Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

**Filip** ->> Nieee no spokooojnie :D No więęęc będąc na obozie taka jedna nastraszyła mnie, że zakładanie pierścieni choleeeernieee bolii i wogóle. A to guzik prawda (przynajmniej u mnie). Nic nie bolało. Było miejsce po tych separatorach no i wchodziło troche ciasno ale to nie było nic nieprzyjemnego. Poprzymierzał jakieś tam rozmiary i luzik. Potem to zacementował, tak jakby zaplombował. No i potem oskrobał nadmiar :D Iiii włożył mi taką rurke, która odprowadzała śline :D :D Zaczał polewać jakimiś tam płynami :D czyt. czyścił :D No i nakładał na każdy ząb klej i przyciskał te całe zamki noo i potem taką lampą świecił. Wogóle to byłam zdziwiona że nie wsadził mi do buzi tego takiego przyrządu, żebym nie zamkła buzi :OO Potem włożył drut chyba w 5 sekund nie wiem jak on to tak szybko zrobił :D No i ligatury sobie wybrałam (ahh błękitne :D :D :D ) i to też założył no i freee :D :D Nie jest tak strasznie ale najgorsze to trzymanie przez ponad godzine otwarnej buzi (zdrętwiałam troche :D ). Pozatym to było okeeej :D Zaschło mi w gardle cholernie, że pierwsze co to poszłam kupić wode :D Najgorsze to są te pierścienie z tyłu, bo z dwóch stron odstają takie jakieś pierdółki i to tak przeszkadza w jedzeniu :// Teraz jem kanapke to pół mam między trutami aaa :D Jakieś pytanka to pisz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justka_pl ---> hehe dzieki za opis taki dokladny:D a ile mialas separatory? bo ja mam jutro dopiero zakaldane a aparat juz w poneidzialek, wiec nie wiem czy to nie za szybko, szpar nie bede jeszcze miec i bolec mnie to moze chyba;/ ale orto sama mnie tak zapisala, a ze to bardzo fachowa kobieta, wiec chyba wie co robi:D a nic Cie nie boli ze jesz sobie tak po prostu kanapke?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, a jak z jedzeniem i czyszczeniem? Co jest przy tych czynnościach najgorsze, a z czym zupełnie nie ma problemu? Kurde, kiedyś cały aparat kosztował 1200 zł :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, a jak z jedzeniem i czyszczeniem? Co jest przy tych czynnościach najgorsze, a z czym zupełnie nie ma problemu? Kurde, kiedyś cały aparat kosztował 1200 zł :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, a jak z jedzeniem i czyszczeniem? Co jest przy tych czynnościach najgorsze, a z czym zupełnie nie ma problemu? Kurde, kiedyś cały aparat kosztował 1200 zł :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, a jak z jedzeniem i czyszczeniem? Co jest przy tych czynnościach najgorsze, a z czym zupełnie nie ma problemu? Kurde, kiedyś cały aparat kosztował 1200 zł :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, a jak z jedzeniem i czyszczeniem? Co jest przy tych czynnościach najgorsze, a z czym zupełnie nie ma problemu? Kurde, kiedyś cały aparat kosztował 1200 zł :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe:d zobaczymy:) mam nadzieję:) jutro mam tą separację a poniedziałku już się doczekać nie mogę:) jutro mam przyjechać o której chcę od 9 do 14 mam dowolność i mam się wcisnąć w kolejkę:D więc nawet się wyśpię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem jeszcze zielona w temacie, bo dopiero się przymierzam. Chcemy założyć sobie razem z chłopakiem i wspólnie się męczyć :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justka_pl Oszukanico :P hahahah ... gdzie ten niebieski ? hihihih :P czostnek Z jedzonkiem to wygląda tak że przez pierwszy tyg jesz papki i miekknie rzeczy ... a potem w zależnosci czy cie boli czy nie jesz praktycznie wszystko. :) Czyszczenie zajmuje trochę wiecej czasu niż normalnie bo trzeba dotrzeć w każdy zakamarek ale nie jest to jakos specjalnie uciążliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justka_pl Hmm ... to chyba przez światło ... a może aparat bo ja tam widzę jasno szare ;P hihihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dydusia --> żółto-zielone gumeczki fajnie wyglądają tak wiosennie, sama mam takie i jestem zadowolona a to jest moje pierwsze starcie z gumeczkami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co... osotatnio sie dziwilem czemu moja rana po zebie wyrwanym tak dlugo sie goi... a wlasnie teraz umylem zeby i patrzalem w lusterko i takie cos dziwne tam zauwazylem zlapalem za to palcem i wyciagnalem taki odlamek od zeba, co rpawda nie duzy, ale caly czas tam byl i pewnie przez to mi sie to zagoic nie chcialo;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filip może to był po prostu kawałek korzenia. Moja siostra tak miała, że ją bolało bolało i poszła do dentysty i jej wyjął kawałek korzenia i mówi że to jest normalne że te korzenie moga jeszcze wychodzić ale to mozna wyciągnąć bezboleśnie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozliwe, ale mnie tak nie ze bolalo ale pobolewalo i przy myciu zebow najczesciej krwawilo;/ ale teraz bedzie juz chyba dobrze:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×