Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

ja w srode ide na zdejmowanie kamienia moja orto mi polecila to zrobic bo powiedziala ze hcyba zbieram kamien na budowe domu haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JudithI miałam wyrywane piątki obydwie, a rzeczywiście juz nie widac w 2 miasiącyu tej wady...nie wiem od czego to zaelży, że innym nie idą wogóle a ja już 2 miech i sie urobiłam..ale teraz mam brzydkie...szpary, zęby przesunięte na prawo..ale wszystko do naprawy w piątek:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam takowe pytanie
czy ktos z was nosi aparat z powodu zgryzu otwartego?? jesli tak to czy konieczne jest zakladanie 2 lukow czy tylko jeden?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam zgryz otwarty. I będę miała aparat na 2 łuki... Moimi zdaniem będą Ci potrzebne dwa ponieważ trzeba dopasować jedną szczękę do drugiej. I zależy to też od orto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie:) A ja mam takie pytanie. Od koleżanki usłyszałam, że wybielanie jest wyliczone w cenę aparatu. To prawda?? Wszyscy po zdjęciu aparatu mają wybielane zęby?? Czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpowiedzcie mi, moze macie jakies sprawdzone sposoby...aparat nosze od osmiu miesiecy i mam problem z osadem nazebny. Oczywiscie chodze to sciagam jak czesto tylko sie da, ale w miedzyczasie to nieciekawie wyglada. Mozecie polecic jakis np sprawdzony płyn do płukania czy cos innego.....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlenunia25
Buźka12 Słuszałąm że Elmex czy coś w tym stylu jest dobre, ale najlepiej idź do apteki i zapytaj sie farmaceuty na pewno Ci pomoże i doradzi... :D pozdowionka :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) dziękuję bardzo bardzo za komplementy :D :D super sprawa z tym wybielaniem (teraz kiedy się skończyło i już nie boli :P) co do pytania o wybielanie po zdjęciu aparatu - kolejny raz dementuję :P NIE WYBIELAJA PO ZDJECIU tylko szlifuja z kamienia, w ogóle nie wybiela się wcześniej niż po upłynięciu 6 miesięcy od zdjęcia, bo musi się szkliwo zregenerować :) pozdrawiam cieplutko 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luxurious2009
Ja mam już aparacik 3 miesiace. I super mi sie poprawile zabki. Miala takiego z boku wyrosnietego i musieli mi jednego wyrwa zeby ten mial gdzie wejsc i juz wszedl! I mam tez strasznie krzywy zgryz. Podpowiedzcie jakie kolory gumer fajnie wygladaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka z wiekszym stazem ile zaplacilas za wybielanie?czyli musialas z tycz czekac az pol roku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie jestem tu stałym bywalcem wiec nie śledziłam na bierząco Twoich perypetii:/ skoro tak Cie bolalo udzielenie odpowiedzi,to moglas sobie darować:/ pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _akasha_
No, to i ja od dziś już oficjalnie mogę się pochwalić przynależnością do "klubu zadrutowanych" ;) od 8 godzin mam 2 łuki, nie jest to najfajniejsze uczucie, ale przecierpię - jakoś.... Mam pytanko: czy może ktoś z Was ma zgryz otwarty? Bo ogólnie to mam spore stłoczenia, ale orto powiedziała, że mam też zgryz otwarty i dlatego muszę mieć 2 łuki jednocześnie:/ I w związku z tym chciałam zapytać: czy to normalne, że po założeniu aparatów zgryz mi się nie schodzi:/ mam 0,5cm szparę między górną szczęką a żuchwą:( nie jest to fajne:( Wiem, że ta wada na tym polega, ale przed założeniem sprzętu nie było tego wiać, a teraz mało, że to czuję, to jeszcze rzuca się w oczy:( pozdro dla wszystkich:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _akasha_
Buźka12 Też mam ten problem, co Ty z osadem i płytka nazębną:(, ale jest na to rada:) Jeśli chodzi o Elmex, to osobiście nie polecam - stosowałam - efekt znikomy! Ale jest taki płyn do płukania zębów przed myciem(orto mi go poleciła) nazywa się Paroplak(czerwony - to ważne);

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zmartwiona8888
Dziewczyny możecie mi napisac na czym polega zgryz otwarty?Bo ja mam jakas wade zgryzu ale nigdy nie zapytalam jak ona sie nazywa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny pomużcie !!!!!!!!!!!!!! ja juz niemoge sie doczekac tego aparatu mam bzika ciagle mówie o aparatacz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmartwiona- zgryz otwarty jest wtedy, gdy gorne i dolne zęby nie stykają się ze sobą i jest pomiędzy nimi szpara, a dokładnie siekacze. przyszła aparatka- spokojnie, to normlane, miałam to samo:D:D:D potem jak troche ponosisz to sie przyzwyczaisz i to Twoje zainteresowanie TROCHE zmaleje;P;P;P a ja właśnie po wizycie, wymiana łuku i gumeczek. akurat przed sama wizytą odkleił mi się zameczek na czworce, jak mylam zęby. ale fuks, że akurat dzisiaj:D a gumeczki wzielam turkusowe ale troche żaluję, bo nie mam zbytnio rzeczy w tym kolorze:/ no ale do końca nie wiedziałam jakie wezme, a na wizycie orto wyjęła 2 pudełka ligaturek, kolorków chyba ze 100 i jak miałam wybrać, skoro jeden od drugiego ładniejszy:D a orto mówi, że teraz ludzie będą sie dziwić czemu aparat nosze, skoro mam proste ząbki:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loperaz
peppa07 - gdzie zakladalas aparat? w poznaniu? ja tez juz niedlugo i orientuje sie w cenach powoli. a moze kto inny wie gdzie w Poznaniu sensownie w kwestii cen i jakosci? jacys pacjenci ORTO AIDI????? mam tez inne pytania... - czym sie rozni aparat kosmetyczny od ceramicznego (3000 jeden luk) i krystalicznego (3500)? - jak znosiliscie dlutowanie 8emek (mam juz niedlugo i chce sie przygotowac)? wszystkim prostych zabkow bez bolu zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurtka a mi taks zybko zleciał ten tydzień a tu już jutro wizyta...nawet sie nie zastanowiłam dobrze jakie chę colours...hm...będzie temat do rozmyśleń na noc:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, mam pytanie, chce zalozyc staly aparat szafirowy, zna ktos w miare taniego i dobrego dentyste w Lodzi blisko centrum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojejuniu. Tak długo mnie tu nie było. Ile nowych osób. fajnie:)) Ja już z aparacikiem dwa miechy, szybko zleciało. No i czerwono-zielone gumeczki sama radocha:)) A tym razem chyba wezme czarno-czerwone. Albo czarno niecieskie, albo żółto- czerwone. Albo fioletowe:PP Jeszcze długo do wizyty więc jakoś ujdzie. Ale mam kłopot:(( Drut mi się odgioł na końcu przy szczotkowaniu zębów szczotką elektryczną:(( I mi się wbija w policzek. To nie jest obtarcie tylko sie po proty wbija! Scheet to cholernie boli. /i nawet nie ma jak na niego nakleic wosku. Mam nadzieje ze przezyje do tego 5 lutego. Dziesieć dni przed urodzinami:) No i zimowisko harcerskie z moimi kochanymi zuchami:** Moje kochane dzieciaczki:) Chyba nie bede zakładac czarnych bo moje dzieciaki lubia bardziej przyjazde kolorki:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drobny aparat P
A ja będę miała aparat kosmetyczny w lutym. 14, w WALENTYNKI :D :D Tymczasem mam nosić expander (rozszerzający) jeszcze miesiąc. Na szczęscie nie muszę go już rozkręcać :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlenunia25
6 lutego zakładam aparat, ale czym biżej tym mi gorzej jakos jetsm niezdecydowana... :( mam ochote wcale go nie założyć :( boje się... :( co ja mam zrobic??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlenunia25
truskaweczka_____ Ty masz 13 lat więc juz pewnie chodzisz do gimnazjum... jak każdy reagował na aparat ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, ja jeszcze nie chodzę do gim. Bo prostu urodziłam sie w lutym a to za miesiąc, więc napisąłam ze mam trzynaście, bo nie chce dzieciaka z siebie robić. Ale powiem Ci, że wszyscy z moich znajomych, ci starsi ode mnie, młodsi albo w moim wieku reagowali na to bardzo pozytywnie. Bo ogólnie teraz aparaty są trendy, i zauważyłam, że coraz wiecej chłopaków ma aparat. A dziewczyny to już w ogóle. Także spoko, nie zastanawiajcie się i nie bójcie, bo aparat jest cool, tylko na począdku i po kontrolach daje popalić, ale mójwie wam, prostę ząbki są tego warte:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igiełkaaa
Ale fajny temat. Ja sobie chcę sprawić aparat! Od kilkunastu (!) lat męczę się z takim zakładanym na noc, ale efekty są mizerne bo raz noszę a raz nie... Pomyślałam, że jak sobie sprawię taki aparat na stałe to już będą się musiały prostować, czy tego chcę czy nie. :) Ech, zazdroszczę wszystkim, którzy już go mają. Ja dopiero za miesiąc idę do dentysty, z ortodontą jeszcze się nawet nie skontaktowałam. Wiem, że będzie dużo roboty, bo mam różne dziwne rzeczy w buzi. Jedna ósemka do wyrwania i jedna chyba chirurgicznie, bo w ogóle nie wyszła a ciśnie pozostałe zęby. I brak jednej piątki (nigdy mi nie wyrosła! wiem, że to niezwykłe. ale potwierdziło to prześwietlenie) i przez to zęby mi się poprzesuwały i pochyliły, cuda niewidy. Ale w nowym roku porządkuję swoje życie na wszystkich płaszczyznach, w tym, zębowej! :) Pozdrawiam wszystkie "aparatki" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×