Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

justka >>>> w odpowiedzi na Twoje pytania: 1. na ok. tydzien przed aparatem ortodonta zaklada Ci gumeczki na szostki..maja one na celu rozluznienie przestrzeni miedzyzebowych, zeby aparacik Ci sie zmiescil. Dla mnie byl to najmniej przyjemny moment leczenia..samo zakladanie nie trwa dlugo, ale potem jest malo przyjemnie, no bo zabki musza sie troche poluzowac, wiec troszke boli.. 2. zakladanie aparatu tez nie nalezy do przyjemnosci, bo dlugo trwa niestety. Ortodonta zaklada Ci \"rozwieracz\" :) zeby miec dostep do wszystkich zabkow, potem naklada klej na kazdy z zabkow i przykleja zamki..No i zaczyna sie czekanie. Klej musi zaschnac, wiec to troche trwa. Po wyschnieciu zaklada drut na zamki. No i oczywiscie przed zalozeniem aparatu zdejmuje gumki (te z szostek). To oczywiscie nic nie boli..ale musisz wysiedziec te 40 minut (okolo) z otwarta (szeroko bardzo) buzia. 3. co do hyraxa sie nie wypowiadam, bo nie uzywam. 4. gume zuc mozna. Z aparatem to jest tak, ze kazdy ma inne odczucia..ja na przyklad mam tak, ze przez miesiac w ogole nie czuje, ze go mam, a przez 3-4 dni boli mnie jakis zab..rzadko kiedy wszystkie..I wtedy wiesz, nawet jesc specjalnie nie mozna..Ale generalnie nie ma problemu. 5. a nie mozna..? Ja jem :) 6. ligaturki zakladane masz jakie sobie zazyczysz 7. z wiekszoscia bolu jest tak, ze kiedy sie zmrozi, to boli mniej, wiec to pewnie niezly sposob. 8. Wosk jak zjesz, to sie na pewno nie otrujesz..ale raczej trzeba pamietac, zeby przed jedzeniem, czy myciem zebow go sciagnac. Schodzi bez problemu..zreszta sama zobaczysz.. Pozdrawiam i powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx_aparatka
justka_pl chetnie odpowiem na meczace cie pytania :) Ad 1 Zakladaniue separatek polega na wepchnieciu malycg gumek pomiedzy (najczesciej) 5-6. przez ok 2-3 dni mozesz miec problemy z gryzieniem bo jest to uczucie jakby mialy ci zaraz wypasc te gumki NAPEWNO PRZEZYJESZ :D Ad 2 Zakladanie aparatu polega na tym ze : ortodonta pokrywa na poczatku twoje zeby niebieskim plynem dezenfekujacym zostawia na ok 2min , splukuje, wysusza zeby, i rozpoczyna klejenie zamkow po czym utwardza klej tym co swieci na fioletowo :D potem zaklada luk i pyta o kolor gumek :D Ad3 Hyrax jest to takie cos ktore stosuje sie do poszezenia szczeki w przypadku gdy jest mala . jest to przylepiane chyba od 4-7 lub 6 :/ moze sie myle :D i rozkreca sie to i to sie poszeza i rozszeza szczeke :D Mozna miec problemy z mowiniem ale da sie przyzwyczaic :D Ad4 Gumy zuc nie mozna ale jak sie uwaza to mozna bo moze zaczepic sie o aparat i uszkodzic go : D ja np zuje bp tez bym nie wytrzymala Ad5 jablka jesc mozna ale potarte badz pokrojone bo nie ugryziesz przednimi zebami jablka bo zepsuje sie aparat Ad6 To od tego jak chcesz mozesz miec bezbarwne lub w kolorze aparatu :d to juz od ciebie zalezy Ad7 nie wiem nie slyszalam o tym...Najlepsze sa tabletki przeciwbolowe :D Ad8 Wosk zaklada sie gdy cos ociera o policzek lub jezyk.Podczas jedzenia wosk najczesciej odpada . Po kilku stosowaniach przejdzie ci haczenie i obdzieranie o cos i nie bd musiala stosowac :d Mysle ze pomoglam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też chcę aparat
:( Tak wam zazdroszczę ślicznych prostujących sie lub już idealnie prostych ząbków :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczkaZirlandii
jA TEZ CHCE MIEC APARAT>>>>>badz cierpliwa, na wszystkie marzenia przychodzi odpowiedni czas, u mnie wlasnie nadchodzi:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja-kobietka
ja tez mam aparat i obecniej mieszkam w irlandii przez 3 lata,a na wizyty jezdze do Polski co 6 tyg.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justka_pl 1. Koleżanki już napisały więc ja mogę fotkę pokazać jak to wygląda. http://img519.imageshack.us/img519/3428/99693950xb8.jpg (sorki że takie słabe ale innego nie zrobiłam ... zawsze inaczej fotka wygląda w aparacie a inaczej jak się już ją do kompa wsadzi :() 4. Ja też bardzo lubię gumę rzuć ale na czas noszenia aparatu zrezygnowałam z niej na rzecz miętowych cukierków ... dają ten sam efekt i nie trzeba się martwić o aparat. :) 7. Co do lodów to prawda (przynajmniej w moim przypadku). Ból bardzo szybko minął co prawda wrócił ale na długi czas miałam spokój. :D Jeśli chodzi o wyjazd to moim zdaniem nie ma sensu czekać. Ja 2 dni po założeniu aparatu pojechałam na wycieczkę integracyjną. Bałam się że nie będę mogła jeść tego co tam będzie, że będzie mnie bardzo bolało i że będę tylko w pokoju siedzieć ale było inaczej. Nie było się czego obawiać. :D Słuchajcie żółkną mi gumki. ;( Myję zęby po każdym posiłku bardzo dokładnie ... nawet herbatę i kawę piję przez słomkę żeby mi się nie odbarwiały ale to na nic. ;( Można temu zapobiec czy nie ? ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx_aparatka
slyszalam ze gumki zólkna przez bakterie w buzi... nie wiem czy to prawda ale moze cos w tym jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JAKAŚ FAJNA
a jakie masz gumeczki? ja mialam na poczatku bezbarwne to mi strasznie pożółkły. teraz mam jasno rozowe i jestem bardzo zadowolona. mam pytanie do osób ktore juz troche nosza aparat. po jakim czasie zauwazylyscie roznice? ja nosze aparat od 6.05 i dzis 2 osoby mi powiedzialy ze widza u mnie zmiany i ze to dziwne po tak krotkim czasie. ja sie na tym nie znam ale rzeczywiscie zauwazylam ze jedynki mniej na siebie nachodza i juz mam przerwy miedzy dolnymi i gornymi 1 na linii prostej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumki beda zółkły i nie ma na to ratunku!! takze nie ma co sie szczypac z piciem przez slomke bo to naprawde nic nie daje... wystarczy zrobic maly test bierzesz gume do rzucia. rzujesz przez 5 godzin. w rezultacie czego po 5 godzinach nie bedzie biala tylko szara/ ciemna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tu jakby kto chciał... Mój blog: http://braces.bloggg.pl/ Troszq poopisywałam, można poczytać i pooglądać zdjęcia. I w moim przekonaniu, każdy może mieć swoje zdanie... Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxx_aparatka Całkiem możliwe bo naprawde dbam o to żeby nie żółkły. JAKAŚ FAJNA Gumki przezroczyste mam ale myśle nad jakimś kolorkiem. Tylko kurde żaden mi się nie podoba ... wszystkie takie mocne. :( Daaawid Kiedy nowe foty ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justka_pl
Dzięki za odpowiedzi :D Napewno się przydadzą :D :D Czyli ten wosk to tylko na początek? Potem sie przezwyczaji? Oooo masakra jak ja to przeżyje ;(( A z drugiej strony nie moge sie doczekać :D Jutro dzwonie do orto. żeby mi przełożył wizyte o tydzień wcześniej. Pozdrawiam :**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxien
justka_pl--->ja na początku myślałam że wosku mi nie wystarczy, bo przez kilka dni to jadnak trochę go zużyłam. Ale to minimalnie się obciera, szczególnie na tych zębach, które odstają. A wosk schodzi w małych ilościach. Można się przyzwyczaić. Później bolą tylko pojedyńcze zęby:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinga..
:) ma kto z was hyrax??? miałam dpiero jedna wizyte i sie dowiedzialam ze akurat musze go miec, powiedzcie mi cos wiecej na ten temat prosze! chodzi mi zwłaszcza o wymowe bo tego sie najbardziej obawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinga >> ja mam ale na dole co raczej rzadkoscia jest :) Nie wiem jak gora ale dol nie jest jakis szczegolnie straszny. Seplenisz przez kilka dni i tyle. No i przeszkadza w jedzeniu, ja sie smieje zawsze, ze musze druga porcje wyplukac z niego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinga..
tez mam aparacik dzieki za odp:) no ja mam miec na gore, ja sie wlasnie boje tego seplenienia slyszalam ze caly czas sie niezbyt fajnie mowi. najwczesniej moge miec zalozony koncem lipca i nie wiem czy sie decydowac czy odwlec to za rok. chodzi o to ze studiuje i mam miec praktyki we wrzesniu w gimnazjum i bedzie to niefajne jak bede newyraznie mowic. boje sie ze dzieciatka sie beda smiaac z sepleniacej nauczycieliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fanta88 Jeśli chodzi o mocne kolory gumeczek, one tylko tak wyglądaja na tym kółeczku, jak je założysz na zęby to stają się jaśniejsze. Ja raz miałam jasno zielone i były na zebach ledow widoczne, teraz założyłam ciemno różowe i sa na prawdę fajne. Gdybys jednak nie chciała ekspertmentować z kolorkami to polecam szare. Nie zółkną, w ogóle ich nie widać bo sa takie same jak zameczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxien
wiomalk----> hej super masz te różowe gumeczki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mydlanaaa
jeśli chodzi o kolory,miolam blekitne-wygladaly jak gwiazdki,szare-sa swietne,bo uniwersalne i mialam przeplatanka jasny fiolet z ciemnym fioletem i to wygladalo super ! pomijam fakt,ze jasny fiolet wygladal jak roz xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mydlanaaa
jeszcze chcialam zapytac:czy ktos z Was mial w czasie noszenia stalego aparatu taki grut,tj sprezeyne pare cm pod podniebieniem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx_aparatka
na szarych po jakims czasie pojawia sie osad. ja teraz jak mialam sooooczyscie zielone to po myciu normalnie sa nie wiadomo jakie ;D ale luz . teraz mysle o miksie pomarancz-zolcien-zielen :D tak sssssoczyscie bd wygladala co o tym myslicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no jeszcze tylko przeżyć weekend ... i w poniedziałek wizyta u orto mam nadzieję, że druga i zarazem ostatnia przed założeniem aparatu :] a jak wszystko (jakimś cudeńkiem) ułoży się po mojej myśli to za 3 tygodnie już będę nosić aparat :) co prawda orto powiedział, że to tylko wizyta na której zrobi mi wyciski i jeszcze raz przedstawi plan leczenia i aparat może założyć jeszcze w czerwcu, ale różnie to bywa... A ja nie jestem przygotowana finansowo na coś takiego dlatego będę czekać do 10 lipca... Mam nadzieję, że będzie miał taki termin dla mnie....ehh...najgorsze to jest czekanie - pozniej juz z górki..:P pozdrawiam życzę miłego weekendu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość she04
Kto z Was nosi aparat porcelanowy? Zbieram opinie na jego temat, bo mam miec wkrotce zakladany aparat i wciaz sie waham miedzy metalowym i porcelanowym. Podobno porcelanowy strasznie sie przebarwia i po kilku tyg. wyglada nieestetycznie... nawet moja orto to potwierdzila. A jakie Wy macie doswiadczenia z tym aparatem? Bede wdzieczna za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszt---> no ja juz po sesji,dzisiaj byłam u dentysty-super,powiedziala,ze nie mam zadniusieńkich ubytków,nic do leczenia,umówiłam sie na wizyte u orto na środe:) już sie nie mogę doczekać.co Ci powiedzieli na pierwszej wizycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kinga >> nie odwlekaj, im szybciej tym lepiej :) Do wrzesnia przyzwyczaisz sie na tyle, ze bedziesz mowic normalnie. No tak prawie normalnie ;) mydlana >> tak, ja mialem, to sie nazywa przerzut podniebienny. Co chcesz wiedziec? Uprzedzajac pytania... nie boli, na poczatku przeszkadza w mowieniu, i jedzeniu. Przeszkadza mocno gdybys chciala dociekliwe pytanie zadac :P Po kilku dniach zapominasz, ze istnieje a jak Ci zdejma po paru miesiacach to masz jakos dziwnie duzo miejsca w buzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wreszcie nadszedł ten dzień i od dwóch godzin mam swój aparacik :) Już , o kurczaczek, zaczyna boleć :/ , ale cóż trzeba przeżyć ;) Pozdrawiam wszystkich oczekujących i mających już swoje \'metale\' :p ( nie zapomnę oczywiście o tych co mają aparaty estetyczne ;p)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx_aparatka
Onira- te zdjecia nie działaja a chciałabym zobaczyc jak u ciebie wyglada aparat :D pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx_aparatka
Onira - 2 nie działa ale wyobrarzam sobie aparat na twoich zabkach :D całkiem inna wada i pewnie latwa w leczeniu :) chyba masz ja nie wiem czy dobrze okresle zgryz otwarty z pojedynczymi wadami zebowymi ? tak tylko sie pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×