Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość doomafff
Dziewczyny, może mogłybyście polecić dobrego prywatnego stomatologa na terenie Olsztyna, który nie zdziera dużo i DAJE ZNIECZULENIE;p;p???? najpierw trzeba "remanent"w ustach zrobić,przed zakuciem się w metalowe orężę:D:D ta dr Burek jest jednocześnie stomatologiem, fajnie by było znaleźć specjalistę 2w1:) Pozdr:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich! od jakiegoś czasu czytam sobie Wasz wątek (nie zdołałam przeczytac całego) i pomyślałam, że się w końcu dołączę. Moja historia jest taka, że od dawna chciałam nosic aparat, ale inwestycja była zbyt duża. Jak już odłozyłam kaskę, poleciałam do pierwszego lepszego ortodonty, ciach ciach i aparat jest:). Po fakcie jednak zaczynam mieć wątpliwości. Górne zęby trochę się przesuwały przez pierwszy miesiąc, ale od dwóch nic a nic. Za to na dole wyszło tyle, że szótski w i tak wąskiej szczęce (mam stłoczenia na górze i dole i cos tam jeszcze) jeszcze bardziej zapadły sie do srodka. juz miałam zmieniac lekarza, bo moja mnie opieprzyła za nadmierną ciekawość zamiast wszystko dokładnie wyjaśnić, no i w ogóle to właściwie nic nie wiem o swoich zębach, bo nawet nie nazwała mojej wady. Dopiero na którejs z kolei wizycie powiedziałam jej, ze chyba środek mam przesunięty, a ona \"O! rzeczywiście. no, ale z tym i tak nic się nie da zrobić, bo to cała żuchwa krzywa\"... Przepraszam, ze na początek wylałam swoje żale, ale licze po cichu, że ktos złączy się ze mną w żalu:) Jeszcze raz witam wszystkich i pozdrawiam P.S. nie udało mi się zmienić lekarza, bo nikt nie przyjmuje z aparatem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**Filip** To cio marudzisz i się zamartwiasz ? :P hihihihi teofilka Nie poddawaj się i szukaj dalej może się uda zmienić. Najlepiej to iść osobiście i pogadać niż dzwonić bo jednak rozmowa twarzą w twarz może więcej zdziałać niż telefoniczna. Telefonicznie ortodonci szybciej zbywają pacjentów a tak to może zajrzeć i ocenić jak to wszystko wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
doomaff;) 11 lipca mialam pierwsza wizyte u niej taka orientacyjna;p nastepnie 16 lipca zalozyla mi separatory i juz 21 lipca aparat na gore i dol rownoczesnie;) rowniez mam mala wade na gorze to tylko trojka wyzej umieszczona i dol troche krzywy,ja nie mialam zebow do leczenia mialam wszystkie zdrowe wiec ona mi nic nie robila ale z tego co mi sie wydaje to chyba jest rowniez stomatologiem:P jej gabinet jest na jarotach duzy napis KORONA to nazwa gabinetu;p dr Wiesława Burek ul Kleeberga 1b numer telefonu 089 542 50 00 ;)bardzo polecam;) wiesz co ogolnie mowimy o aparacie bezligaturowym ktory skraca leczenie i bol i nie ma kolorowych ligaturek;) bez wiekszej roznicy jest czy to damon czy jakis inny amerykanski ona proponuje ten drugi i ja mam bezligaturowy ale jakis inny nie damon on skraca jeszcze bardziej bo nosic bede 6-8 miesiecy a damona mozna i 1,5 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
filip:) niestety nie kazdy;) moze i papierek maja ale nie kazdy to robi;) nie raz sie spotkalam ze ortodonta tylko aparat i nic wiecej zebow leczyc nie chca ;P dla nich zbyt brudna robota;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doomafff
a każdy stomatolog protetykiem,chirurgiem szczękowym itd. tak jak każdy prawnik adwokatem, a wykładowca radcą prawnym;p bardzo mądre:D:D:D zastanów się chłopcze,zanim coś powiesz;p dzięki niusia00,naprawdę mi pomogłaś,wymieniam plomby i zakładam damona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak, ale żeby zostać ortodontą trza mieć skończone studia stomatologiczne... Inaczej się nie da. Ja się o tym już naczytałam.... (Moje marzenie to być ortodontą - aleee, chemia :/ kłodą na drodze na studia :( )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doomafff
jeszcze jedno pytanko..a jak to wygląda z kasą?od razu muszę pożegnać się z 5.000tys??czy da się jakoś z nią dogadać/najpierw połowa a co miesiąc reszta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doomafff ---> ;|... nie zbyt wiedza błyszczysz;| każdy ortodonta MUSI byc stomatologiem, ponieważ ortodoncja jest specjalizacja stomatologii, tak samo jak kazdy oklusita jest najpierw lekarzem medycyny tak kazdy ortodonta jest najpierw lekarzem stomatologiem, a nastepnie moze podjac jedna ze spacjalizacji: Chirurgia szczękowo-twarzowa Stomatologia ogólna Higiena i epidemiologia Ortodoncja Zdrowie publiczne Wiem cos o tym, mam w rodzinie stoamatologow, i sam chce nim zostac, wiec jak nie masz dostatecznej wiedzy to po co sie wymadrzac?:P niusiaa00 ---> owszem nie kazdy ortodonta wykonuje zwykle zabiegi typowo stomatologiczne, bo "wiecej kasy zrobi" na zajmowaniu sie wadami zgryzu. w koncu po to robil ta specjalizacje tyle lat i tyle wysilku go to kosztowalo. aczkolwiek kazdy ortodonta jest stiomatologiem, i ma prawdo do "wyrywania zebow":P misha609 ---> damy rade;] ja sie wybieram na stomatologie;] chemie umiem bardzo dobrze:P bo ejst logiczna:P gorzej z biologia bo uczyc mi sie nie chce:d ale mam zcas jeszcze do matury, wiec daaamy rade:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doomafff
ale nie każdy nim jest:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doomafff
taka subtelna różnica..byłam u 3ech i żaden nie zajmował się stomatologią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teofilka : nie poddawaj sie i najlepiej zmien orto. Ja mam tak duza wade ze najpierw mialam zabieg na szczece przy ktorym wkrecili mi w kosci sruby zeby moc dodatkowo do nich przytwierdzic hyraxa, a za 3 miesiace bede miec zabieg na zuchwie bo nie uklada sie wlasciwie ale powiedziano mi ze mimo tak trudnego przypadku da sie sporo zdzialac wiec moze Ty tez sprobuj gdzies gdzie Ci wszystko po pierwsze dokladnie wytlumacza a po drugie zrobia tak jak trzeba. Ja polecam moja klinike we wroclawiu, sprubuj tam zadzwonic moze Pani Alinka Cie przyjmie mimo iz masz juz aparat. Pozdrowionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doomafff , **Filip** Tylko jedno zdanie wam powiem : \"Prawda jest jak dupa, każdy ma swoją.\" I myślę, że na tym powinien sie zakończyć wątek stomatologo-ortodonty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doomafff
i jeśli np 15lat albo dłużej zajmuje się tylko ortodoncją,to na pewno zajebiście dużo pamięta ze stomatologii..co mi po takim konowale?? Fakt,>>fanta88,niekonstruktywna dyskusja, ale bezsensowne jest opieranie się na pojęciach nie mających odzwierciedlenia w rzeczywistości. koniec;p;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yh. macie problem :D ja sie zgadzam z **Filipem** :D i tyle mam do powiedzenia postaranm sie niedlugo dodac zdjecia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> monisiauk Dzięki za słowa otuchy i polecenie lekarza:) jednak w moim przypadku wchodzi w grę Warszawa lub Białystok. jedyny lekarz, który zgodził się mnie przyjąć to dr FUDALEJ. może ktoś się u niego leczy? podobno to dobry fachowiec. Co do wady, ortodonta z innego forum powiedział, że mam stłoczenia i II klasę Angla, cokolwiek to znaczy (chyba tyłozgryz). I ta wada zgryzu jest z jednej strony, a moja orto powiedziała, ze tego sie NIE DA naprawić. i naprawia mi tylko stłoczenia poprzez wychylanie zębów. To wszystko mnie lekko PRZERAŻA, bo moja dentystka mówiła mi, żeby prostowac zęby ze względu na zgryz, bo się ścierają zeby i moga się osłabiać. To co mi z tego, ze jedynki będa proste, jak mi zęby kiedys wypadna?:( Może trochę przesadzam, ale strasznie się boję tego wszystkiego, bo nie ufam swojemu lekarzowi. A gdzies czytałam opinię, ze tzw \"proste wady\" trudniej leczyć, bo to taka koronkowa robota i trzeba byc bardzo dokładnym... czy jakoś tak:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A swoja drogą, to też wpadłam na to, żeby zostac ortodontą, ale chyba jestem juz za stara na rozpoczynanie studiów medycznych:) Niestety nikt nie respektuje starej matury, to okropnie niesprawiedliwe. Na pewno dziś rozszerzona matura z biologii nie jest trudniejsza, niz parę lat temu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doomafff
>teofilka,wiem że na uwmie są wolne miejsca na medycynę,nie orientuję się dokładnie,jakie mają kierunki,ale jeśli nie odstrasza Cię to,że to dopiero pierwszy rok tego wydziału,to masz szansę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakże to, wolne? Zawsze wydawało mi się, że na medyzyne to jakies 8 osób na miejsce się pcha:) chyba że masz na myśli wieczorowe? tylko tam maja takie czesne, że szczęka opada. I masz na myśli warszawski Uniwersytet Medyczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ale prawo do wykonywania zawodu ma, bo wlasciwie chodzimy caly czas do lekarza stomatologa, a nie do orotodonty bo to tylko, lub az jego specjalizacja, wiec zeby w kazdej chwili leczyc moze, nie wiadomo co pamieta po 15 latach, ale wcale nie powiedziane ze nie bedzie robil tych zebow lepiej od tych \"nowych\". prawo do wykonywania zawodu traci gdy 5 lat nie ma praktyki czyt. nie pracuje. ale jezeli zajmuje sie fachem jaki zdobyl na specjalizacji tj. ortodoncji to lekarzem stomatologiem jest nadal bo to jest jak by \"podstawa\" tej jego ortodoncji, i caly czas pracuje jako lekarz stomatolog:P troche nakrecilem, ale mysle ze jak ktos ma troche inteligencji to zrozumie o co chodzi:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doomafff
heh,niestety nie:D pisałam o uniwerku w Olsztynie;p otworzyli w tym roku kierunki medyczne i nie było chętnych/co mnie wcale nie dziwi, przez wzgląd na to, że to "świeża" inwestycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa pewnie warmińsko - mazurski:) tam maja tylko pielęgniarstwo Ii stopnia niestety:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no a jeszcze jedno, rzeczywiscie to prawda, na medycyne i stomatologie jest tyle kandydatow ze to niemozliwe zeby byly wolne miejsca;] chyba ze masz na mysli studia zaoczne (ponad 12.tys za semestr;p) to powodzenia;] chyba ze ejstes jakas mega bogata;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doomafff
**filip** "nie wiadomo co pamieta po 15 latach" posłuchaj siebie, na przykładzie mojej matki wiem,że gówno się pamięta,jeśli nie wykonuje się przez wiele lat czynności bezpośrednio związanych z konkretną dziediną.ale faktem jest,że co człowiek to teoria,więc jeśli chciałbyś ryzykować,twoja sprawa. poza tym wyluzuj,nikt tu nie podważa twojej wiedzy i męskiej dumy :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doomafff
>>serio??jaka wiocha:D nie dziwię się,że nie było chętnych:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ja nie ryzykuje, bo nie mam takiej potrzeby;] moja ortodontka nie z tad, przyjezdza tu tylko dwa razy w tygodniu wiec nie pojde do niej jako stomatologa;] tylko mowie jak jest;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doomafff
no widzisz, co z tego, że tak "jest ",skoro w rzeczywistości usługi takiej osoby mogą pozostawiać wiele do życzenia?? ale nieistotne..zakończmy temat. na uwmie faktycznie jest 80miejsc na kierunek lekarski,ale nie wiem,co dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×