Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

hehe Roxien ja na początku też nie umiałam i myłam śmiesznie a teraz już myję normalnie no tak uważać troszkę trzeba ale ogólnie jak się przyzwyczaisz to będziesz normalnie myła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska_rzeszow
ja też już normalnie myje bez żadnych problemów..... tylko szczoteczki się szybciej zużywają:P ja używam płynu do płukania jamy ustnej, szczoteczki ortodontycznej, czasem wyciorków i to wszystko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riś>> a gdzie zakładałeś damona?? czy możesz mi powiedziec na których ząbkach masz klamerki podtrzymujące aparat?? ile płaciłes i ile będą kosztowały wizyty?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxien
dziś jest całkiem dobrze, jak na razie nie narzekam na ból( czuć tylko prawą 5 i 6, ale nie jest żle). Troszku mnie obciera z prawej strony, i tak przezornie woska zaaplikowałam sobie na zameczek:p. Muszę przyznać że fajnie jest w aparacie i nawet w tak krótkim czasie człowiek się przyzwyczaja. Ps.-wyciorek też mam(fajnie się nim myje ząbki, zresztą cały jest fajny)... normalnie frajda;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxien
..hmm drugi dzień, jest dobrze nie narzekam na ból(czuje tylko 5 i 6). I tak jeszcze jakby mnie coś obcierało, więc zaaplikowałam sobie woska na zameczek i teraz jest ok;). Ps.zaopatrzyłam się w wyciorek (fajnie nim sie myje, i cały jest fajny;p). Chociaż taką można mieć frajde;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxien
hmmm, coś się przycina:( i się dwa dodało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczkaZirlandii
ja juz za tydzien bede po pierwszej wizycie u orto:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość riś
malutka719 na razie nie mam takiej możliwości żeby wrzucić fotk ale postaram się jak najszybciej... kosiak przeważnie każdy ortodonta zakłada takie aparaty, ja mam go na górnej szczęce i płaciłam 2500zł, tylko wiadomo w każdej miejscowości są inne ceny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka719
riś---> super, czekam na fotki:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka719
kosiak-----> u mnie jeden łuk kosztuje 2000pln

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx_aparatka
Ja dzis narzekam na ból szczeki... eh za 4 tyg do kontroli :D Ajc poprawa jest :D postaram sie fotencje wrzucic jesli chcecie :D Martwi mnie tylko to ze na 3 prawej robi sie plamka taka brazowo czerwona ;/ tak mi sie zdaje. Czy ktos slyszal kiedys o wylewie zewnatrzzebowym bo mnie dzisiaj koledzyu straszyli ... eh no nic ide umnyc zeby pozdroqqqqqq :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Dzisiaj byłam na pierwszej wizycie po założeniu aparatu. Orto zmieniła mi drut na stalowy i powiedziała że rzdko się zdarza żeby juz na pierwszej wizycie mogła zmienić. Mówi że to dobrze wróży :) więc bardzo się cieszę :) Trójeczki moje już są bardziej w pionie, a przedtem były troche ukośne. Gumeczki wybrałam sobie różowe tym razem, chociaż u mnie to tak wiele nie widać. Następną wizyte mam dopiero 23 lipca, bo moja orto idzie na urlop. Aha. W przyszłym roku biorę ślub i pytałam dzisiaj mojej Orto w jakim stanie będą moje ząbki. Powiedziała ze będą na tyle proste że będą się mnie pytali poco noszę aparat :) Bardzo mnie to ucieszyło. Pytałam również o możliwość zdjęcia aparatu na ślub. Tu troche gorzej, bo ściągnąć można ale założenie kosztuje tyle samo co za 1 razem. Więc stwierdziłam że szkoda zachodu z tym wszystkim i kasy przedewszystkim. Orto pocieszyła mnie że raz już dobierała pannie młodej gumeczki do sukni. A że miała suknie w kolorze czerwonego wina to i gumeczki wzieła pod kolor i ponić wyglądała pięknie. I nawet na zdjęciach się uśmiechała. A może ktoś z Was miał takie doświadczenie? Albo Wasz znajomy/ma? Piszcie :) Pozdrawiam Ps. Niedługo wrzuce fotkę po tej wizycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczkaZirlandii
pamietacie moze , jakis czas temu ktos zamiescil linka do strony z kolorowymi gumeczkami, gdzie to bylo??????zastanawiam sie nad kolorem i chcialam sprawdzic rozne polaczenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczkaZirlandii
zastanawiam sie nad kupnem tego, co o tym sadzicie?albo jaki irygator polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczkaZirlandii Wklejam link o który pytałaś . Jest tam aparat i różne kolory gumeczek, można fajnie sie pobawić i wymyśleć wzór dla siebie. Swoją droga ja mam dziś wizyte i sama zastanawiam sie jaki kolorek lub kolorki wybrać. http://www.ortodonta.com.pl/symulator/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja sobie odliczam i odliczam.... i został równy miesiąc do zadrutowania :D kurcze ale ten czas wolno leci :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wAdzia
Hej wszystkim :) strasznie się cieszę,że trafiłam na to forum. Czytam je od dłuższego czasu i dzięki Wam dowiedziałam się wielu rzeczy-mniej i bardziej fajnych ;) Założenie aparatu stałego rozważałam już kilka lat wcześniej,ale dopiero od roku jakoś poważniej. Mam 22 lata i stwierdziłam, że czas najwyższy zabrać się za moje zębiska. Co prawda nie mam aż tak bardzo krzywych- na górze stłoczone, lewa trójka rośnie jakby wyżej przez co wyglądam jak wampir ;P a jedynki układają się lekko w takie coś: \/ dół jest całkiem spoko poza trójkami, które są lekko poza łukiem. Pod koniec maja miałam pierwszą wizytę u orto, tydzień później drugą, na której miałam zrobione wyciski. No i następną (wyniki analizy i plan leczenia) mam dopiero 16 lipca :( ze wstępnej analizy wynika, że nie będę musiała mieć usuwanych zębów (na razie zakładam tylko na górny łuk ze względów finansowych).Założenie aparatu zaplanowane na 30 lipca buuuu :( tak więc Miszt, co ja mam powiedzieć?już nie mogę się doczekać. No troche się rozpisałam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nio i już mam aparacik :D !!! Ciężko było bo pierścionki na 7 nie bardzo chciały wejść ale jakoś na chama weszły. :P Strasznie sucho w buzi mam, a pić mogę dopiero po 2h. :( eeeh ... nie mówiąc już o tym że głodna jestem. :P Usta mam niebieskie :D. Ogólnie nie wygląda to źle ale tak jakoś dziwnie w buzi. eeh ... zobaczymy co dalej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxien
Fanta88--->hej czekałam, aż napiszesz :) i już jesteśmy obie zadrutowane;). A mnie cały dzień boli policzek, bo niestety się obtarło, boli bardziej niż wczoraj:( ....jeść też się nie chce.Wzięłam się woskiem zakleiłam-może przestanie:( Aparat metalowy(górny łuk)-1200zł od 9.06.08r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fanta 88 - kiedy wkleisz fotki? Chciałabym zobaczyć to Twoje cudo na zębach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam sucho w buzi cały czas, nio i dwójeczka mnie boli. :( Co do jedzenia to chyba umrę z głodu taki żarłok jestem :P ale może to i lepiej że normalnie jeść nie mogę, schudnę przynajmniej. :P Co do fotek to trochę się wstydzę pokazywać te swoje cudeńka (zęby) ... ale mogę na e-maila wysłać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam sucho w buzi cały czas, nio i dwójeczka mnie boli. :( Co do jedzenia to chyba umrę z głodu taki żarłok jestem :P ale może to i lepiej że normalnie jeść nie mogę, schudnę przynajmniej. :P Co do fotek to trochę się wstydzę pokazywać te swoje cudeńka (zęby) ... ale mogę na e-maila wysłać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam sucho w buzi cały czas, nio i dwójeczka mnie boli. :( Co do jedzenia to chyba umrę z głodu taki żarłok jestem :P ale może to i lepiej że normalnie jeść nie mogę, schudnę przynajmniej. :P Co do fotek to trochę się wstydzę pokazywać te swoje cudeńka (zęby) ... ale mogę na e-maila wysłać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja sucho w buzi cały czas mam :( nio i dwójeczka mnie boli. Co do jedzenia to trochę mi smutno bo ludzie jeść ale to ma też swoje dobre strony, schudnę trochę. :D Co do fotek to trochę się wstydzę pokazywać te swoje cudeńka ... ale mogę wysłać fotki na e-maila. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona94D
Hejka wszystkim;) Jutro mam zakładany aparacik na górną szczenę (dół miałam zakładany jakieś 4 miesiące temu). Boję się, że będę niewyraźnie mówić i że nie za ciekawie wygląda na krzywych ząbkach. Help;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni3ka_k
HEJ :) Zadrutowali mnie dzisiaj ;) Aparat jest prawie niewidoczny z czego się niezmiernie cieszę no i nic a nic mnie nie boli :D Zobaczymy jutro. Pozdrawiam wszytskiech aparatów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni3ka_k
hej :) Zadrutowali mnie dziś :D Nic mnie nie boli i nic nie uwiera tylko... Czy Wam też tak wysychały usta? ;) Mam aparat estetyczny i naprawdę wygląda świetnie :) Pozdrawiam Wszystkich aparatów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×