Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość xxx_aparatka
Dzis mija mi 40 dni odkad mam aparar... i tak mnie zeby bola ze normalnie mowic nie umiem.... jesc tez nic... nie wiem czemui teraz naaaaaaagle zaczely mnie tak strasznie bolec... ma ktos z was tak ??? ja nawet wizyty nie mialam no raz na podklejenie zamka ale to bylo jakis miesiac temu ... JA JUZ NIE WYTRZYMUJE TEGO BOLU.... !!!! POMOCY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kazik111
przecierz na wizyty kontolne powinnas chodzic co 4 tygodnie. a pozatym pierwsze luki niektorzy ortodonci daja takie ze przy wypiciu zimnej wody aparat jagby troche zmniejsza naprezenie sprubuj tego. Moj kolega przez pierwsze 2 tygodnie mial takie łuki. Weż napij sie zimnej wody i zobacz czy bul troche sie zmniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziubdziub zabki cudo!=) ja mam dokladnie za miesiac wizyte i napiete wyczekiwanie na piekne slowa: zakladamy aparat hah, mocno wierze w to ze tak sie stanie bo juz 5 miesiac noszenia ruchomegu i coraz wiecej zniechecenia:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was, pisałam tu w 2006 o porady czy moge załozyc aparat . w 2007 jak go zakładałam . (usuwałam ogromną przerwe miedzy jedynkami) i teraz po niecałym roku , prawdopodobnie jutro mam mieć ściągany aparat. I wiecie co z perspektywy tego czasu powiem Wam ze przed sciaganiem to wrecz trudno się z nim rozstać:D Naprawde wszystko kwestia przyzwyczajenia :) Przez całe noszenie aparatu nie bolało mnie prócz pierwszych dni na początku? coś takiego , wręcz słabo pamiętam . Warto zakładać aparat, a spedzanie w nim roku czy nawet czasem 3 to wcale nie musi oznaczac zmarnowanych lat - tak jak to sie w wiekszosci nowym zakładaczom zdarza myśleć (tez tak do tego podchodziłam) !!! Cierpliwosci i wytrwałości xycze . :) ps/ śmiesznie by było gdyby ktoś zdobył się na narodowe barwy gumeczek :D czerwone na dole a białe na górze w ramach szaleństwa euro2008:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx_aparat
eh kazik111 nie pomoglo ale bd jeszcze prtobowac;( ja za rowno miesiac mam wizyte (zapomnialam dodac) kurcze niby ma miec zakladany jeszcze na dol ale jak tak raz za jakis czas ma mi sie taki bol uakgtywniac to nie chce . . . ale czego sie nie robi dla holiŁuCkiego usmiechu :DDD pozdrawiam AA moze doradzicie mi kolor gumeczek obecnie sssoczyscie zielone(troche juz zblekely) myslalam nad szarymi ale lato jest cza szalec :D DORADZAJCIE MOZE MIX ZROBIE Z WASZYCH PROPOZYCJI :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiomalk---> uuff,mam nadzieje,ze tak tez powie ortodonta.ale łuk dolny mam niemal identyczny jak Twój przed załozeniem.jak długo będziesz nosić aparat?a na górze była potrzeba wyrywania czegokolwiek u Ciebie? moja pierwsza wizyta za 2 tygodnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojej,pomyłka!!moje wcześniejsze posty były skierowane do DZIUBDZIUB!!! to jej galerie oglądałam!przepraszam za zamieszanie:)czyli ponowie pytanie: Dziubdziub--> ogladam Twoje zdjecia i moge stwierdzić,że doł mam bardzo podobny do Twojego przed leczeniem!była konieczność wyrywania jakiś ząbków??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za miłe słowa :) -> Bluebird - na szczęście obyło się bez usuwania, chociaż moja dentystka straszyła że raczej nie da rady tak. Orto spojrzała i uznała że przy tej wadzie to się tak ustawi że nie trzeba wyrywać. Na górze całość się niby jakoś podniosła. Na dole natomiast już wcześniej miałam wyrwaną jedną szóstkę - za dzieciaka jak leczyłam aparatem ruchomym jakiś niedouczony ortodonta kazał wyrwać, że reszta się niby sama rozejdzie. Nie rozeszły się, ale teraz było miejsce dla nich.Nie wiem czy musiałabym mieć wyrywane gdyby nie ta szpara, ale z reguły teraz wszyscy starają się oszczędzać zęby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziubdziub---> dzięki za odpowiedź.no zobaczymy,dam Wam znać,jak bede po wizycie u orto:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka719
Witam:) jestem tu nowa:) 4lipca mam miec zakładany aparat:) orto polecila mi leczenie systemem DAMON 3, czy ktoś z was nosi ten typ aparatu?? mam wiele wątpliwości po przeczytaniu paru wypowiedzi na róznych forach internetowych:/ boję sie tego jak bede wyglądała..! na atrapach ten aparat prezentuje się ładnie, ale podobno w rzeczywistości tragedia!!!! bardzo proszę o odpowiedż!! i jakąś porade:)) pozdrawiam serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka719 -> \'też mam aparacik\' jest tu naszym specem od damona;) o ile sie nie myle w stopce ma fotki ze swojego leczenia więc zajrzyj. kilka dni temu odzywał się na forum, poszukaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahihehy
Jak myślicie, który z aparatów jest bardziej uciążliwy? Górny łuk, czy dolny? Mam mieć oba (nie w tym samym czasie) i nie wiem czego się spodziewać. Mam nadzieję, że góra jest gorsza, bo "poboli, a następne będzie już mniej bolało", a tak to "kurde, boli, a to drugie jeszcze bardziej :(" xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam taki problem
Złamal mi sie kiedyś zab i został tylko korzeń,dentystka zrobiła mi nadlewanie na sztyfcie,właściwie jest to sztuczny ząb.Kawałek mi sie kiedyś ukruszyło,w ogóle mam wrażenie,że on jest słaby i bardzo sie boję,że kiedyś wypadnie,zresztą dentystka powiedziała,że on jest bardziej do uśmiechu niz do gryzienia.I dlatego boję się,że jak założę aparat,to ten ząb(to 4) nie wytrzyma tego nacisku.Czy to możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka719
Dziekuje bardzo za odpowiedz:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natka9 --> ja jestem z Poznania i dostałam swój namiar od dentystki i jestem baaaaardzo zadowolona:) mianowicie moj aparat za jeden łuk bedzie kosztował 1800zł ale za to wizyta kontrolna (co miesiac) tylko 50zł i nic wiecej, poza tym jest to bardzo miły i młody ortodonta z którym mozna sobie pogadać i odpowie na kazde pytanie :) polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość riś
do malutka719 ja też od niedawna jestem posiadaczka damona i jakoś nie wydaje mi się żeby tragicznie wyglądał a wręcz przeciwnie:):) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka719
witam:) RIŚ-->fajnie, ze napisałaś:) mozesz napisać cos wiecej o aparacie?? bardzo byłabym wdzieczna jakbys zamieściła fotke swojego aparaciku:) pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka719
witam:) RIŚ:) prosze napisz cos wiecej o aparaciku, jak sie nosi, czy naprawde mniej boli, jak to wygląda, bardzo odstaje?? a może byś umieścila zdjęcie swojego aparaciku?? bylabym bardzo wdzieczna:) pozdrawiam serdecznie:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość riś
malutka719 a co konkretnie chcesz wiedzieć z chęcią ci pomogę:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość riś
malutka719 a co konkretnie chcesz wiedzieć z chęcią ci pomogę:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość riś
malutka719 a co konkretnie chcesz wiedzieć z chęcią ci pomogę:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka719
najbardziej to chciałabym zobaczyc Twój aparacik(fotke), ale jak sie nie da:) to moze mi napisz czy wyglad tego aparatu jest zbliżony do tego jaki jest na atrapie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziubdziub - super efekty! właśnie dla takich warto się przemęczyć w aparacie :) byłam dziś u orto, zrobiła mi wyciski (najgorsze co może być dla mnie to te koszmarne wyciski..) - taka młoda asystentka mi je robiła - uprzedziłam ją, że ja to kiepsko znoszę :P chyba się bardziej zestresowała niż ja ;) przemiła ogólnie była, zagłaskałaby mnie i zaprzepraszała, że musi mi te wyciski zrobić :) jutro mam iść na przyklejenie tego reteinera całego (wraz z wyciskami które jak się okazało już po fakcie ;) liczą sobie 390zł za to) i mam nadzieję że na tym się moja długa i kręta przygoda z ortodoncją na razie zakończy (rzecz jasna będę nosić tę płytkę tyle, ile mi każe, ale to cofanie się wady, poteme prostowanie, potem znów coś tam itd itd itd na razie odejdą w zapomnienie :) ) ktoś z Was pytał o ból - czemu boli po iluś dniach? prawdopodobnie teraz korony zębów powolutku się przesuwają (miejmy nadzieję że to to ;) ) i stąd ból. podobnie po kontrolkach, to niestety jest całkowicie normalna reakcja.. a co do damona - moim zdaniem nie wygląda gorzej od normalnego metalowego, a jest efektywniejszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka719
Chciałam cos sie dowiedziec na temat Damona, bo opinie sa bardzo podzielne!! Podobno ten system Damon jest bardzo efektowny(to jest najważniejsze) zreszta cena mowi sama za siebie..:) mam nadzieje, ze z wasza pomoca rozwieje wszystkie swoje watpliwosci:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewi123
miedzy 5 a 6 zeby przygotowac zabki.ale problem w tym ze ja nie mam pojecia jaki zalozyc, moja ortodontka powiedziala ze albo klasyczny na 2 lata (1 łuk 1300zł) albo do wyboru inovation c, inovation r lub damon. (1 łuk 2500zł) wiem tylko tyle ze te drugie nosi sie krocej(ok1,5), sa wygodniejsze i mniej widoczne. nie mam pojecia ktore wybrac??? ortodontka poleca mi te drugie - w sumie nic dziwnego niezle na mnie zarobi ;) ale ja chetnie posłuchałabym sie Was - obiektywnych opinii. prosze doradzcie ktory wybrac? ktory wygodniejszy, mniej widoczny, bez niespodzianek. nie mam bladego pojecia o aparatach wiec bede bardzo wdzieczna za Wasze podpowiedzi :))) z góry dziękuję i serdecznie wszystkich pozdrawiam :)) p.s. w sb zaklada mi łuk na gore, dwa msc pozniej na dol.na gorze nie mam duzej wady , gorzej z dolem bo bede wyrywac mleczka, twardziel przetrwał az 25 lat :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewi123
miedzy 5 a 6 zeby przygotowac zabki.ale problem w tym ze ja nie mam pojecia jaki zalozyc, moja ortodontka powiedziala ze albo klasyczny na 2 lata (1 łuk 1300zł) albo do wyboru inovation c, inovation r lub damon. (1 łuk 2500zł) wiem tylko tyle ze te drugie nosi sie krocej(ok1,5), sa wygodniejsze i mniej widoczne. nie mam pojecia ktore wybrac??? ortodontka poleca mi te drugie - w sumie nic dziwnego niezle na mnie zarobi ;) ale ja chetnie posłuchałabym sie Was - obiektywnych opinii. prosze doradzcie ktory wybrac? ktory wygodniejszy, mniej widoczny, bez niespodzianek. nie mam bladego pojecia o aparatach wiec bede bardzo wdzieczna za Wasze podpowiedzi :))) z góry dziękuję i serdecznie wszystkich pozdrawiam :)) p.s. w sb zaklada mi łuk na gore, dwa msc pozniej na dol.na gorze nie mam duzej wady , gorzej z dolem bo bede wyrywac mleczka, twardziel przetrwał az 25 lat :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewi123
czesc :) PROSZĘ O PORADĘ - b.pilne zdecydowalam sie zalozyc aparat:). obecnie nosze gumki miedzy 5 a 6 zeby przygotowac zabki.ale problem w tym ze ja nie mam pojecia jaki zalozyc, moja ortodontka powiedziala ze albo klasyczny na 2 lata (1 łuk 1300zł) albo do wyboru inovation c, inovation r lub damon.(1 łuk2500zł) wiem tylko tyle ze te drugie nosi sie krocej(ok1,5 roku), sa wygodniejsze i mniej widoczne. nie mam pojecia ktore wybrac??? ortodontka poleca mi te drugie - w sumie nic dziwnego niezle na mnie zarobi ;) ale ja chetnie posłuchałabym sie Was - obiektywnych opinii. prosze doradzcie ktory wybrac? ktory wygodniejszy, mniej widoczny, bez niespodzianek. nie mam bladego pojecia o aparatach wiec bede bardzo wdzieczna za Wasze podpowiedzi :))) z góry dziękuję i serdecznie wszystkich pozdrawiam :)) p.s. w sb zaklada mi łuk na gore, dwa msc pozniej na dol.na gorze nie mam duzej wady , gorzej z dolem bo bede wyrywac mleczka, twardziel przetrwał az 25 lat :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewi123
przepraszam wszystkich za dubel :( za kazdym razem pokazał sie bład i wrzucałam raz jeszcze, a tu masz sie 3 razy zrobiło :( ale gapcio ze mnie :) wybaczcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxien
hej:) od kilku dobrych już godzin jestem szczęśliwą posiadaczką aparatu:p. W końcu nastąpił ten dzień i muszę przyznać, że jestem szczęśliwa;). Wprawdzie szłam jak na ścięcie-pełna obaw, ale jak zobaczyłam metal na ząbkach jakoś milej mi się zrobilo. Bo wcale nie było takie straszne jak myśłałam.A orto tylko mnie spytała o kolor gumeczek;). Wzięłam niewidoczne tylko po to żeby się przyzwyczaić chyba samej do siebie, ale już kolejnym razem przyszaleję trochę i wezmę jakiesz czaderskie, a co tam-jak szaleć to szeleć,nie?:p. Następna wizytka 3 lipca:). A mam takie pytanie, czy wy też jak myjecie zęby tak na to wszystko uważacie?Ja to chyba muszę się wprawić, bo jak na razie marnie mi idzie:( i dużo czasu zajmuje.A jutro lece po nowy sprzęt do mycia....:P Ps.jak na razie bezboleśnie, zobaczymy jak będzie jutro Pozdrawiam wszystkich w aparatach i tych czekających na nie:) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×