Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość student sie zastanawia
czesc wszystkim:) Mam pytanie czy leczyl sie ktos moze w Royaldent we Wrocku? chce sobie zalozyc aparat na stale i zostal mi polecony ten gabinet, wiem ze gabinetow we wrocku jest sporo dlatego prosze o jakas rade:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja we Wrocławiu chodzę do poradni ortodontycznej na Biskupinie, a dokładniej ul. Olszewskiego 21, 51-642 Wrocław.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariemi
A ja mam teraz pytanie odnośnie jedzenia. Co można a czego nie można jeść kiedy ma się założony aparat. Ja planuję założyć metalowy i chcę wszystko wiedzieć na ten temat :) Podobno ze nie można jeść twardych rzeczy. Jak to jest u Was??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie powinno się jeść buraczków, pomarańczy, pić Pepsi czy CocaColi no i kawy, marchewkowy sok też odpada , gdyż te produkty barwią gumki.. no chyba, że ktoś ma już kolorowe ;P twarde rzeczy np. jabłko kroić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja odnosnie jedzenia powiem tak - nie powinno się jeść twardych rzeczy, klejących (gumy do żucia, cukierki toffi) i barwiących jeżeli ma się aparat kosmetyczny. Tyle teoria. A praktyka? Ja na początku nie mogłam jeść skórek od chleba, o bułce nie wspominając. Ba! Na początku makaron z rosołu stanowił wyzwanie. A teraz jem orzechy a nawet lepiące Dumle :) Wystarczy odpowiednia technika ;) Zobaczysz, też na początku będziesz pilnowała i w ogóle, zresztą nie będzie dawało rady zjeśc czegoś twardszego. Potem stopniowo zęby się przyzwyczają a zapiekanki, orzechy i toffi będą tak kusiły, że spokojnie poradzisz sobie z nimi :) Pozdrawiam wiosennie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z aparatem..anka
ojej ale mam język od tego aparatu. nosze go ponad 2 tygodnie. jezyk strasznie boli od drutu.. masakra pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to widzę że u mnie największy problem będzie z kawą :p Gumy do żucia bardzo rzadko żuje, tofi też nie specjalnie mi podchodzi. A kiedy będę mogła założyć te kolorowe gumeczki?? Odrazu przy założeniu aparatu czy później? Jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gumki zakłąda się od razu i sama wybierasz jakie chcesz - kolorowe czy "bezbarwne". Ja na początek wzięłam przezroczyste, żeby się rpzyzwyczaić ale szybko się zrobiły brzydkie - kawa, herbata, wino - lepiej weź kolorowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A powiedzcie mi jeszcze, czego uzywacie do higieny jamy ustnej? Moja koleżanka która nosiła aparat poleciła mi paste Elmex pomarańczową. Ale chodzi mi też o szczoteczki do zębów bo są ponoć jakieś specjalne. Gdzie się to kupuje?? Ps. Przepraszam, że tak nudzę ;p ale jestem w tym temacie zielona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o pastę, to na początku miałam też Elmex, ale podobno te tańsze sa równie dobre więc odpusciłam. Używam lekko wybielającej bo chyba lepiej czyści osad, który przecież przy aparacie jakoś bardziej dokucza. Jeżeli chodzi o sprzęt to używam kilku szczoteczek: http://allegro.pl/item321003355_szczoteczka_ortodontyczna_oral_b.html Tego typu, z wyciętą główką http://allegro.pl/item319770603_curaprox_cs_single_szczoteczki_jednopeczkowe.html Taką do zakamarków o do zębów z tyłu (za pierścieniami) http://allegro.pl/item323829079_szczoteczka_miedzyzebowa_10_wymiennych_glowek.html I taką do czyszczenia zamków Oprócz tego wiele osób chwali sobie irygatory, na allegro sa naprawdę niedrogie niektóre: http://allegro.pl/item325699910_irygator_stomatologiczny_prochnica_nie_ma_szans.html Zastanawiam sie nad kupnem :) Oczywiście nie jest tak ze przy każdym myciu używam wszystkich szczoteczek - raz dziennie porządnie wszystkimi po kolei, a w ciągu dnia tylko normalną i ew czyszczę zamki jak potrzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha, ja szczoteczki dostałam od orto, w aptekach można dostać tylko te malutkie, tej z wcięciem nigdzie nie znalazłam. Nawet o takiej nie słyszeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wielkie za wyczerpującą odpowiedź :) Jak mi się uda dołącze pierwsze linki do zdjęć, oczywiście jeszcze bez aparatu. Udało się? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenna g
misha609 ile kosztuje hyrax????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa tam gadanie.... ja jadlam i jem wszystko, poczawszy od krowek mordoklejek i skonczywszy na chrupaniu marchewek i jablek, i ani raz zamek mi sie nie odklejil mimo to :) a zreszta orto Ci powie, przedewszystkim guma do zucia i orzechy. wiekszosci rzeczy jesc nie bedziesz, bo nie bedziesz umiala :P a co do higieny, to ja uzywam mocnego plynu do plukania i plukam jak nie mam mozliwosci umyc zabkow, normalnej szczoteczki i wyciorka i ziolowa colagate i czasem nic dentystyczna oral B :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam pastę Elmex pomarańczową i przyznam, że nawet uśmiech mi się wybielił po tygodniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Virga
Hey, postanowiłam załozyc sobie aparat ponieważ mam poważą wadę zgryzu....... Byłam już na pierwszej wizycie, zgodziłam się na zrobienie odcisku..... Za 2 tyg. bede miec aprat.... Ale troch sie boje... czy ktos moze mi powiedziecjak zakłada sie taki aprat (stały) i czy to boli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jenna g ------> Mój Hyrax kosztował 900zł. Ale orto coś mówiła, że ekspander jest razem w cenie, nie wiem dokładnie. W każdym bądź razie 900zł płaciłam. Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baaardzo moco zla
heeej wydaje mi sie ze kiedys na tej stronie ktos podawal link do strony na ktorej mozna sprawdzic czy otro ma specjalizacje czy tez nie ma, jesli ma ktos ja w ulubionych to bardzo prosze umiescic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bllond
Czy ktoś zakładał aparat u dr B. TATARCZAK - SAMOREK woj. lubelskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniacx
Aparaciki,kojarzy ktoś pania doktor Malgorzate Szyndlar-Dudek?pytanko do Aparacików z małopolskiego,okolic Krakowa.Z góry dziekuje i pozdrawiam trzymajcie sie cieplo!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rala
no to i ja dołączę od jutra do Was. Chciałam aparat jak najmniej widoczny,ale orto powiedziała,że te kosmetyczne często musiała poprawiać swoim pacjentom,a w moim przypadku (studiuję za granicą,a orto we Wrocławiu) musi mieć pewność, że nic nie odleci. Aha w sumie mogę ją polecić, babka zna się na rzeczy,nawet polecono mi ją z kliniki implantologicznej, więc...Do tego po analizie moich zdjęć, notatki miała niezłe na mój temat, odkryła progenię, niewielką ,ale jednak. Więc dostanę też maskę Delaire\'a. Gyby ktoś był zainteresowany, to następnym razem podam na nią namiar,a tymczasem trzymajcie kciuki jutro druciki wchodzą na górę, nawet nie wiem jakie będą te druciki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja moge polecic gabinet stomatologiczny EMA-DENT Wrocław. Pretficza 8. Ceny średnie jak na wrocławski rynek ortodontów. 2200 za kosmetyczny + 100 zł co 2 miesiące za wizytę. Duża zaletą jest to, że jak coś sie stanie to z dnia na dzień można umówić sie na wizytę bo w niektórych gabinetach trzeba troche poczekac a to nie dobrze jak cos sie zepsuje i nie ma jak naprawic :P :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SlackerB
Ja jutro smigam na pierwsza wizyte kontrolna po 6tyg noszenia ruchomego fiu fiu^^ zobaczymy co mi powie bo ja zadnej roznicy jeszcze nie widze, no moze czuje troche dziwne polozenie zebow z tylu szczeki;), Dobranoc misiaczki hah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :D ja zmierzam w kierunku aparatu :D będzie trochę cięzko i trochę pewnie to potrwa no ale... utrzymuje sie sama więc nie wytrzasnę o tak sobie 3 tys. ale... wczoraj zrobiłam sobie zdjęcie rtg a jutro idę na leczenie mojej nieszczęsnej 6 którą bedzie trzeba niestety leczyc kanałowo...:((((( mam nadzieję ze przezyje... :P a aparat planuje załozyc w maju... wiem ze to jeszcze jakies 2-3 miesiące, ale to wszystko przez chorego zeba...:((( ale i tak sie ciesze.. mam nadzieje tylko ze juz nic mie sie nie opózni i za 2-3 miesiace bede mogła podzielic sie z wami wrazeniami :P a tym czasem pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey :)) wam wszystkim. Mam pytanie do osób, które miały wyrywane zęby a właściwie 7ki. Wiem, że każdy ma inne zęby (inne korzenie) ale czy przy znieczuleniu czuje się jakiś ból? Ja tak dawno miałam wyrywane zęby, że nie pamiętam jak to było . A jutro już na 1000% będę miała wyrwaną pierwszą 7kę. Proszę Was o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 90Nadia90
Ja niedawno wróciłam od swojej pani ortodontki:) Założyła mi stały aparat na dolne ząbi, a na górne aparat do rozciągania szczęki:( Gdyby nie ten na górze to byłoby całkiem fajnie, ale z tym to nie moge całkiem zamknąg buzi i wyglądam jakbym była spuchnięta;/ Ja ostatnio miałam usuwane dwie czwórki. Przy wyrywaniu nie bolało tylko później jak przestało działać znieczulenie to nie mogłam wytrzymać:( Radze odrazu po wyrwaniu wziąść proszek przeciwbólowy:) Tak na wszelki wyapdek;) a później już nic nie boli tylko taka śmieszna dziurka zostaje hehe:) powodzenia życzę:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :* :) JUż MAM APARAT :) dzis o 11 orto mi założyła, zakładała tylko 25 minut, nic nie bolało, heh śmiać mi się chciało, jak widziałam siebie w lustrze, bo miałam założone takie cuś, żeby usta nie przeszkadzały, na początku miałam odkażone ząbki, potem dokładnie wysuszone, pani najpierw przykleiła zamki, później przeprowadziła przez nie drut, a na końcu gumeczki. Jestem mile zaskoczona, ponieważ nic nie boli, a przyznam, że spodziewałam się minimalnego chociaż bólu. Dostałam szczoteczkę i wosk- w przypadku, gdyby mnie obcierał aparat. Nie mogę jeść nic twardego, tylko same papki, jogurty itp. Zakaz gumy do żucia. To tyle wam chciałam powiedzieć :) aha.. i nie mam problemu z wymową Pozdrawiam! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Pibi: ja w zeszłym tygodniu, dokładnie w środe miałam wyrywanego zęba z tymże ósemke i chirurgicznie. Ząbek rósł mi w poprzek i chirurg musiał mi rozciąć całe dziąsło i wyrwać tego zęba. Musiał wyciąć też kawałek kości. Powiem tak, przy znieczuleniu nic nie czujesz! Czujesz tylko że Ci grzebią w buzi :) Więc o to się nie martw. Pozatym Ty pewnie masz tą siódemke na wierzchu a moja ósemka mi rosła w dziąśle i w kości :/ Uszy do góry :) Będzie dobrze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×