Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość aneczkaZirlandii
jestem z Zabrza, ale chwilowo w Irlandii, myslalam o klinice w Bytomiu, a ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czekałam miesiąc na założenie aparatu. na pierwszej wizycie zrobiła mi wyciski zdjęcia i dała miesiąc na doleczenie ubytków. ah i na dwa dni przed załozeniem miałam wciskane separatory. pozdr ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Okazało się że muszę usunąć górną 6 i 4 :( co mnie najbardziej boli, bo dziure po 4 bedzie widac, a ja w pracy musze sie non stop szczerzyć do klientów...ech. Chyba zmienie pracę. Poza tym muszę wstawić implant na dół (koszt okolo 2500zł za implant). Narzekacie na koszty? Niech no zliczę... 8 zębów do leczenia + 1 kanałowo + wkład i korona = 2640 zł na samo wylecznie podkreślam, teraz czeka mnie tylko czyszczenie i zakładanie apratu czyli 180 zł + 2500zł (krysztalowa gora) + 2100 (porcelana dół) = 4780 zł 7420zł + wizyty co uff, 6 tygodni, nie takie drogie - 150zł no i potem implant, potem retancja okolo 1000zł wiec, zamkne sie w 10.000zł Nie jest to mało, bo to całkiem przyzwoity samochód...ale co zrobić. Na aparat biorę kredyt, sama pracuje i się utrzymuje, rodzice nic nie dołozyli. A takie niewidoczne, bo prace mam \"na widoku\" i z metalem to nie bardzo.... Nie moge się doczekac tych prostych zebów, w końcu, po 20 latach...a no i oczywiscie jeszcze wybielanie okolo 2000 zl po zdjeciu... Nie mowie juz o kosztach bo powątpiewam jak patrze ile na to wydaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna 1987
jestem jeszcze przed usunięciem zębów ale tego sie boje najbardziej. Mam już separacje na zębach półtora tygodnia ale to wcale nie boli tylko trochę utrudnia gryzienie(co jak niektórzy pisali ze spać nie mogą po nocach z bólu bo im te gumki założyli to chyba przesadzają) Zobaczymy jak już będę mieć ten aparat ale też mi nie założy na całą szczękę tylko narazie po bokach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Więc... Ja na aparat czekałam niecałe dwa tygodnie ;) Wizyte miałam jedną ;) Gdzie zrobiono mi zdjęcia, odlewy, wymiary ;) Potem założyli mi góre (po dwóch tygodniach) i po trzech dół ;) (gg: 2287575)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DuoFruo powiedz mi kochana czy po założeniu aparatu sepleniłaś? :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczkaZirlandii
kurcze no to zmartwilyscie mnie dziewczyny:(:9:( bo ja myslalam ,ze jak to jest duza wielospecjalistyczna klinika to uwine sie z tym mniej wiecej w tydzien, a robilyscie w duzych czy malych prywatnych gabinetach orto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczkaZirlandii
aha zeby mam wszystkie wyleczone i scaling za soba kilka miesiecy temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz zeby wyleczone i nic nie trzeba wyrywać i oczywiście orto ma wolny termin to możesz załozyc aparat w ciągu dwóch, trzech dni. U mnie trwało to tydzieńtylko dlatego, ze nie mogłam sie na druga wizytę wyrwać z pracy. Jednego dnia mi zrobiła wycisk, zdjęcia i na drugi dzień miałam przyjść na zakładanie aparatu. Samo zakładanie to około 30 min pracy - przyklejanie zameczków na każdy ząb i później przymocowanie drucika na te zameczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczkaZirlandii
wiomalk dalas mi nadziej, dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaciekawionaaaaaa
mam pytanie czy łuk podniebienny i harax to jest to samo?? bo ja mam juz aparat ale orto powiedziala ze dolaczy mi luk i nie wiem czego moge sie spowdziewac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaaasia504
Katarzyna 1987 --> Każdy odczuwa inny ból. Oni nie przesadzają, mnie bolało, bardzo:) Ale spać mogłam...Także nie pisz, że przesadzają, bo tak nie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JAKAŚ FAJNA
mnie tez separacja nie boli. fakt faktem gryzienie jest nieprzyjemne ale nie nazwałabym tego bólem. ból byl przy wyrywaniu zębów. mam nadzieje ze aparat tez nie sprawi mi bólu chociaz słyszałam ze przez pierwsze 3 dni jest istny horror. DuoFruo pytając czy był najprostszy miałam na mysli czy zamki były pełnowymiarowe czy moze troche mniejsze niz normalnie. pytam bo nie potrafie ocenic po zdjeciu bo sie nie znam na tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rineczka Nie sepleniłam, mimo że trud mi sprawiało wymawianie głosek szumiących (sz,ź,ć) i \"r\" ale tylko przez pierwsze 5-6 dni ;) Znacznie gorzej seplenie po ściągnięciu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAKAŚ FAJNA Mniejsze troszkę bo ząbki mam średnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa z aparatem
Hmm... wpadłam tutaj przypadkowo... ja już od dwóch miesięcy mam aparacik... Jeden ząbek mi wystawał poza orbitę :P na razie mam tylko na górę... Tez musiałam wyrywać zęba prawą czwórkę, miałam problemy z jedzeniem ale chociaż troszkę się schudło :D a co do tych gumek między zębami to nie chce nikogo straszyć ale ja przez nie nie mogłam spać i nie raz płakałam w nocy... Każde uzębienie jest inne... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona94D
Hej wszystkim ;) Mam takie pytanko, czy ktoś posiada irygator ortodontyczny?? bo ja zastanawiam się nad kupnem tego. Jeśli ktoś ma niech mi powie ile trzeba mieć forsy na to i jaki (że tak powiem) model jest najlepszy.( Patrzyłam na necie, ale ceny są przeróżne, a ,,modeli" bardzo dużo). Jeśli ktoś ma niech mi wszystko opowie. Możliwe że był już ten temat na tym forum, ale przepraszam, czytam tylko ostatnie kilka stron za każdym razem jak wchodzę ;) z góry dziękuję ;* i czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahihehy
Ja właśnie też zastanawiam się nad zakupem irygatora. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amancik
HEJ!!! Dawno się tu nie udzielałem, ale mam problem! Otóż problem wynika z tego, że odkąd mam aparat myję zęby kilka razy na dzień, co powoduje, że strasznie schną mi usta. Często stosuję krem, ale raz, że ma on dziwny smak :/ to przecież nie można z nim chodzić na okrągło. Może pomogło by co św rodzaju bezbarwnej pomadki do ust (tyle tylko, że ludzie mogą mnie wziąć za geja albo tranzwescyte :) ) A Wy macie taki problem.? Macie jakieś rady???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczkaZirlandii
Amancik z bezbarwna pomadka na ustach tylko idioci cie wysmieja, wielu moich kolegow uzywa balsamu do ust i nigdy nie pomyslalam o nich w kategorii "gej".polecam balsam nivea hydro cos tam niebieska.jest rewelacyjna:)ja tz juz niedlugo dolacze do grona szczeciarzy z drutakami na zebach, juz sie doczekac nie moge.aha jak meczysz sie z suchymi ustami a nie chcesz byc brany za geja czy cos takiego uzywaj balsamu jak nikt nie patrzy, ten ktory ci polecilam jest dosc trwaly, uzywam go od dawna i jestem mega zadowolona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczkaZirlandii
*drutkami na zebach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey! Ja mam irygator :) Ale nie wiem co dokładnie chcecie wiedzieć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polcia17
po długiej nieobecności nareszcie pisze. a wiec od 3 dni mam apart Hyrax, nareszcie sie zdecydowałam. i nie jest az tak źle jak sie spodziewałam, seplenie nie moge nic gryść ale plusem jest to że troszke schudnę:p było pytanie ile czeka sie na wizytę: a wiec ja chodze do kliniki stomatologicznej w toruniu na ul. Kosciuszki i aparat moglabym juz miec po tygodniu. i mam do was pytanie: co głównie jecie w aparacie Hyrax bo mi skonczyły sie juz pomysly. i jeszcze jedno pytanko; jakich nalepiej uzywać szczoteczek do tego typu aparatów. prosze o odpowiedź. i pozdrawiam wszystkie aparatki:):):);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polcia17
jeszcze jedno pytanko: po jakim czasie zrobi mi się przerwa miedzy jedynkami (w aparacie Hyrax oczywiście)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wczoraj usunelam drugą czwórkę. Już na szczęście mam to z głowy. Bo ten zabieg nie należy do przyjemnych :/ 7 maja będę zakładać gumki separacyjne no i 13 w końcu aparat. I tak się złożyło że wypada to w moje urodzinki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diana nan
hej mam pytanie, zastanawiam sie nad zlozeniem aparatu na razie na gornych zebach, ile trwa zanim zaloza mi aparat? chce wyjechac na wakacje mozliwe ze do pracy, co z wizytami w takim wypadku, co ile sa wizyty i co w czasie nich sie robi? dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona94D
DuoFruo no wszystko ;D w jakiej cenie można kupić, i jaki ,,model" jest najlepszy, czy coś pomaga,daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak mnie dawno nie było... ho ho A może ktoś opisze na forum dokładnie jak wygląda ściąganie aparatu?? (a najbardziej chodzi mi o Hryax) I jakie później zabiegi sie ma na zęby?? A i jakie to uczycie wreszcie normalnie ugryźć np. jabłko czy pizze?? he he ja sobie tego teraz nie wyobrażam, zapomniałam jak się to robiło a jeszcze 3 lata z \"tym\" przede mną... :PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa z aparatem
diana nan aparat można założyć bardzo szybko jeżeli ma się wszystkie ząbki zdrowe... przed założeniem w jamie ustnej musi być wszystko okej, później należy zrobić zdjęcie oraz odlew górnej i dolnej szczęki (niemiła sprawa)a co do wizyt to są mniej więcej co miesiąć... i najczęściej jest to podkręcenie drucików no i wymiana płytek... więc nie wiem jak to tam będzie z tym twoim wyjazdem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×