaniam gigantyczne porcje jedzenia;) ;) czy któraś z was dziewczyny spotkała się z tym że ortodonta ma tylko np: przezroczyste gómki, w zasadzie nawet tydzień nie minął od montażu góry a już są żółte od kawy ;P i mi się to nie podoba i czy wszystkie kolory gumek żółkną???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatko z _________________tak tak urodzinki były :) synuś w łózku mi zaspiewał \"to lat, to lat,nenenene nam\":) jestem wyborowym STRZELCEM :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"3\" znowu mnie boli grrrrrrrr, jeszce trzy dni i cały tydzień woooooooolny, gumeczki delikatnie zmieniaja barwę no cóż :( byle do 7 stycznia , dzięki aparatko za życzenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdo zet prześlicznie wyglądają te gumeczki normalnie cacy :D ;) kara metalowa moja orto np. ma niewielki wybór gumek, ostatnio nawet jakieś dokupiła nowe, ale tak to miała srebrne, jasno:rózowe, niebieskie i zielone, i pewnie jakies dla kosmetycznych aparatów tak ze to niewielki wybór ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wróciłam od orto. Mam czerwono-zielone gumaski. hehe, ładnie. Ale gafa!!!!!!!!!!! Ortą na pierwszym ząbku źle mi załozyla gumke!! Cholera jasna!!!!!!!!!! Zwineła sie po środku!!!!! Na jedynce!!!!!!!! GRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR Ale jestem wkurzona na maksaaaa. No i mam wiekszego druta, i boli mnie jajk cholera. Jeszcze ta gumka!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klamaja Dzięki:D, ktoś tam się pytał o to kiedy blakną, mi wytrzymują do nastęnej wizyty;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×